strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163797
    strapal
    Felhasználó

      Sajnálom, hogy nem vettem észre, hogy a téma egy UHU specifikus gond.
      Mindenesetre kedves lapatyo, a provokatív stílussal nem mész semmire.
      Megtisztelhetnél vele minket, hogy leírod, mi az amit telepíteni akarsz és csak forrásból érhető el?

      Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163784
      strapal
      Felhasználó
        lapatyo wrote:
        -Esdekelve kérlek Benneteket,nézzétek el nekem,ha nem teszek szóközt a vessző után!
        -Magyarázza el valaki,hogy ha abba a könyvtárba „bemegyek”,megynitom,hová írjam ezeket a parancsokat?Ill. a terminálba írva,hogyan fogja a rendszer értelmezni ,hogy én hová raktam?

        Ezzel kihúztad nálam a gyufát.
        Egyáltalán mi a szent ürüléket akarsz forrásból telepíteni? Ugyanis kezdőknek a legeslegegyszerűbb megoldás az, hogy keresnek egy olyan disztribúciót, ahol az adott program csomagban rendelkezésre áll. Egyáltalán, milyen disztribúciót használsz?

        Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163785
        strapal
        Felhasználó
          lapatyo wrote:
          -Esdekelve kérlek Benneteket,nézzétek el nekem,ha nem teszek szóközt a vessző után!
          -Magyarázza el valaki,hogy ha abba a könyvtárba „bemegyek”,megynitom,hová írjam ezeket a parancsokat?Ill. a terminálba írva,hogyan fogja a rendszer értelmezni ,hogy én hová raktam?

          Ezzel kihúztad nálam a gyufát.
          Egyáltalán mi a szent ürüléket akarsz forrásból telepíteni? Ugyanis kezdőknek a legeslegegyszerűbb megoldás az, hogy keresnek egy olyan disztribúciót, ahol az adott program csomagban rendelkezésre áll. Egyáltalán, milyen disztribúciót használsz?

          Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163778
          strapal
          Felhasználó
            lapatyo wrote:
            -Nem értelek,hol nincsenek szóközök?

            Ezt helyesen így kell írni:

            -Nem értelek, hol nincsenek szóközök?

            Tehát összefoglalva: vessző, pont, és egyéb írásjelek után kell szóközt hagyni.

            Egyébként meg tökmindegy melyik könyvtárba tömöríted ki.

            Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163779
            strapal
            Felhasználó
              lapatyo wrote:
              -Nem értelek,hol nincsenek szóközök?

              Ezt helyesen így kell írni:

              -Nem értelek, hol nincsenek szóközök?

              Tehát összefoglalva: vessző, pont, és egyéb írásjelek után kell szóközt hagyni.

              Egyébként meg tökmindegy melyik könyvtárba tömöríted ki.

              Hozzászólás: EB 2008 #2163886
              strapal
              Felhasználó

                Azért mondjuk a cseheket látva nem sokáig lehet majd nekik szurkolni. Igaz eddig 100%-os a teljesítményük minden tekintetben: 1 meccs – 1 győzelem; 1 lövés – 1 gól.

                Hozzászólás: EB 2008 #2163887
                strapal
                Felhasználó

                  Azért mondjuk a cseheket látva nem sokáig lehet majd nekik szurkolni. Igaz eddig 100%-os a teljesítményük minden tekintetben: 1 meccs – 1 győzelem; 1 lövés – 1 gól.

                  Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163766
                  strapal
                  Felhasználó

                    A legegyszerűbb módszer, hogy egy programot forrásból telepíts:
                    1. Forrás letöltése és kitömörítése egy adott könyvtárba
                    2. Belépni ebbe a könyvtárba és elolvasni azt a fájlt, amelynek INSTALL többnyire a neve (vagy readme)
                    3. Ebben le van írva, hogy milyen függőségeknek kell teljesülniük, ezeket fel kell telepíteni, továbbá az esetek többségében oda van írva 3 parancs amivel telepíteni tudsz, ezek sorban:

                    Code:
                    ./configure
                    make
                    make install

                    Természetesen nem árt ismerni a rendszergazdai jelszót. Valamint a 3. pont parancsai az esetek többségében működnek, valamint paraméterezhetők. Sőt, a programok honlapjain többnyire oda van írva, hogy lehet őket telepíteni, illetve milyen függőségei vannak.

                    Valamint csatlakozva zoltan22-höz, nem ártana először tisztában lenned néhány fogalommal, mert ha ez nincs meg, nagy élmény lesz forrásból telepítened. Mármint nekünk, nem neked.

                    Hozzászólás: Újra!Telepítés forrásból? #2163767
                    strapal
                    Felhasználó

                      A legegyszerűbb módszer, hogy egy programot forrásból telepíts:
                      1. Forrás letöltése és kitömörítése egy adott könyvtárba
                      2. Belépni ebbe a könyvtárba és elolvasni azt a fájlt, amelynek INSTALL többnyire a neve (vagy readme)
                      3. Ebben le van írva, hogy milyen függőségeknek kell teljesülniük, ezeket fel kell telepíteni, továbbá az esetek többségében oda van írva 3 parancs amivel telepíteni tudsz, ezek sorban:

                      Code:
                      ./configure
                      make
                      make install

                      Természetesen nem árt ismerni a rendszergazdai jelszót. Valamint a 3. pont parancsai az esetek többségében működnek, valamint paraméterezhetők. Sőt, a programok honlapjain többnyire oda van írva, hogy lehet őket telepíteni, illetve milyen függőségei vannak.

                      Valamint csatlakozva zoltan22-höz, nem ártana először tisztában lenned néhány fogalommal, mert ha ez nincs meg, nagy élmény lesz forrásból telepítened. Mármint nekünk, nem neked.

                      strapal
                      Felhasználó

                        Nem.
                        (A fedora-t csak kipróbáltam, és bevallom „nem tetszett” – valószínüleg azért, mert nem adtam elég időt magamnak hogy megismerjem.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 1,559