Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:(szerintem van)
A KDE4 nem egy külön felület a KDE3-tól úgy mint a GNOME ? Ha Én csesztem el, akkor mit tehetek a kijavítás ügyében?
Most vettem észre, hogy be akarok konzolon lépni a root jogba és ezt kapom:
„su
Jelszó:
A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak.
su: helytelen jelszó „strapal wrote:A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.Köszönöm szépen, így már megtaláltam és töltöm a gnom-ot.
strapal wrote:A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.Köszönöm szépen, így már megtaláltam és töltöm a gnom-ot.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl:Én a szoftvertelepítés résznél választanám ki a Gnome rendszert, aztán rakja fel, ami szerinte kell hozzá.
Hadd ne én tudjam, mik kellenek.Néztem a yast-ban, de nem találtam a szoftvertelepítési részben olyat ahol kiválasztom a gnom-ot és felteszi magának, azt hogy „csomagok” azt megtaláltam, de ott már nem találtam azt, hogy miképpen adhatom meg, hogy nekem feltegye a gnom-ot is… melyik opció tartalmazza?
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl:Én a szoftvertelepítés résznél választanám ki a Gnome rendszert, aztán rakja fel, ami szerinte kell hozzá.
Hadd ne én tudjam, mik kellenek.Néztem a yast-ban, de nem találtam a szoftvertelepítési részben olyat ahol kiválasztom a gnom-ot és felteszi magának, azt hogy „csomagok” azt megtaláltam, de ott már nem találtam azt, hogy miképpen adhatom meg, hogy nekem feltegye a gnom-ot is… melyik opció tartalmazza?
kisbetu wrote:Telepítetted?Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl: gnome desktop, gnome libs, meg amit csak kijelölt magának.. mi lenne az az alapfile ami feltétlenül kell?
kisbetu wrote:Telepítetted?Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl: gnome desktop, gnome libs, meg amit csak kijelölt magának.. mi lenne az az alapfile ami feltétlenül kell?
Gyuszk wrote:Tony Magic wrote:#!/bin/bash
p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
shutdown -t1 -a -h $sItt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?
Futtasd le paraméterek nélkül és meglátod. 😀
Furcsa ezek után, hogy ezt a sort tettem be „#!/bin/bash
shutdown -t1 -a -h 1″ és simán kikapcsol a gép a megadott időben és nem kell elé az a sok változós dolog. Most 1 perc van megadva, de bármit beírhatok. Az hogy csak root-ként tehetem meg az csak a biztonság miatt van?Gyuszk wrote:Tony Magic wrote:#!/bin/bash
p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
shutdown -t1 -a -h $sItt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?
Futtasd le paraméterek nélkül és meglátod. 😀
Furcsa ezek után, hogy ezt a sort tettem be „#!/bin/bash
shutdown -t1 -a -h 1″ és simán kikapcsol a gép a megadott időben és nem kell elé az a sok változós dolog. Most 1 perc van megadva, de bármit beírhatok. Az hogy csak root-ként tehetem meg az csak a biztonság miatt van?Wait wrote:Fogsz egy jó procit, két gb ramot, egy 360 gb-s laptopwinyót és egy 21 colos notiról letört monitort. Az egész nyomhat 200 grammot, van benne egy jó proci, két gb ram, 360-as háttértár (lehet rá probléma nélkül Linuxot és win-t is rakni), a monitora is 21 colos. Hogy milyen alaplap van benne és hogy mi a billentyűkiosztás, az már elég kevés embert érdekel (főleg, ha nincs is). Ha akarod, még hordozható is.Hűűűűjeeeee vagyol …. hehehehee 🙂
-
SzerzőBejegyzés