Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161379
    Tony Magic
    Felhasználó

      A KDE4-et mint alaprendszert feltettem, de csak egy háttér jelenik meg amikor a KDE4 „privjú” felületre lépek be a bootolás után és alul a tálcán 2 kérdőjel fogad, sehol sincsen menü, csupán a bal felső sarokban egy előugró ikonrendezésre alkalmas menü. Pillanatnyilag a KDE4 használható fázisban van már? Mit kell még a yasttal telepítenem, hogy megnézhessem milyen is lesz az a KDE4?

      Hozzászólás: SUSE fejlesztői verziók és problémáik #2161380
      Tony Magic
      Felhasználó

        A KDE4-et mint alaprendszert feltettem, de csak egy háttér jelenik meg amikor a KDE4 „privjú” felületre lépek be a bootolás után és alul a tálcán 2 kérdőjel fogad, sehol sincsen menü, csupán a bal felső sarokban egy előugró ikonrendezésre alkalmas menü. Pillanatnyilag a KDE4 használható fázisban van már? Mit kell még a yasttal telepítenem, hogy megnézhessem milyen is lesz az a KDE4?

        Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160295
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Tony Magic wrote:
          azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer.  🙂

          Ha a nap többi huszonhárom és fél órájában meg ki van kapcsolva a gép, azt a fák nagyon megköszönik neked.

          Tudom, mondták, hogy már ígérted Te is, csak még nem bírod betartani . :p

          Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160296
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Tony Magic wrote:
            azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer.  🙂

            Ha a nap többi huszonhárom és fél órájában meg ki van kapcsolva a gép, azt a fák nagyon megköszönik neked.

            Tudom, mondták, hogy már ígérted Te is, csak még nem bírod betartani . :p

            Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160291
            Tony Magic
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Tony Magic wrote:
              amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.

              Mert minden pancsert odaengedsz a gépedhez, és állandólyan elkonfiguázzák.

              Valóban itt volt a gépnél egy pancser aki elállította a kituggya hogyan, de már kitiltottam és azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer.  🙂

              Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160292
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Tony Magic wrote:
                amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.

                Mert minden pancsert odaengedsz a gépedhez, és állandólyan elkonfiguázzák.

                Valóban itt volt a gépnél egy pancser aki elállította a kituggya hogyan, de már kitiltottam és azóta csak napi félórát lehetek a gép előtt, hogy ne romoljon el ismét a rendszer.  🙂

                Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160287
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  etc/sysconfig szerkesztő
                  displaymanager – displaymanager_shutdown:
                  javaslat: auto
                  Ha root-ra van állítva, akkor….

                  All-ra van állítva és megoldódott időközben ez a probléma, úgy emlékszem egy másik topicban írtam, mert egyidőben szűnt meg minden hasonló, amikor a biztonsági beállításoknál rendesen beállítottam mindent. Köszönöm.

                  Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160284
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Van a sysconfigban ollan beállítás, hogy kinek van joga leállítani.
                    Tán az is elmászott…

                    A shutdown-ban találtam ezt:

                    ## Path:        System/Boot
                    ## Description: Variables used on system shutdown, reboot, or halt
                    ## Type: list(no,yes,octave)
                    ## Default: no
                    #
                    # Set to „yes” or „quint” to play a quint tone sequence at system halt or reboot
                    # or set to „octave” to play octave sound at that occasion.
                    #
                    HALT_SOUND=”no”

                    ## Type:        string
                    ## Default:    „”
                    #
                    # Hook during system shutdown to run extra command
                    #
                    HALT_POWERDOWN_INSERT=””

                    ## Type:        list(poweroff,halt,auto)
                    ## Default:    auto
                    #
                    # What should the system do on halt? With poweroff the
                    # system not only halt the OS but also switch the power
                    # down. On ix86 or x86_64 this depends on the APM and/or
                    # ACPI capabilities of the hardware, therefore „auto” will
                    # cause the system to check about.
                    #
                    HALT=”auto”

                    ## Type:        list(no,yes)
                    ## Default:    no
                    #
                    # By default the network is not stopped at halt/poweroff.
                    # Sometimes this may be to „yes” to avoid wake-on-lan.
                    #
                    HALT_NETWORK=”no”

                    ## Type:        list(no,yes)
                    ## Default:    yes
                    #
                    # By default the disk are also halted at halt/poweroff.
                    # For software raids this option is ignored.
                    #
                    HALT_DISKS=”yes”

                    Ez segíthet, vagy másik részben találom a beállítást?

                    Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160285
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Van a sysconfigban ollan beállítás, hogy kinek van joga leállítani.
                      Tán az is elmászott…

                      A shutdown-ban találtam ezt:

                      ## Path:        System/Boot
                      ## Description: Variables used on system shutdown, reboot, or halt
                      ## Type: list(no,yes,octave)
                      ## Default: no
                      #
                      # Set to „yes” or „quint” to play a quint tone sequence at system halt or reboot
                      # or set to „octave” to play octave sound at that occasion.
                      #
                      HALT_SOUND=”no”

                      ## Type:        string
                      ## Default:    „”
                      #
                      # Hook during system shutdown to run extra command
                      #
                      HALT_POWERDOWN_INSERT=””

                      ## Type:        list(poweroff,halt,auto)
                      ## Default:    auto
                      #
                      # What should the system do on halt? With poweroff the
                      # system not only halt the OS but also switch the power
                      # down. On ix86 or x86_64 this depends on the APM and/or
                      # ACPI capabilities of the hardware, therefore „auto” will
                      # cause the system to check about.
                      #
                      HALT=”auto”

                      ## Type:        list(no,yes)
                      ## Default:    no
                      #
                      # By default the network is not stopped at halt/poweroff.
                      # Sometimes this may be to „yes” to avoid wake-on-lan.
                      #
                      HALT_NETWORK=”no”

                      ## Type:        list(no,yes)
                      ## Default:    yes
                      #
                      # By default the disk are also halted at halt/poweroff.
                      # For software raids this option is ignored.
                      #
                      HALT_DISKS=”yes”

                      Ez segíthet, vagy másik részben találom a beállítást?

                      Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160280
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Minden kínt meggyógyítottam, kivéve a topic-ban leírtakat  🙂  Miért kérheti akár kikapcsoláskor, akár reboot-kor, hogy adjam meg a root jelszót és csak utána kapcsol ki?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,708