Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kedves moljanesz,
amikor belépsz a yast2-be, s előtte beírsz egy jelszót, abban a pillanatban rendszergazda (root) lettél.
Ezek szerint feltelepítetted a 3 canonos rpm-et?
Ha igen, tedd meg a következőt:
1. Kapcsold be a nyomtatót, kapcsold össze a géppel
2. Nyiss egy firefoxot
3. Abba a mezőbe ahova a weboldalak címét kell írni, írd be, hogy:
localhost:631
4. Ekkor be fog jönni egy „weboldal”, a CUPS felülete.
5. Nyomd meg az „Add printer” gombot
6. A következő oldalon töltsd ki a mezőket (csak a Name mezőt)
7. Az ezután következő oldalon kiválaszthatsz „Device”-ket. Ezeket légyszives írd le ide.(Nem tudom hogy mennyire tudsz angolul. Ha feltelepítetted hibaüzenet nélkül a nyomtatót, akkor annak működnie kéne. Most megpróbálunk valamit. Nyugodtan készíthetsz képernyőképeket a különböző CUPS-os oldalakról.)
Nekem speciel ez a jelenlegi kinézet nagyon tetszik, csak a fehér szín túlsúlya zavar. Meg az hogy itt balra alul egy kis doboz (informatic theme by Bloc) eltakar pár dolgot.
Előbb utóbb azért hozzá kéne szokni a konzolhoz is. Érdemes megismerkedni az alapparancsokkal (ls, cp, rm, tar), és érdemes feltelepíteni a midnight commandert, amely úgymond a total commander konzolos változata (a Norton Commander szerintem teljes értékű megfelelője).
Érdemes továbbá megismerkedni a konzolos telepítő eszközzel is (zypper), és a konzolon is van yast.Előbb utóbb azért hozzá kéne szokni a konzolhoz is. Érdemes megismerkedni az alapparancsokkal (ls, cp, rm, tar), és érdemes feltelepíteni a midnight commandert, amely úgymond a total commander konzolos változata (a Norton Commander szerintem teljes értékű megfelelője).
Érdemes továbbá megismerkedni a konzolos telepítő eszközzel is (zypper), és a konzolon is van yast.1. Ne nyiss új témát ugyanannak a problémának, használhatod a másik topikot.
2. Pontosan írd le, hogy mit csináltál.
(3. Arra az rpm-re nincs szükséged, aminek a nevében benne van egy src. Csak az alábbi 3 fájl kell neked:
cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm
cnijfilter-ip2200-2.60-1.i386.rpm
cnijfilter-ip2200-lprng-2.60-1.i386.rpm)4. Elvileg a következőképpen kell installálni a nyomtatódat. A fennt nevezett 3 rpm-et bemásolod egy könyvtárba (pl ip2200 nevűbe). Nyitsz egy konzolt (Konsole parancsértelmező). Rendszergazdai módba váltasz (su jelszó ), és benavigálsz a könyvtárba. Utána kiadod az rpm -i *.rpm parancsot, aminek révén a 3 rpm feltelepül. Újraindítod a gépet. Utána elvileg a cups felületéről (localhost:631) be kell tudnod állítani a nyomtatót.
5. Kicsit nehéz segíteni ilyenkor, mivel nincs ilyen nyomtatóm. Sőt most nincs is a közelemben nyomtató. Ha valahol elakadsz, írj pontos hibaüzenetet, vagy akár készíthetsz képernyőmentést is.
1. Ne nyiss új témát ugyanannak a problémának, használhatod a másik topikot.
2. Pontosan írd le, hogy mit csináltál.
(3. Arra az rpm-re nincs szükséged, aminek a nevében benne van egy src. Csak az alábbi 3 fájl kell neked:
cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm
cnijfilter-ip2200-2.60-1.i386.rpm
cnijfilter-ip2200-lprng-2.60-1.i386.rpm)4. Elvileg a következőképpen kell installálni a nyomtatódat. A fennt nevezett 3 rpm-et bemásolod egy könyvtárba (pl ip2200 nevűbe). Nyitsz egy konzolt (Konsole parancsértelmező). Rendszergazdai módba váltasz (su jelszó ), és benavigálsz a könyvtárba. Utána kiadod az rpm -i *.rpm parancsot, aminek révén a 3 rpm feltelepül. Újraindítod a gépet. Utána elvileg a cups felületéről (localhost:631) be kell tudnod állítani a nyomtatót.
5. Kicsit nehéz segíteni ilyenkor, mivel nincs ilyen nyomtatóm. Sőt most nincs is a közelemben nyomtató. Ha valahol elakadsz, írj pontos hibaüzenetet, vagy akár készíthetsz képernyőmentést is.
Érdemes beállítani néhány ún. közösségi telepítőforrást – ehhez külön menüpont van a yast2-ben. Elsőre csak a packman-t ikszeld be, a többi ráér.
Érdemes beállítani néhány ún. közösségi telepítőforrást – ehhez külön menüpont van a yast2-ben. Elsőre csak a packman-t ikszeld be, a többi ráér.
Tényleg jó a költői kérdés,
de talán jobb lenne, ha moljanesz ismerkedne egy kicsit a linuxszal. Ehhez jó támpont neki, a már más által is belinkelt openSUSE Dokumentáció: http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3Tényleg jó a költői kérdés,
de talán jobb lenne, ha moljanesz ismerkedne egy kicsit a linuxszal. Ehhez jó támpont neki, a már más által is belinkelt openSUSE Dokumentáció: http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3 -
SzerzőBejegyzés