Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
de az azért röhejes kicsit hogy nincs linux rendszer amin egy egyszerű nyomtató csak úgy alapból dolgozzon minden hókusz pókusz nélkül.
Igazából az a röhejes, hogy ennyi tudással ki mered ezt jelenteni.
Gyanakszom, hogy a blackpantherre ugyanúgy kéne feltenni a canon nyomtatódat, mint a SUSE-ra.
Máskülönben létezik a ddiwrapper:
„ddiwrapper is able to load Windows 2000 or XP printer drivers (limited
to Canon ink jet drivers at the moment) and uses them to convert BMP
input data to the printer’s proprietary language. It comes with a
printer description file that allows ddiwrapper to be used as a
back-end for the CUPS printing system as well as as a script that
extracts printer drivers from downloaded EXE files. The accompanying
README file explains how to install drivers and how to set up
ddiwrapper as a CUPS back-end.”de az azért röhejes kicsit hogy nincs linux rendszer amin egy egyszerű nyomtató csak úgy alapból dolgozzon minden hókusz pókusz nélkül.
Igazából az a röhejes, hogy ennyi tudással ki mered ezt jelenteni.
Gyanakszom, hogy a blackpantherre ugyanúgy kéne feltenni a canon nyomtatódat, mint a SUSE-ra.
Máskülönben létezik a ddiwrapper:
„ddiwrapper is able to load Windows 2000 or XP printer drivers (limited
to Canon ink jet drivers at the moment) and uses them to convert BMP
input data to the printer’s proprietary language. It comes with a
printer description file that allows ddiwrapper to be used as a
back-end for the CUPS printing system as well as as a script that
extracts printer drivers from downloaded EXE files. The accompanying
README file explains how to install drivers and how to set up
ddiwrapper as a CUPS back-end.”Egyszerűbb lesz újratelepítened.
Ha már telepítettél operációs rendszernek nevezett dolgot, akkor menni fog. Válassz KDE desktop-ot, és figyelj a partícionálásnál – a windows-os partíciót NE formázd le, a mostani suse-ra telepítsd az új suse-t. Nem nagyon lehet elrontani, ha elolvasod hogy mit fog csinálni. Boot menüt (GRUB menü) majd rakni fog. Ha ezt megcsináltad jelentkezz ismét.
Ha ismersz virtualizációs programokat és van is (virtualbox, vmware), ott próbálkozhatsz.
Feladni sosem kell, tanulni sosem szégyen.Egyszerűbb lesz újratelepítened.
Ha már telepítettél operációs rendszernek nevezett dolgot, akkor menni fog. Válassz KDE desktop-ot, és figyelj a partícionálásnál – a windows-os partíciót NE formázd le, a mostani suse-ra telepítsd az új suse-t. Nem nagyon lehet elrontani, ha elolvasod hogy mit fog csinálni. Boot menüt (GRUB menü) majd rakni fog. Ha ezt megcsináltad jelentkezz ismét.
Ha ismersz virtualizációs programokat és van is (virtualbox, vmware), ott próbálkozhatsz.
Feladni sosem kell, tanulni sosem szégyen.Jó,
akkor indítsd el a Konsole (vagy Parancsértelmező) nevű programot. A menüben megtalálod.
Ez a nevezetes konzol.
pötyögd bele, hogy su .
nyomj entert, utána add meg a rendszergazdai jelszavat, és ismét nyomj entert.
Ha jó a jelszó, rendszergazdai módba váltottál – a prompt az valszig piros színű lesz.
És most írd be, hogy yast2 .
És másold be a konzol ablakában jelentkező hibaüzenetet (képernyőképet is csatolhatsz – PrintScrn)Jó,
akkor indítsd el a Konsole (vagy Parancsértelmező) nevű programot. A menüben megtalálod.
Ez a nevezetes konzol.
pötyögd bele, hogy su .
nyomj entert, utána add meg a rendszergazdai jelszavat, és ismét nyomj entert.
Ha jó a jelszó, rendszergazdai módba váltottál – a prompt az valszig piros színű lesz.
És most írd be, hogy yast2 .
És másold be a konzol ablakában jelentkező hibaüzenetet (képernyőképet is csatolhatsz – PrintScrn)Én spec. megpróbálnám újratelepíteni a yast-ot, hátha az megszűnteti az ilyen rejtélyesen előbukkanó hibákat.
Alább linkelem a yast2 csomagjának 1-click-install linkjét, remélhetőleg ez behúzza az egyéb függőségeket. Rá kell kattintani a linkre, a többi adja magát.
http://software.opensuse.org/ymp/openSUSE%3A10.3/standard/yast2.ympÉn spec. megpróbálnám újratelepíteni a yast-ot, hátha az megszűnteti az ilyen rejtélyesen előbukkanó hibákat.
Alább linkelem a yast2 csomagjának 1-click-install linkjét, remélhetőleg ez behúzza az egyéb függőségeket. Rá kell kattintani a linkre, a többi adja magát.
http://software.opensuse.org/ymp/openSUSE%3A10.3/standard/yast2.ympAz utókornak Google helyett:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617Az utókornak Google helyett:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617 -
SzerzőBejegyzés