strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161808
    strapal
    Felhasználó

      Kedves moljanesz,
      amikor belépsz a yast2-be, s előtte beírsz egy jelszót, abban a pillanatban rendszergazda (root) lettél.
      Ezek szerint feltelepítetted a 3 canonos rpm-et?
      Ha igen, tedd meg a következőt:
      1. Kapcsold be a nyomtatót, kapcsold össze a géppel
      2. Nyiss egy firefoxot
      3. Abba a mezőbe ahova a weboldalak címét kell írni, írd be, hogy:
      localhost:631
      4. Ekkor be fog jönni egy „weboldal”, a CUPS felülete.
      5. Nyomd meg az „Add printer” gombot
      6. A következő oldalon töltsd ki a mezőket (csak a Name mezőt)
      7. Az ezután következő oldalon kiválaszthatsz „Device”-ket. Ezeket légyszives írd le ide.

      (Nem tudom hogy mennyire tudsz angolul. Ha feltelepítetted hibaüzenet nélkül a nyomtatót, akkor annak működnie kéne. Most megpróbálunk valamit. Nyugodtan készíthetsz képernyőképeket a különböző CUPS-os oldalakról.)

      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031027
      strapal
      Felhasználó

        Nekem speciel ez a jelenlegi kinézet nagyon tetszik, csak a fehér szín túlsúlya zavar. Meg az hogy itt balra alul egy kis doboz (informatic theme by Bloc) eltakar pár dolgot.

        Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161799
        strapal
        Felhasználó

          Előbb utóbb azért hozzá kéne szokni a konzolhoz is. Érdemes megismerkedni az alapparancsokkal (ls, cp, rm, tar), és érdemes feltelepíteni a midnight commandert, amely úgymond a total commander konzolos változata (a Norton Commander szerintem teljes értékű megfelelője).
          Érdemes továbbá megismerkedni a konzolos telepítő eszközzel is (zypper), és a konzolon is van yast.

          Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161800
          strapal
          Felhasználó

            Előbb utóbb azért hozzá kéne szokni a konzolhoz is. Érdemes megismerkedni az alapparancsokkal (ls, cp, rm, tar), és érdemes feltelepíteni a midnight commandert, amely úgymond a total commander konzolos változata (a Norton Commander szerintem teljes értékű megfelelője).
            Érdemes továbbá megismerkedni a konzolos telepítő eszközzel is (zypper), és a konzolon is van yast.

            Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161791
            strapal
            Felhasználó

              1. Ne nyiss új témát ugyanannak a problémának, használhatod a másik topikot.
              2. Pontosan írd le, hogy mit csináltál.
              (3. Arra az rpm-re nincs szükséged, aminek a nevében benne van egy src. Csak az alábbi 3 fájl kell neked:
              cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm
              cnijfilter-ip2200-2.60-1.i386.rpm
              cnijfilter-ip2200-lprng-2.60-1.i386.rpm)

              4. Elvileg a következőképpen kell installálni a nyomtatódat. A fennt nevezett 3 rpm-et bemásolod egy könyvtárba (pl ip2200 nevűbe). Nyitsz egy konzolt (Konsole parancsértelmező). Rendszergazdai módba váltasz (su jelszó ), és benavigálsz a könyvtárba. Utána kiadod az rpm -i *.rpm parancsot, aminek révén a 3 rpm feltelepül. Újraindítod a gépet. Utána elvileg a cups felületéről (localhost:631) be kell tudnod állítani a nyomtatót.

              5. Kicsit nehéz segíteni ilyenkor, mivel nincs ilyen nyomtatóm. Sőt most nincs is a közelemben nyomtató. Ha valahol elakadsz, írj pontos hibaüzenetet, vagy akár készíthetsz képernyőmentést is.

              Hozzászólás: újra canon 13000 :( #2161792
              strapal
              Felhasználó

                1. Ne nyiss új témát ugyanannak a problémának, használhatod a másik topikot.
                2. Pontosan írd le, hogy mit csináltál.
                (3. Arra az rpm-re nincs szükséged, aminek a nevében benne van egy src. Csak az alábbi 3 fájl kell neked:
                cnijfilter-common-2.60-1.i386.rpm
                cnijfilter-ip2200-2.60-1.i386.rpm
                cnijfilter-ip2200-lprng-2.60-1.i386.rpm)

                4. Elvileg a következőképpen kell installálni a nyomtatódat. A fennt nevezett 3 rpm-et bemásolod egy könyvtárba (pl ip2200 nevűbe). Nyitsz egy konzolt (Konsole parancsértelmező). Rendszergazdai módba váltasz (su jelszó ), és benavigálsz a könyvtárba. Utána kiadod az rpm -i *.rpm parancsot, aminek révén a 3 rpm feltelepül. Újraindítod a gépet. Utána elvileg a cups felületéről (localhost:631) be kell tudnod állítani a nyomtatót.

                5. Kicsit nehéz segíteni ilyenkor, mivel nincs ilyen nyomtatóm. Sőt most nincs is a közelemben nyomtató. Ha valahol elakadsz, írj pontos hibaüzenetet, vagy akár készíthetsz képernyőmentést is.

                strapal
                Felhasználó

                  Érdemes beállítani néhány ún. közösségi telepítőforrást – ehhez külön menüpont van a yast2-ben. Elsőre csak a packman-t ikszeld be, a többi ráér.

                  strapal
                  Felhasználó

                    Érdemes beállítani néhány ún. közösségi telepítőforrást – ehhez külön menüpont van a yast2-ben. Elsőre csak a packman-t ikszeld be, a többi ráér.

                    strapal
                    Felhasználó

                      Tényleg jó a költői kérdés,
                      de talán jobb lenne, ha moljanesz ismerkedne egy kicsit a linuxszal. Ehhez jó támpont neki, a már más által is belinkelt openSUSE Dokumentáció: http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3

                      strapal
                      Felhasználó

                        Tényleg jó a költői kérdés,
                        de talán jobb lenne, ha moljanesz ismerkedne egy kicsit a linuxszal. Ehhez jó támpont neki, a már más által is belinkelt openSUSE Dokumentáció: http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,559