Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A molmol csomag tényleg elég keserves. Egyszer találtam egy molmol.sh nevű szkriptet amivel fel tudom tenni. Továbbá igényel egy libtiff.so.4-et, ami a libtiff.so.x.x.x.x-ből szimlinkkel simán megoldható.
Mostmár tényleg kifogom próbálni élesben, csak még a főnökömnek kell előadást gyártanom még.
És kétségtelen hogy a molmol régi, de szerintem ezzel lehet a legszebb molekulaképeket gyártani nativan, lásd a mellékelt képet. Meg számtaltalan alapdolgot könnyen ki lehet vele számitani.Ha kipróbálok egy disztribúciót, mindig megnézem, hogy elérhetőek e hozzá csomagban a nekem szükséges programok: pymol, molmol, rasmol. A frugalware-rel is az egyik problémám, hogy nem érhetőek ezek el – és blackpanthernél sincsenek. Igaz az egyetlen disztribúció amin ezek mind elérhetőek voltak a gentoo volt.
Elég sok olyan program van, amelyet biológus, illetve vegyész ismerőseim szoktak használni, s ezeknek az esetek döntő többségében linuxos megfelelőik is megvannak. Talán ez is lehetne egy későbbi irány, hogy olyan irányban is vinni a disztribúciót, hogy ezek a programok is könnyen elérhetőek lennének – tehát lenne egy viszonylag széles kínálatot lefedő „Tudományos” csomagkategória: a gentoo sci-* kategóriákban levők jó kiindulási pont, bár van néhány fizetős szoftver is. De ez csak egy ötlet.
Csatolva küldök két képet, hogy miért is tetszik pontosan a blackpanther megjelenése. Sose tudtam rájönni mi okozza a jelenséget, pl a 0.7 alatt tökéletes volt a program megjelenése (mint most bp-n).Nekem tetszik a megjelenése, a kinézete. Különösen az F12-es billentyűfunkció ragadott meg.
De, találtam egy „pekidzs méker” nevű eszközt a honlapon, de sehol se találom. Megvan egyáltalán? Vagy mi van vele?Mindenképpen kipróbálom.
Vágyom egy USB-s szikratávíróra. Hol lehet kapni?
Egyszer olvastam valami olyat, hogy a linux pszichológiai okok miatt nem népszerű: mivel a MS termékekért fizetni kell, a linuxért meg nem, előbbi tudat alatt jobbnak hangzik, mert egy termékért logikusan akkor kérnek pénzt ha jó, ha valamit ingyen osztogatnak (pl. tescos joghurt) akkor azzal valami nem stimmel (egy hete lejárt a szavatossági ideje).
Egyszer olvastam valami olyat, hogy a linux pszichológiai okok miatt nem népszerű: mivel a MS termékekért fizetni kell, a linuxért meg nem, előbbi tudat alatt jobbnak hangzik, mert egy termékért logikusan akkor kérnek pénzt ha jó, ha valamit ingyen osztogatnak (pl. tescos joghurt) akkor azzal valami nem stimmel (egy hete lejárt a szavatossági ideje).
2008-04-05-16:56 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158861Lehet, hogy most beszőkülök és bekékszemesedem, de megkérdezem, hogy ehhez (Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller) minek kell telepíteni az nvidia drivert?
Ez nem egy inteles cumó? Google első találata a teljes kifejezésre, ld mellékelt képernyőmentés.2008-04-05-16:56 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158862Lehet, hogy most beszőkülök és bekékszemesedem, de megkérdezem, hogy ehhez (Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller) minek kell telepíteni az nvidia drivert?
Ez nem egy inteles cumó? Google első találata a teljes kifejezésre, ld mellékelt képernyőmentés.Szerintem a 7.10-es letöltése helyett a még béta (?) állapotú 8.04-est lenne érdemes megpróbálnod. Valamint ha az ubuntu vonalon maradsz, akkor a xubuntu alvonalat ajánlanám.
(Nemhiszem, hogy abban az esetben ha a cd jó, a kubuntu és az ubuntu eltérő hibaüzenetet adna, netalán a kubunturól elindulna a rendszer. A kettő ilyen szempontból „ugyanaz”.) -
SzerzőBejegyzés