Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-04-06-09:54 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158903rembutgood wrote:Megy a compiz!!!
Hogy eddig nem ment az az xgl-setup hiánya okozta, majd egy újraindítás és fut az emerald is.
Mikor előtte nem ment akkor áligattam és néhány dolgot bekapcsoltam rajta ami miatt először pl. a tálca tünt el, de a 2. újraindítás után sikerült elérnem a compiz settinget és mindent levettem ami extra vagy nem bírja a kártya.
Így tökéletesen fut. Köszönöm mindenki türelmét, megígérem legközelebb körültekintőbb leszek.

Tegnapi xgl-es jelzésemet ha figyelmesebben olvasod, már régen kész a compizod.
2008-04-06-09:54 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158904rembutgood wrote:Megy a compiz!!!
Hogy eddig nem ment az az xgl-setup hiánya okozta, majd egy újraindítás és fut az emerald is.
Mikor előtte nem ment akkor áligattam és néhány dolgot bekapcsoltam rajta ami miatt először pl. a tálca tünt el, de a 2. újraindítás után sikerült elérnem a compiz settinget és mindent levettem ami extra vagy nem bírja a kártya.
Így tökéletesen fut. Köszönöm mindenki türelmét, megígérem legközelebb körültekintőbb leszek.

Tegnapi xgl-es jelzésemet ha figyelmesebben olvasod, már régen kész a compizod.
2008-04-05-16:08 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158857XGL telepítve van a gépedre? Tudtommal csak azzal működik a compiz.
2008-04-05-16:08 Hozzászólás: Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller+nvidia driver #2158858XGL telepítve van a gépedre? Tudtommal csak azzal működik a compiz.
Vladi wrote:Fordulatszám tesztelés nem jött elő? Mit ír akkor. Ez a hiba szerintem a többi csatlakozóra vonatkozik, kettőt megtalált. (Gondolom vagy chipset vagy vga a másik.)Biost nézd majd meg, ha ott le tudod venni a forudlatot, akkor támogatja a pwm-et. (Gyári hűtők szokták.)
cnc-is nézz.
dmesg | grep powerEsetleg az lehet, hogy rossz beállítást adtál meg.
dmesg | grep power
powernow-k8: Found 1 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ processors (version 2.00.00)
powernow-k8: 0 : fid 0xc (2000 MHz), vid 0x6
powernow-k8: 1 : fid 0x2 (1000 MHz), vid 0x12Nincsen beállítási lehetőség a gak8-ns alaplapban, bár mutatja mind a cpu, mind a system ventik fordulatszámát. C&Q beállítási lehetőség sincsen a lapban, gondolom ezért lehet vagy 2000, vagy 1000 Mhz-en járatni a processzort és semmi más értéken. Úgy tudom, ha a bios nem ismer jópár dolgot, attól még a Linux-al meg lehet csinálni, mert nem minden adatot a bios-ból néz ki. Tévedek?
Vladi wrote:Fordulatszám tesztelés nem jött elő? Mit ír akkor. Ez a hiba szerintem a többi csatlakozóra vonatkozik, kettőt megtalált. (Gondolom vagy chipset vagy vga a másik.)Biost nézd majd meg, ha ott le tudod venni a forudlatot, akkor támogatja a pwm-et. (Gyári hűtők szokták.)
cnc-is nézz.
dmesg | grep powerEsetleg az lehet, hogy rossz beállítást adtál meg.
dmesg | grep power
powernow-k8: Found 1 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ processors (version 2.00.00)
powernow-k8: 0 : fid 0xc (2000 MHz), vid 0x6
powernow-k8: 1 : fid 0x2 (1000 MHz), vid 0x12Nincsen beállítási lehetőség a gak8-ns alaplapban, bár mutatja mind a cpu, mind a system ventik fordulatszámát. C&Q beállítási lehetőség sincsen a lapban, gondolom ezért lehet vagy 2000, vagy 1000 Mhz-en járatni a processzort és semmi más értéken. Úgy tudom, ha a bios nem ismer jópár dolgot, attól még a Linux-al meg lehet csinálni, mert nem minden adatot a bios-ból néz ki. Tévedek?
juuzer wrote:Nem tudom milyen beállításaid vannak BIOS-ban, de q-fan/c’n’q engedélyezve van? A hűtőventillátorod támogatja a pwm vezérlést?AMD 64 Athlon gyári hűtőventi hűti a processzort. Az alaplapomon a fan1-re van bekötve ami közvetlenül a processzor mellett van. Mit tegyek, hogy a ventillátor fordulatszáma csökkenjen egyenes arányban a processzor hőmérsékletével?
juuzer wrote:Nem tudom milyen beállításaid vannak BIOS-ban, de q-fan/c’n’q engedélyezve van? A hűtőventillátorod támogatja a pwm vezérlést?AMD 64 Athlon gyári hűtőventi hűti a processzort. Az alaplapomon a fan1-re van bekötve ami közvetlenül a processzor mellett van. Mit tegyek, hogy a ventillátor fordulatszáma csökkenjen egyenes arányban a processzor hőmérsékletével?
Eddig eljutottam, ám hiányos angolomnak is köszönhetően nem értem mit is akar velem közölni. Úgy tűnik, hogy alkalmas az alaplapom a detektálás elején kiírt adatok alapján, ám később azt olvastam, hogy nem talál alkalmas eszközt a szabályozásra.
pwmconfig
This program will search your sensors for pulse width modulation (pwm)
controls, and test each one to see if it controls a fan on
your motherboard. Note that many motherboards do not have pwm
circuitry installed, even if your sensor chip supports pwm.We will attempt to briefly stop each fan using the pwm controls.
The program will attempt to restore each fan to full speed
after testing. However, it is ** very important ** that you
physically verify that the fans have been to full speed
after the program has completed.Found the following devices:
hwmon0/device is k8temp
hwmon1/device is it8712Found the following PWM controls:
hwmon1/device/pwm1
hwmon1/device/pwm2
hwmon1/device/pwm3Found the following fan sensors:
hwmon1/device/fan1_input current speed: 3515 RPM
hwmon1/device/fan3_input current speed: 1939 RPMWarning!!! This program will stop your fans, one at a time,
for approximately 5 seconds each!!!
This may cause your processor temperature to rise!!!
If you do not want to do this hit control-C now!!!
Hit return to continue:Testing pwm control hwmon1/device/pwm1 …
hwmon1/device/fan1_input … speed was 3515 now 3515
no correlation
hwmon1/device/fan3_input … speed was 1939 now 1939
no correlationNo correlations were detected.
There is either no fan connected to the output of hwmon1/device/pwm1,
or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
the pwm outputs connected to the fan connectors,
check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)?
Azt tudom, hogy minden eljárást megpróbáltam amit csak lehet, el is indul a fancontrol, de nem látom, hogy a ventillátor fordulata lemenne. gigabyte gak8-ns az alaplapom tipusa. Elolvastam vladi írását itt:
http://logout.hu/bejegyzes/vladi/homerok_kijelzok_porgettyuk_linuxon/hsz_1-50.html .
Azt a folyamatot ahol automatikusan végig ellenőrzi a fordulatszámot, az nekem eddig nem jött elő. Tehetek valamit annak érdekében, hogy alacsony hőmérsékleten a ventillátor fordulatszáma lejjebb menjen?
Eddig eljutottam, ám hiányos angolomnak is köszönhetően nem értem mit is akar velem közölni. Úgy tűnik, hogy alkalmas az alaplapom a detektálás elején kiírt adatok alapján, ám később azt olvastam, hogy nem talál alkalmas eszközt a szabályozásra.
pwmconfig
This program will search your sensors for pulse width modulation (pwm)
controls, and test each one to see if it controls a fan on
your motherboard. Note that many motherboards do not have pwm
circuitry installed, even if your sensor chip supports pwm.We will attempt to briefly stop each fan using the pwm controls.
The program will attempt to restore each fan to full speed
after testing. However, it is ** very important ** that you
physically verify that the fans have been to full speed
after the program has completed.Found the following devices:
hwmon0/device is k8temp
hwmon1/device is it8712Found the following PWM controls:
hwmon1/device/pwm1
hwmon1/device/pwm2
hwmon1/device/pwm3Found the following fan sensors:
hwmon1/device/fan1_input current speed: 3515 RPM
hwmon1/device/fan3_input current speed: 1939 RPMWarning!!! This program will stop your fans, one at a time,
for approximately 5 seconds each!!!
This may cause your processor temperature to rise!!!
If you do not want to do this hit control-C now!!!
Hit return to continue:Testing pwm control hwmon1/device/pwm1 …
hwmon1/device/fan1_input … speed was 3515 now 3515
no correlation
hwmon1/device/fan3_input … speed was 1939 now 1939
no correlationNo correlations were detected.
There is either no fan connected to the output of hwmon1/device/pwm1,
or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
the pwm outputs connected to the fan connectors,
check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)?
Azt tudom, hogy minden eljárást megpróbáltam amit csak lehet, el is indul a fancontrol, de nem látom, hogy a ventillátor fordulata lemenne. gigabyte gak8-ns az alaplapom tipusa. Elolvastam vladi írását itt:
http://logout.hu/bejegyzes/vladi/homerok_kijelzok_porgettyuk_linuxon/hsz_1-50.html .
Azt a folyamatot ahol automatikusan végig ellenőrzi a fordulatszámot, az nekem eddig nem jött elő. Tehetek valamit annak érdekében, hogy alacsony hőmérsékleten a ventillátor fordulatszáma lejjebb menjen?
-
SzerzőBejegyzés
