Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:http://hu.gentoo-wiki.com/BIZTONSÁG_Fájlrendszer_titkosítás
Köszönöm szépen, ezzel már jobban fogok boldogulni… remélem 🙂
vizsla wrote:Akár egy egész lemezt (partíciót) is lehet (akár 256 bittel is, különböző módon) titkosítani, még a swapot is… (Kernel: Cryptographic API – CRYPTO és alpontjai)Kiindulásnak:
http://www.gentoo.org/proj/en/hardened/disk-cryptography.xml
http://gentoo-wiki.com/SECURITY_dmcrypt(De a fórumon is volt róla szó… nem tudom, hogy megtalálható-e még, mert nem tegnap volt…)
Köszönöm, megpróbálom megérteni amit fordítgat a webforditas.hu ezügyben.
vizsla wrote:Akár egy egész lemezt (partíciót) is lehet (akár 256 bittel is, különböző módon) titkosítani, még a swapot is… (Kernel: Cryptographic API – CRYPTO és alpontjai)Kiindulásnak:
http://www.gentoo.org/proj/en/hardened/disk-cryptography.xml
http://gentoo-wiki.com/SECURITY_dmcrypt(De a fórumon is volt róla szó… nem tudom, hogy megtalálható-e még, mert nem tegnap volt…)
Köszönöm, megpróbálom megérteni amit fordítgat a webforditas.hu ezügyben.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.Oda ne merj beleírni.
kisbetu wrote:ha susém lenne, megkeresném a lyasztban.
rendszer sysconfig névenPedig úgy néz ki szembe kell néznem a kihívással és bátran, remegés mentes ujjakkal kell begépelnem a szükséges adatokat .
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.Oda ne merj beleírni.
kisbetu wrote:ha susém lenne, megkeresném a lyasztban.
rendszer sysconfig névenPedig úgy néz ki szembe kell néznem a kihívással és bátran, remegés mentes ujjakkal kell begépelnem a szükséges adatokat .
Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.
Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Megnéztem, beixeltem az ifup-ot…Tony Magic wrote:Azt jelenti, hogy ha elindítom a Knetworkmanagerrel mondjuk a wifit ….Nem tudlak követni.
Most már nem is akarlak.Világosan megmondtam (linket adtam a dokumentációra), hogy mi a teendő.
Ha huzat van a lakásban, valamelyik nyílászárót be kell csukni. Ha be van csukva, nem lehet ugyanakkor nyitva.
Nem tudom, világos-e a gondolatmenet.
Lapozz vissza, olvasd el még egyszer.Ha ezek után sem megy:
kisbetu wrote:Hozd át, megcsinálom.
Láthatod, hogy elolvastam (webforditas.hu) az ajánlott linken lévő dolgokat, csupán azt nem értem hová kell beírni azokat a dolgokat . Így fordította le a webfordító:
Minden opciót, amit nem említettek egy forgatókönyvben, el kellene hagyni, ahogy az alapértelmezett sysconfig/SuSEfirewall2 configfájlban vannak. Biztonsági mentésalapértelmezés config:
és itt jönnek azok amiket nem értem hová kell beírni:
Small home network:
FW_DEV_EXT=”dsl0″
FW_DEV_INT=”eth0″
FW_ROUTE=”yes”
FW_MASQUERADE=”yes”
FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24″Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Megnéztem, beixeltem az ifup-ot…Tony Magic wrote:Azt jelenti, hogy ha elindítom a Knetworkmanagerrel mondjuk a wifit ….Nem tudlak követni.
Most már nem is akarlak.Világosan megmondtam (linket adtam a dokumentációra), hogy mi a teendő.
Ha huzat van a lakásban, valamelyik nyílászárót be kell csukni. Ha be van csukva, nem lehet ugyanakkor nyitva.
Nem tudom, világos-e a gondolatmenet.
Lapozz vissza, olvasd el még egyszer.Ha ezek után sem megy:
kisbetu wrote:Hozd át, megcsinálom.
Láthatod, hogy elolvastam (webforditas.hu) az ajánlott linken lévő dolgokat, csupán azt nem értem hová kell beírni azokat a dolgokat . Így fordította le a webfordító:
Minden opciót, amit nem említettek egy forgatókönyvben, el kellene hagyni, ahogy az alapértelmezett sysconfig/SuSEfirewall2 configfájlban vannak. Biztonsági mentésalapértelmezés config:
és itt jönnek azok amiket nem értem hová kell beírni:
Small home network:
FW_DEV_EXT=”dsl0″
FW_DEV_INT=”eth0″
FW_ROUTE=”yes”
FW_MASQUERADE=”yes”
FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24″VectoR wrote:uzsolt wrote:(kivéve azt a néhány esetet, amikor valaki azért írt egy vírust, hogy a saját vírusírtó programját el tudja adni).szerintem a kivéve az pont fordítva van…. csak gondolj bele, valakik rendszeresen azzal töltik az idejüket, hogy megkeressék a kiskapukat, írjanak egy vírust majd kiengedjék? Népeszerűséget, ismertséget nem szerez vele. Sőt, mivel bűncselekmény, örök titok fedi a kilétüket… értelme? Csak akkor van ha ebből bármilyen profitja származik, hogy népszerűségi vagy anyagi az ku’rvára mindegy, tehát inkább titkos megbízásokat látok és elvétve egy-egy unatkozó programozót.
Egyetértek, valóban megrendelésre kell készülniük a vírusok nagy részének ami természetesen titokban történik a büntethetőség miatt.
-
SzerzőBejegyzés