Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2156025
    Tony Magic
    Felhasználó

      Bárki, bármit tesz a Linux-ért ami akár picit is előrébb viszi a Linux-os társadalmat, személy szerint tisztelem, bármilyen is az emberi stílusa.

      Hozzászólás: Harc az egyenjogúságért #2088564
      Tony Magic
      Felhasználó

        Olvastam a telepítését az apeh-os proginak. Kérdésem: Nem lehetne valami más módon elhelyezni azt a cfg filet, hogy ne kelljen root-ként telepíteni a rendszeremre? Technikailag megoldható let volna a program készítésekor, vagy mindenképpen indokolt a root-ként való telepítés?

        Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139938
        Tony Magic
        Felhasználó
          bohem wrote:
          Tony Magic wrote:
          Hogy a témánál is maradjunk, most töltöttem le a skype 2.0 Beta-t . nagyon gyorsan bejelentkezik az 1.4-hez képest. Látható benne a videótámogatási opció, ám nem volt lehetőségem kipróbálni a kamerám (egyelőre) működésképtelensége miatt.

          Nagyon gyors a 2.0-a skype, nekem a mikrofonos kapcsolatkor kb 20-30 mp után lebont, a kamerás opció működik.

          Hozzászólás: Skype videó támogatás #2139939
          Tony Magic
          Felhasználó
            bohem wrote:
            Tony Magic wrote:
            Hogy a témánál is maradjunk, most töltöttem le a skype 2.0 Beta-t . nagyon gyorsan bejelentkezik az 1.4-hez képest. Látható benne a videótámogatási opció, ám nem volt lehetőségem kipróbálni a kamerám (egyelőre) működésképtelensége miatt.

            Nagyon gyors a 2.0-a skype, nekem a mikrofonos kapcsolatkor kb 20-30 mp után lebont, a kamerás opció működik.

            Hozzászólás: k3b megint #2079640
            Tony Magic
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              Tony Magic wrote:
              Azt gondoltam, hogy magát a fizikai egységet az írót csatoltam fel és nem a lemezt. Valóban ha lecsatolom és úgy indítom el a törlést akkor működik. Újra tanultam valamit.  Köszönöm a segítséget és a türelmet.

              Kicsit durva hasonlat: ha van egy raid-vezérlőd, de nincs benne lemez, a rendszer a vezérlőt kiírja, hogy létezik – de nincs mit csatolni.
              A dvd-írót is kiírja, de a BENNE LÉVŐ lemezt tudja csatolni.

              Érthető és még egyszer köszönöm.

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136184
              Tony Magic
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Tony Magic wrote:
                Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.

                Az ati kernelmodul honnan van? A repo-ban 8.28:8 -at látok.
                Nincs ati kártyám, erre nem tudok lépni.

                A frissítést a következőképpen érdemes:
                Csomagcsoportok –
                (legalul:)
                zzz – minden
                – jobbkatt bármely programra
                – a teljes lista
                – frissítés, ha van újabb csomag

                Ha jól emlékszek az egyklikkes telepítéssel került fel az ATI-s minden program.

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136185
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.

                  Az ati kernelmodul honnan van? A repo-ban 8.28:8 -at látok.
                  Nincs ati kártyám, erre nem tudok lépni.

                  A frissítést a következőképpen érdemes:
                  Csomagcsoportok –
                  (legalul:)
                  zzz – minden
                  – jobbkatt bármely programra
                  – a teljes lista
                  – frissítés, ha van újabb csomag

                  Ha jól emlékszek az egyklikkes telepítéssel került fel az ATI-s minden program.

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136178
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Macskajancsi wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    A local az xp-s partíció 🙂
                    Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?

                    Elvileg a /windows/-ba kellene raknia, de nem ez a baj.
                    Nincs rajta megfelelő mennyiségű szabad terület a lemezműveletek végrehajtásához. Ezt a piros szín is jelzi.
                    Általában 10%-ot szabadon kell hagyni.

                    Azt értem. Amit viszont nem, hogy a suse-t miért zavarja, ha a windózos lemez mondjuk kicsit tele van?

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136179
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      A local az xp-s partíció 🙂
                      Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?

                      Elvileg a /windows/-ba kellene raknia, de nem ez a baj.
                      Nincs rajta megfelelő mennyiségű szabad terület a lemezműveletek végrehajtásához. Ezt a piros szín is jelzi.
                      Általában 10%-ot szabadon kell hagyni.

                      Azt értem. Amit viszont nem, hogy a suse-t miért zavarja, ha a windózos lemez mondjuk kicsit tele van?

                      Hozzászólás: k3b megint #2079638
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Azt értem, hogy egy eszközt fel és le lehet csatolni. De a lemezt is? Az hogyan működik?

                        Miért? A lemez nem egy eszköz?
                        Ha beraksz egy lemezt (merevlemez, floppy, cd, dvd, furnérlemez 1.gif  ) akkor először is egy felbukkanó ablak megkérdi, hogy mit csináljon vele.
                        A csatolás megjelenik a /media könyvtárban. (jelen esetben)
                        Ellenőrizheted a ‘Meghajtók’ ikon alatt.
                        Próbálj jobb gombbal rákattintani…

                        Azt gondoltam, hogy magát a fizikai egységet az írót csatoltam fel és nem a lemezt. Valóban ha lecsatolom és úgy indítom el a törlést akkor működik. Újra tanultam valamit.  Köszönöm a segítséget és a türelmet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,708