Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: winchester titikosítása másodlagosként is. #2159159
    Tony Magic
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      http://hu.gentoo-wiki.com/BIZTONSÁG_Fájlrendszer_titkosítás

      Köszönöm szépen, ezzel már jobban fogok boldogulni… remélem 🙂

      Hozzászólás: winchester titikosítása másodlagosként is. #2159154
      Tony Magic
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        Akár egy egész lemezt (partíciót) is lehet (akár 256 bittel is, különböző módon) titkosítani, még a swapot is… (Kernel: Cryptographic API – CRYPTO és alpontjai)

        Kiindulásnak:
        http://www.gentoo.org/proj/en/hardened/disk-cryptography.xml
        http://gentoo-wiki.com/SECURITY_dmcrypt

        (De a fórumon is volt róla szó… nem tudom, hogy megtalálható-e még, mert nem tegnap volt…)

        Köszönöm, megpróbálom megérteni amit fordítgat a webforditas.hu ezügyben.

        Hozzászólás: winchester titikosítása másodlagosként is. #2159155
        Tony Magic
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          Akár egy egész lemezt (partíciót) is lehet (akár 256 bittel is, különböző módon) titkosítani, még a swapot is… (Kernel: Cryptographic API – CRYPTO és alpontjai)

          Kiindulásnak:
          http://www.gentoo.org/proj/en/hardened/disk-cryptography.xml
          http://gentoo-wiki.com/SECURITY_dmcrypt

          (De a fórumon is volt róla szó… nem tudom, hogy megtalálható-e még, mert nem tegnap volt…)

          Köszönöm, megpróbálom megérteni amit fordítgat a webforditas.hu ezügyben.

          Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141784
          Tony Magic
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            Tony Magic wrote:
            Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.

            Oda ne merj beleírni. 1.gif 

            kisbetu wrote:
            ha susém lenne, megkeresném a lyasztban.
            rendszer sysconfig néven

            Pedig úgy néz ki szembe kell néznem a kihívással és bátran, remegés mentes ujjakkal kell begépelnem a szükséges adatokat . 10.gif 

            Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141785
            Tony Magic
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              Tony Magic wrote:
              Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.

              Oda ne merj beleírni. 1.gif 

              kisbetu wrote:
              ha susém lenne, megkeresném a lyasztban.
              rendszer sysconfig néven

              Pedig úgy néz ki szembe kell néznem a kihívással és bátran, remegés mentes ujjakkal kell begépelnem a szükséges adatokat . 10.gif 

              Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141780
              Tony Magic
              Felhasználó

                Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.

                Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141781
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Köszönöm így már értem. Na most egy ideig lesz mit olvasnom, hogy be merjek írni a sysconfigba.

                  Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141776
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Macskajancsi wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    Megnéztem, beixeltem az ifup-ot…

                    Tony Magic wrote:
                    Azt jelenti, hogy ha elindítom a Knetworkmanagerrel mondjuk a wifit ….

                    Nem tudlak követni.
                    Most már nem is akarlak.

                    Világosan megmondtam (linket adtam a dokumentációra), hogy mi a teendő.

                    Ha huzat van a lakásban, valamelyik nyílászárót be kell csukni. Ha be van csukva, nem lehet ugyanakkor nyitva.
                    Nem tudom, világos-e a gondolatmenet.
                    Lapozz vissza, olvasd el még egyszer.

                    Ha ezek után sem megy:

                    kisbetu wrote:
                    Hozd át, megcsinálom.

                    19.gif  19.gif  19.gif 

                    Láthatod, hogy elolvastam (webforditas.hu) az ajánlott linken lévő dolgokat, csupán azt nem értem hová kell beírni azokat a dolgokat . Így fordította le a webfordító:

                    Minden opciót, amit nem említettek egy forgatókönyvben, el kellene hagyni, ahogy az alapértelmezett sysconfig/SuSEfirewall2 configfájlban vannak. Biztonsági mentésalapértelmezés config:   

                    és itt jönnek azok amiket nem értem hová kell beírni:

                    Small home network:
                    FW_DEV_EXT=”dsl0″
                    FW_DEV_INT=”eth0″
                    FW_ROUTE=”yes”
                    FW_MASQUERADE=”yes”
                    FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24″

                     

                    Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141777
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      Megnéztem, beixeltem az ifup-ot…

                      Tony Magic wrote:
                      Azt jelenti, hogy ha elindítom a Knetworkmanagerrel mondjuk a wifit ….

                      Nem tudlak követni.
                      Most már nem is akarlak.

                      Világosan megmondtam (linket adtam a dokumentációra), hogy mi a teendő.

                      Ha huzat van a lakásban, valamelyik nyílászárót be kell csukni. Ha be van csukva, nem lehet ugyanakkor nyitva.
                      Nem tudom, világos-e a gondolatmenet.
                      Lapozz vissza, olvasd el még egyszer.

                      Ha ezek után sem megy:

                      kisbetu wrote:
                      Hozd át, megcsinálom.

                      19.gif  19.gif  19.gif 

                      Láthatod, hogy elolvastam (webforditas.hu) az ajánlott linken lévő dolgokat, csupán azt nem értem hová kell beírni azokat a dolgokat . Így fordította le a webfordító:

                      Minden opciót, amit nem említettek egy forgatókönyvben, el kellene hagyni, ahogy az alapértelmezett sysconfig/SuSEfirewall2 configfájlban vannak. Biztonsági mentésalapértelmezés config:   

                      és itt jönnek azok amiket nem értem hová kell beírni:

                      Small home network:
                      FW_DEV_EXT=”dsl0″
                      FW_DEV_INT=”eth0″
                      FW_ROUTE=”yes”
                      FW_MASQUERADE=”yes”
                      FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24″

                       

                      Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158791
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        uzsolt wrote:
                        (kivéve azt a néhány esetet, amikor valaki azért írt egy vírust, hogy a saját vírusírtó programját el tudja adni).

                        szerintem a kivéve az pont fordítva van…. csak gondolj bele, valakik rendszeresen azzal töltik az idejüket, hogy megkeressék a kiskapukat, írjanak egy vírust majd kiengedjék? Népeszerűséget, ismertséget nem szerez vele. Sőt, mivel bűncselekmény, örök titok fedi a kilétüket… értelme? Csak akkor van ha ebből bármilyen profitja származik, hogy népszerűségi vagy anyagi az ku’rvára mindegy, tehát inkább titkos megbízásokat látok és elvétve egy-egy unatkozó programozót.

                        Egyetértek, valóban megrendelésre kell készülniük a vírusok nagy részének ami természetesen titokban történik a büntethetőség miatt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,708