Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-05-19-12:32 Hozzászólás: lehet adatvesztés nélkül a meglevő két rendszer mellé a blackPanther-t rakni? #2161577
Igen.
Igen.
Igen,
Ez így nem igaz.
Ennek az oldalnak segítségével kereshetsz olyan nyomtatót, amely kapásból működik linux alatt:
http://www.openprinting.org/printer_list.cgiPéldául a HP DJ 1200, LJ 1020, LJ 1010-es lézernyomtatók remekül működnek linux alatt – ezzel van konkrét tapasztalatom: sőt az utóbbi kettő usb-s. Bár nem tudom hogy lehet e egyáltalán őket még kapni.
Az emlegetett Canon nyomtató pedig úgy tűnik működik ubuntu alatt, és egy remek howto is van hozzá. Ez alapján más linux disztribúciókra is feltehető: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617
2008-05-19-12:32 Hozzászólás: lehet adatvesztés nélkül a meglevő két rendszer mellé a blackPanther-t rakni? #2161578Igen.
Igen.
Igen,
Ez így nem igaz.
Ennek az oldalnak segítségével kereshetsz olyan nyomtatót, amely kapásból működik linux alatt:
http://www.openprinting.org/printer_list.cgiPéldául a HP DJ 1200, LJ 1020, LJ 1010-es lézernyomtatók remekül működnek linux alatt – ezzel van konkrét tapasztalatom: sőt az utóbbi kettő usb-s. Bár nem tudom hogy lehet e egyáltalán őket még kapni.
Az emlegetett Canon nyomtató pedig úgy tűnik működik ubuntu alatt, és egy remek howto is van hozzá. Ez alapján más linux disztribúciókra is feltehető: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617
Hupsz,
tényleg, köszönöm a figyelmeztetést.
Szóval rpm -i *.rpm parancsot kell kiadni.
A midnight commanderrel az a baj, hogy fel kell telepíteni, az meg lehet hogy problémába ütközik.
Debian alatt is próbálkoztak ezzel (innen van a dpkg elírás is valszig) – ez hasznos lehet ha a suse helyett hirtelen pl. az ubuntu jelenne meg a gépen:
http://forums.linux-foundation.org/read.php?25,644,5476#msg-5476Bevallom egyébként, hogy anno nekem meg kellett tanulnom a windows használatát is. Persze el tudom képzelni a mostani 10 év alattiakat, akik leülnek életükben először az XP elé, és már orrba-szájba tömörítenek, dupla-klikkelnek a setup.exe-k felett, hogy települjön a frissen vásárolt photoshop. Mindent meg kell tanulni.
Hupsz,
tényleg, köszönöm a figyelmeztetést.
Szóval rpm -i *.rpm parancsot kell kiadni.
A midnight commanderrel az a baj, hogy fel kell telepíteni, az meg lehet hogy problémába ütközik.
Debian alatt is próbálkoztak ezzel (innen van a dpkg elírás is valszig) – ez hasznos lehet ha a suse helyett hirtelen pl. az ubuntu jelenne meg a gépen:
http://forums.linux-foundation.org/read.php?25,644,5476#msg-5476Bevallom egyébként, hogy anno nekem meg kellett tanulnom a windows használatát is. Persze el tudom képzelni a mostani 10 év alattiakat, akik leülnek életükben először az XP elé, és már orrba-szájba tömörítenek, dupla-klikkelnek a setup.exe-k felett, hogy települjön a frissen vásárolt photoshop. Mindent meg kell tanulni.
Sajnos igazából az a gond, hogy a „vaktyúk is talál szemet” szisztémával tönkrevágod a rendszeredet.
Igazat megvallva, mivel valószínüleg tönkre is vágtad bizonyos mértékben, újratelepíteném az egészet, és utána nem nagyon nyúlkálnék, hanem először kérdeznék és csak azután nyúlkálnék. Kiváncsi vagyok miért került elő a smart csomagkezelő. Na mindegy.
A következőt kell elvileg tenned:
Letöltöd a bacsi2 által belinkelt tömörített állományt
és kitömöríted egy könyvtárba.
Ezután nyitsz egs konzolt,
benavigálsz a könyvtárba.
Ha kiadsz egy ls parancsot, kidobja hogy milyen fájlok vannak benne: 4 db *.rpm-nek kell benne lennie.
Utána rendszergazdai módba váltasz (su ), majd kiadod a következő parancsot:
dpkg -i *.rpm
Valszig ezutána cups-t újra kéne indítani. Nagyobb mélységekbe ne menjünk bele, egyszerűbb ha újraindítod a géped.
Utána a yast nyomtatási részénél ott kell lennie. Vagy hasznáhatod a cups „böngészős” felületét, de először a yasttal próbálkozz.
A nevezetes setup.exe fájlok a suse-nél úgymond az .rpm-ek.
Fontos ha valahol elakadsz, írd le hogy hol, és hogy mit írt ki a rendszer.
És egy jótanács: törekedj az alapvető helyesírási és helyesen írási szabályokra. Mert különben belédkötnek. Nem kicsit, nagyon.Sajnos igazából az a gond, hogy a „vaktyúk is talál szemet” szisztémával tönkrevágod a rendszeredet.
Igazat megvallva, mivel valószínüleg tönkre is vágtad bizonyos mértékben, újratelepíteném az egészet, és utána nem nagyon nyúlkálnék, hanem először kérdeznék és csak azután nyúlkálnék. Kiváncsi vagyok miért került elő a smart csomagkezelő. Na mindegy.
A következőt kell elvileg tenned:
Letöltöd a bacsi2 által belinkelt tömörített állományt
és kitömöríted egy könyvtárba.
Ezután nyitsz egs konzolt,
benavigálsz a könyvtárba.
Ha kiadsz egy ls parancsot, kidobja hogy milyen fájlok vannak benne: 4 db *.rpm-nek kell benne lennie.
Utána rendszergazdai módba váltasz (su ), majd kiadod a következő parancsot:
dpkg -i *.rpm
Valszig ezutána cups-t újra kéne indítani. Nagyobb mélységekbe ne menjünk bele, egyszerűbb ha újraindítod a géped.
Utána a yast nyomtatási részénél ott kell lennie. Vagy hasznáhatod a cups „böngészős” felületét, de először a yasttal próbálkozz.
A nevezetes setup.exe fájlok a suse-nél úgymond az .rpm-ek.
Fontos ha valahol elakadsz, írd le hogy hol, és hogy mit írt ki a rendszer.
És egy jótanács: törekedj az alapvető helyesírási és helyesen írási szabályokra. Mert különben belédkötnek. Nem kicsit, nagyon.Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
Hátha ezzel megy.Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
Hátha ezzel megy.Az én hozzászólásomra nem reagált senki. :-
Ide dobok egy linket. Megint.
http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=269919#p269919
Van ott egy csatolmány.Szerintem a windowst nem lehet elfelejteni, már beleivódott az elménkbe.
Az én hozzászólásomra nem reagált senki. :-
Ide dobok egy linket. Megint.
http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=269919#p269919
Van ott egy csatolmány.Szerintem a windowst nem lehet elfelejteni, már beleivódott az elménkbe.
-
SzerzőBejegyzés