Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160267
    Tony Magic
    Felhasználó

      az ls -l /bin/su val megnéztem a jogokat és valóban hiányzottak az „s” betűk. Beírtam ezt: chmod +s /bin/su és ragyogóan megoldódott a gond. Amit viszont KDE alatt továbbra is tapasztalok, hogy a yast ikonra kattintva azt írja továbbra is, hogy ” A su hibajelzést adott”, Ugyanakkor ha konzolból root-ként kiadom, hogy yast2 akkor szépen elindul a yast. Ezt a problémát lehet orvosolni? Így legalább már tanultam új dolgot és tudom minek kell utánaolvasni, hogy ezzel is jobban megismerkedhessek. Eddigi segítségedet is hálásan köszönöm uzsolt.

      Az is érdekel, hogy mi volt képes ezt átírni, ha ilyen fontos program a „su”.

      Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160264
      Tony Magic
      Felhasználó

        # ls -l usr/bin/su
        ls: cannot access usr/bin/su: No such file or directory

        Ezt kaptam válasznak. Biztonsági módban léptembe root-ként és a root Shell-t használtam. Megnéztem az usr/bin-ben csak sudo van, su nincsen . Megnézem nincs-e máshol olyan, hogy su…

        Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160265
        Tony Magic
        Felhasználó

          # ls -l usr/bin/su
          ls: cannot access usr/bin/su: No such file or directory

          Ezt kaptam válasznak. Biztonsági módban léptembe root-ként és a root Shell-t használtam. Megnéztem az usr/bin-ben csak sudo van, su nincsen . Megnézem nincs-e máshol olyan, hogy su…

          Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160260
          Tony Magic
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Egyszerűen root-ként nem lehet belépni? Utána – ha más nem -, a shadow csomagot újratelepíteni.
            Bár előtte én még egy ls -l /usr/bin/su paranccsal megnézném, hogy pontosan milyen jogai vannak annak a su-nak. És ha nem ilyesmi:

            Code:
            # ls -l su
            -rwsr-sr-x 1 root root 22212 jan  6 20.49 su

            Tehát ha azok az s bötűk hiányoznak belőle, akkor (szintén root-ként) egy chmod +s /usr/bin/su parancsot kiadnék.
            Ui. ha hiányoznak, akkor engem se enged belépni su-val. Igaz, csak egy szimpla Sorry-t tol az arcomba, de nem a legújabb van a shadow-ból feltelepítve.

            Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom és elmondom mi történt.

            Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160261
            Tony Magic
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              Egyszerűen root-ként nem lehet belépni? Utána – ha más nem -, a shadow csomagot újratelepíteni.
              Bár előtte én még egy ls -l /usr/bin/su paranccsal megnézném, hogy pontosan milyen jogai vannak annak a su-nak. És ha nem ilyesmi:

              Code:
              # ls -l su
              -rwsr-sr-x 1 root root 22212 jan  6 20.49 su

              Tehát ha azok az s bötűk hiányoznak belőle, akkor (szintén root-ként) egy chmod +s /usr/bin/su parancsot kiadnék.
              Ui. ha hiányoznak, akkor engem se enged belépni su-val. Igaz, csak egy szimpla Sorry-t tol az arcomba, de nem a legújabb van a shadow-ból feltelepítve.

              Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom és elmondom mi történt.

              Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160256
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Tony Magic wrote:
                Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.

                Ha tudnék ilyet, már beírtam volna magam.

                Oks, köszi, de más is hátha betéved akinek van használható ötlete…

                Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160257
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.

                  Ha tudnék ilyet, már beírtam volna magam.

                  Oks, köszi, de más is hátha betéved akinek van használható ötlete…

                  Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160252
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.

                    Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160253
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.

                      Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160250
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Ezt az oldalt találtam a témához, de sajnos sötét vagyok ehhez .  🙁

                        http://www.dodder.hu/?q=node/134

                        Érti valaki, hogy mi a teendőm?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,708