Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
az ls -l /bin/su val megnéztem a jogokat és valóban hiányzottak az „s” betűk. Beírtam ezt: chmod +s /bin/su és ragyogóan megoldódott a gond. Amit viszont KDE alatt továbbra is tapasztalok, hogy a yast ikonra kattintva azt írja továbbra is, hogy ” A su hibajelzést adott”, Ugyanakkor ha konzolból root-ként kiadom, hogy yast2 akkor szépen elindul a yast. Ezt a problémát lehet orvosolni? Így legalább már tanultam új dolgot és tudom minek kell utánaolvasni, hogy ezzel is jobban megismerkedhessek. Eddigi segítségedet is hálásan köszönöm uzsolt.
Az is érdekel, hogy mi volt képes ezt átírni, ha ilyen fontos program a „su”.
# ls -l usr/bin/su
ls: cannot access usr/bin/su: No such file or directoryEzt kaptam válasznak. Biztonsági módban léptembe root-ként és a root Shell-t használtam. Megnéztem az usr/bin-ben csak sudo van, su nincsen . Megnézem nincs-e máshol olyan, hogy su…
# ls -l usr/bin/su
ls: cannot access usr/bin/su: No such file or directoryEzt kaptam válasznak. Biztonsági módban léptembe root-ként és a root Shell-t használtam. Megnéztem az usr/bin-ben csak sudo van, su nincsen . Megnézem nincs-e máshol olyan, hogy su…
uzsolt wrote:Egyszerűen root-ként nem lehet belépni? Utána – ha más nem -, a shadow csomagot újratelepíteni.
Bár előtte én még egy ls -l /usr/bin/su paranccsal megnézném, hogy pontosan milyen jogai vannak annak a su-nak. És ha nem ilyesmi:Code:# ls -l su
-rwsr-sr-x 1 root root 22212 jan 6 20.49 suTehát ha azok az s bötűk hiányoznak belőle, akkor (szintén root-ként) egy chmod +s /usr/bin/su parancsot kiadnék.
Ui. ha hiányoznak, akkor engem se enged belépni su-val. Igaz, csak egy szimpla Sorry-t tol az arcomba, de nem a legújabb van a shadow-ból feltelepítve.Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom és elmondom mi történt.
uzsolt wrote:Egyszerűen root-ként nem lehet belépni? Utána – ha más nem -, a shadow csomagot újratelepíteni.
Bár előtte én még egy ls -l /usr/bin/su paranccsal megnézném, hogy pontosan milyen jogai vannak annak a su-nak. És ha nem ilyesmi:Code:# ls -l su
-rwsr-sr-x 1 root root 22212 jan 6 20.49 suTehát ha azok az s bötűk hiányoznak belőle, akkor (szintén root-ként) egy chmod +s /usr/bin/su parancsot kiadnék.
Ui. ha hiányoznak, akkor engem se enged belépni su-val. Igaz, csak egy szimpla Sorry-t tol az arcomba, de nem a legújabb van a shadow-ból feltelepítve.Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom és elmondom mi történt.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.Ha tudnék ilyet, már beírtam volna magam.
Oks, köszi, de más is hátha betéved akinek van használható ötlete…
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.Ha tudnék ilyet, már beírtam volna magam.
Oks, köszi, de más is hátha betéved akinek van használható ötlete…
Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.
Az a segítség is jól jönne, hogy milyen kulcs szavakra keressek a gugliban ami előrébb vinne a problémám megoldásában.
Ezt az oldalt találtam a témához, de sajnos sötét vagyok ehhez . 🙁
http://www.dodder.hu/?q=node/134
Érti valaki, hogy mi a teendőm?
-
SzerzőBejegyzés