Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezt az oldalt találtam a témához, de sajnos sötét vagyok ehhez . 🙁
http://www.dodder.hu/?q=node/134
Érti valaki, hogy mi a teendőm?
lada2105 wrote:Mentsd le a home-odat és rakd újra a rendszert.
Hiába brutális, de talán a legegyszerübb és leggyorsabb megoldás, amivel pillanatnyilag élhetsz.
A home ki/visszamásolása kb 10 perc (se).
A telepítés meg gondolom fél óránál nem több…Nem rossz az ötlet, viszont sem helyem erre nincsen, másrészt szeretném megtanulni, hogy mi okozza és hogyan lehet ezt kijavítani.
lada2105 wrote:Mentsd le a home-odat és rakd újra a rendszert.
Hiába brutális, de talán a legegyszerübb és leggyorsabb megoldás, amivel pillanatnyilag élhetsz.
A home ki/visszamásolása kb 10 perc (se).
A telepítés meg gondolom fél óránál nem több…Nem rossz az ötlet, viszont sem helyem erre nincsen, másrészt szeretném megtanulni, hogy mi okozza és hogyan lehet ezt kijavítani.
kisbetu wrote:Próbálj 3-as szinten (biztonságos módban) userként belépni, aztán „átsuzni” rootba.Nem enged, ugyan azt írta ki, mint X alatt. Sudo-ban nem lehet rendezni a dolgot?
kisbetu wrote:Próbálj 3-as szinten (biztonságos módban) userként belépni, aztán „átsuzni” rootba.Nem enged, ugyan azt írta ki, mint X alatt. Sudo-ban nem lehet rendezni a dolgot?
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Most belépek biztonságos módbanAz meg működik?
Igen, biztonságos módban root-ként írok most. Router tűzfal mögül merem megtenni 🙂 Mit nézzek meg most, hogy helyretegyem a dolgokat? Van így yast is, ami sima user-ként nem ment.
Feltettem az alap KDE4-es dolgokat, de a helyzet nem javult. Akárhogyan is erőltetem az agyamat, a játékokon kívül és a KDE4-en kívül semmit nem töröltem (szándékosan)…
Ez pontosan mit jelent? ” A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak. „
Illetve a korlátozást miképpen oldhatom fel?kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Most belépek biztonságos módbanAz meg működik?
Igen, biztonságos módban root-ként írok most. Router tűzfal mögül merem megtenni 🙂 Mit nézzek meg most, hogy helyretegyem a dolgokat? Van így yast is, ami sima user-ként nem ment.
Feltettem az alap KDE4-es dolgokat, de a helyzet nem javult. Akárhogyan is erőltetem az agyamat, a játékokon kívül és a KDE4-en kívül semmit nem töröltem (szándékosan)…
Ez pontosan mit jelent? ” A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak. „
Illetve a korlátozást miképpen oldhatom fel?kisbetu wrote:Ezek szerint nemcsak a KDE4-et toltad le.GNOME alatt is ezt írja… gondolkodtam mit szedtem még le, de nem emlékszem olyanra ami rendszer tartozék lenne. Pár játékot töröltem csupán. Ha jól emlékszem utána még használtam a konzolt rendesen, beengedett root jogba. Van ötlete valakinek, hogy miképpen állíthatom vissza? Most belépek biztonságos módban, megpróbálok valamit kitalálni, jelzem mire jutottam. Remélem nem mászott bele senki a rendszerembe és nem zárt ki belőle.
kisbetu wrote:Ezek szerint nemcsak a KDE4-et toltad le.GNOME alatt is ezt írja… gondolkodtam mit szedtem még le, de nem emlékszem olyanra ami rendszer tartozék lenne. Pár játékot töröltem csupán. Ha jól emlékszem utána még használtam a konzolt rendesen, beengedett root jogba. Van ötlete valakinek, hogy miképpen állíthatom vissza? Most belépek biztonságos módban, megpróbálok valamit kitalálni, jelzem mire jutottam. Remélem nem mászott bele senki a rendszerembe és nem zárt ki belőle.
kisbetu wrote:(szerintem van)A KDE4 nem egy külön felület a KDE3-tól úgy mint a GNOME ? Ha Én csesztem el, akkor mit tehetek a kijavítás ügyében?
Most vettem észre, hogy be akarok konzolon lépni a root jogba és ezt kapom:
„su
Jelszó:
A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak.
su: helytelen jelszó „ -
SzerzőBejegyzés