strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem lehet a windowst elfelejteni…? #2161437
    strapal
    Felhasználó
      Hozzászólás: Nem lehet a windowst elfelejteni…? #2161438
      strapal
      Felhasználó
        Hozzászólás: Hardy, /dev/video* létrehozása #2161415
        strapal
        Felhasználó

          Esetleg ha a gugliba beírod a kamera típusát és azt hogy ubuntu, hátha kijön valami értelmes.
          Vagy iitt is megadhatod a kamera típusát/nevét.

          Hozzászólás: Hardy, /dev/video* létrehozása #2161416
          strapal
          Felhasználó

            Esetleg ha a gugliba beírod a kamera típusát és azt hogy ubuntu, hátha kijön valami értelmes.
            Vagy iitt is megadhatod a kamera típusát/nevét.

            Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161387
            strapal
            Felhasználó

              És nem értem:
              Ha az ikonok levétele oldotta meg a „helyzetet”, akkor a visszatétellel ismét romlani kéne. De te azt írod, ismét normalizálódott.

              Bevallom én se értem, de ez van. Most vannak ikonjaim, és a processzor-használat „üresjáratban” teljesen normális.

              A plasma nyakonvágásáért meg gondolom írnom kéne a nyakonvágóknak, hogy oldják meg a dolgot.

              „Az olvass a sorok között” meg egy mondás, olyan mint a „A fene essen beléd”.

              Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161388
              strapal
              Felhasználó

                És nem értem:
                Ha az ikonok levétele oldotta meg a „helyzetet”, akkor a visszatétellel ismét romlani kéne. De te azt írod, ismét normalizálódott.

                Bevallom én se értem, de ez van. Most vannak ikonjaim, és a processzor-használat „üresjáratban” teljesen normális.

                A plasma nyakonvágásáért meg gondolom írnom kéne a nyakonvágóknak, hogy oldják meg a dolgot.

                „Az olvass a sorok között” meg egy mondás, olyan mint a „A fene essen beléd”.

                Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161383
                strapal
                Felhasználó

                  Mint laptoptulajdonos megnéztem mit mutat a powertop. Megmutatom Nektek is: az első kép akkor készült amikor be voltak kapcsolva az „alap” Asztali effektek, a második akkor készült amikor meg ki voltak kapcsolva.
                  Az asztali effektek viszont tapasztalhatólag nem fogja le a rendszer erőforrásainak nagy részét, érezhetően nem „lassul” a gép tőle.

                  Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161384
                  strapal
                  Felhasználó

                    Mint laptoptulajdonos megnéztem mit mutat a powertop. Megmutatom Nektek is: az első kép akkor készült amikor be voltak kapcsolva az „alap” Asztali effektek, a második akkor készült amikor meg ki voltak kapcsolva.
                    Az asztali effektek viszont tapasztalhatólag nem fogja le a rendszer erőforrásainak nagy részét, érezhetően nem „lassul” a gép tőle.

                    Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161381
                    strapal
                    Felhasználó

                      Elvileg a yast csomagkezelőjében be kell pipázni a KDE4 „pattern”-t, onnan telepíti a csomagokat melyek szükségesek.
                      (Mellesleg én a 11.0 béta 3-as KDE-s CD-t telepítettem fel, nem a 10.3 mellé tettem a KDE4-et.)
                      Hogy a KDE4 használható-e? Eddig még nem szállt el, csak néha a knotify, ami nem zavar. Különösebb probléma nincs vele, az első bejelentkezésnél előjött valami ablak valami hibáról (a host név nem volt rendben), de ez ismert bug – javítható. Összességében használható, de bizonyára ha nagyon keresnék találnék még további hibákat, ha meg finnyás akarok lenni, akkor kijelenthetném, hogy számos olyan funkció nincs meg benne ami a KDE3-ban megvan. De nem tudom mik ezek – valószinüleg nem használtam őket eddig.
                      Hogy ne ronts el semmit a rendszereden, telepítsd a virtualboxot, töltsd le az iso fájlt – és még CD-re se kell írnod, hogy kipróbálhasd milyen lesz.
                      A csomagkezelés viszont sokat javult sebességileg, szóval egy támadási felülettel (mintha) kevesebb. Bár amikor ezt a jellegzetességét kifogásolják a SUSE-nak, mindig ez jut eszembe:
                      [align=center]”X: a windows nem ismeri fel a pendriveom
                      Y: milyen Windows
                      X: Nem tudom
                      Y: jó-jó, de mit ír ki, miután elindítod a gépet? 98, XP, NT, ME?
                      X: ööö… nem tudom, én olyankor mindig főzök egy kávét. „[/align]

                      Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161382
                      strapal
                      Felhasználó

                        Elvileg a yast csomagkezelőjében be kell pipázni a KDE4 „pattern”-t, onnan telepíti a csomagokat melyek szükségesek.
                        (Mellesleg én a 11.0 béta 3-as KDE-s CD-t telepítettem fel, nem a 10.3 mellé tettem a KDE4-et.)
                        Hogy a KDE4 használható-e? Eddig még nem szállt el, csak néha a knotify, ami nem zavar. Különösebb probléma nincs vele, az első bejelentkezésnél előjött valami ablak valami hibáról (a host név nem volt rendben), de ez ismert bug – javítható. Összességében használható, de bizonyára ha nagyon keresnék találnék még további hibákat, ha meg finnyás akarok lenni, akkor kijelenthetném, hogy számos olyan funkció nincs meg benne ami a KDE3-ban megvan. De nem tudom mik ezek – valószinüleg nem használtam őket eddig.
                        Hogy ne ronts el semmit a rendszereden, telepítsd a virtualboxot, töltsd le az iso fájlt – és még CD-re se kell írnod, hogy kipróbálhasd milyen lesz.
                        A csomagkezelés viszont sokat javult sebességileg, szóval egy támadási felülettel (mintha) kevesebb. Bár amikor ezt a jellegzetességét kifogásolják a SUSE-nak, mindig ez jut eszembe:
                        [align=center]”X: a windows nem ismeri fel a pendriveom
                        Y: milyen Windows
                        X: Nem tudom
                        Y: jó-jó, de mit ír ki, miután elindítod a gépet? 98, XP, NT, ME?
                        X: ööö… nem tudom, én olyankor mindig főzök egy kávét. „[/align]

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,559