Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Látványos bemutatót mivel készítsek? #2170647
    Tony Magic
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      No pl.
      http://herselfswebtools.com/2007/06/how-to-do-page-curls-in-gimp.html
      Nem animáció (önmagában), de látványos. 🙂

      Tetszik, megnézem mit tudok belőle kihozni 🙂

      Hozzászólás: Látványos bemutatót mivel készítsek? #2170640
      Tony Magic
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        Hát igen, ez így szívás. 🙂
        Esetleg valami latex-ben meg lehetne csinálni, de az kezdőnek nem egyszerű.
        ppt az szívás, mert „semmi” nem úgy fog meglenni, ahogy egy másik gépen.
        Ha video, az még kivitelezhető, mert pl. gimppel tuti lehet ilyeneket csinálni és azt össze lehet valami avi-vá, mpeg-gé fűzni. Bár én kombinálnám az oodraw-val, mert ott meg a szöveget könnyebb megcsinálni. (De az animáció, az nagy munka! Szóval én a könyvnyitogatást hanyagolnám a helyedbe, maximum egy kinyitás belefér (pár gimppel készült kockával) az első (ppt/impress) kockára, a többin csak a szöveg változna. És a kimenet pdf lenne, azzal jobban jársz, mint a ppt-vel, ugyanis már egy ő betűvel is lehet szívás.)

        Köszönöm az ötletedet, a Gimp-es megrajzolt lapokban látok fantáziát.

        Hozzászólás: Látványos bemutatót mivel készítsek? #2170641
        Tony Magic
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          Hát igen, ez így szívás. 🙂
          Esetleg valami latex-ben meg lehetne csinálni, de az kezdőnek nem egyszerű.
          ppt az szívás, mert „semmi” nem úgy fog meglenni, ahogy egy másik gépen.
          Ha video, az még kivitelezhető, mert pl. gimppel tuti lehet ilyeneket csinálni és azt össze lehet valami avi-vá, mpeg-gé fűzni. Bár én kombinálnám az oodraw-val, mert ott meg a szöveget könnyebb megcsinálni. (De az animáció, az nagy munka! Szóval én a könyvnyitogatást hanyagolnám a helyedbe, maximum egy kinyitás belefér (pár gimppel készült kockával) az első (ppt/impress) kockára, a többin csak a szöveg változna. És a kimenet pdf lenne, azzal jobban jársz, mint a ppt-vel, ugyanis már egy ő betűvel is lehet szívás.)

          Köszönöm az ötletedet, a Gimp-es megrajzolt lapokban látok fantáziát.

          Tony Magic
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Gyk.: addig, amíg jól meg nem jelenik, nyomogasd a ctr+r-et. Ui. nem teljesen tökéletes az az iwiw (és még finom voltam és nőies, a kedvencemet majd lehet, hogy csatolom a szánalmasba 🙂 ).

            Próbálgattam, nyomogatom Én a ctrl+r -t, már 20X megtettem, de nem műxik. Opera alatt viszont tökéletes.

            Tony Magic
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              Gyk.: addig, amíg jól meg nem jelenik, nyomogasd a ctr+r-et. Ui. nem teljesen tökéletes az az iwiw (és még finom voltam és nőies, a kedvencemet majd lehet, hogy csatolom a szánalmasba 🙂 ).

              Próbálgattam, nyomogatom Én a ctrl+r -t, már 20X megtettem, de nem műxik. Opera alatt viszont tökéletes.

              Tony Magic
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                Code:
                while (míg meg nem jelenik); do press ctrl+r; done

                Hajajjj… kezdődik megint, hogy nem fogok semmit sem érteni amit írsz uzsolt? 🙂

                Tony Magic
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Code:
                  while (míg meg nem jelenik); do press ctrl+r; done

                  Hajajjj… kezdődik megint, hogy nem fogok semmit sem érteni amit írsz uzsolt? 🙂

                  Hozzászólás: 10.3 vodafone HUAWEI modemmel internet. #2170292
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Soltan wrote:
                    Már miért ne lenne driver hozzá: http://www.betavine.net/bvportal/web/linux_drivers

                    Azzal nekem nem ment, már tegnap előtt feltettem, függőségeket hiányol a driver olyanokat is amik fenn vannak. Ám amit uzsolt adott linket, azt elolvasva és pontosan követve az utasításokat, szépen megy a netem.

                    Hozzászólás: 10.3 vodafone HUAWEI modemmel internet. #2170293
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Soltan wrote:
                      Már miért ne lenne driver hozzá: http://www.betavine.net/bvportal/web/linux_drivers

                      Azzal nekem nem ment, már tegnap előtt feltettem, függőségeket hiányol a driver olyanokat is amik fenn vannak. Ám amit uzsolt adott linket, azt elolvasva és pontosan követve az utasításokat, szépen megy a netem.

                      Hozzászólás: 10.3 vodafone HUAWEI modemmel internet. #2170288
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        De az lsusb még most se sikerült.
                        Ötleteket meg innen meríthetsz.

                        Nagyon szépen köszönöm, tökéletesen működik a leírás alapján.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,708