Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ekkora szamárságokat ne állítsunk – ha valamiben nem vagy biztos inkább előbb kérdezz, ha nem nézel utána. Pl. flashplayer sincs rajta.
A liveCD codec-mentes a helyhiány illetve jogi dolgok miatt. Feltelepítés után minden a „megszokott” módon feltelepíthető rá.
Mert angol a billentyűzetkiosztás és nem magyar – ugfyanis nem állítottad át.
Mert angol a billentyűzetkiosztás és nem magyar – ugfyanis nem állítottad át.
Köszönjük az információdús leírást.
Az utolsó sort nem értem.Köszönjük az információdús leírást.
Az utolsó sort nem értem.goodle wrote:-első bootkor error 15: super grub cd be azt jól működött (ez még nem gáz)
-a „csomagoló” menüpontból a 5-ből 5 csomagkezelő program nem indul, így semmit nem tudok kezdeni a rendszerrel túlzottan
-röngtön bejelenkezt és ezt kéne valahogy átállítani
-telepítés 30 perc volt (kicsit sokk)
-téma választó nem indul
-„grafikus felületű programfrissítő” nem indul
-programok kezelése: install” nem indul
-eddig ezeket próbáltam ki de ezek szerint a lista bővülhet :-Bár lehet, hogy nem vagyok teljesen „jogosult” hogy ezekre a felvetésekre válaszoljak,de
– Nekem nem volt bajom a BP csomagkezelőjével, arra viszont emlékszem, hogy egy programot találtam ami erre szolgált
– Könnyedén át lehet állítani az automatikus bejelentkezés letiltását – csak keresni kell ha nem tudod
– Rohadtul mindegy szerintem, hogy a telepítés hány perc alatt zajlik (ha egy órán belül megvan), addig legalább olvasgathatsz – amikor én a BP-t telepítettem elmentem futni.
– A felvetéseid tükrében igen kiváncsi vagyok a siduxodra…Megérkezett a Kormányszóvivői Iroda válasza a mi és mennyi kérdésekre (a tegnapi tenderkiírás után). Csak erős idegzetű olvasóinknak!
A honlapok teljes költsége mintegy 200 millió forint, ebből a szerverek és az adattároló egységek ára bruttó 80 millió forint. Ehhez a tervezés, a rendszerintegráció, a folyamatkialakítás, a szabályozás, az adatfeltöltés, az oktatás, és a kapcsolódó szolgáltatások ára adódik hozzá, amely bruttó 100 millió forint. A rendszer szállítója a 2007. májusi központosított közbeszerzési eljárás során kiválasztott Synergon, valamint a HP Magyarország volt.
A szoftverekért, illetve a szoftverek örökös licenszéért kevesebb mint bruttó 20 millió forintot fizettünk. A szoftvereket a Synergon 4,1 millió forint értékben (MySQEL), a Digital Natives 9,6 millió forint értékben (közvetítő-, archiváló-, beszédfelismerő-, és kereső szoftver) és a Szoftver ABC 5,5 millió forint értékben (Adobe licencek) – biztosította a honlaphoz. A rendszert – biztonsági okokból és az ehhez kapcsolódó törvényi kötelezettségéből fakadóan – a kormányzati gerinchálózatot is üzemeltető Kopint-Datorg Zrt. működteti.
Tehát 80 millió a vasra (ránézésre egy HP ProLiant DL380G5 bőven sok lenne a feladatra, az nagyjából századennyiből megvan, persze a 80 milliós megoldás sem garancia), 100 millió a kiépítésre, oktatásra, stb. és 20 millióért vettek liszenszeket – többek között állítólag a MySQL-ét 4,1 millióért. Sok mindent kinézek a Synergonból (pl. sz_ hívta fel a figyelmünket rá, hogy saját honlapjuk esetében hadilábon állnak a DNS- és webszerver-konfigurálással), de egy ingyenes adatbáziskezelőt csak nem számláznak ki négymillióért. Rendben, hogy van MySQL-ből fizetős Enterprise Edition is, de nem nagyon látszik, hogy mi szükség volt rá ebben az esetben.
Közben sokan az oldal hibáinak kéjes (és köztársaság-ellenes) elemzésébe merülnek. A Kockablog a nem W3C-valid kód miatt füstölög, Pollner szerint a secure felületen is csak videókat lehet töltögetni. Sajnos a hétfő reggeli, valós adatokkal végrehajtott regisztrációmat még mindig nem hagyták jóvá. Ha meglesz, megírom, mit tud az exkluzív sajtós felület.
reakcio.blog.hu
Megérkezett a Kormányszóvivői Iroda válasza a mi és mennyi kérdésekre (a tegnapi tenderkiírás után). Csak erős idegzetű olvasóinknak!
A honlapok teljes költsége mintegy 200 millió forint, ebből a szerverek és az adattároló egységek ára bruttó 80 millió forint. Ehhez a tervezés, a rendszerintegráció, a folyamatkialakítás, a szabályozás, az adatfeltöltés, az oktatás, és a kapcsolódó szolgáltatások ára adódik hozzá, amely bruttó 100 millió forint. A rendszer szállítója a 2007. májusi központosított közbeszerzési eljárás során kiválasztott Synergon, valamint a HP Magyarország volt.
A szoftverekért, illetve a szoftverek örökös licenszéért kevesebb mint bruttó 20 millió forintot fizettünk. A szoftvereket a Synergon 4,1 millió forint értékben (MySQEL), a Digital Natives 9,6 millió forint értékben (közvetítő-, archiváló-, beszédfelismerő-, és kereső szoftver) és a Szoftver ABC 5,5 millió forint értékben (Adobe licencek) – biztosította a honlaphoz. A rendszert – biztonsági okokból és az ehhez kapcsolódó törvényi kötelezettségéből fakadóan – a kormányzati gerinchálózatot is üzemeltető Kopint-Datorg Zrt. működteti.
Tehát 80 millió a vasra (ránézésre egy HP ProLiant DL380G5 bőven sok lenne a feladatra, az nagyjából századennyiből megvan, persze a 80 milliós megoldás sem garancia), 100 millió a kiépítésre, oktatásra, stb. és 20 millióért vettek liszenszeket – többek között állítólag a MySQL-ét 4,1 millióért. Sok mindent kinézek a Synergonból (pl. sz_ hívta fel a figyelmünket rá, hogy saját honlapjuk esetében hadilábon állnak a DNS- és webszerver-konfigurálással), de egy ingyenes adatbáziskezelőt csak nem számláznak ki négymillióért. Rendben, hogy van MySQL-ből fizetős Enterprise Edition is, de nem nagyon látszik, hogy mi szükség volt rá ebben az esetben.
Közben sokan az oldal hibáinak kéjes (és köztársaság-ellenes) elemzésébe merülnek. A Kockablog a nem W3C-valid kód miatt füstölög, Pollner szerint a secure felületen is csak videókat lehet töltögetni. Sajnos a hétfő reggeli, valós adatokkal végrehajtott regisztrációmat még mindig nem hagyták jóvá. Ha meglesz, megírom, mit tud az exkluzív sajtós felület.
reakcio.blog.hu
uzsolt felvetése már bennem is felmerült, a programok szerinti csoportosítás mintha jobb megoldás lenne – talán / főképp ha az osx.iusethis.com a kb-követendő példa.
uzsolt felvetése már bennem is felmerült, a programok szerinti csoportosítás mintha jobb megoldás lenne – talán / főképp ha az osx.iusethis.com a kb-követendő példa.
-
SzerzőBejegyzés