strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162152
    strapal
    Felhasználó

      Az én családom a XIX. század közepén meg igazi huszár família volt.
      (Igaz Bach-huszár.)

      Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162103
      strapal
      Felhasználó

        Érdekes dolog amin Vector és balzamon vitatkozik.
        Az kétségtelen, hogy egy átállás pénzbe kerülne. Másrészt viszont biztos hogy egy nap alatt nem fog menni. Harmadrészt halkan megkérdezném, hogy más nagyobb szervezeteknek mégis akkor miért éri meg a teljes vagy a részleges átállás?

        Felesleges lenne bármilyen összeget írni, mert ha ez az egész – és most abszolút összeget mondok – 100milliárdba kerül, akkor is ez a pénz Mo.-on adózik, a hazai színvonalat és a munkahelyeket növeli, stb.

        Ezzel pedig maximálisan egyetértek.
        Másrészről ha az általános és középoktatás szintjén megismetetik az emberekkel az alapokat, akkor a jövő nemzedékének könnyebb lesz az átállás. Ugyanis szerintem ha egyszer nekikezdenek az átállásnak, akkor ez az egyik első lépés.

        Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162104
        strapal
        Felhasználó

          Érdekes dolog amin Vector és balzamon vitatkozik.
          Az kétségtelen, hogy egy átállás pénzbe kerülne. Másrészt viszont biztos hogy egy nap alatt nem fog menni. Harmadrészt halkan megkérdezném, hogy más nagyobb szervezeteknek mégis akkor miért éri meg a teljes vagy a részleges átállás?

          Felesleges lenne bármilyen összeget írni, mert ha ez az egész – és most abszolút összeget mondok – 100milliárdba kerül, akkor is ez a pénz Mo.-on adózik, a hazai színvonalat és a munkahelyeket növeli, stb.

          Ezzel pedig maximálisan egyetértek.
          Másrészről ha az általános és középoktatás szintjén megismetetik az emberekkel az alapokat, akkor a jövő nemzedékének könnyebb lesz az átállás. Ugyanis szerintem ha egyszer nekikezdenek az átállásnak, akkor ez az egyik első lépés.

          strapal
          Felhasználó

            Nekem is tetszik.

            strapal
            Felhasználó

              Nekem is tetszik.

              Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162095
              strapal
              Felhasználó

                El lehet itélni a tojásdobálót, de valljuk be őszintén, e látványos akcióval sikeresen felkeltette a figyelmet a Microsoft és a Magyar Köztársaság viszonyára, illetve felkeltette a közvélemény figyelmét a nyílt forráskódú szoftverek világára.
                Lehet itt fintorogni, hogy a tojásdobálás nem jó eszköz, de kérdés, hogy ki fintorog már megint. Amikor 2006-ban tűntetések voltak fintorgott a sajtó 80%-a, de amikor előkerül a nevezetes taxisblokád, akkor ugyanezt a 80%-ot a nosztalgiahullám fogja el, és lelkesen tapsikol, és mond köszönetet (az átvágott) taxisoknak, és büszke rájuk, hogy ilyen radikális (azaz demokratikus) eszközökkel kiálltak érdekeikért (azaz értük), megbénítva az országot. Ha a sajtó 80%-a már megint fintorog a tojásdobáláson, akkor azért elgondolkodtató, hogy kinek az érdekét szolgálják már megint…

                Másrészt én az esetnek nem a tojásdobálós részét emelném ki. Hanem hogy az illető angolul szólalt meg, és azt milyen kiejtéssel tette. Ha tudja magáról, hogy szar a kiejtése, akkor megszólalhatott volna magyarul is: nekem se kell 3-4x végighallgatnom a szövegét, a magyar közvélemény is jobban érthette volna (tiszta forrásból) amit mond, a külföldi sajtóba is bekerült volna ígyis-úgyis, fordítani meg fordítsanak ők.
                Ha meg nem tudja, hogy rossz a kiejtése, az az oktatási rendszer csődje.

                És a kutya az oktatási rendszerben van elásva. Ha szar, főképp a középfokú, oktatási rendszer, akkor a termékei is, bár hibátlan termékek is születnek, a többség szar lesz. Úgymond nem-gondolkodó bábok. Azért káros csak a Microsoft termékeivel megismertetni a középfokú oktatásban a diákokat, mert az érettségi után már nem nagyon fognak gondolkodni. Ha viszont megismerik mind a két rendszert (most itt wondowsra és linuxra gondolok), akkor önmaguk is el tudják dönteni, hogy mit szeretnének. Valamivel biztosan okosabbak lesznek, nem hőkölnek vissza, ha meglátnak a bootolás során egy tux-logót, hanem képesek lesznek használni, mivel jobban el tudják fogadni.

                A jelenlegi hatalomban levő emberkének meg most mindenkire szüksége van, hogy ott maradhasson ahol van. Neki prostituált mindegy, hogy hány milliárdot kell kifizetnie, a lényeg hogy kifizette, és ez egyes köröket megnyugtat, hiszen nekik csak az a lényeg hogy a haver megkapta a pénzt vagy sem. Emlékezzünk vissza, hogy amikor svéd repülőgépeket vásároltunk, akkor az óceán túlpartjáról nagyon csúnya hangok jöttek. 50 milliárd nekik is 50 milliárd – ők a saját érdeküket nézik. Ez persze összeesküvés-elméletnek tűnhet, de milyen pert is halasztott el nemrég a „független” bíróság?

                Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162096
                strapal
                Felhasználó

                  El lehet itélni a tojásdobálót, de valljuk be őszintén, e látványos akcióval sikeresen felkeltette a figyelmet a Microsoft és a Magyar Köztársaság viszonyára, illetve felkeltette a közvélemény figyelmét a nyílt forráskódú szoftverek világára.
                  Lehet itt fintorogni, hogy a tojásdobálás nem jó eszköz, de kérdés, hogy ki fintorog már megint. Amikor 2006-ban tűntetések voltak fintorgott a sajtó 80%-a, de amikor előkerül a nevezetes taxisblokád, akkor ugyanezt a 80%-ot a nosztalgiahullám fogja el, és lelkesen tapsikol, és mond köszönetet (az átvágott) taxisoknak, és büszke rájuk, hogy ilyen radikális (azaz demokratikus) eszközökkel kiálltak érdekeikért (azaz értük), megbénítva az országot. Ha a sajtó 80%-a már megint fintorog a tojásdobáláson, akkor azért elgondolkodtató, hogy kinek az érdekét szolgálják már megint…

                  Másrészt én az esetnek nem a tojásdobálós részét emelném ki. Hanem hogy az illető angolul szólalt meg, és azt milyen kiejtéssel tette. Ha tudja magáról, hogy szar a kiejtése, akkor megszólalhatott volna magyarul is: nekem se kell 3-4x végighallgatnom a szövegét, a magyar közvélemény is jobban érthette volna (tiszta forrásból) amit mond, a külföldi sajtóba is bekerült volna ígyis-úgyis, fordítani meg fordítsanak ők.
                  Ha meg nem tudja, hogy rossz a kiejtése, az az oktatási rendszer csődje.

                  És a kutya az oktatási rendszerben van elásva. Ha szar, főképp a középfokú, oktatási rendszer, akkor a termékei is, bár hibátlan termékek is születnek, a többség szar lesz. Úgymond nem-gondolkodó bábok. Azért káros csak a Microsoft termékeivel megismertetni a középfokú oktatásban a diákokat, mert az érettségi után már nem nagyon fognak gondolkodni. Ha viszont megismerik mind a két rendszert (most itt wondowsra és linuxra gondolok), akkor önmaguk is el tudják dönteni, hogy mit szeretnének. Valamivel biztosan okosabbak lesznek, nem hőkölnek vissza, ha meglátnak a bootolás során egy tux-logót, hanem képesek lesznek használni, mivel jobban el tudják fogadni.

                  A jelenlegi hatalomban levő emberkének meg most mindenkire szüksége van, hogy ott maradhasson ahol van. Neki prostituált mindegy, hogy hány milliárdot kell kifizetnie, a lényeg hogy kifizette, és ez egyes köröket megnyugtat, hiszen nekik csak az a lényeg hogy a haver megkapta a pénzt vagy sem. Emlékezzünk vissza, hogy amikor svéd repülőgépeket vásároltunk, akkor az óceán túlpartjáról nagyon csúnya hangok jöttek. 50 milliárd nekik is 50 milliárd – ők a saját érdeküket nézik. Ez persze összeesküvés-elméletnek tűnhet, de milyen pert is halasztott el nemrég a „független” bíróság?

                  Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161851
                  strapal
                  Felhasználó

                    2, Azt, hogy a snack libsnack néven szerepel az opensuse-ban, nem kijelentettem, hanem azt írtam, újabban úgy szerepel, keressen rá csomagkezelőben. Én ezen a néven találkoztam vele debian, ubuntu, és opensuse 11 beta alatt. És szerintem normális hangnemben.

                    Azért ezzel tudnék vitatkozni…

                    1, Én nem személyeskedtem egyszer sem.

                    Valaki meg még sose hazudott életében. Ismerjük…

                    3, Senkit nem nyilvánítottam köcsögnek.
                    4, Senki nem várta el, hogy Moljanesz kernelt forgasson.

                    „Tisza parton áll egy fűzfa” népdalrészlet nem azt jelenti, hogy van a Tisza és mellette ott van egy fűzfa, hanem azt, hogy Tisza parton áll egy prosti.

                    6, A véleményed leírtad, köszönöm, tényleg nem vagyok türelmes, higgadt tanárember. Ez van.

                    Magyarul úgy szarod le ahogy van, mert Te sokkal okosabb vagy.

                    Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161852
                    strapal
                    Felhasználó

                      2, Azt, hogy a snack libsnack néven szerepel az opensuse-ban, nem kijelentettem, hanem azt írtam, újabban úgy szerepel, keressen rá csomagkezelőben. Én ezen a néven találkoztam vele debian, ubuntu, és opensuse 11 beta alatt. És szerintem normális hangnemben.

                      Azért ezzel tudnék vitatkozni…

                      1, Én nem személyeskedtem egyszer sem.

                      Valaki meg még sose hazudott életében. Ismerjük…

                      3, Senkit nem nyilvánítottam köcsögnek.
                      4, Senki nem várta el, hogy Moljanesz kernelt forgasson.

                      „Tisza parton áll egy fűzfa” népdalrészlet nem azt jelenti, hogy van a Tisza és mellette ott van egy fűzfa, hanem azt, hogy Tisza parton áll egy prosti.

                      6, A véleményed leírtad, köszönöm, tényleg nem vagyok türelmes, higgadt tanárember. Ez van.

                      Magyarul úgy szarod le ahogy van, mert Te sokkal okosabb vagy.

                      strapal
                      Felhasználó

                        Nekem ez a kelo-lt115 tetszik, leszámítva a színösszeállítását. Színösszeállítás terén a „régi” téma volt szerintem a legjobb, persze lehet hogy csak azért mondom ezt, mert azt szoktam meg. Nem tudom, hogy a témák színösszeállítását lehet e valahogy állítgatni – nem értek az ilyen szintű honlapüzemeltetéshez. Ellenben szívesen segítek, ha elmondjátok hogy kell, színérzékem úgysincs.
                        Esetleg egy openSUSE 11.0 visszaszámláló is megjelenhetne a fedora helyén.

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,559