Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 11.0 lelassult a kiírás szerint. #2177945
    Tony Magic
    Felhasználó
      salaud wrote:
      Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád, ami még ott vagyon kiírva, nem kérdeztél volna ilyen banális ostobaságot…
      A rendszer mindössze annyiról tájékoztatott, hogy mivel a kereső újraindexeli az adatokat, kicsit lassabb lesz, amíg befejezi…

      A választ köszönöm.

      Hozzászólás: 11.0 lelassult a kiírás szerint. #2177942
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        salaud wrote:
        Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád,

        Nem az angoltudásáért szeretjük.

        Hát nem.

        Hozzászólás: 11.0 lelassult a kiírás szerint. #2177943
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          salaud wrote:
          Talán ha azt a kb 20 angol szót tartalmazó két mondatot lefordítanád,

          Nem az angoltudásáért szeretjük.

          Hát nem.

          Tony Magic
          Felhasználó

            Megpróbáltam csökkentett módban az midnight commanderrel a xorg.conf-ot átszerkeszteni, de ez nem járt sikerrel, így újra telepítettem a régi felhasználói nevemmel, így minden beállítás és mentés megmaradt. Azért hamarosan utána fogok ennek járni, hogy miért nem volt kép. Így a telepített rendszerrel ismét van rendes kép. A 10.3-hoz volt konzolos ATI driver telepítés. A 11.0-hoz már nincsen?

            Tony Magic
            Felhasználó

              Megpróbáltam csökkentett módban az midnight commanderrel a xorg.conf-ot átszerkeszteni, de ez nem járt sikerrel, így újra telepítettem a régi felhasználói nevemmel, így minden beállítás és mentés megmaradt. Azért hamarosan utána fogok ennek járni, hogy miért nem volt kép. Így a telepített rendszerrel ismét van rendes kép. A 10.3-hoz volt konzolos ATI driver telepítés. A 11.0-hoz már nincsen?

              Tony Magic
              Felhasználó

                Koszonom szepen, ma mar nem birok ebren maradni, holnap megprobalom az altalatok javasolt modszereket. (tudom egy uj telepites gyorsabb, am azzal nem tanulok. )

                Tony Magic
                Felhasználó

                  Koszonom szepen, ma mar nem birok ebren maradni, holnap megprobalom az altalatok javasolt modszereket. (tudom egy uj telepites gyorsabb, am azzal nem tanulok. )

                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    uzsolt wrote:
                    És mit ír ki a mount? Azok vannak felcsatolva.
                    mount /dev/eszköz_neve /ahova/akarod/csatolni módon kézzel is csatolgathatsz partíciókat. Gondolom, valami sda1 vagy ilyesmi lesz az eszközöd neve.

                    linux@linux:~> mount
                    proc on /proc type proc (rw)
                    sysfs on /sys type sysfs (rw)
                    debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
                    udev on /dev type tmpfs (rw)
                    devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5)
                    fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                    securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
                    none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)

                    Ezt kaptam a mount parancsra. Oszinten mondom ezt nem ertem. Marmint hogy ez alapjan honnan tudom csatolni a particiokat…a hova az mar menne.

                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      És mit ír ki a mount? Azok vannak felcsatolva.
                      mount /dev/eszköz_neve /ahova/akarod/csatolni módon kézzel is csatolgathatsz partíciókat. Gondolom, valami sda1 vagy ilyesmi lesz az eszközöd neve.

                      linux@linux:~> mount
                      proc on /proc type proc (rw)
                      sysfs on /sys type sysfs (rw)
                      debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
                      udev on /dev type tmpfs (rw)
                      devpts on /dev/pts type devpts (rw,mode=0620,gid=5)
                      fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                      securityfs on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
                      none on /proc/sys/fs/binfmt_misc type binfmt_misc (rw)

                      Ezt kaptam a mount parancsra. Oszinten mondom ezt nem ertem. Marmint hogy ez alapjan honnan tudom csatolni a particiokat…a hova az mar menne.

                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        mount

                        Igen, jo a mount.
                        Az fstab tartalma:

                        devpts  /dev/pts  devpts  mode=0620,gid=5 0 0
                        proc    /proc      proc    defaults 0 0
                        sysfs  /sys      sysfs  noauto 0 0

                        Mi alapjan tudom, hogy mit es hova kell mountoljak ?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 2,708