Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mondjuk nem biztos hogy jó megoldás, nem is próbáltam sose, de a CD-meghajtókon szokott lenni egy kis lyuk, amibe ha valami pöcköt bedugsz, akkor kinyílik a tálca.
Mondjuk nem biztos hogy jó megoldás, nem is próbáltam sose, de a CD-meghajtókon szokott lenni egy kis lyuk, amibe ha valami pöcköt bedugsz, akkor kinyílik a tálca.
Ez mintha két probléma lenne.
Az első másnál is jelentkezett, ezt az oldalt érdemes figyelned:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/procps/+bug/207811
A másodikra már született megoldás is, a magyar oldalon legalábbis ott van – azt nem próbáltad?Nálam „most keletkezett” egy kis probléma – a jelenség a következő: zenehallgatáskor szól a laptop beépített hangszórója, azonban ha fülhallgatóra váltok egy darabig, és utána kihúzom a fülhallgató dugaszát, a laptopból nem jön hang – ha visszadugom a fülhallgatót azon van. Mi lehet a jelenség okozója – itt elsősorban arra gondolok, hogy mi a fene jelenthet egy gépnek különbséget abban hogy a fülhallgató csatlakozó foglalt e vagy sem? Vagyis a fülhallgató és a belső hangszóró közötti váltakozás (miért) nem fizikai? Ha nem fizikai akkor „milyen”?
Utánanéztem én is, és az egyik megoldás lehet a -dev csomag feltétele, ha még úgyse megy, akkor az alábbi parancs segíthet:
export PKG_CONFIG_PATH=$PKG_CONFIG_PATH:/lib/pkgconfig
A /lib/pkgconfig a .pc fájl helye, nálam spec. a /usr/lib/pkgconfig könyvtárban vannak e dolgok.Utánanéztem én is, és az egyik megoldás lehet a -dev csomag feltétele, ha még úgyse megy, akkor az alábbi parancs segíthet:
export PKG_CONFIG_PATH=$PKG_CONFIG_PATH:/lib/pkgconfig
A /lib/pkgconfig a .pc fájl helye, nálam spec. a /usr/lib/pkgconfig könyvtárban vannak e dolgok.A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.
A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.
Úgy látom, hogy a blogok is eltűntek az oldalról. Remélem nem végleg, „értékes” irományaim vannak ott, és nemsokára időszerű az újabb bejegyzés.
HUP subidubi = LF ????
-
SzerzőBejegyzés