Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
VectoR wrote:DNS vagy ISP hiba abból a tartományból, próbáld meg az IP-vel
Szégyen gyalázat, de nem értem mit tanácsolsz.
VectoR wrote:DNS vagy ISP hiba abból a tartományból, próbáld meg az IP-velSzégyen gyalázat, de nem értem mit tanácsolsz.
sagit wrote:viszont én a KlamAV front endet használnám és az töltené le a frissebb változatát…
és a már említett hibát adja az X includes ről..mitől lehet ?
De nem tölti le 10.3 alatt sem, csak a már leírt módon.
sagit wrote:viszont én a KlamAV front endet használnám és az töltené le a frissebb változatát…
és a már említett hibát adja az X includes ről..mitől lehet ?
De nem tölti le 10.3 alatt sem, csak a már leírt módon.
moljanesz wrote:na azt hiszem siker! te mond csak hol lehet megtalálni összegyűjtve a fontosabb parancsokat?
a suse lapon olvastam én a leírást de az valahogy nem tiszta. na meg van ott egy példa leírva, de én ha azt bemásolom a konzolba véletlen se azt csinálja amit kéne.szabilinux.hu oldalon csodálatos olvasmányok és példagyűjtemények vannak, érdemes olvasgatni, nekem sokat segít mai napig is, plusz úgy érzem még vagy 2 évig tuti tanulnom kell belőle.
moljanesz wrote:na azt hiszem siker! te mond csak hol lehet megtalálni összegyűjtve a fontosabb parancsokat?
a suse lapon olvastam én a leírást de az valahogy nem tiszta. na meg van ott egy példa leírva, de én ha azt bemásolom a konzolba véletlen se azt csinálja amit kéne.szabilinux.hu oldalon csodálatos olvasmányok és példagyűjtemények vannak, érdemes olvasgatni, nekem sokat segít mai napig is, plusz úgy érzem még vagy 2 évig tuti tanulnom kell belőle.
moljanesz wrote:na itt a képernyőkép, akkor most frissít?
de figyelj a konzolba én a jelszón kívül bármit is beírok csak „not found” a válasz.Akkor elölről: megnyitod a konzolt, majd beírod, hogy su aztán entert nyomsz aztán be kell írd a jelszót ami a root jelszód és entert nyomsz ekkor már root-ként adhatod ki a konzolban a parancsokat. majd beírod hogy clamtk így elindul a program és atöbbit ahogyan írtam már.
moljanesz wrote:na itt a képernyőkép, akkor most frissít?
de figyelj a konzolba én a jelszón kívül bármit is beírok csak „not found” a válasz.Akkor elölről: megnyitod a konzolt, majd beírod, hogy su aztán entert nyomsz aztán be kell írd a jelszót ami a root jelszód és entert nyomsz ekkor már root-ként adhatod ki a konzolban a parancsokat. majd beírod hogy clamtk így elindul a program és atöbbit ahogyan írtam már.
moljanesz wrote:éppen akartam kérdezni erről én is, nekem fut a clamav, csak mivel angolul semmit nem tudok, így nem nagyon tudom hogy lehet frissíteni az adatbázist.
ha jól értem az enyém talán 24 nappal ezelőtti adatbázist említ. tegnap futtattam és ha jól értelmeztem még a winxp-ét talán át nézte, de nem jelzett fertőzést.Szerintem ez úgy tudjátok orvosolni, hogy rootként konzolból(konzolban su, majd jelszó, nem root-ként bejelentkezve már induláskor ! ) elindítjátok a clamavot és ott a Help-ben van az update signature vagy mi a szösz és ráklikk, indul a frissítés. Ha nem megy így sem írj, segítek ha tudok.
moljanesz wrote:éppen akartam kérdezni erről én is, nekem fut a clamav, csak mivel angolul semmit nem tudok, így nem nagyon tudom hogy lehet frissíteni az adatbázist.
ha jól értem az enyém talán 24 nappal ezelőtti adatbázist említ. tegnap futtattam és ha jól értelmeztem még a winxp-ét talán át nézte, de nem jelzett fertőzést.Szerintem ez úgy tudjátok orvosolni, hogy rootként konzolból(konzolban su, majd jelszó, nem root-ként bejelentkezve már induláskor ! ) elindítjátok a clamavot és ott a Help-ben van az update signature vagy mi a szösz és ráklikk, indul a frissítés. Ha nem megy így sem írj, segítek ha tudok.
-
SzerzőBejegyzés