Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156543
    Tony Magic
    Felhasználó

      Valóban, miközben írtam a választ, láttam, hogy észre vetted a szóközt… ez okozta a bajt, most hogy megszüntetetm a szóközt, fut a program… nagyon szépen köszönöm a türelmeteket és a segítséget.

      Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156535
      Tony Magic
      Felhasználó

        Amit eddig tettem: beléptem abba a könyvtárba ahol van az img file, majd megnyitottam a konzolt, majd

        „ccd2iso Destinator PN II.img Destinator PN II.iso
        Error: cannot open source file for reading!” ezt kaptam.

        Elrontottam valamit?

        Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156536
        Tony Magic
        Felhasználó

          Amit eddig tettem: beléptem abba a könyvtárba ahol van az img file, majd megnyitottam a konzolt, majd

          „ccd2iso Destinator PN II.img Destinator PN II.iso
          Error: cannot open source file for reading!” ezt kaptam.

          Elrontottam valamit?

          Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156531
          Tony Magic
          Felhasználó
            erdsiger wrote:
            Ezzel a programmal tudod .iso formátumba konvertálni: http://sourceforge.net/projects/ccd2iso/

            Köszönöm, most kezdem meg a kipróbálását .

            A helpjében ezt találtam:

            ccd2iso –help

            Usage:
              ccd2iso
              ccd2iso

            option:
              -?  -h  –help show this help
              -v  –version  show version number

            Ha mondjuk a file neve ez: proba.img akkor pontosan hogyan néz ki  a parancs, hogy proba.iso legyen belőle?

            Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156532
            Tony Magic
            Felhasználó
              erdsiger wrote:
              Ezzel a programmal tudod .iso formátumba konvertálni: http://sourceforge.net/projects/ccd2iso/

              Köszönöm, most kezdem meg a kipróbálását .

              A helpjében ezt találtam:

              ccd2iso –help

              Usage:
                ccd2iso
                ccd2iso

              option:
                -?  -h  –help show this help
                -v  –version  show version number

              Ha mondjuk a file neve ez: proba.img akkor pontosan hogyan néz ki  a parancs, hogy proba.iso legyen belőle?

              Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156523
              Tony Magic
              Felhasználó
                pomm wrote:
                mount -o loop fájl.img /ahova/moutolom

                Ez az img file egy windózos merevlemezen van ami már mountolva van a rendszeremhez. Így is lehet még azt a file-t mountolni?

                Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156524
                Tony Magic
                Felhasználó
                  pomm wrote:
                  mount -o loop fájl.img /ahova/moutolom

                  Ez az img file egy windózos merevlemezen van ami már mountolva van a rendszeremhez. Így is lehet még azt a file-t mountolni?

                  Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156515
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Az a fogalom hogy „kiterjesztés” linuksz alatt fabatkát sem ér.
                    A file tulajdonságait itt nem a neve határozza meg, hanem a tartalma.

                    Tehát labda vissza hozzád: mi van az img mögött?

                    Ez igaz, elfelejtettem, hogy a kiterjesztés fabatka. Macskajancsi köszönöm, ha megnézed. Pár perc és megpróbálom kinyitni a k3b-el.

                    Nekem nem sikerült k3b-el kinyitni, mert az ISO-ra van , de az img-re nincsen ötlete.

                    Hozzászólás: img kiterjesztés mivel nyitható? #2156516
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Az a fogalom hogy „kiterjesztés” linuksz alatt fabatkát sem ér.
                      A file tulajdonságait itt nem a neve határozza meg, hanem a tartalma.

                      Tehát labda vissza hozzád: mi van az img mögött?

                      Ez igaz, elfelejtettem, hogy a kiterjesztés fabatka. Macskajancsi köszönöm, ha megnézed. Pár perc és megpróbálom kinyitni a k3b-el.

                      Nekem nem sikerült k3b-el kinyitni, mert az ISO-ra van , de az img-re nincsen ötlete.

                      Hozzászólás: PDA kezelés #2152591
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Díjaznám, ha nem kioktatnál, hanem oktatnál. Lehet van aki ezt a stílust bírja, nekem az is jobb lenne, ha csendben nyugtáznád rólam a véleményed és hagynád a többi segítő szándékú társunkat érvényesülni.

                        Ha nem hozom fel a topikot, akkor elsüllyed. Aztán várhatod a választ…

                        Elaléltam ekkora nagylelkűség láttán…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,708