Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezt eljátszod minden belépésnél?
Nem. Ahogy írtam csak reprodukáltam a hibát. Olvass a sorok között.
Ezt eljátszod minden belépésnél?
Nem. Ahogy írtam csak reprodukáltam a hibát. Olvass a sorok között.
Kísérletező énemet fogva, visszaállítottam az ikonokat. Ekkor az ikonok az eddigi függőleges helyett vízszintes elrendeződésben jelentek meg. Ráadásul a topban a plasma és az X 1-1%-nyi cpu-t és összesen 6%-nyi memóriát használt, a processzor órajele meg üresjáratban 1000 Mhz lett.
De egy igazi bogarász reprodukálja a hibát: letöröltem a .kde és .kde4 mappákat, kijelentkeztem, bejelentkeztem, niytottam egy konzolt, és a top ismét azt mutatta, hogy a processzor igencsak pörög a plasma és az X alatt. Az ikonok eltávolítása és visszatétele után normalizálódott a helyzet.Kísérletező énemet fogva, visszaállítottam az ikonokat. Ekkor az ikonok az eddigi függőleges helyett vízszintes elrendeződésben jelentek meg. Ráadásul a topban a plasma és az X 1-1%-nyi cpu-t és összesen 6%-nyi memóriát használt, a processzor órajele meg üresjáratban 1000 Mhz lett.
De egy igazi bogarász reprodukálja a hibát: letöröltem a .kde és .kde4 mappákat, kijelentkeztem, bejelentkeztem, niytottam egy konzolt, és a top ismét azt mutatta, hogy a processzor igencsak pörög a plasma és az X alatt. Az ikonok eltávolítása és visszatétele után normalizálódott a helyzet.Éles eszemmel sikerült megoldanom a problémát:
Beállítottam, hogy az Asztalon ne legyenek ikonok, és máris normalizálódott a processzor helyzet.Éles eszemmel sikerült megoldanom a problémát:
Beállítottam, hogy az Asztalon ne legyenek ikonok, és máris normalizálódott a processzor helyzet.Hopp,
ez eszembe se jutott, a bugzillába próbáltam nézelődni, valami hasonlóval találkoztam.
Szóval kisebb elrettentésül csatolok egy képernyőképet, érdemes megnézni.Hopp,
ez eszembe se jutott, a bugzillába próbáltam nézelődni, valami hasonlóval találkoztam.
Szóval kisebb elrettentésül csatolok egy képernyőképet, érdemes megnézni.Azóta tovább kísérleteztem. A különböző mixer alkalmazásokban mindenfélét bekapcsoltam meg kikapcsoltam, de nem segített.
Viszont, ha finoman húzom ki a fülhallgató dugaszt (ahogy szoktam) akkor nincs hang, ha viszont úgymond kirántom, akkor 2-3 másodpercig van. Nem lehet, hogy fizikai jellegű a probléma?1. probléma: „error:”vm.mmap_min_addr” is an unkown key”
2. probléma: http://ubuntu.hu/forum/telepitesi-frissitesi-kerdesek/dosemu-csak-su-modban-indulAz általam belinkelt launchpad oldal azt jelzi, hogy a hiba másnál is előfordult, még megoldása nincsen. Ha lesz, akkor ezen a linken (azaz hibaszámon) tudod majd meg.
Vagy persze lehet hogy én nem fogtam fel, de van ez a boot problémád és van egy dosemu-s problémád. Legalábbis hozzászólásodból erre következtettem.
-
SzerzőBejegyzés