Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-05-21-21:49 Hozzászólás: Milyen legyen az alapértelmezett theme (kinézet) a Linuxforumon ? #2161886
Nekem ez a kelo-lt115 tetszik, leszámítva a színösszeállítását. Színösszeállítás terén a „régi” téma volt szerintem a legjobb, persze lehet hogy csak azért mondom ezt, mert azt szoktam meg. Nem tudom, hogy a témák színösszeállítását lehet e valahogy állítgatni – nem értek az ilyen szintű honlapüzemeltetéshez. Ellenben szívesen segítek, ha elmondjátok hogy kell, színérzékem úgysincs.
Esetleg egy openSUSE 11.0 visszaszámláló is megjelenhetne a fedora helyén.Linux a bunkók operációsrendszere….
Nem akarok senkit se megbántani, hogy salaud és moljanesz úgy bunkózza le egymást, hogy az számomra meglepő kicsit. Egyrészt mert moljanesz kezdő, salaud meg „vérprofi”.
Egy kezdő ne szóljon be egy „vérprofinak”, egy „vérprofi” szintén ne szóljon be egy kezdőnek. Nem nagyon izgat, hogy ki kezdte a dolgot, láthatólag a primitívséget nagyban meghatározó beszólhatnákvágy mindkettejükben megvan.
Egy kezdőnek alkalmazkodónak kell lennie, hiszen egy új operációs rendszerrel készül megismerkedni, amelyben van néhány dolog amit meg kell majd tanulni. Úgymond ne jelentsen ki olyat, hogy a konzol az bonyolult, és csak kattintgatni szeretne. Hanem fogadja el, hogy van egy ilyen világ is, próbálja meg használni és megtanulni. Ha elakad akkor kérdezzen.
Egy „vérprofinak” meg el kell fogadni azt, hogy nem mindenki van olyan tudás szinten mint amilyenen ő van. Hiszen valahol el kell kezdeni, valljuk be őszintén, egy csak windowst általános célra használó embertől nem várható el, hogy kernelt forgasson a második nap. (mellesleg halvány lila gőzöm sincs mi az a snack, amit moljanesz talán tegnap kérdezett, és bár van opensuséhez (rákerestem), de nem olyan csomagnévvel, ahogy ezt a vérpofi mondta (libsnack)).Bizonyára ha én is beállok salaud mögé a sorba, és moljaneszt szimplán köcsögnek nyilvánítom, és alázom minden egyes hozzászólásomban, boldog lehetnék ha primitív lelkülettel rendelkeznék. De nem rendelkezek (legalábbis én így gondolom), és emiatt nem okozott volna örömöt. De nézzük a két nap pozitív oldalát: moljanesz telepített egy openSUSE 10.3-at szinte nulla tudással, és még a nyomtatót is sikerült beüzemelni, bár ez kissé varázslatosra sikerült, de megvan. Ha nem segítek, nem írom le 3x is hogy mit kéne csinálni, moljanesz valószínüleg már ma itthagyta volna az egészet.
Biztos, hogy moljanesz fog még problémákba ütközni, de úgy látom, hogy ő szeretné a rendszerét beállítani majd használni, és nem nagy linuxos tudásra kapásból szert téve a harmadik napon gentoot telepíteni, se stage-el, se portage-el, se sehogy.
Szóval kedves moljanesz, fogj egy kicsit vissza az „arcból”, ne ülj fel a primitív provolátoroknak, kezd el olvasni az openSUSE felhasználói kézikönyvet, tanuld meg a parancssor alapvető használatát. És utolsó tanácsként fogadd el és meg: próbálj figyelni hozzászólásaidban az alapvető helyesírási szabályokra. Tanulni sose szégyen.
Salaudot meg nem minősíteném tovább, már kiállította a bizonyítványt magáról. Nem is egyszer.
Köszönöm, hogy elolvastátok. Én mindig igyekszek segíteni mindenkinek ha tudok, bár bevallom néha én is kaparom a falat, de úgy gondolom, hogyha valaki nem akar sokkal többet, mint amit elsőre el tud sajátítani, annak érdemes segíteni.
Linux a bunkók operációsrendszere….
Nem akarok senkit se megbántani, hogy salaud és moljanesz úgy bunkózza le egymást, hogy az számomra meglepő kicsit. Egyrészt mert moljanesz kezdő, salaud meg „vérprofi”.
Egy kezdő ne szóljon be egy „vérprofinak”, egy „vérprofi” szintén ne szóljon be egy kezdőnek. Nem nagyon izgat, hogy ki kezdte a dolgot, láthatólag a primitívséget nagyban meghatározó beszólhatnákvágy mindkettejükben megvan.
Egy kezdőnek alkalmazkodónak kell lennie, hiszen egy új operációs rendszerrel készül megismerkedni, amelyben van néhány dolog amit meg kell majd tanulni. Úgymond ne jelentsen ki olyat, hogy a konzol az bonyolult, és csak kattintgatni szeretne. Hanem fogadja el, hogy van egy ilyen világ is, próbálja meg használni és megtanulni. Ha elakad akkor kérdezzen.
Egy „vérprofinak” meg el kell fogadni azt, hogy nem mindenki van olyan tudás szinten mint amilyenen ő van. Hiszen valahol el kell kezdeni, valljuk be őszintén, egy csak windowst általános célra használó embertől nem várható el, hogy kernelt forgasson a második nap. (mellesleg halvány lila gőzöm sincs mi az a snack, amit moljanesz talán tegnap kérdezett, és bár van opensuséhez (rákerestem), de nem olyan csomagnévvel, ahogy ezt a vérpofi mondta (libsnack)).Bizonyára ha én is beállok salaud mögé a sorba, és moljaneszt szimplán köcsögnek nyilvánítom, és alázom minden egyes hozzászólásomban, boldog lehetnék ha primitív lelkülettel rendelkeznék. De nem rendelkezek (legalábbis én így gondolom), és emiatt nem okozott volna örömöt. De nézzük a két nap pozitív oldalát: moljanesz telepített egy openSUSE 10.3-at szinte nulla tudással, és még a nyomtatót is sikerült beüzemelni, bár ez kissé varázslatosra sikerült, de megvan. Ha nem segítek, nem írom le 3x is hogy mit kéne csinálni, moljanesz valószínüleg már ma itthagyta volna az egészet.
Biztos, hogy moljanesz fog még problémákba ütközni, de úgy látom, hogy ő szeretné a rendszerét beállítani majd használni, és nem nagy linuxos tudásra kapásból szert téve a harmadik napon gentoot telepíteni, se stage-el, se portage-el, se sehogy.
Szóval kedves moljanesz, fogj egy kicsit vissza az „arcból”, ne ülj fel a primitív provolátoroknak, kezd el olvasni az openSUSE felhasználói kézikönyvet, tanuld meg a parancssor alapvető használatát. És utolsó tanácsként fogadd el és meg: próbálj figyelni hozzászólásaidban az alapvető helyesírási szabályokra. Tanulni sose szégyen.
Salaudot meg nem minősíteném tovább, már kiállította a bizonyítványt magáról. Nem is egyszer.
Köszönöm, hogy elolvastátok. Én mindig igyekszek segíteni mindenkinek ha tudok, bár bevallom néha én is kaparom a falat, de úgy gondolom, hogyha valaki nem akar sokkal többet, mint amit elsőre el tud sajátítani, annak érdemes segíteni.
Képernyőképkészítés: mint ahogy a mellékelt kép is mutatja, nálam legalábbis, a PrintScreen billentyű lenyomására a Ksnapshot nevű program jön elő. És a menüben is megtalálható….
Van egy félelmem, de moljanesz légyszíves keress rá az ip2200 vagy canon szavakra a yast2 csomagtelepítő felületében is. Ha ott sem találja meg, akkor azt Te nem raktad fel.Képernyőképkészítés: mint ahogy a mellékelt kép is mutatja, nálam legalábbis, a PrintScreen billentyű lenyomására a Ksnapshot nevű program jön elő. És a menüben is megtalálható….
Van egy félelmem, de moljanesz légyszíves keress rá az ip2200 vagy canon szavakra a yast2 csomagtelepítő felületében is. Ha ott sem találja meg, akkor azt Te nem raktad fel.Képernyőképet a PrintScreen billentyűvel lehet készíteni. És még a Paintbe se kell belépni – külön program szolgál a képernyőkép-lopásra: egy a lényege – el kell menteni a képet.
Képernyőképet a PrintScreen billentyűvel lehet készíteni. És még a Paintbe se kell belépni – külön program szolgál a képernyőkép-lopásra: egy a lényege – el kell menteni a képet.
Mielőtt egymásnak borultok, kétségtelen, hogy én sem vagyok benne biztos, hogy moljanesznél fenn vannak e a szükséges rpm-ek. Moljanesz ezt persze könnyen bebizonyíthatja, ha készít egy ugyanolyan képernyőképet, amilyent itt lenn csatoltam.
Mielőtt egymásnak borultok, kétségtelen, hogy én sem vagyok benne biztos, hogy moljanesznél fenn vannak e a szükséges rpm-ek. Moljanesz ezt persze könnyen bebizonyíthatja, ha készít egy ugyanolyan képernyőképet, amilyent itt lenn csatoltam.
Kedves moljanesz,
amikor belépsz a yast2-be, s előtte beírsz egy jelszót, abban a pillanatban rendszergazda (root) lettél.
Ezek szerint feltelepítetted a 3 canonos rpm-et?
Ha igen, tedd meg a következőt:
1. Kapcsold be a nyomtatót, kapcsold össze a géppel
2. Nyiss egy firefoxot
3. Abba a mezőbe ahova a weboldalak címét kell írni, írd be, hogy:
localhost:631
4. Ekkor be fog jönni egy „weboldal”, a CUPS felülete.
5. Nyomd meg az „Add printer” gombot
6. A következő oldalon töltsd ki a mezőket (csak a Name mezőt)
7. Az ezután következő oldalon kiválaszthatsz „Device”-ket. Ezeket légyszives írd le ide.(Nem tudom hogy mennyire tudsz angolul. Ha feltelepítetted hibaüzenet nélkül a nyomtatót, akkor annak működnie kéne. Most megpróbálunk valamit. Nyugodtan készíthetsz képernyőképeket a különböző CUPS-os oldalakról.)
-
SzerzőBejegyzés