Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Erre gondolsz ugye?
Ami furcsa, hogy sima felhasználóként suse alól tudok rá írni, törölni és minden egyebet, csak a Firefox nem menti el rá amit letöltök.Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?Ott van a packman-on.
http://packman.links2linux.de/package/libfarsight2/70258Csak más a neve: libfarsight-et keress. Benne kell legyen a yast programlistájában.
(Nekem benne van, igaz, 11.0-át használok.)
A 10.3-as verzió: libfarsight2-0.0.3-1.pm.1.i586.rpm. Szeptember elsején került ki.Köszönöm szépen, holnap fogok már csak vele kísérletezni, mert ma nem volt ez sikeres, lehet valamit elcsesztem.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?Ott van a packman-on.
http://packman.links2linux.de/package/libfarsight2/70258Csak más a neve: libfarsight-et keress. Benne kell legyen a yast programlistájában.
(Nekem benne van, igaz, 11.0-át használok.)
A 10.3-as verzió: libfarsight2-0.0.3-1.pm.1.i586.rpm. Szeptember elsején került ki.Köszönöm szépen, holnap fogok már csak vele kísérletezni, mert ma nem volt ez sikeres, lehet valamit elcsesztem.
Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?Az fstabba beleírtam ezt a sort:
user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0
és már írhatok is az ntfs-re. A dmask=022 volt és a sor előtt ro. volt azt is kitöröltem, így már működik. Köszönöm szépen a segítséget.Az fstabba beleírtam ezt a sort:
user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0
és már írhatok is az ntfs-re. A dmask=022 volt és a sor előtt ro. volt azt is kitöröltem, így már működik. Köszönöm szépen a segítséget.balzamon wrote:Nem tudom ezt nézted-e:http://en.opensuse.org/NTFS-3g
Azt hiszem ez a megoldás:
SATA or PATA (IDE) drive
#Device Mountpoint Filesystem Parameters
/dev/sda1 /windows/C ntfs-3g user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0Úgy látom hasonló paraméterek kellenek, mint fat32-nél: úgymint
user, users – hogy a sima felhasználó v. felhasználók is csatolni tudják:
gid=users – itt az írási jogot adja át az users csoportnak
uid=user – ezzel az írási jogot adja át usernek.Csak este tudom megnézni, nálam hogy van az fstab-ban, de ennek mennie kell.
Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom.
balzamon wrote:Nem tudom ezt nézted-e:http://en.opensuse.org/NTFS-3g
Azt hiszem ez a megoldás:
SATA or PATA (IDE) drive
#Device Mountpoint Filesystem Parameters
/dev/sda1 /windows/C ntfs-3g user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0Úgy látom hasonló paraméterek kellenek, mint fat32-nél: úgymint
user, users – hogy a sima felhasználó v. felhasználók is csatolni tudják:
gid=users – itt az írási jogot adja át az users csoportnak
uid=user – ezzel az írási jogot adja át usernek.Csak este tudom megnézni, nálam hogy van az fstab-ban, de ennek mennie kell.
Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom.
Ennyi van feltelepítve amit a képen lehet látni. A pacman-ról próbáltam leszedni a libgstfarsight-et, ám azt mondja a yast, hogy nem találja a repóban. Valahonnan le lehet még tölteni? A közösségi repókat mind kijelöltem, ám mégsem lete meg a yast.
-
SzerzőBejegyzés