Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Tony Magic
    Felhasználó
      rembutgood wrote:
      Megy a compiz!!! cheesy.gif

      Hogy eddig nem ment az az xgl-setup hiánya okozta, majd egy újraindítás és fut az emerald is.

      Mikor előtte nem ment akkor áligattam és néhány dolgot bekapcsoltam rajta ami miatt először pl. a tálca tünt el, de a 2. újraindítás után sikerült elérnem a compiz settinget és mindent levettem ami extra vagy nem bírja a kártya.

      Így tökéletesen fut. Köszönöm mindenki türelmét, megígérem legközelebb körültekintőbb leszek.rolleyes.gif

      Tegnapi xgl-es jelzésemet ha figyelmesebben olvasod, már régen kész a compizod.

      Tony Magic
      Felhasználó
        rembutgood wrote:
        Megy a compiz!!! cheesy.gif

        Hogy eddig nem ment az az xgl-setup hiánya okozta, majd egy újraindítás és fut az emerald is.

        Mikor előtte nem ment akkor áligattam és néhány dolgot bekapcsoltam rajta ami miatt először pl. a tálca tünt el, de a 2. újraindítás után sikerült elérnem a compiz settinget és mindent levettem ami extra vagy nem bírja a kártya.

        Így tökéletesen fut. Köszönöm mindenki türelmét, megígérem legközelebb körültekintőbb leszek.rolleyes.gif

        Tegnapi xgl-es jelzésemet ha figyelmesebben olvasod, már régen kész a compizod.

        Tony Magic
        Felhasználó

          XGL telepítve van a gépedre? Tudtommal csak azzal működik a compiz.

          Tony Magic
          Felhasználó

            XGL telepítve van a gépedre? Tudtommal csak azzal működik a compiz.

            Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093077
            Tony Magic
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              Fordulatszám tesztelés nem jött elő? Mit ír akkor. Ez a hiba szerintem a többi csatlakozóra vonatkozik, kettőt megtalált. (Gondolom vagy chipset vagy vga a másik.)

              Biost nézd majd meg, ha ott le tudod venni a forudlatot, akkor támogatja a pwm-et. (Gyári hűtők szokták.)
              cnc-is nézz.
              dmesg | grep power

              Esetleg az lehet, hogy rossz beállítást adtál meg.

              dmesg | grep power
              powernow-k8: Found 1 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ processors (version 2.00.00)
              powernow-k8:    0 : fid 0xc (2000 MHz), vid 0x6
              powernow-k8:    1 : fid 0x2 (1000 MHz), vid 0x12

              Nincsen beállítási lehetőség a gak8-ns alaplapban, bár mutatja mind a cpu, mind a system ventik fordulatszámát. C&Q beállítási lehetőség sincsen a lapban, gondolom ezért lehet vagy 2000, vagy 1000 Mhz-en járatni a processzort és semmi más értéken. Úgy tudom, ha a bios nem ismer jópár dolgot, attól még a Linux-al meg lehet csinálni, mert nem minden adatot a bios-ból néz ki. Tévedek?

              Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093078
              Tony Magic
              Felhasználó
                Vladi wrote:
                Fordulatszám tesztelés nem jött elő? Mit ír akkor. Ez a hiba szerintem a többi csatlakozóra vonatkozik, kettőt megtalált. (Gondolom vagy chipset vagy vga a másik.)

                Biost nézd majd meg, ha ott le tudod venni a forudlatot, akkor támogatja a pwm-et. (Gyári hűtők szokták.)
                cnc-is nézz.
                dmesg | grep power

                Esetleg az lehet, hogy rossz beállítást adtál meg.

                dmesg | grep power
                powernow-k8: Found 1 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ processors (version 2.00.00)
                powernow-k8:    0 : fid 0xc (2000 MHz), vid 0x6
                powernow-k8:    1 : fid 0x2 (1000 MHz), vid 0x12

                Nincsen beállítási lehetőség a gak8-ns alaplapban, bár mutatja mind a cpu, mind a system ventik fordulatszámát. C&Q beállítási lehetőség sincsen a lapban, gondolom ezért lehet vagy 2000, vagy 1000 Mhz-en járatni a processzort és semmi más értéken. Úgy tudom, ha a bios nem ismer jópár dolgot, attól még a Linux-al meg lehet csinálni, mert nem minden adatot a bios-ból néz ki. Tévedek?

                Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093071
                Tony Magic
                Felhasználó
                  juuzer wrote:
                  Nem tudom milyen beállításaid vannak BIOS-ban, de q-fan/c’n’q engedélyezve van? A hűtőventillátorod támogatja a pwm vezérlést?

                  AMD 64 Athlon gyári hűtőventi hűti a processzort. Az alaplapomon a fan1-re van bekötve  ami közvetlenül a processzor mellett van. Mit tegyek, hogy a ventillátor fordulatszáma  csökkenjen egyenes arányban a processzor hőmérsékletével?

                  Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093072
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    juuzer wrote:
                    Nem tudom milyen beállításaid vannak BIOS-ban, de q-fan/c’n’q engedélyezve van? A hűtőventillátorod támogatja a pwm vezérlést?

                    AMD 64 Athlon gyári hűtőventi hűti a processzort. Az alaplapomon a fan1-re van bekötve  ami közvetlenül a processzor mellett van. Mit tegyek, hogy a ventillátor fordulatszáma  csökkenjen egyenes arányban a processzor hőmérsékletével?

                    Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093061
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Eddig eljutottam, ám hiányos angolomnak is köszönhetően nem értem mit is akar velem közölni. Úgy tűnik, hogy alkalmas az alaplapom a detektálás elején kiírt adatok alapján, ám később azt olvastam, hogy nem talál alkalmas eszközt a szabályozásra.

                      pwmconfig
                      This program will search your sensors for pulse width modulation (pwm)
                      controls, and test each one to see if it controls a fan on
                      your motherboard. Note that many motherboards do not have pwm
                      circuitry installed, even if your sensor chip supports pwm.

                      We will attempt to briefly stop each fan using the pwm controls.
                      The program will attempt to restore each fan to full speed
                      after testing. However, it is ** very important ** that you
                      physically verify that the fans have been to full speed
                      after the program has completed.

                      Found the following devices:
                        hwmon0/device is k8temp
                        hwmon1/device is it8712

                      Found the following PWM controls:
                        hwmon1/device/pwm1
                        hwmon1/device/pwm2
                        hwmon1/device/pwm3

                      Found the following fan sensors:
                        hwmon1/device/fan1_input current speed: 3515 RPM
                        hwmon1/device/fan3_input current speed: 1939 RPM

                      Warning!!! This program will stop your fans, one at a time,
                      for approximately 5 seconds each!!!
                      This may cause your processor temperature to rise!!!
                      If you do not want to do this hit control-C now!!!
                      Hit return to continue:

                      Testing pwm control hwmon1/device/pwm1 …
                        hwmon1/device/fan1_input … speed was 3515 now 3515
                          no correlation
                        hwmon1/device/fan3_input … speed was 1939 now 1939
                          no correlation

                      No correlations were detected.
                      There is either no fan connected to the output of hwmon1/device/pwm1,
                      or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
                      the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
                      the pwm outputs connected to the fan connectors,
                      check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)

                      Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)?

                      Azt tudom, hogy minden eljárást megpróbáltam amit csak lehet, el is indul a fancontrol, de nem látom, hogy a ventillátor fordulata lemenne. gigabyte gak8-ns az alaplapom tipusa. Elolvastam vladi írását itt:

                      http://logout.hu/bejegyzes/vladi/homerok_kijelzok_porgettyuk_linuxon/hsz_1-50.html .

                      Azt a folyamatot ahol automatikusan végig ellenőrzi a fordulatszámot, az nekem eddig nem jött elő. Tehetek valamit annak érdekében, hogy alacsony hőmérsékleten a ventillátor fordulatszáma lejjebb menjen?

                      Hozzászólás: CPU Fan szabályozás gondok #2093062
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Eddig eljutottam, ám hiányos angolomnak is köszönhetően nem értem mit is akar velem közölni. Úgy tűnik, hogy alkalmas az alaplapom a detektálás elején kiírt adatok alapján, ám később azt olvastam, hogy nem talál alkalmas eszközt a szabályozásra.

                        pwmconfig
                        This program will search your sensors for pulse width modulation (pwm)
                        controls, and test each one to see if it controls a fan on
                        your motherboard. Note that many motherboards do not have pwm
                        circuitry installed, even if your sensor chip supports pwm.

                        We will attempt to briefly stop each fan using the pwm controls.
                        The program will attempt to restore each fan to full speed
                        after testing. However, it is ** very important ** that you
                        physically verify that the fans have been to full speed
                        after the program has completed.

                        Found the following devices:
                          hwmon0/device is k8temp
                          hwmon1/device is it8712

                        Found the following PWM controls:
                          hwmon1/device/pwm1
                          hwmon1/device/pwm2
                          hwmon1/device/pwm3

                        Found the following fan sensors:
                          hwmon1/device/fan1_input current speed: 3515 RPM
                          hwmon1/device/fan3_input current speed: 1939 RPM

                        Warning!!! This program will stop your fans, one at a time,
                        for approximately 5 seconds each!!!
                        This may cause your processor temperature to rise!!!
                        If you do not want to do this hit control-C now!!!
                        Hit return to continue:

                        Testing pwm control hwmon1/device/pwm1 …
                          hwmon1/device/fan1_input … speed was 3515 now 3515
                            no correlation
                          hwmon1/device/fan3_input … speed was 1939 now 1939
                            no correlation

                        No correlations were detected.
                        There is either no fan connected to the output of hwmon1/device/pwm1,
                        or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
                        the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
                        the pwm outputs connected to the fan connectors,
                        check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)

                        Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)?

                        Azt tudom, hogy minden eljárást megpróbáltam amit csak lehet, el is indul a fancontrol, de nem látom, hogy a ventillátor fordulata lemenne. gigabyte gak8-ns az alaplapom tipusa. Elolvastam vladi írását itt:

                        http://logout.hu/bejegyzes/vladi/homerok_kijelzok_porgettyuk_linuxon/hsz_1-50.html .

                        Azt a folyamatot ahol automatikusan végig ellenőrzi a fordulatszámot, az nekem eddig nem jött elő. Tehetek valamit annak érdekében, hogy alacsony hőmérsékleten a ventillátor fordulatszáma lejjebb menjen?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,708