strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • strapal
    Felhasználó

      Akkor gondolkodok kicsit hangosabban:
      Jelenlegi rendszered így néz ki:
      /dev/sda4              92G   51G   37G  59% /
      /dev/sda1              51G  7,6G   44G  15% /windows/C

      Azaz két partíciód van felcsatolva, az sda1 és az sda4. A windowsé az sda1 és 51 GB, a linuxnak 92 GB-os helye van, és sda4 az azonosítója (jó sok mindent pakoltál rá…).

      Amikor a telepítő felajánlott egy alap partícionálást, amit tehát ha újratelepíted szintén ezt fogja felajánlani feltehetőleg, ez szerepelt.:
      az első sor piros szinnel van kiemelve: .a(z) /dev/sda4 partíció törlése(92,6GB)
      ./dev/sda4 györér partíció létrehozása(92,6GB)ext3 fájlrendszerrel
      ./dev/sda1 csatolási pontjának beállítása a/windows/c helyre
      ./dev/sda3 használata,mint swap
      ./dev/sda5 csatolási pontjának beállítása a /windows/e helyre

      Azaz:
      az sda1-es windows rendszert nem formázza és felcsatolja a /windows/c helyre. Ugyanezt teszi az sda5-tel, ami a windowson az e: ,meghajtó, illetve az sdb1-es másik winchesterrel is ugyanezt teszi. Tehát nem fogja bántani az sda1, sda5 és sdb1-es partíciókat, onnan adat nem fog elveszni.
      Az sda3-at fogja swap területként használni.
      Az sda4-re fog kerülni az új linuxod. Ugye ez az a partíció, amin most is ott van a linuxod. Csakhogy ezt először le fogja formázni, azaz róla minden adat el fog veszni!

      Tehát én amondó vagyok, hogy ments le mindent a jelenlegi openSUSE-s partíciódról, és ha ugyanezt írja ki a telepítő felület, amit ide írtál, akkor visszakapod azt az állapotot amiben most vagy ha telepíted a rendszert – azaz ha aztmondod a partícionálás átnézése után, hogy Telepítés. A windowsod megmarad, az adatpartícióid megmaradnak csak a linux veszik el, de újra keletkezik.

      strapal
      Felhasználó

        Akkor gondolkodok kicsit hangosabban:
        Jelenlegi rendszered így néz ki:
        /dev/sda4              92G   51G   37G  59% /
        /dev/sda1              51G  7,6G   44G  15% /windows/C

        Azaz két partíciód van felcsatolva, az sda1 és az sda4. A windowsé az sda1 és 51 GB, a linuxnak 92 GB-os helye van, és sda4 az azonosítója (jó sok mindent pakoltál rá…).

        Amikor a telepítő felajánlott egy alap partícionálást, amit tehát ha újratelepíted szintén ezt fogja felajánlani feltehetőleg, ez szerepelt.:
        az első sor piros szinnel van kiemelve: .a(z) /dev/sda4 partíció törlése(92,6GB)
        ./dev/sda4 györér partíció létrehozása(92,6GB)ext3 fájlrendszerrel
        ./dev/sda1 csatolási pontjának beállítása a/windows/c helyre
        ./dev/sda3 használata,mint swap
        ./dev/sda5 csatolási pontjának beállítása a /windows/e helyre

        Azaz:
        az sda1-es windows rendszert nem formázza és felcsatolja a /windows/c helyre. Ugyanezt teszi az sda5-tel, ami a windowson az e: ,meghajtó, illetve az sdb1-es másik winchesterrel is ugyanezt teszi. Tehát nem fogja bántani az sda1, sda5 és sdb1-es partíciókat, onnan adat nem fog elveszni.
        Az sda3-at fogja swap területként használni.
        Az sda4-re fog kerülni az új linuxod. Ugye ez az a partíció, amin most is ott van a linuxod. Csakhogy ezt először le fogja formázni, azaz róla minden adat el fog veszni!

        Tehát én amondó vagyok, hogy ments le mindent a jelenlegi openSUSE-s partíciódról, és ha ugyanezt írja ki a telepítő felület, amit ide írtál, akkor visszakapod azt az állapotot amiben most vagy ha telepíted a rendszert – azaz ha aztmondod a partícionálás átnézése után, hogy Telepítés. A windowsod megmarad, az adatpartícióid megmaradnak csak a linux veszik el, de újra keletkezik.

        strapal
        Felhasználó

          Kedves moljanesz,
          csak egy szóközt hagytál ki, nézd meg mégegyszer:
          df -h
          (azaz: df-h)

          strapal
          Felhasználó

            Kedves moljanesz,
            csak egy szóközt hagytál ki, nézd meg mégegyszer:
            df -h
            (azaz: df-h)

            strapal
            Felhasználó

              Akkor már csak egy dolgot kellene megtenned:
              A meglévő SUSE-n nyitsz egy konzolt (a program neve Parancsértelmező, vagy Gnome-terminál, vagy Konsole) és itt kiadsz egy:
              df -h
              parancsot, és a kimenetét ideírod.
              Két winchestered van, vagy csak bennfelejtettél egy pendrive-ot – ha utóbbi akkor húzd ki.

              strapal
              Felhasználó

                Akkor már csak egy dolgot kellene megtenned:
                A meglévő SUSE-n nyitsz egy konzolt (a program neve Parancsértelmező, vagy Gnome-terminál, vagy Konsole) és itt kiadsz egy:
                df -h
                parancsot, és a kimenetét ideírod.
                Két winchestered van, vagy csak bennfelejtettél egy pendrive-ot – ha utóbbi akkor húzd ki.

                strapal
                Felhasználó

                  Akkor egy valamit tegyél meg:
                  Kezd el a telepítést, azaz told be a suse telepítő médiáját, és ahol van egy összefoglaló rész (tehát az amit lenn csatoltam), annak a Partícionálás részét írd le egy papírra, majd oszd meg velünk itt a fórumon. Fontos, hogy ne menj tovább, hanem szakítsd meg a telepítést.
                  (a válasz igen, újra lehet rakni: a lényeg, hogy ugyanarra a partícióra telepítsd, amin most van.)

                  strapal
                  Felhasználó

                    Akkor egy valamit tegyél meg:
                    Kezd el a telepítést, azaz told be a suse telepítő médiáját, és ahol van egy összefoglaló rész (tehát az amit lenn csatoltam), annak a Partícionálás részét írd le egy papírra, majd oszd meg velünk itt a fórumon. Fontos, hogy ne menj tovább, hanem szakítsd meg a telepítést.
                    (a válasz igen, újra lehet rakni: a lényeg, hogy ugyanarra a partícióra telepítsd, amin most van.)

                    strapal
                    Felhasználó

                      Hát, lehet hogy megköveznek, de a következőt javasom: Telepíts mindent újra.
                      1. Mentsd le az összes adatodat.
                      2. Telepítsd fel a WinXP-t a következőképpen: a partícionáláskor először is töröld az összes partíciót, majd hozz létre egy min. 10 GB-os winXP partíciót (illetve amennyit szükségesnek látsz, 10 GB a minimum szerintem).
                      3. Állítgasd be a windowsodat (vírusírtó, tűzfal), majd szerezz be egy partícionáló programot.
                      4. A partícionáló programmal hozz létre egy linuxos partíciót (min. 10 GB), egy ún swap partíciót (1 GB). A partíciók féjlrendszere egyenlőre tökmindegy, csak jegyezd meg, hogy mekkora méretűek. Tehát 3 db partíciód van, sorrendben Win, Linux, swap.
                      5. Telepítsd fel az openSUSE-t. A partícionálásnál arra kell figyelned, hogy a windowsos partíciót ne formázd le (ezt fel se ajánlja egyébként), ennek azonosítója feltehetőleg sda1 lesz (vagy hda1). A swap partíció, ami ugye 1 GB, fájlrendszere swap legyen. A 3. partíció legyen a ‘/’. Itt előfordulhat az is, hogy automatikusan létrehoz ebből egy /-t és egy /home-t. Ne ilyedj meg. A win telepítése után csinálhatod azt is, hogy a suse partíciónálásánál felírod egy papírra, hogy mit akar csinálni, és ide bekopizod – ehhez persze mek kell SZAKÍTANI a telepítést, de ez nem baj. A lényeg tehát az, hogy az első számú partíciót, ami a win, ne formázza le (ne törölje le), az 1GB-s partíció legyen a swap, a maradékkal meg igazából azt csinál amit akar. A telepítés többi opcióját ne nagyon nyomogasd, az alapértelmezett opciók tökéletesek. Így nem lehet baj.

                      strapal
                      Felhasználó

                        Hát, lehet hogy megköveznek, de a következőt javasom: Telepíts mindent újra.
                        1. Mentsd le az összes adatodat.
                        2. Telepítsd fel a WinXP-t a következőképpen: a partícionáláskor először is töröld az összes partíciót, majd hozz létre egy min. 10 GB-os winXP partíciót (illetve amennyit szükségesnek látsz, 10 GB a minimum szerintem).
                        3. Állítgasd be a windowsodat (vírusírtó, tűzfal), majd szerezz be egy partícionáló programot.
                        4. A partícionáló programmal hozz létre egy linuxos partíciót (min. 10 GB), egy ún swap partíciót (1 GB). A partíciók féjlrendszere egyenlőre tökmindegy, csak jegyezd meg, hogy mekkora méretűek. Tehát 3 db partíciód van, sorrendben Win, Linux, swap.
                        5. Telepítsd fel az openSUSE-t. A partícionálásnál arra kell figyelned, hogy a windowsos partíciót ne formázd le (ezt fel se ajánlja egyébként), ennek azonosítója feltehetőleg sda1 lesz (vagy hda1). A swap partíció, ami ugye 1 GB, fájlrendszere swap legyen. A 3. partíció legyen a ‘/’. Itt előfordulhat az is, hogy automatikusan létrehoz ebből egy /-t és egy /home-t. Ne ilyedj meg. A win telepítése után csinálhatod azt is, hogy a suse partíciónálásánál felírod egy papírra, hogy mit akar csinálni, és ide bekopizod – ehhez persze mek kell SZAKÍTANI a telepítést, de ez nem baj. A lényeg tehát az, hogy az első számú partíciót, ami a win, ne formázza le (ne törölje le), az 1GB-s partíció legyen a swap, a maradékkal meg igazából azt csinál amit akar. A telepítés többi opcióját ne nagyon nyomogasd, az alapértelmezett opciók tökéletesek. Így nem lehet baj.

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 1,559