strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • strapal
    Felhasználó

      Igen.
      Igen.
      Igen,
      Ez így nem igaz.
      Ennek az oldalnak segítségével kereshetsz olyan nyomtatót, amely kapásból működik linux alatt:
      http://www.openprinting.org/printer_list.cgi

      Például a HP DJ 1200, LJ 1020, LJ 1010-es lézernyomtatók remekül működnek linux alatt – ezzel van konkrét tapasztalatom: sőt az utóbbi kettő usb-s. Bár nem tudom hogy lehet e egyáltalán őket még kapni.

      Az emlegetett Canon nyomtató pedig úgy tűnik működik ubuntu alatt, és egy remek howto is van hozzá. Ez alapján más linux disztribúciókra is feltehető: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617

      strapal
      Felhasználó

        Igen.
        Igen.
        Igen,
        Ez így nem igaz.
        Ennek az oldalnak segítségével kereshetsz olyan nyomtatót, amely kapásból működik linux alatt:
        http://www.openprinting.org/printer_list.cgi

        Például a HP DJ 1200, LJ 1020, LJ 1010-es lézernyomtatók remekül működnek linux alatt – ezzel van konkrét tapasztalatom: sőt az utóbbi kettő usb-s. Bár nem tudom hogy lehet e egyáltalán őket még kapni.

        Az emlegetett Canon nyomtató pedig úgy tűnik működik ubuntu alatt, és egy remek howto is van hozzá. Ez alapján más linux disztribúciókra is feltehető: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=3450617

        Hozzászólás: canon pixma ip 1300 :( #2161549
        strapal
        Felhasználó

          Hupsz,
          tényleg, köszönöm a figyelmeztetést.
          Szóval rpm -i *.rpm parancsot kell kiadni.
          A midnight commanderrel az a baj, hogy fel kell telepíteni, az meg lehet hogy problémába ütközik.
          Debian alatt is próbálkoztak ezzel (innen van a dpkg elírás is valszig) – ez hasznos lehet ha a suse helyett hirtelen pl. az ubuntu jelenne meg a gépen:
          http://forums.linux-foundation.org/read.php?25,644,5476#msg-5476

          Bevallom egyébként, hogy anno nekem meg kellett tanulnom a windows használatát is. Persze el tudom képzelni a mostani 10 év alattiakat, akik leülnek életükben először az XP elé, és már orrba-szájba tömörítenek, dupla-klikkelnek a setup.exe-k felett, hogy települjön a frissen vásárolt photoshop. Mindent meg kell tanulni.

          Hozzászólás: canon pixma ip 1300 :( #2161550
          strapal
          Felhasználó

            Hupsz,
            tényleg, köszönöm a figyelmeztetést.
            Szóval rpm -i *.rpm parancsot kell kiadni.
            A midnight commanderrel az a baj, hogy fel kell telepíteni, az meg lehet hogy problémába ütközik.
            Debian alatt is próbálkoztak ezzel (innen van a dpkg elírás is valszig) – ez hasznos lehet ha a suse helyett hirtelen pl. az ubuntu jelenne meg a gépen:
            http://forums.linux-foundation.org/read.php?25,644,5476#msg-5476

            Bevallom egyébként, hogy anno nekem meg kellett tanulnom a windows használatát is. Persze el tudom képzelni a mostani 10 év alattiakat, akik leülnek életükben először az XP elé, és már orrba-szájba tömörítenek, dupla-klikkelnek a setup.exe-k felett, hogy települjön a frissen vásárolt photoshop. Mindent meg kell tanulni.

            Hozzászólás: canon pixma ip 1300 :( #2161541
            strapal
            Felhasználó

              Sajnos igazából az a gond, hogy a „vaktyúk is talál szemet” szisztémával tönkrevágod a rendszeredet.
              Igazat megvallva, mivel valószínüleg tönkre is vágtad bizonyos mértékben, újratelepíteném az egészet, és utána nem nagyon nyúlkálnék, hanem először kérdeznék és csak azután nyúlkálnék. Kiváncsi vagyok miért került elő a smart csomagkezelő. Na mindegy.
              A következőt kell elvileg tenned:
              Letöltöd a bacsi2 által belinkelt tömörített állományt
              és kitömöríted egy könyvtárba.
              Ezután nyitsz egs konzolt,
              benavigálsz a könyvtárba.
              Ha kiadsz egy ls parancsot, kidobja hogy milyen fájlok vannak benne: 4 db *.rpm-nek kell benne lennie.
              Utána rendszergazdai módba váltasz (su ), majd kiadod a következő parancsot:
              dpkg -i *.rpm
              Valszig ezutána cups-t újra kéne indítani. Nagyobb mélységekbe ne menjünk bele, egyszerűbb ha újraindítod a géped.
              Utána a yast nyomtatási részénél ott kell lennie. Vagy hasznáhatod a cups „böngészős” felületét, de először a yasttal próbálkozz.
              A nevezetes setup.exe fájlok a suse-nél úgymond az .rpm-ek.
              Fontos ha valahol elakadsz, írd le hogy hol, és hogy mit írt ki a rendszer.
              És egy jótanács: törekedj az alapvető helyesírási és helyesen írási szabályokra. Mert különben belédkötnek. Nem kicsit, nagyon.

              Hozzászólás: canon pixma ip 1300 :( #2161542
              strapal
              Felhasználó

                Sajnos igazából az a gond, hogy a „vaktyúk is talál szemet” szisztémával tönkrevágod a rendszeredet.
                Igazat megvallva, mivel valószínüleg tönkre is vágtad bizonyos mértékben, újratelepíteném az egészet, és utána nem nagyon nyúlkálnék, hanem először kérdeznék és csak azután nyúlkálnék. Kiváncsi vagyok miért került elő a smart csomagkezelő. Na mindegy.
                A következőt kell elvileg tenned:
                Letöltöd a bacsi2 által belinkelt tömörített állományt
                és kitömöríted egy könyvtárba.
                Ezután nyitsz egs konzolt,
                benavigálsz a könyvtárba.
                Ha kiadsz egy ls parancsot, kidobja hogy milyen fájlok vannak benne: 4 db *.rpm-nek kell benne lennie.
                Utána rendszergazdai módba váltasz (su ), majd kiadod a következő parancsot:
                dpkg -i *.rpm
                Valszig ezutána cups-t újra kéne indítani. Nagyobb mélységekbe ne menjünk bele, egyszerűbb ha újraindítod a géped.
                Utána a yast nyomtatási részénél ott kell lennie. Vagy hasznáhatod a cups „böngészős” felületét, de először a yasttal próbálkozz.
                A nevezetes setup.exe fájlok a suse-nél úgymond az .rpm-ek.
                Fontos ha valahol elakadsz, írd le hogy hol, és hogy mit írt ki a rendszer.
                És egy jótanács: törekedj az alapvető helyesírási és helyesen írási szabályokra. Mert különben belédkötnek. Nem kicsit, nagyon.

                Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161395
                strapal
                Felhasználó

                  Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
                  http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
                  Hátha ezzel megy.

                  Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161396
                  strapal
                  Felhasználó

                    Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
                    http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
                    Hátha ezzel megy.

                    Hozzászólás: Nem lehet a windowst elfelejteni…? #2161459
                    strapal
                    Felhasználó

                      Az én hozzászólásomra nem reagált senki. :-
                      Ide dobok egy linket. Megint.
                      http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=269919#p269919
                      Van ott egy csatolmány.

                      Szerintem a windowst nem lehet elfelejteni, már beleivódott az elménkbe.

                      Hozzászólás: Nem lehet a windowst elfelejteni…? #2161460
                      strapal
                      Felhasználó

                        Az én hozzászólásomra nem reagált senki. :-
                        Ide dobok egy linket. Megint.
                        http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=269919#p269919
                        Van ott egy csatolmány.

                        Szerintem a windowst nem lehet elfelejteni, már beleivódott az elménkbe.

                      10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 1,559