Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
salaud wrote:Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád, ami még ott vagyon kiírva, nem kérdeztél volna ilyen banális ostobaságot…
A rendszer mindössze annyiról tájékoztatott, hogy mivel a kereső újraindexeli az adatokat, kicsit lassabb lesz, amíg befejezi…A választ köszönöm.
kisbetu wrote:salaud wrote:Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád,Nem az angoltudásáért szeretjük.
Hát nem.
kisbetu wrote:salaud wrote:Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád,Nem az angoltudásáért szeretjük.
Hát nem.
Megpróbáltam csökkentett módban az midnight commanderrel a xorg.conf-ot átszerkeszteni, de ez nem járt sikerrel, így újra telepítettem a régi felhasználói nevemmel, így minden beállítás és mentés megmaradt. Azért hamarosan utána fogok ennek járni, hogy miért nem volt kép. Így a telepített rendszerrel ismét van rendes kép. A 10.3-hoz volt konzolos ATI driver telepítés. A 11.0-hoz már nincsen?
Megpróbáltam csökkentett módban az midnight commanderrel a xorg.conf-ot átszerkeszteni, de ez nem járt sikerrel, így újra telepítettem a régi felhasználói nevemmel, így minden beállítás és mentés megmaradt. Azért hamarosan utána fogok ennek járni, hogy miért nem volt kép. Így a telepített rendszerrel ismét van rendes kép. A 10.3-hoz volt konzolos ATI driver telepítés. A 11.0-hoz már nincsen?
Koszonom szepen, ma mar nem birok ebren maradni, holnap megprobalom az altalatok javasolt modszereket. (tudom egy uj telepites gyorsabb, am azzal nem tanulok. )
Koszonom szepen, ma mar nem birok ebren maradni, holnap megprobalom az altalatok javasolt modszereket. (tudom egy uj telepites gyorsabb, am azzal nem tanulok. )
uzsolt wrote:És mit ír ki a mount? Azok vannak felcsatolva.
mount /dev/eszköz_neve /ahova/akarod/csatolni módon kézzel is csatolgathatsz partíciókat. Gondolom, valami sda1 vagy ilyesmi lesz az eszközöd neve.linux@linux:~> mount
proc on /proc type proc (rw)
sysfs on /sys type sysfs (rw)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
udev on /dev type tmpfs (rw)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)Ezt kaptam a mount parancsra. Oszinten mondom ezt nem ertem. Marmint hogy ez alapjan honnan tudom csatolni a particiokat…a hova az mar menne.
uzsolt wrote:És mit ír ki a mount? Azok vannak felcsatolva.
mount /dev/eszköz_neve /ahova/akarod/csatolni módon kézzel is csatolgathatsz partíciókat. Gondolom, valami sda1 vagy ilyesmi lesz az eszközöd neve.linux@linux:~> mount
proc on /proc type proc (rw)
sysfs on /sys type sysfs (rw)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
udev on /dev type tmpfs (rw)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)Ezt kaptam a mount parancsra. Oszinten mondom ezt nem ertem. Marmint hogy ez alapjan honnan tudom csatolni a particiokat…a hova az mar menne.
uzsolt wrote:mountIgen, jo a mount.
Az fstab tartalma:devpts /dev/pts devpts mode=0620,gid=5 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
sysfs /sys sysfs noauto 0 0Mi alapjan tudom, hogy mit es hova kell mountoljak ?
-
SzerzőBejegyzés