Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A KDE4-et mint alaprendszert feltettem, de csak egy háttér jelenik meg amikor a KDE4 „privjú” felületre lépek be a bootolás után és alul a tálcán 2 kérdőjel fogad, sehol sincsen menü, csupán a bal felső sarokban egy előugró ikonrendezésre alkalmas menü. Pillanatnyilag a KDE4 használható fázisban van már? Mit kell még a yasttal telepítenem, hogy megnézhessem milyen is lesz az a KDE4?
A KDE4-et mint alaprendszert feltettem, de csak egy háttér jelenik meg amikor a KDE4 „privjú” felületre lépek be a bootolás után és alul a tálcán 2 kérdőjel fogad, sehol sincsen menü, csupán a bal felső sarokban egy előugró ikonrendezésre alkalmas menü. Pillanatnyilag a KDE4 használható fázisban van már? Mit kell még a yasttal telepítenem, hogy megnézhessem milyen is lesz az a KDE4?
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer. 🙂Ha a nap többi huszonhárom és fél órájában meg ki van kapcsolva a gép, azt a fák nagyon megköszönik neked.
Tudom, mondták, hogy már ígérted Te is, csak még nem bírod betartani . :p
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer. 🙂Ha a nap többi huszonhárom és fél órájában meg ki van kapcsolva a gép, azt a fák nagyon megköszönik neked.
Tudom, mondták, hogy már ígérted Te is, csak még nem bírod betartani . :p
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.Mert minden pancsert odaengedsz a gépedhez, és állandólyan elkonfiguázzák.
Valóban itt volt a gépnél egy pancser aki elállította a kituggya hogyan, de már kitiltottam és azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer. 🙂
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.Mert minden pancsert odaengedsz a gépedhez, és állandólyan elkonfiguázzák.
Valóban itt volt a gépnél egy pancser aki elállította a kituggya hogyan, de már kitiltottam és azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer. 🙂
Macskajancsi wrote:etc/sysconfig szerkesztő
displaymanager – displaymanager_shutdown:
javaslat: auto
Ha root-ra van állítva, akkor….All-ra van állítva és megoldódott időközben ez a probléma, úgy emlékszem egy másik topicban írtam, mert egyidőben szűnt meg minden hasonló, amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.
kisbetu wrote:Van a sysconfigban ollan beállítás, hogy kinek van joga leállítani.
Tán az is elmászott…A shutdown-ban találtam ezt:
## Path: System/Boot
## Description: Variables used on system shutdown, reboot, or halt
## Type: list(no,yes,octave)
## Default: no
#
# Set to „yes” or „quint” to play a quint tone sequence at system halt or reboot
# or set to „octave” to play octave sound at that occasion.
#
HALT_SOUND=”no”## Type: string
## Default: „”
#
# Hook during system shutdown to run extra command
#
HALT_POWERDOWN_INSERT=””## Type: list(poweroff,halt,auto)
## Default: auto
#
# What should the system do on halt? With poweroff the
# system not only halt the OS but also switch the power
# down. On ix86 or x86_64 this depends on the APM and/or
# ACPI capabilities of the hardware, therefore „auto” will
# cause the system to check about.
#
HALT=”auto”## Type: list(no,yes)
## Default: no
#
# By default the network is not stopped at halt/poweroff.
# Sometimes this may be to „yes” to avoid wake-on-lan.
#
HALT_NETWORK=”no”## Type: list(no,yes)
## Default: yes
#
# By default the disk are also halted at halt/poweroff.
# For software raids this option is ignored.
#
HALT_DISKS=”yes”Ez segíthet, vagy másik részben találom a beállítást?
kisbetu wrote:Van a sysconfigban ollan beállítás, hogy kinek van joga leállítani.
Tán az is elmászott…A shutdown-ban találtam ezt:
## Path: System/Boot
## Description: Variables used on system shutdown, reboot, or halt
## Type: list(no,yes,octave)
## Default: no
#
# Set to „yes” or „quint” to play a quint tone sequence at system halt or reboot
# or set to „octave” to play octave sound at that occasion.
#
HALT_SOUND=”no”## Type: string
## Default: „”
#
# Hook during system shutdown to run extra command
#
HALT_POWERDOWN_INSERT=””## Type: list(poweroff,halt,auto)
## Default: auto
#
# What should the system do on halt? With poweroff the
# system not only halt the OS but also switch the power
# down. On ix86 or x86_64 this depends on the APM and/or
# ACPI capabilities of the hardware, therefore „auto” will
# cause the system to check about.
#
HALT=”auto”## Type: list(no,yes)
## Default: no
#
# By default the network is not stopped at halt/poweroff.
# Sometimes this may be to „yes” to avoid wake-on-lan.
#
HALT_NETWORK=”no”## Type: list(no,yes)
## Default: yes
#
# By default the disk are also halted at halt/poweroff.
# For software raids this option is ignored.
#
HALT_DISKS=”yes”Ez segíthet, vagy másik részben találom a beállítást?
Minden kínt meggyógyítottam, kivéve a topic-ban leírtakat 🙂 Miért kérheti akár kikapcsoláskor, akár reboot-kor, hogy adjam meg a root jelszót és csak utána kapcsol ki?
-
SzerzőBejegyzés