Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-10-30-13:07 Hozzászólás: Debrecen környékén ( Bodaszőlőn ) milyen netet lehet használni? #2175617
Köszönöm, akkor Böszörményben utána járok.
kisbetu már megenn igazad van 🙂Vladi wrote:Ha valamit megkérdeznek 30 alkalommal, 31. alkalommal megírom blogba a választ és csak a linket dobálom. ;Dbéke veletek. 🙂
Ezt szerintem minden józanul gondolkodó ember tiszteli, mert legalább segítesz egy hasznos linkkel és nem okoskodsz és kioktatsz.
Mivel itt több embernek egyező a véleménye, javaslok egy olyan Linuxos topicot, hogy: rohhhadjon meg kisbetu, vagy : Mi a factot keres ez a bunkó köztünk, esetleg: kisbetu huzzon el egy bordélyházba és mikor lenyugszik visszajöhet?
Jobb ha ezt még meg is szavaztatja majd aki a topicot elindítja. Ne felejtse el az off kategóriába tenni, mert elképzelhető, hogy nem kifejezetten illik bele a Linux-os közösség tanítására létrejött fórumba 🙂kisbetu wrote:Tony Magic wrote:10.3 alatt asztali gépen nekem is vannak hasonló tapasztalataim. Ha jól láttam, amikor kikapcsolom a Linux-ot, a rendszer belepiszkál a végén még a bios órájába. Azt hiszem az ntp beállításainál van valami, mert egyszer régen elkezdtem próbálgatni, hogy mire-hogyan reagál és akkor kezdtek jelentkezni nekem a hasonló tapasztalataim. Valóban 2 óra eltérésem van pl most is.. nekem a linuxon rendben az idő, ám ha Linux után átmegyek xp-re akkor pont 2 óra mínuszban vagyok xp-n a valóstól.Dobjátok ki a fenébe azt a szar linukszot.
Nem igaz, hogy 2008-ban egy desktop oprendszer még a budapesti időt se képes beállítani magának.Olyan szar nekem, hogy se a 10.0, se a 10.3, se a 11.0 nem csinál ilyet. Tök unalmas az életem.
És még kocsmázni se szeretek.kisbetu ha lennél szíves átfáradni a kocsmába, mert itt megoldásokat próbálunk adni és nem okoskodni jöttünk 😛
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:10.3 alatt asztali gépen nekem is vannak hasonló tapasztalataim. Ha jól láttam, amikor kikapcsolom a Linux-ot, a rendszer belepiszkál a végén még a bios órájába. Azt hiszem az ntp beállításainál van valami, mert egyszer régen elkezdtem próbálgatni, hogy mire-hogyan reagál és akkor kezdtek jelentkezni nekem a hasonló tapasztalataim. Valóban 2 óra eltérésem van pl most is.. nekem a linuxon rendben az idő, ám ha Linux után átmegyek xp-re akkor pont 2 óra mínuszban vagyok xp-n a valóstól.Dobjátok ki a fenébe azt a szar linukszot.
Nem igaz, hogy 2008-ban egy desktop oprendszer még a budapesti időt se képes beállítani magának.Olyan szar nekem, hogy se a 10.0, se a 10.3, se a 11.0 nem csinál ilyet. Tök unalmas az életem.
És még kocsmázni se szeretek.kisbetu ha lennél szíves átfáradni a kocsmába, mert itt megoldásokat próbálunk adni és nem okoskodni jöttünk 😛
sakkmesterke wrote:hwclock a(z) util-linux-ng 2.13.1 csomagból
hwclock: A(z) /dev/rtc megnyitása meghiúsult, errno=2: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár.Nem lehet, hogy meg kellene oldani ezt a keresett részt, hogy megtalálja? Yasttal minden szakértői lehetőséget kikutattál már?
sakkmesterke wrote:hwclock a(z) util-linux-ng 2.13.1 csomagból
hwclock: A(z) /dev/rtc megnyitása meghiúsult, errno=2: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár.Nem lehet, hogy meg kellene oldani ezt a keresett részt, hogy megtalálja? Yasttal minden szakértői lehetőséget kikutattál már?
kisbetu wrote:sakkmesterke wrote:az XP-ben 2 órával visszaállitottam az időt, tehát süsüben most jól mutat.Azért ezt nem nagyon igazán értem.
Van a gépen egy hardveróra, amit pl. BIOS-ból lehet kezelni.
Az oprendszerek képesek ehhez igazodni, ezt átállítani.Az oprendszerek egymástól függetlenek, időben elkülönülten futnak.
Ha neked azapiszok SUSE mindig átállítja két órával az órát, akkor hogy létezik az, hogy az XP-s átállítás után a SUSE már nem akarja többé átállítani.
Van itt valami rejtéj, amit még nem árultál el.
10.3 alatt asztali gépen nekem is vannak hasonló tapasztalataim. Ha jól láttam, amikor kikapcsolom a Linux-ot, a rendszer belepiszkál a végén még a bios órájába. Azt hiszem az ntp beállításainál van valami, mert egyszer régen elkezdtem próbálgatni, hogy mire-hogyan reagál és akkor kezdtek jelentkezni nekem a hasonló tapasztalataim. Valóban 2 óra eltérésem van pl most is.. nekem a linuxon rendben az idő, ám ha Linux után átmegyek xp-re akkor pont 2 óra mínuszban vagyok xp-n a valóstól.
kisbetu wrote:sakkmesterke wrote:az XP-ben 2 órával visszaállitottam az időt, tehát süsüben most jól mutat.Azért ezt nem nagyon igazán értem.
Van a gépen egy hardveróra, amit pl. BIOS-ból lehet kezelni.
Az oprendszerek képesek ehhez igazodni, ezt átállítani.Az oprendszerek egymástól függetlenek, időben elkülönülten futnak.
Ha neked azapiszok SUSE mindig átállítja két órával az órát, akkor hogy létezik az, hogy az XP-s átállítás után a SUSE már nem akarja többé átállítani.
Van itt valami rejtéj, amit még nem árultál el.
10.3 alatt asztali gépen nekem is vannak hasonló tapasztalataim. Ha jól láttam, amikor kikapcsolom a Linux-ot, a rendszer belepiszkál a végén még a bios órájába. Azt hiszem az ntp beállításainál van valami, mert egyszer régen elkezdtem próbálgatni, hogy mire-hogyan reagál és akkor kezdtek jelentkezni nekem a hasonló tapasztalataim. Valóban 2 óra eltérésem van pl most is.. nekem a linuxon rendben az idő, ám ha Linux után átmegyek xp-re akkor pont 2 óra mínuszban vagyok xp-n a valóstól.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Nézek, csak az mplayerrel és mással egyelőre nem 🙂Ja, hogy te egyszerre több példányban szeretnéd nézni!
Összehasonlítanád az eredményt, online, nézés közben!Fene a gusztusodat!
Ne mondd, hogy Te nem szereted stereo-ban nézni a filmet?! Tudod… ez a térhatású film titka 🙂
-
SzerzőBejegyzés