Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139948
    Tony Magic
    Felhasználó
      VectoR wrote:
      Ha jó képet(már ami a kamerától elvárható) meg hangot akartok, akkor Wengo-t használjatok, ne skype-t. Ennél sz@rabb hangot meg képátvitelt talán az ekiga tud produkálni.

      Kikérem magunknak (ekigának és nekem:-)  ), mert az ekiga szép hangot produkál. 

      Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139949
      Tony Magic
      Felhasználó
        VectoR wrote:
        Ha jó képet(már ami a kamerától elvárható) meg hangot akartok, akkor Wengo-t használjatok, ne skype-t. Ennél sz@rabb hangot meg képátvitelt talán az ekiga tud produkálni.

        Kikérem magunknak (ekigának és nekem:-)  ), mert az ekiga szép hangot produkál. 

        Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161399
        Tony Magic
        Felhasználó

          KDE4 így elindult, köszönöm a segítséget. Azt viszont nem értem, hogy miben más ez a felület tudásban, mint a KDE3 ?

          Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161400
          Tony Magic
          Felhasználó

            KDE4 így elindult, köszönöm a segítséget. Azt viszont nem értem, hogy miben más ez a felület tudásban, mint a KDE3 ?

            Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161397
            Tony Magic
            Felhasználó
              strapal wrote:
              Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
              http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
              Hátha ezzel megy.

              Nézem máris.

              Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161398
              Tony Magic
              Felhasználó
                strapal wrote:
                Ha még van kedved próbálkozni, itt van a 1-click install linkje:
                http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/STABLE:/Extra-Apps/openSUSE_10.3/KDE4-DEFAULT.ymp
                Hátha ezzel megy.

                Nézem máris.

                Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161393
                Tony Magic
                Felhasználó
                  strapal wrote:
                  Elvileg a yast csomagkezelőjében be kell pipázni a KDE4 „pattern”-t, onnan telepíti a csomagokat melyek szükségesek.
                  (Mellesleg én a 11.0 béta 3-as KDE-s CD-t telepítettem fel, nem a 10.3 mellé tettem a KDE4-et.)
                  Hogy a KDE4 használható-e? Eddig még nem szállt el, csak néha a knotify, ami nem zavar. Különösebb probléma nincs vele, az első bejelentkezésnél előjött valami ablak valami hibáról (a host név nem volt rendben), de ez ismert bug – javítható. Összességében használható, de bizonyára ha nagyon keresnék találnék még további hibákat, ha meg finnyás akarok lenni, akkor kijelenthetném, hogy számos olyan funkció nincs meg benne ami a KDE3-ban megvan. De nem tudom mik ezek – valószinüleg nem használtam őket eddig.
                  Hogy ne ronts el semmit a rendszereden, telepítsd a virtualboxot, töltsd le az iso fájlt – és még CD-re se kell írnod, hogy kipróbálhasd milyen lesz.
                  A csomagkezelés viszont sokat javult sebességileg, szóval egy támadási felülettel (mintha) kevesebb. Bár amikor ezt a jellegzetességét kifogásolják a SUSE-nak, mindig ez jut eszembe:
                  [align=center]”X: a windows nem ismeri fel a pendriveom
                  Y: milyen Windows
                  X: Nem tudom
                  Y: jó-jó, de mit ír ki, miután elindítod a gépet? 98, XP, NT, ME?
                  X: ööö… nem tudom, én olyankor mindig főzök egy kávét. „[/align]

                  A mintáknál kipipáltam a KDE4-et, és amit akart feltette, de amikor bebootolok a kde4-re akkor nem műxik. A KDE4-et sem Én tettem fel, hanem alapból a 10.3 is feltett valamit és az a privjú.Esetleg van ennek még valami trükkje, hogy működjön?

                  Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161394
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    strapal wrote:
                    Elvileg a yast csomagkezelőjében be kell pipázni a KDE4 „pattern”-t, onnan telepíti a csomagokat melyek szükségesek.
                    (Mellesleg én a 11.0 béta 3-as KDE-s CD-t telepítettem fel, nem a 10.3 mellé tettem a KDE4-et.)
                    Hogy a KDE4 használható-e? Eddig még nem szállt el, csak néha a knotify, ami nem zavar. Különösebb probléma nincs vele, az első bejelentkezésnél előjött valami ablak valami hibáról (a host név nem volt rendben), de ez ismert bug – javítható. Összességében használható, de bizonyára ha nagyon keresnék találnék még további hibákat, ha meg finnyás akarok lenni, akkor kijelenthetném, hogy számos olyan funkció nincs meg benne ami a KDE3-ban megvan. De nem tudom mik ezek – valószinüleg nem használtam őket eddig.
                    Hogy ne ronts el semmit a rendszereden, telepítsd a virtualboxot, töltsd le az iso fájlt – és még CD-re se kell írnod, hogy kipróbálhasd milyen lesz.
                    A csomagkezelés viszont sokat javult sebességileg, szóval egy támadási felülettel (mintha) kevesebb. Bár amikor ezt a jellegzetességét kifogásolják a SUSE-nak, mindig ez jut eszembe:
                    [align=center]”X: a windows nem ismeri fel a pendriveom
                    Y: milyen Windows
                    X: Nem tudom
                    Y: jó-jó, de mit ír ki, miután elindítod a gépet? 98, XP, NT, ME?
                    X: ööö… nem tudom, én olyankor mindig főzök egy kávét. „[/align]

                    A mintáknál kipipáltam a KDE4-et, és amit akart feltette, de amikor bebootolok a kde4-re akkor nem műxik. A KDE4-et sem Én tettem fel, hanem alapból a 10.3 is feltett valamit és az a privjú.Esetleg van ennek még valami trükkje, hogy működjön?

                    Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161391
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      strapal wrote:

                      És nem értem:
                      Ha az ikonok levétele oldotta meg a „helyzetet”, akkor a visszatétellel ismét romlani kéne. De te azt írod, ismét normalizálódott.

                      Bevallom én se értem, de ez van. Most vannak ikonjaim, és a processzor-használat „üresjáratban” teljesen normális.

                      A plasma nyakonvágásáért meg gondolom írnom kéne a nyakonvágóknak, hogy oldják meg a dolgot.

                      „Az olvass a sorok között” meg egy mondás, olyan mint a „A fene essen beléd”.

                      🙂

                      Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161392
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        strapal wrote:

                        És nem értem:
                        Ha az ikonok levétele oldotta meg a „helyzetet”, akkor a visszatétellel ismét romlani kéne. De te azt írod, ismét normalizálódott.

                        Bevallom én se értem, de ez van. Most vannak ikonjaim, és a processzor-használat „üresjáratban” teljesen normális.

                        A plasma nyakonvágásáért meg gondolom írnom kéne a nyakonvágóknak, hogy oldják meg a dolgot.

                        „Az olvass a sorok között” meg egy mondás, olyan mint a „A fene essen beléd”.

                        🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,708