Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 10.3 Firefox nem ment ntfs partícióra. #2177057
    Tony Magic
    Felhasználó

      Erre gondolsz ugye?
      Ami furcsa, hogy sima felhasználóként suse alól tudok rá írni, törölni és minden egyebet, csak a Firefox nem menti el rá amit letöltök.

      Tony Magic
      Felhasználó
        Macskajancsi wrote:
        Tony Magic wrote:
        Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
        Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?

        Ott van a packman-on.
        http://packman.links2linux.de/package/libfarsight2/70258

        Csak más a neve: libfarsight-et keress. Benne kell legyen a yast programlistájában.
        (Nekem benne van, igaz, 11.0-át használok.)
        A 10.3-as verzió: libfarsight2-0.0.3-1.pm.1.i586.rpm. Szeptember elsején került ki.

        Köszönöm szépen, holnap fogok már csak vele kísérletezni, mert ma nem volt ez sikeres, lehet valamit elcsesztem.

        Tony Magic
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          Tony Magic wrote:
          Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
          Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?

          Ott van a packman-on.
          http://packman.links2linux.de/package/libfarsight2/70258

          Csak más a neve: libfarsight-et keress. Benne kell legyen a yast programlistájában.
          (Nekem benne van, igaz, 11.0-át használok.)
          A 10.3-as verzió: libfarsight2-0.0.3-1.pm.1.i586.rpm. Szeptember elsején került ki.

          Köszönöm szépen, holnap fogok már csak vele kísérletezni, mert ma nem volt ez sikeres, lehet valamit elcsesztem.

          Tony Magic
          Felhasználó

            Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
            Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?

            Tony Magic
            Felhasználó

              Macskabácsi segíííítsééél légyszives ! 🙂
              Honnan tudom letölteni a szükséges file-ket?

              Tony Magic
              Felhasználó

                Az fstabba beleírtam ezt a sort:
                user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0
                és már írhatok is az ntfs-re. A dmask=022 volt és a sor előtt ro. volt azt is kitöröltem, így már működik. Köszönöm szépen a segítséget.

                Tony Magic
                Felhasználó

                  Az fstabba beleírtam ezt a sort:
                  user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0
                  és már írhatok is az ntfs-re. A dmask=022 volt és a sor előtt ro. volt azt is kitöröltem, így már működik. Köszönöm szépen a segítséget.

                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    balzamon wrote:
                    Nem tudom ezt nézted-e:

                    http://en.opensuse.org/NTFS-3g

                    Azt hiszem ez a megoldás:

                    SATA or PATA (IDE) drive
                    #Device    Mountpoint  Filesystem  Parameters
                    /dev/sda1  /windows/C  ntfs-3g    user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0

                    Úgy látom hasonló paraméterek kellenek, mint fat32-nél: úgymint
                    user, users – hogy a sima felhasználó v. felhasználók is csatolni tudják:
                    gid=users – itt az írási jogot adja át az users csoportnak
                    uid=user – ezzel az írási jogot adja át usernek.

                    Csak este tudom megnézni, nálam hogy van az fstab-ban, de ennek mennie kell.

                    Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom.

                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      balzamon wrote:
                      Nem tudom ezt nézted-e:

                      http://en.opensuse.org/NTFS-3g

                      Azt hiszem ez a megoldás:

                      SATA or PATA (IDE) drive
                      #Device    Mountpoint  Filesystem  Parameters
                      /dev/sda1  /windows/C  ntfs-3g    user,users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=en_US.UTF-8 0 0

                      Úgy látom hasonló paraméterek kellenek, mint fat32-nél: úgymint
                      user, users – hogy a sima felhasználó v. felhasználók is csatolni tudják:
                      gid=users – itt az írási jogot adja át az users csoportnak
                      uid=user – ezzel az írási jogot adja át usernek.

                      Csak este tudom megnézni, nálam hogy van az fstab-ban, de ennek mennie kell.

                      Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom.

                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Ennyi van feltelepítve amit a képen lehet látni. A pacman-ról próbáltam leszedni a libgstfarsight-et, ám azt mondja a yast, hogy nem találja a repóban. Valahonnan le lehet még tölteni? A közösségi repókat mind kijelöltem, ám mégsem lete meg a yast.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,708