Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 kikapcsolás csak root-al. #2160229
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      (szerintem van)

      A KDE4 nem egy külön felület a KDE3-tól úgy mint a GNOME ? Ha Én csesztem el, akkor mit tehetek a kijavítás ügyében?

      Most vettem észre, hogy be akarok konzolon lépni a root jogba és ezt kapom:
      „su
      Jelszó:
      A jogosultságok a jelszóadatbázishoz túlságosan korlátozottak.
      su: helytelen jelszó „

      Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160184
      Tony Magic
      Felhasználó
        strapal wrote:
        A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.

        Köszönöm szépen, így már megtaláltam és töltöm a gnom-ot.

        Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160185
        Tony Magic
        Felhasználó
          strapal wrote:
          A yast szofvertelepitési részénél van egy „Szűrés” (filter) opció, itt kiválasztod a „mintázatok”-at. Ekkor megjelennek kategóriák, pl. alaprendszer, kibővitett alaprendszer, irodai alkalmazások, és itt szerepelnie kell két GNOME-os kategóriának – ezeket bepipálod, s telepited a csomagokat. Telepités után kijelentkezel a KDM-be és ott ki tudod választani a GNOME felületet (a Sessions menüből). Ha a KDM-et GDM-re akarod cserélni akkor a yast sysconfig szerkesztőjében kell kutakodnod.

          Köszönöm szépen, így már megtaláltam és töltöm a gnom-ot.

          Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160180
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Tony Magic wrote:
            Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl:

            Én a szoftvertelepítés résznél választanám ki a Gnome rendszert, aztán rakja fel, ami szerinte kell hozzá.
            Hadd ne én tudjam, mik kellenek.

            Néztem a yast-ban, de nem találtam a szoftvertelepítési részben olyat ahol kiválasztom a gnom-ot és felteszi magának, azt hogy „csomagok” azt megtaláltam, de ott már nem találtam azt, hogy miképpen adhatom meg, hogy nekem feltegye a gnom-ot is… melyik opció tartalmazza?

            Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160181
            Tony Magic
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Tony Magic wrote:
              Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl:

              Én a szoftvertelepítés résznél választanám ki a Gnome rendszert, aztán rakja fel, ami szerinte kell hozzá.
              Hadd ne én tudjam, mik kellenek.

              Néztem a yast-ban, de nem találtam a szoftvertelepítési részben olyat ahol kiválasztom a gnom-ot és felteszi magának, azt hogy „csomagok” azt megtaláltam, de ott már nem találtam azt, hogy miképpen adhatom meg, hogy nekem feltegye a gnom-ot is… melyik opció tartalmazza?

              Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160176
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Telepítetted?

                Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl: gnome desktop, gnome libs, meg amit csak kijelölt magának.. mi lenne az az alapfile ami feltétlenül kell?

                Hozzászólás: suse 10.3 gnom . #2160177
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Telepítetted?

                  Rengeteg gnome-s dolgot telepítettem, pl: gnome desktop, gnome libs, meg amit csak kijelölt magának.. mi lenne az az alapfile ami feltétlenül kell?

                  Hozzászólás: Szgép kikapcsolása #2139384
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Gyuszk wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    #!/bin/bash
                    p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
                    s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
                    shutdown -t1 -a -h $s

                    Itt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?

                    Futtasd le paraméterek nélkül és meglátod. 😀

                    Furcsa ezek után, hogy ezt a sort tettem be „#!/bin/bash
                    shutdown -t1 -a -h 1″ és simán kikapcsol a gép a megadott időben és nem kell elé az a sok változós dolog. Most 1 perc van megadva, de bármit beírhatok. Az hogy csak root-ként tehetem meg az csak a biztonság miatt van?

                    Hozzászólás: Szgép kikapcsolása #2139385
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Gyuszk wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      #!/bin/bash
                      p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
                      s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
                      shutdown -t1 -a -h $s

                      Itt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?

                      Futtasd le paraméterek nélkül és meglátod. 😀

                      Furcsa ezek után, hogy ezt a sort tettem be „#!/bin/bash
                      shutdown -t1 -a -h 1″ és simán kikapcsol a gép a megadott időben és nem kell elé az a sok változós dolog. Most 1 perc van megadva, de bármit beírhatok. Az hogy csak root-ként tehetem meg az csak a biztonság miatt van?

                      Hozzászólás: Érkezik az Eee PC 900 #2159486
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Wait wrote:
                        Fogsz egy jó procit, két gb ramot, egy 360 gb-s laptopwinyót és egy 21 colos notiról letört monitort. Az egész nyomhat 200 grammot, van benne egy jó proci, két gb ram, 360-as háttértár (lehet rá probléma nélkül Linuxot és win-t is rakni), a monitora is 21 colos. Hogy milyen alaplap van benne és hogy mi a billentyűkiosztás, az már elég kevés embert érdekel (főleg, ha nincs is). Ha akarod, még hordozható is.

                        Hűűűűjeeeee vagyol  …. hehehehee  🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 2,708