Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Tony Magic
    Felhasználó
      VectoR wrote:
      DNS vagy ISP hiba abból a tartományból, próbáld meg az IP-vel

      Szégyen gyalázat, de nem értem mit tanácsolsz.

      Tony Magic
      Felhasználó
        VectoR wrote:
        DNS vagy ISP hiba abból a tartományból, próbáld meg az IP-vel

        Szégyen gyalázat, de nem értem mit tanácsolsz.

        Hozzászólás: opensuse 11 #2164980
        Tony Magic
        Felhasználó
          sagit wrote:
          viszont én a KlamAV front endet használnám és az töltené le a frissebb változatát…
          és a már említett hibát adja az X includes ről..

          mitől lehet ?

          De nem tölti le 10.3 alatt sem, csak a már leírt módon.

          Hozzászólás: opensuse 11 #2164981
          Tony Magic
          Felhasználó
            sagit wrote:
            viszont én a KlamAV front endet használnám és az töltené le a frissebb változatát…
            és a már említett hibát adja az X includes ről..

            mitől lehet ?

            De nem tölti le 10.3 alatt sem, csak a már leírt módon.

            Hozzászólás: opensuse 11 #2164976
            Tony Magic
            Felhasználó
              moljanesz wrote:
              na azt hiszem siker! te mond csak hol lehet megtalálni összegyűjtve a fontosabb parancsokat?
              a suse lapon olvastam én a leírást de az valahogy nem tiszta. na meg van ott egy példa leírva, de én ha azt bemásolom a konzolba véletlen se azt csinálja amit kéne.

              szabilinux.hu oldalon csodálatos olvasmányok és példagyűjtemények vannak, érdemes olvasgatni, nekem sokat segít mai napig is, plusz úgy érzem még vagy 2 évig tuti tanulnom kell belőle.

              Hozzászólás: opensuse 11 #2164977
              Tony Magic
              Felhasználó
                moljanesz wrote:
                na azt hiszem siker! te mond csak hol lehet megtalálni összegyűjtve a fontosabb parancsokat?
                a suse lapon olvastam én a leírást de az valahogy nem tiszta. na meg van ott egy példa leírva, de én ha azt bemásolom a konzolba véletlen se azt csinálja amit kéne.

                szabilinux.hu oldalon csodálatos olvasmányok és példagyűjtemények vannak, érdemes olvasgatni, nekem sokat segít mai napig is, plusz úgy érzem még vagy 2 évig tuti tanulnom kell belőle.

                Hozzászólás: opensuse 11 #2164970
                Tony Magic
                Felhasználó
                  moljanesz wrote:
                  na itt a képernyőkép, akkor most frissít?
                  de figyelj a konzolba én a jelszón kívül bármit is beírok csak „not found” a válasz.

                  Akkor elölről: megnyitod a konzolt, majd beírod, hogy su aztán entert nyomsz aztán be kell írd a jelszót ami a root jelszód és entert nyomsz ekkor már root-ként adhatod ki a konzolban a parancsokat. majd beírod hogy clamtk így elindul a program és atöbbit ahogyan írtam már.

                  Hozzászólás: opensuse 11 #2164971
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    moljanesz wrote:
                    na itt a képernyőkép, akkor most frissít?
                    de figyelj a konzolba én a jelszón kívül bármit is beírok csak „not found” a válasz.

                    Akkor elölről: megnyitod a konzolt, majd beírod, hogy su aztán entert nyomsz aztán be kell írd a jelszót ami a root jelszód és entert nyomsz ekkor már root-ként adhatod ki a konzolban a parancsokat. majd beírod hogy clamtk így elindul a program és atöbbit ahogyan írtam már.

                    Hozzászólás: opensuse 11 #2164966
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      moljanesz wrote:
                      éppen akartam kérdezni erről én is, nekem fut a clamav, csak mivel angolul semmit nem tudok, így nem nagyon tudom hogy lehet frissíteni az adatbázist.
                      ha jól értem az enyém talán 24 nappal ezelőtti adatbázist említ. tegnap futtattam és ha jól értelmeztem még a winxp-ét talán át nézte, de nem jelzett fertőzést.

                      Szerintem ez úgy tudjátok orvosolni, hogy rootként konzolból(konzolban su, majd jelszó, nem root-ként bejelentkezve már induláskor ! ) elindítjátok a clamavot és ott a Help-ben van az update signature vagy mi a szösz és ráklikk, indul a frissítés. Ha nem megy így sem írj, segítek ha tudok.

                      Hozzászólás: opensuse 11 #2164967
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        moljanesz wrote:
                        éppen akartam kérdezni erről én is, nekem fut a clamav, csak mivel angolul semmit nem tudok, így nem nagyon tudom hogy lehet frissíteni az adatbázist.
                        ha jól értem az enyém talán 24 nappal ezelőtti adatbázist említ. tegnap futtattam és ha jól értelmeztem még a winxp-ét talán át nézte, de nem jelzett fertőzést.

                        Szerintem ez úgy tudjátok orvosolni, hogy rootként konzolból(konzolban su, majd jelszó, nem root-ként bejelentkezve már induláskor ! ) elindítjátok a clamavot és ott a Help-ben van az update signature vagy mi a szösz és ráklikk, indul a frissítés. Ha nem megy így sem írj, segítek ha tudok.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,708