strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • strapal
    Felhasználó

      Nem.
      (A fedora-t csak kipróbáltam, és bevallom „nem tetszett” – valószínüleg azért, mert nem adtam elég időt magamnak hogy megismerjem.)

      strapal
      Felhasználó

        kisbetu:
        Valakinek nem megy 10 perc alatt a saját hozzászólásának ellenőrzése. Légy türelmes.

        moljanesz:
        Mit használok? Ott van balra.

        strapal
        Felhasználó

          kisbetu:
          Valakinek nem megy 10 perc alatt a saját hozzászólásának ellenőrzése. Légy türelmes.

          moljanesz:
          Mit használok? Ott van balra.

          strapal
          Felhasználó

            Az új fedora a 9-es a sorban. Lehet telepíteni pendrive-ra:
            http://geekravings.blogspot.com/2008/05/howto-fedora-9-on-usb-drive.html
            Ezt a leírást is követheted, de tulajdonképpen egy programot „kell” használni:
            https://fedorahosted.org/liveusb-creator

            strapal
            Felhasználó

              Az új fedora a 9-es a sorban. Lehet telepíteni pendrive-ra:
              http://geekravings.blogspot.com/2008/05/howto-fedora-9-on-usb-drive.html
              Ezt a leírást is követheted, de tulajdonképpen egy programot „kell” használni:
              https://fedorahosted.org/liveusb-creator

              strapal
              Felhasználó

                A 11.0-át fel tudod MAJD telepíteni a 10.3 helyére. Felhasználói szinten a két verzió között kizárólag a kinézetben van különbség – főképp a KDE4 tekintetében. Adminisztrátori szinten meg érezhetően gyorsult a csomagkezelés, kihúzva a talajt azon emberkék alól, akik azért szídták az openSUSE-t mert lassú a csomagkezelése (itt ugye főképp a debian-fanokról van szó).
                Azt a „meghajtót” (partíciót) érdemes adattárolásra használni, amit erre kialakítasz. Használhatod a windows tárolóhelyét is linux alól, a 10.3-as is emlékeim szerint képes az NTFS írására és olvasására. És ugye ez az a „meghajtó” amihez nem nyúl az ember – ha több winchestered van érdemes talán az egyiket erre használni.
                (Nekem egyszerű a dolgom, a gépem egy laptop, egy darab winchesterrel, négyfele van osztva (/munkakörnyezet; /tesztpartíció; /home; swap), valamint van egy külső adattárolóm, amit alig használok csak ha lementek rá valami zenét, illetve frissítem a rendkívül értékes Dokumentumok mappámat)

                strapal
                Felhasználó

                  A 11.0-át fel tudod MAJD telepíteni a 10.3 helyére. Felhasználói szinten a két verzió között kizárólag a kinézetben van különbség – főképp a KDE4 tekintetében. Adminisztrátori szinten meg érezhetően gyorsult a csomagkezelés, kihúzva a talajt azon emberkék alól, akik azért szídták az openSUSE-t mert lassú a csomagkezelése (itt ugye főképp a debian-fanokról van szó).
                  Azt a „meghajtót” (partíciót) érdemes adattárolásra használni, amit erre kialakítasz. Használhatod a windows tárolóhelyét is linux alól, a 10.3-as is emlékeim szerint képes az NTFS írására és olvasására. És ugye ez az a „meghajtó” amihez nem nyúl az ember – ha több winchestered van érdemes talán az egyiket erre használni.
                  (Nekem egyszerű a dolgom, a gépem egy laptop, egy darab winchesterrel, négyfele van osztva (/munkakörnyezet; /tesztpartíció; /home; swap), valamint van egy külső adattárolóm, amit alig használok csak ha lementek rá valami zenét, illetve frissítem a rendkívül értékes Dokumentumok mappámat)

                  strapal
                  Felhasználó

                    Elvileg 11 nap múlva jön ki a 11.0. Úgy gondolom, hogy mindkét delikvensnek érdemes lenne kivárnia ezt az időt, ennek letelte után pedig célszerű lenne lecserélniük a 10.3-asukat, eddigi tapasztalatom szerint nagyon jó kiadásnak igérkezik. A felesleges dolgok feltelepítése ellen tökéletes megoldás, ha a CD-s verziót telepíted, ez értelemszerüen kevesebb csomagot pakol fel.
                    Az opensuse viszont nem tekint senkit se profi felhasználónak, ha nem értesz hozzá, nem kell hozzányúlni a gyökerekhez – fel kell telepíteni a neked szükséges programokat, és utána csak használni kell a rendszert.

                    strapal
                    Felhasználó

                      Elvileg 11 nap múlva jön ki a 11.0. Úgy gondolom, hogy mindkét delikvensnek érdemes lenne kivárnia ezt az időt, ennek letelte után pedig célszerű lenne lecserélniük a 10.3-asukat, eddigi tapasztalatom szerint nagyon jó kiadásnak igérkezik. A felesleges dolgok feltelepítése ellen tökéletes megoldás, ha a CD-s verziót telepíted, ez értelemszerüen kevesebb csomagot pakol fel.
                      Az opensuse viszont nem tekint senkit se profi felhasználónak, ha nem értesz hozzá, nem kell hozzányúlni a gyökerekhez – fel kell telepíteni a neked szükséges programokat, és utána csak használni kell a rendszert.

                      Hozzászólás: Régi disztrók letöltése, de honnan? #2163588
                      strapal
                      Felhasználó

                        Ha van netkapcsolat akkor a „netinst” vagy a „businesscard” CD egyikét érdemes letölteni, a csomagokat a netről húzza le. De látok ott egy xfce-es CD-t is, esetleg arra a gépre amit írtál ez lenne a tökéletes – gondolom xfce felületet telepít, így nem kell mind a 15 CD – ezzel mindenképpen tennék egy próbát.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,559