Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Tony Magic
    Felhasználó

      REMÉLEM EZ JÓ HANGOS LESZ. SOK A HÍR, KEVÉS A FÓRUM TÉMA !

      Szintén úgy gondolom, hogy a fórumra nagyobb szükség van. javaslom, hogy egy kiemelt sor jelezze, ha van új hír és akit a hírek érdekelnek az ráklattyint.

      Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178566
      Tony Magic
      Felhasználó

        Van valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy feltettem a python csomagot a kde3-hoz és akkor szépen mutatta a weather az adatokat az időjárásról, de aztán (gondolom 1 óra múlva történő frissítéskor) csak azt írta ki, hogy reload és azóta ez a kép fogad már kb 30 perce és mi a teendő ilyenkor arra, hogy ismét csatlakozzon?

        Update: uninstall, majd install a kdeutils3-extra és most (egyelőre ) hibátlanul megy a weather. Kíváncsi vagyok mikor borul meg újra.Csatolva  a kép, hogy valóban megy most.

        Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178567
        Tony Magic
        Felhasználó

          Van valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy feltettem a python csomagot a kde3-hoz és akkor szépen mutatta a weather az adatokat az időjárásról, de aztán (gondolom 1 óra múlva történő frissítéskor) csak azt írta ki, hogy reload és azóta ez a kép fogad már kb 30 perce és mi a teendő ilyenkor arra, hogy ismét csatlakozzon?

          Update: uninstall, majd install a kdeutils3-extra és most (egyelőre ) hibátlanul megy a weather. Kíváncsi vagyok mikor borul meg újra.Csatolva  a kép, hogy valóban megy most.

          Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178564
          Tony Magic
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            kisbetu wrote:
            Hogy a lópikulába tudsz SUSE alatt feltenni valamit a függősége kielégítése nélkül?

            Egyszerűen.
            Létezik olyan opció, hogy a függőséget hagyja figyelmen kívül.
            Persze utána jön a nagy csodálkozás.  ;D ;D ;D

            Ilyen is van valóban, ám nekem nem kérdezett ez semmit sem, csak feltette magát és a pythonnak csak a weather sérelmezte egyedül a hiányát.

            Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178565
            Tony Magic
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              kisbetu wrote:
              Hogy a lópikulába tudsz SUSE alatt feltenni valamit a függősége kielégítése nélkül?

              Egyszerűen.
              Létezik olyan opció, hogy a függőséget hagyja figyelmen kívül.
              Persze utána jön a nagy csodálkozás.  ;D ;D ;D

              Ilyen is van valóban, ám nekem nem kérdezett ez semmit sem, csak feltette magát és a pythonnak csak a weather sérelmezte egyedül a hiányát.

              Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178560
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Tony Magic wrote:
                3.- A kdeutils3-extra csomag van fent kizárólag.
                4.- minden karambás téma indul, csak a liquid weather nem.
                5.- csak a pythonos csomag hiányzik, annak mi a neve?

                Nagy varázsló vagy!

                Hogy a lópikulába tudsz SUSE alatt feltenni valamit a függősége kielégítése nélkül?

                Há nem kérdezett ez semmit, csak felkucorodott, most tettem fel hozzá a python kde3-at, máris megy a weather.

                Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178561
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  3.- A kdeutils3-extra csomag van fent kizárólag.
                  4.- minden karambás téma indul, csak a liquid weather nem.
                  5.- csak a pythonos csomag hiányzik, annak mi a neve?

                  Nagy varázsló vagy!

                  Hogy a lópikulába tudsz SUSE alatt feltenni valamit a függősége kielégítése nélkül?

                  Há nem kérdezett ez semmit, csak felkucorodott, most tettem fel hozzá a python kde3-at, máris megy a weather.

                  Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178556
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Simico wrote:
                    KDE 3.5.9 és 3.5.10 alatt simán megy a KDE3-as superkarambával a liquid weather, most is itt fut az asztalomon. KDE4.x alatt a KDE4-es superkarambával nekem sem ment (de túl sokat nem is tököltem vele, mert a kde4 kb 15 perc után meggyőzött, hogy visszatérjek kde3-hoz).

                    Szerintem nálad az össze-vissza telepítgetés megtette „jótékony” hatását, azon se csodálkoznék ha a kde4-es superkarambát indítanád kde3 alatt… Szvsz yast-ban szépen törölj le minden superkarambás dolgot, vedd ki azt a pluszként hozzáadott repót, majd telepítsd a kdeutils3-extra csomagot és persze a megfelelő python csomagokat (amik a superkarambának nem, a liquid weather témának viszont kellenek, tehát tessék elolvasni utóbbi leírását a szükséges telepítendő csomagokról).

                    Ui: ugye tényleg kde3 alatt próbálkozol?

                    1.- KDE 3 van fenn 😛
                    2.- Kitöröltem minden karambával kapcsolatos könyvtárt amikor letöröltem a 0.93-as karambát.
                    3.- A kdeutils3-extra csomag van fent kizárólag.
                    4.- minden karambás téma indul, csak a liquid weather nem.
                    5.- csak a pythonos csomag hiányzik, annak mi a neve?

                    Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178557
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Simico wrote:
                      KDE 3.5.9 és 3.5.10 alatt simán megy a KDE3-as superkarambával a liquid weather, most is itt fut az asztalomon. KDE4.x alatt a KDE4-es superkarambával nekem sem ment (de túl sokat nem is tököltem vele, mert a kde4 kb 15 perc után meggyőzött, hogy visszatérjek kde3-hoz).

                      Szerintem nálad az össze-vissza telepítgetés megtette „jótékony” hatását, azon se csodálkoznék ha a kde4-es superkarambát indítanád kde3 alatt… Szvsz yast-ban szépen törölj le minden superkarambás dolgot, vedd ki azt a pluszként hozzáadott repót, majd telepítsd a kdeutils3-extra csomagot és persze a megfelelő python csomagokat (amik a superkarambának nem, a liquid weather témának viszont kellenek, tehát tessék elolvasni utóbbi leírását a szükséges telepítendő csomagokról).

                      Ui: ugye tényleg kde3 alatt próbálkozol?

                      1.- KDE 3 van fenn 😛
                      2.- Kitöröltem minden karambával kapcsolatos könyvtárt amikor letöröltem a 0.93-as karambát.
                      3.- A kdeutils3-extra csomag van fent kizárólag.
                      4.- minden karambás téma indul, csak a liquid weather nem.
                      5.- csak a pythonos csomag hiányzik, annak mi a neve?

                      Hozzászólás: 11.0-hoz superkaramba KDE 3.5-höz van? #2178552
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Letöltöttem amit javasoltál, ám azzal is ugyan ez a probléma:

                        „You do not have PyQT installed. This is a critical dependency for Liquid Weather ++. Please install it and try again.”
                        Kikerestem a repókból olyat amiben van ez a PyQT és hiába telepítettem ezzel a hibaüzenettel kifagy a superkaramba. Mindjárt írom mit telepítettem pontosan.
                        Csatoltam egy fotót amin rajta van amit utoljára telepítettem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 2,708