Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bárki, bármit tesz a Linux-ért ami akár picit is előrébb viszi a Linux-os társadalmat, személy szerint tisztelem, bármilyen is az emberi stílusa.
Olvastam a telepítését az apeh-os proginak. Kérdésem: Nem lehetne valami más módon elhelyezni azt a cfg filet, hogy ne kelljen root-ként telepíteni a rendszeremre? Technikailag megoldható let volna a program készítésekor, vagy mindenképpen indokolt a root-ként való telepítés?
bohem wrote:Tony Magic wrote:Hogy a témánál is maradjunk, most töltöttem le a skype 2.0 Beta-t . nagyon gyorsan bejelentkezik az 1.4-hez képest. Látható benne a videótámogatási opció, ám nem volt lehetőségem kipróbálni a kamerám (egyelőre) működésképtelensége miatt.Nagyon gyors a 2.0-a skype, nekem a mikrofonos kapcsolatkor kb 20-30 mp után lebont, a kamerás opció működik.
bohem wrote:Tony Magic wrote:Hogy a témánál is maradjunk, most töltöttem le a skype 2.0 Beta-t . nagyon gyorsan bejelentkezik az 1.4-hez képest. Látható benne a videótámogatási opció, ám nem volt lehetőségem kipróbálni a kamerám (egyelőre) működésképtelensége miatt.Nagyon gyors a 2.0-a skype, nekem a mikrofonos kapcsolatkor kb 20-30 mp után lebont, a kamerás opció működik.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Azt gondoltam, hogy magát a fizikai egységet az írót csatoltam fel és nem a lemezt. Valóban ha lecsatolom és úgy indítom el a törlést akkor működik. Újra tanultam valamit. Köszönöm a segítséget és a türelmet.Kicsit durva hasonlat: ha van egy raid-vezérlőd, de nincs benne lemez, a rendszer a vezérlőt kiírja, hogy létezik – de nincs mit csatolni.
A dvd-írót is kiírja, de a BENNE LÉVŐ lemezt tudja csatolni.Érthető és még egyszer köszönöm.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.Az ati kernelmodul honnan van? A repo-ban 8.28:8 -at látok.
Nincs ati kártyám, erre nem tudok lépni.A frissítést a következőképpen érdemes:
Csomagcsoportok –
(legalul:)
zzz – minden
– jobbkatt bármely programra
– a teljes lista
– frissítés, ha van újabb csomagHa jól emlékszek az egyklikkes telepítéssel került fel az ATI-s minden program.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.Az ati kernelmodul honnan van? A repo-ban 8.28:8 -at látok.
Nincs ati kártyám, erre nem tudok lépni.A frissítést a következőképpen érdemes:
Csomagcsoportok –
(legalul:)
zzz – minden
– jobbkatt bármely programra
– a teljes lista
– frissítés, ha van újabb csomagHa jól emlékszek az egyklikkes telepítéssel került fel az ATI-s minden program.
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:A local az xp-s partíció 🙂
Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?Elvileg a /windows/-ba kellene raknia, de nem ez a baj.
Nincs rajta megfelelő mennyiségű szabad terület a lemezműveletek végrehajtásához. Ezt a piros szín is jelzi.
Általában 10%-ot szabadon kell hagyni.Azt értem. Amit viszont nem, hogy a suse-t miért zavarja, ha a windózos lemez mondjuk kicsit tele van?
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:A local az xp-s partíció 🙂
Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?Elvileg a /windows/-ba kellene raknia, de nem ez a baj.
Nincs rajta megfelelő mennyiségű szabad terület a lemezműveletek végrehajtásához. Ezt a piros szín is jelzi.
Általában 10%-ot szabadon kell hagyni.Azt értem. Amit viszont nem, hogy a suse-t miért zavarja, ha a windózos lemez mondjuk kicsit tele van?
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Azt értem, hogy egy eszközt fel és le lehet csatolni. De a lemezt is? Az hogyan működik?Miért? A lemez nem egy eszköz?
Ha beraksz egy lemezt (merevlemez, floppy, cd, dvd, furnérlemez
) akkor először is egy felbukkanó ablak megkérdi, hogy mit csináljon vele.
A csatolás megjelenik a /media könyvtárban. (jelen esetben)
Ellenőrizheted a ‘Meghajtók’ ikon alatt.
Próbálj jobb gombbal rákattintani…Azt gondoltam, hogy magát a fizikai egységet az írót csatoltam fel és nem a lemezt. Valóban ha lecsatolom és úgy indítom el a törlést akkor működik. Újra tanultam valamit. Köszönöm a segítséget és a türelmet.
-
SzerzőBejegyzés
) akkor először is egy felbukkanó ablak megkérdi, hogy mit csináljon vele.