Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141675
    Tony Magic
    Felhasználó

      Sajnos semmi válasz egyelőre, pedig a kábel krosszlinkes 🙁

      Hozzászólás: slax-hu #1972359
      Tony Magic
      Felhasználó
        ariszlo wrote:
        Tony Magic wrote:
        SLAX 6.0.4 -et kiírtam cd-re, de a bootmenüjében nem találtam telepítési lehetőséget, csupán többféle indítási módot.

        Nem véletlenül nem találtál. Tomáš Matějíček, a Slax fejlesztője, nem javasolja a Slax merevlemezre telepítését, szerinte arra a Slackware való. De két Slax-modullal ez is megoldható:

        http://backtrack.serveftp.com/backtrack/S6Mirror/Modules/gparted-0.3.5-i486.lzm
        http://backtrack.serveftp.com/backtrack/misctools/slax6-install.kmdr

        Tisztellek a tudásodért, de  Én nem értem, hogy miképpen lesz az általad linkelt dolgokból slax a winchesteren .. 37.gif 

        Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141670
        Tony Magic
        Felhasználó
          bacsi2 wrote:
          Mik az IP címek a két gépen?

          Pingelni tudják egymást?

          Őszintén megvallva azt sem tudom most mi a teendőm.. 43.gif 

          XP alatt ha megadok egy tetszőleges IP-t az jó? vagy mi alapján állítsam szerintetek be? Az alhálózati maszkot az XP 255.0.0.0 -ra állította be…. nekem most az első lépésben elég lenne, ha be tudnám állítani, hogy a  suse lássa az XP-t, aztán jöhet fordítva… mit tehetek?

          Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141671
          Tony Magic
          Felhasználó
            bacsi2 wrote:
            Mik az IP címek a két gépen?

            Pingelni tudják egymást?

            Őszintén megvallva azt sem tudom most mi a teendőm.. 43.gif 

            XP alatt ha megadok egy tetszőleges IP-t az jó? vagy mi alapján állítsam szerintetek be? Az alhálózati maszkot az XP 255.0.0.0 -ra állította be…. nekem most az első lépésben elég lenne, ha be tudnám állítani, hogy a  suse lássa az XP-t, aztán jöhet fordítva… mit tehetek?

            Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141666
            Tony Magic
            Felhasználó

              Adott a suse 10.3 alatta  a samba. Egy PI-es laptopon win XP. Ezek eth:0-n összekapcsolva crosslinkes kábellel. Wifim megy az eth:1-en gond nélkül. Kikapcsoltam a tűzfalat, ám ennek ellenére nem látom egyik gépen sem a másikat. Mit nézzek meg, hogy a kapcsolat létrejöjjön? wifi-n keresztül régebben már (routerrel) sikerült  1 XP-s gépet hálóba kötni, most viszont teljes a csend.

              Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141667
              Tony Magic
              Felhasználó

                Adott a suse 10.3 alatta  a samba. Egy PI-es laptopon win XP. Ezek eth:0-n összekapcsolva crosslinkes kábellel. Wifim megy az eth:1-en gond nélkül. Kikapcsoltam a tűzfalat, ám ennek ellenére nem látom egyik gépen sem a másikat. Mit nézzek meg, hogy a kapcsolat létrejöjjön? wifi-n keresztül régebben már (routerrel) sikerült  1 XP-s gépet hálóba kötni, most viszont teljes a csend.

                Hozzászólás: slax-hu #1972356
                Tony Magic
                Felhasználó
                  salaud wrote:
                  Az elindított slax KDE menüben keresgélj….

                  Megtenném, de nem töltődik be a KDE menü teljesen.. na hamarosan felteszek egy slackit, majd egy susét és kíváncsi vagyok melyik fog menni olyan szép simán mint az általam biztonság szempontjából nem teljesen megbecsült XP….  ( utáljatok, de akkor is az a szitu, hogy az XP professional eddig ász ezen a laptopon  17.gif  )
                  Aki lusta visszaolvasni (nem kisbetu) annak: PI-266, 96 Mb RAM.

                  Hozzászólás: slax-hu #1972354
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    SLAX 6.0.4 -et kiírtam cd-re, de a bootmenüjében nem találtam telepítési lehetőséget, csupán többféle indítási módot. A SLAX weblapján sem lettem okosabb. Van valakinek SLAX winchesterre való telepítésében tapasztalata? PI-266 a gép és 96MB RAM-al.

                    Itt olvasgattam:  http://www.slax.org/documentation.php

                    Hozzászólás: lm-sensors kimenet értelmezési problémák #2158239
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Én szivesen dumálok itt veled, csak éppen nem tudok segíteni. smiley.gif

                      Hozzászólás: lm-sensors kimenet értelmezési problémák #2158240
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Én szivesen dumálok itt veled, csak éppen nem tudok segíteni. smiley.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 2,708