Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160251
    Tony Magic
    Felhasználó

      Ezt az oldalt találtam a témához, de sajnos sötét vagyok ehhez .  🙁

      http://www.dodder.hu/?q=node/134

      Érti valaki, hogy mi a teendőm?

      Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160248
      Tony Magic
      Felhasználó
        lada2105 wrote:
        Mentsd le a home-odat és rakd újra a rendszert.
        Hiába brutális, de talán a legegyszerübb és leggyorsabb megoldás, amivel pillanatnyilag élhetsz.
        A home ki/visszamásolása kb 10 perc (se).
        A telepítés meg gondolom fél óránál nem több…

        Nem rossz az ötlet, viszont sem helyem erre nincsen, másrészt szeretném megtanulni, hogy mi okozza és hogyan lehet ezt kijavítani.

        Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160249
        Tony Magic
        Felhasználó
          lada2105 wrote:
          Mentsd le a home-odat és rakd újra a rendszert.
          Hiába brutális, de talán a legegyszerübb és leggyorsabb megoldás, amivel pillanatnyilag élhetsz.
          A home ki/visszamásolása kb 10 perc (se).
          A telepítés meg gondolom fél óránál nem több…

          Nem rossz az ötlet, viszont sem helyem erre nincsen, másrészt szeretném megtanulni, hogy mi okozza és hogyan lehet ezt kijavítani.

          Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160244
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Próbálj 3-as szinten (biztonságos módban) userként belépni, aztán „átsuzni” rootba.

            Nem enged, ugyan azt írta ki, mint X alatt. Sudo-ban nem lehet rendezni a dolgot?

            Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160245
            Tony Magic
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Próbálj 3-as szinten (biztonságos módban) userként belépni, aztán „átsuzni” rootba.

              Nem enged, ugyan azt írta ki, mint X alatt. Sudo-ban nem lehet rendezni a dolgot?

              Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160238
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Tony Magic wrote:
                Most belépek biztonságos módban

                Az meg működik?

                Igen, biztonságos módban root-ként írok most. Router tűzfal mögül merem megtenni 🙂 Mit nézzek meg most, hogy helyretegyem a dolgokat? Van így yast is, ami sima user-ként nem ment.

                Feltettem az alap KDE4-es dolgokat, de a helyzet nem javult. Akárhogyan is erőltetem az agyamat, a játékokon kívül és a KDE4-en kívül semmit nem töröltem (szándékosan)…

                Ez pontosan mit jelent?  ” A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak. „
                Illetve a korlátozást miképpen oldhatom fel?

                Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160239
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  Most belépek biztonságos módban

                  Az meg működik?

                  Igen, biztonságos módban root-ként írok most. Router tűzfal mögül merem megtenni 🙂 Mit nézzek meg most, hogy helyretegyem a dolgokat? Van így yast is, ami sima user-ként nem ment.

                  Feltettem az alap KDE4-es dolgokat, de a helyzet nem javult. Akárhogyan is erőltetem az agyamat, a játékokon kívül és a KDE4-en kívül semmit nem töröltem (szándékosan)…

                  Ez pontosan mit jelent?  ” A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak. „
                  Illetve a korlátozást miképpen oldhatom fel?

                  Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160234
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Ezek szerint nemcsak a KDE4-et toltad le.

                    GNOME alatt is ezt írja… gondolkodtam mit szedtem még le, de nem emlékszem olyanra ami rendszer tartozék lenne. Pár játékot töröltem csupán. Ha jól emlékszem utána még használtam a konzolt rendesen, beengedett root jogba. Van ötlete valakinek, hogy miképpen állíthatom vissza? Most belépek biztonságos módban, megpróbálok valamit kitalálni, jelzem mire jutottam. Remélem nem mászott bele senki a rendszerembe és nem zárt ki belőle.

                    Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160235
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Ezek szerint nemcsak a KDE4-et toltad le.

                      GNOME alatt is ezt írja… gondolkodtam mit szedtem még le, de nem emlékszem olyanra ami rendszer tartozék lenne. Pár játékot töröltem csupán. Ha jól emlékszem utána még használtam a konzolt rendesen, beengedett root jogba. Van ötlete valakinek, hogy miképpen állíthatom vissza? Most belépek biztonságos módban, megpróbálok valamit kitalálni, jelzem mire jutottam. Remélem nem mászott bele senki a rendszerembe és nem zárt ki belőle.

                      Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160228
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        (szerintem van)

                        A KDE4 nem egy külön felület a KDE3-tól úgy mint a GNOME ? Ha Én csesztem el, akkor mit tehetek a kijavítás ügyében?

                        Most vettem észre, hogy be akarok konzolon lépni a root jogba és ezt kapom:
                        „su
                        Jelszó:
                        A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak.
                        su: helytelen jelszó „

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,708