Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-06-07-16:29 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163659
Nem.
(A fedora-t csak kipróbáltam, és bevallom „nem tetszett” – valószínüleg azért, mert nem adtam elég időt magamnak hogy megismerjem.)2008-06-07-16:15 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163652kisbetu:
Valakinek nem megy 10 perc alatt a saját hozzászólásának ellenőrzése. Légy türelmes.moljanesz:
Mit használok? Ott van balra.2008-06-07-16:15 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163653kisbetu:
Valakinek nem megy 10 perc alatt a saját hozzászólásának ellenőrzése. Légy türelmes.moljanesz:
Mit használok? Ott van balra.2008-06-07-15:16 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163636Az új fedora a 9-es a sorban. Lehet telepíteni pendrive-ra:
http://geekravings.blogspot.com/2008/05/howto-fedora-9-on-usb-drive.html
Ezt a leírást is követheted, de tulajdonképpen egy programot „kell” használni:
https://fedorahosted.org/liveusb-creator2008-06-07-15:16 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163637Az új fedora a 9-es a sorban. Lehet telepíteni pendrive-ra:
http://geekravings.blogspot.com/2008/05/howto-fedora-9-on-usb-drive.html
Ezt a leírást is követheted, de tulajdonképpen egy programot „kell” használni:
https://fedorahosted.org/liveusb-creator2008-06-07-13:58 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163630A 11.0-át fel tudod MAJD telepíteni a 10.3 helyére. Felhasználói szinten a két verzió között kizárólag a kinézetben van különbség – főképp a KDE4 tekintetében. Adminisztrátori szinten meg érezhetően gyorsult a csomagkezelés, kihúzva a talajt azon emberkék alól, akik azért szídták az openSUSE-t mert lassú a csomagkezelése (itt ugye főképp a debian-fanokról van szó).
Azt a „meghajtót” (partíciót) érdemes adattárolásra használni, amit erre kialakítasz. Használhatod a windows tárolóhelyét is linux alól, a 10.3-as is emlékeim szerint képes az NTFS írására és olvasására. És ugye ez az a „meghajtó” amihez nem nyúl az ember – ha több winchestered van érdemes talán az egyiket erre használni.
(Nekem egyszerű a dolgom, a gépem egy laptop, egy darab winchesterrel, négyfele van osztva (/munkakörnyezet; /tesztpartíció; /home; swap), valamint van egy külső adattárolóm, amit alig használok csak ha lementek rá valami zenét, illetve frissítem a rendkívül értékes Dokumentumok mappámat)2008-06-07-13:58 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163631A 11.0-át fel tudod MAJD telepíteni a 10.3 helyére. Felhasználói szinten a két verzió között kizárólag a kinézetben van különbség – főképp a KDE4 tekintetében. Adminisztrátori szinten meg érezhetően gyorsult a csomagkezelés, kihúzva a talajt azon emberkék alól, akik azért szídták az openSUSE-t mert lassú a csomagkezelése (itt ugye főképp a debian-fanokról van szó).
Azt a „meghajtót” (partíciót) érdemes adattárolásra használni, amit erre kialakítasz. Használhatod a windows tárolóhelyét is linux alól, a 10.3-as is emlékeim szerint képes az NTFS írására és olvasására. És ugye ez az a „meghajtó” amihez nem nyúl az ember – ha több winchestered van érdemes talán az egyiket erre használni.
(Nekem egyszerű a dolgom, a gépem egy laptop, egy darab winchesterrel, négyfele van osztva (/munkakörnyezet; /tesztpartíció; /home; swap), valamint van egy külső adattárolóm, amit alig használok csak ha lementek rá valami zenét, illetve frissítem a rendkívül értékes Dokumentumok mappámat)2008-06-07-13:18 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163626Elvileg 11 nap múlva jön ki a 11.0. Úgy gondolom, hogy mindkét delikvensnek érdemes lenne kivárnia ezt az időt, ennek letelte után pedig célszerű lenne lecserélniük a 10.3-asukat, eddigi tapasztalatom szerint nagyon jó kiadásnak igérkezik. A felesleges dolgok feltelepítése ellen tökéletes megoldás, ha a CD-s verziót telepíted, ez értelemszerüen kevesebb csomagot pakol fel.
Az opensuse viszont nem tekint senkit se profi felhasználónak, ha nem értesz hozzá, nem kell hozzányúlni a gyökerekhez – fel kell telepíteni a neked szükséges programokat, és utána csak használni kell a rendszert.2008-06-07-13:18 Hozzászólás: 10.3 tele a rendszer, a felesleges dolgokat honnan tudom törölni? #2163627Elvileg 11 nap múlva jön ki a 11.0. Úgy gondolom, hogy mindkét delikvensnek érdemes lenne kivárnia ezt az időt, ennek letelte után pedig célszerű lenne lecserélniük a 10.3-asukat, eddigi tapasztalatom szerint nagyon jó kiadásnak igérkezik. A felesleges dolgok feltelepítése ellen tökéletes megoldás, ha a CD-s verziót telepíted, ez értelemszerüen kevesebb csomagot pakol fel.
Az opensuse viszont nem tekint senkit se profi felhasználónak, ha nem értesz hozzá, nem kell hozzányúlni a gyökerekhez – fel kell telepíteni a neked szükséges programokat, és utána csak használni kell a rendszert.Ha van netkapcsolat akkor a „netinst” vagy a „businesscard” CD egyikét érdemes letölteni, a csomagokat a netről húzza le. De látok ott egy xfce-es CD-t is, esetleg arra a gépre amit írtál ez lenne a tökéletes – gondolom xfce felületet telepít, így nem kell mind a 15 CD – ezzel mindenképpen tennék egy próbát.
-
SzerzőBejegyzés