Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136174
    Tony Magic
    Felhasználó

      Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136175
      Tony Magic
      Felhasználó

        Bejelöltem az összes lehetőséget és ezt írja amit a képen csatoltam.

        Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136172
        Tony Magic
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          Tony Magic wrote:
          Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁

          Próbáld az „összes lehetőség bekapcsolása” kijelölését.
          Egyébként úgy kapcsolódik, hogy az ati driver egy kernelmodul.

          Ja, és a local partíciódról valamit takaríts ki, vagy helyezd át máshova…
          A merevlemez nem úgy viselkedik, mint „nincs az a szekér, amire egy villával még föl nem férne”. 1.gif 

          A local az xp-s partíció 🙂
          Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?

          Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136173
          Tony Magic
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            Tony Magic wrote:
            Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁

            Próbáld az „összes lehetőség bekapcsolása” kijelölését.
            Egyébként úgy kapcsolódik, hogy az ati driver egy kernelmodul.

            Ja, és a local partíciódról valamit takaríts ki, vagy helyezd át máshova…
            A merevlemez nem úgy viselkedik, mint „nincs az a szekér, amire egy villával még föl nem férne”. 1.gif 

            A local az xp-s partíció 🙂
            Ha jól tudom oda automatikusan a Linux tette fel. Hová javaslod áthelyezni? Illetve mi a gond ha a local-ban marad?

            Hozzászólás: k3b megint #2079636
            Tony Magic
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              Tony Magic wrote:
              Lecsatoljam az írót írás előtt? Akkor hogyan fogja felismerni a k3b, hogy milyen eszközre kell írnia?

              Nem az írót kell lecsatolni, hanem a lemezt. 1.gif  A warez süsün erre a k3b figyelmeztet is. Azt hittem, a tied is warez, ezek szerint mégsem. 19.gif 
              Egyébként időnként frissíthetnéd a rendszert, kissé régi cuccok vannak rajta.

              Current version:
              kernel: 2.6.22.17-0.1-default
              k3b: 1.0.4
              kde: 3.5.9 release 53.2

              Azt értem, hogy egy eszközt fel és le lehet csatolni. De a lemezt is? Az hogyan működik?

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136168
              Tony Magic
              Felhasználó

                Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁
                Amíg a 10.2-ben frissítettem az volt a tapasztalatom, hogy megjelent jópár kernel neve a bootoláskor a bootmenüben, nomeg a frissítések után rendre megrogyott a rendszer. Itt nem kell ettől tartanom?

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136169
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Próbáltam frissíteni, de az alábbi üzenet fogadott amit a csatolt képen láthattok. Nem értem, hogyan kapcsolódik az ATI a kernelhez 🙁
                  Amíg a 10.2-ben frissítettem az volt a tapasztalatom, hogy megjelent jópár kernel neve a bootoláskor a bootmenüben, nomeg a frissítések után rendre megrogyott a rendszer. Itt nem kell ettől tartanom?

                  Hozzászólás: k3b megint #2079634
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    zoltan22 wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    umount: /media/PN_WE_CD2 is not in the fstab (and you are not root)
                    🙁 unable to proceed with format: Device or resource busy

                    Iras elott lecsatolhatnad.

                    Lecsatoljam az írót írás előtt? Akkor hogyan fogja felismerni a k3b, hogy milyen eszközre kell írnia?

                    Hozzászólás: k3b megint #2079631
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Szeretném az újraírható lemezemet formázni, de ezt kapom ha konzolból indítom a k3b-t:

                      DiskInfo:
                      Mediatype:   DVD-RW (soros)
                      Current Profile: DVD-RW (soros)
                      Disk state: complete
                      Empty: 0
                      Rewritable: 1
                      Appendable: 0
                      Sessions:   0
                      Tracks: 1
                      Layers: 1
                      Capacity:   510:38:38 (LBA 2297888) (4706074624 Bytes)
                      Remaining size:  00:00:00 (LBA 0) (0 Bytes)
                      Used Size:   76:17:69 (LBA 343344) (703168512 Bytes)
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0: GET PERFORMANCE dataLen = 40
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0: GET PERFORMANCE successful with reported length: 3
                      6
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0:  Number of supported write speeds via GET PERFORMA
                      NCE: 2
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 : 2770 KB/s
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 : 1385 KB/s
                      First sec data area: 43:41:33 (LBA 196608) (402653184
                      Last sec data area: 119:59:26 (LBA 539951) (1105819648 Bytes)
                      Last sec layer 1: 00:00:00 (LBA 0) (0 Bytes)
                      Layer 1 length: 00:00:01 (LBA 1) (2048 Bytes)
                      Layer 2 length: 119:59:26 (LBA 539951) (1105819648 Bytes)
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 READ FORMAT CAPACITY: Current/Max 2 343344
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 READ FORMAT CAPACITY: 0 2297888 2048
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 READ FORMAT CAPACITY: 16 2297888 16
                      (K3bDevice::Device) /dev/sr0 READ FORMAT CAPACITY: 21 2297888 16
                      /dev/sr0: Format capacity 0x10: 510:38:38
                      (K3bDevice::ScsiCommand) failed:
                        command:    PREVENT ALLOW MEDIUM REMOVAL (1e)
                        errorcode:  0
                        sense key:  NO SENSE (2)
                        asc:   0
                        ascq:   0
                      (K3bDevice::ScsiCommand) failed:
                        command:    START STOP UNIT (1b)
                        errorcode:  70
                        sense key:  ILLEGAL REQUEST (5)
                        asc:   53
                        ascq:   2
                      A k3b pedig ezt a formázási kísérlet után:
                      „System


                      K3b Version: 1.0.3

                      KDE Version: 3.5.7 „release 72.6”
                      QT Version:  3.3.8
                      Kernel: 2.6.22.5-31-default
                      Devices


                      HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B A105 (/dev/sr0, ) [CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL] [DVD-ROM, DVD-R (soros), DVD-RAM, DVD-RW (korlátozott felülírás), DVD-RW (soros), DVD+RW, DVD+R, DVD+R (kétrétegű), CD-ROM, CD-R, CD-RW] [SAO, TAO, RAW, SAO/R96P, SAO/R96R, RAW/R16, RAW/R96P, RAW/R96R, Korlátozott felülírás]

                      dvd+rw-format


                      * BD/DVD±RW/-RAM format utility by , version 7.0.
                      * 4.7GB DVD-RW media in Sequential mode detected.
                      umount: /media/PN_WE_CD2 is not in the fstab (and you are not root)
                      🙁 unable to proceed with format: Device or resource busy

                      dvd+rw-format command:


                      /usr/bin/X11/dvd+rw-format -gui -blank /dev/sr0 „

                      Nem formázza le, erre a lemezre írtam fel egy adatot pár perce és szeretnék egy másikat is. Tud valaki segíteni, hogy mi a gondra a gyógyír?

                      Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156544
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Valóban, miközben írtam a választ, láttam, hogy észre vetted a szóközt… ez okozta a bajt, most hogy megszüntetetm a szóközt, fut a program… nagyon szépen köszönöm a türelmeteket és a segítséget.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,708