Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sajnos semmi válasz egyelőre, pedig a kábel krosszlinkes 🙁
ariszlo wrote:Tony Magic wrote:SLAX 6.0.4 -et kiírtam cd-re, de a bootmenüjében nem találtam telepítési lehetőséget, csupán többféle indítási módot.Nem véletlenül nem találtál. Tomáš Matějíček, a Slax fejlesztője, nem javasolja a Slax merevlemezre telepítését, szerinte arra a Slackware való. De két Slax-modullal ez is megoldható:
http://backtrack.serveftp.com/backtrack/S6Mirror/Modules/gparted-0.3.5-i486.lzm
http://backtrack.serveftp.com/backtrack/misctools/slax6-install.kmdrTisztellek a tudásodért, de Én nem értem, hogy miképpen lesz az általad linkelt dolgokból slax a winchesteren ..
bacsi2 wrote:Mik az IP címek a két gépen?Pingelni tudják egymást?
Őszintén megvallva azt sem tudom most mi a teendőm..
XP alatt ha megadok egy tetszőleges IP-t az jó? vagy mi alapján állítsam szerintetek be? Az alhálózati maszkot az XP 255.0.0.0 -ra állította be…. nekem most az első lépésben elég lenne, ha be tudnám állítani, hogy a suse lássa az XP-t, aztán jöhet fordítva… mit tehetek?
bacsi2 wrote:Mik az IP címek a két gépen?Pingelni tudják egymást?
Őszintén megvallva azt sem tudom most mi a teendőm..
XP alatt ha megadok egy tetszőleges IP-t az jó? vagy mi alapján állítsam szerintetek be? Az alhálózati maszkot az XP 255.0.0.0 -ra állította be…. nekem most az első lépésben elég lenne, ha be tudnám állítani, hogy a suse lássa az XP-t, aztán jöhet fordítva… mit tehetek?
Adott a suse 10.3 alatta a samba. Egy PI-es laptopon win XP. Ezek eth:0-n összekapcsolva crosslinkes kábellel. Wifim megy az eth:1-en gond nélkül. Kikapcsoltam a tűzfalat, ám ennek ellenére nem látom egyik gépen sem a másikat. Mit nézzek meg, hogy a kapcsolat létrejöjjön? wifi-n keresztül régebben már (routerrel) sikerült 1 XP-s gépet hálóba kötni, most viszont teljes a csend.
Adott a suse 10.3 alatta a samba. Egy PI-es laptopon win XP. Ezek eth:0-n összekapcsolva crosslinkes kábellel. Wifim megy az eth:1-en gond nélkül. Kikapcsoltam a tűzfalat, ám ennek ellenére nem látom egyik gépen sem a másikat. Mit nézzek meg, hogy a kapcsolat létrejöjjön? wifi-n keresztül régebben már (routerrel) sikerült 1 XP-s gépet hálóba kötni, most viszont teljes a csend.
salaud wrote:Az elindított slax KDE menüben keresgélj….Megtenném, de nem töltődik be a KDE menü teljesen.. na hamarosan felteszek egy slackit, majd egy susét és kíváncsi vagyok melyik fog menni olyan szép simán mint az általam biztonság szempontjából nem teljesen megbecsült XP…. ( utáljatok, de akkor is az a szitu, hogy az XP professional eddig ász ezen a laptopon
)
Aki lusta visszaolvasni (nem kisbetu) annak: PI-266, 96 Mb RAM.SLAX 6.0.4 -et kiírtam cd-re, de a bootmenüjében nem találtam telepítési lehetőséget, csupán többféle indítási módot. A SLAX weblapján sem lettem okosabb. Van valakinek SLAX winchesterre való telepítésében tapasztalata? PI-266 a gép és 96MB RAM-al.
Itt olvasgattam: http://www.slax.org/documentation.php
Én szivesen dumálok itt veled, csak éppen nem tudok segíteni.

Én szivesen dumálok itt veled, csak éppen nem tudok segíteni.

-
SzerzőBejegyzés
)