Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Valóban, miközben írtam a választ, láttam, hogy észre vetted a szóközt… ez okozta a bajt, most hogy megszüntetetm a szóközt, fut a program… nagyon szépen köszönöm a türelmeteket és a segítséget.
Amit eddig tettem: beléptem abba a könyvtárba ahol van az img file, majd megnyitottam a konzolt, majd
„ccd2iso Destinator PN II.img Destinator PN II.iso
Error: cannot open source file for reading!” ezt kaptam.Elrontottam valamit?
Amit eddig tettem: beléptem abba a könyvtárba ahol van az img file, majd megnyitottam a konzolt, majd
„ccd2iso Destinator PN II.img Destinator PN II.iso
Error: cannot open source file for reading!” ezt kaptam.Elrontottam valamit?
erdsiger wrote:Ezzel a programmal tudod .iso formátumba konvertálni: http://sourceforge.net/projects/ccd2iso/Köszönöm, most kezdem meg a kipróbálását .
A helpjében ezt találtam:
ccd2iso –help
Usage:
ccd2iso
ccd2isooption:
-? -h –help show this help
-v –version show version numberHa mondjuk a file neve ez: proba.img akkor pontosan hogyan néz ki a parancs, hogy proba.iso legyen belőle?
erdsiger wrote:Ezzel a programmal tudod .iso formátumba konvertálni: http://sourceforge.net/projects/ccd2iso/Köszönöm, most kezdem meg a kipróbálását .
A helpjében ezt találtam:
ccd2iso –help
Usage:
ccd2iso
ccd2isooption:
-? -h –help show this help
-v –version show version numberHa mondjuk a file neve ez: proba.img akkor pontosan hogyan néz ki a parancs, hogy proba.iso legyen belőle?
pomm wrote:mount -o loop fájl.img /ahova/moutolomEz az img file egy windózos merevlemezen van ami már mountolva van a rendszeremhez. Így is lehet még azt a file-t mountolni?
pomm wrote:mount -o loop fájl.img /ahova/moutolomEz az img file egy windózos merevlemezen van ami már mountolva van a rendszeremhez. Így is lehet még azt a file-t mountolni?
kisbetu wrote:Az a fogalom hogy „kiterjesztés” linuksz alatt fabatkát sem ér.
A file tulajdonságait itt nem a neve határozza meg, hanem a tartalma.Tehát labda vissza hozzád: mi van az img mögött?
Ez igaz, elfelejtettem, hogy a kiterjesztés fabatka. Macskajancsi köszönöm, ha megnézed. Pár perc és megpróbálom kinyitni a k3b-el.
Nekem nem sikerült k3b-el kinyitni, mert az ISO-ra van , de az img-re nincsen ötlete.
kisbetu wrote:Az a fogalom hogy „kiterjesztés” linuksz alatt fabatkát sem ér.
A file tulajdonságait itt nem a neve határozza meg, hanem a tartalma.Tehát labda vissza hozzád: mi van az img mögött?
Ez igaz, elfelejtettem, hogy a kiterjesztés fabatka. Macskajancsi köszönöm, ha megnézed. Pár perc és megpróbálom kinyitni a k3b-el.
Nekem nem sikerült k3b-el kinyitni, mert az ISO-ra van , de az img-re nincsen ötlete.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Díjaznám, ha nem kioktatnál, hanem oktatnál. Lehet van aki ezt a stílust bírja, nekem az is jobb lenne, ha csendben nyugtáznád rólam a véleményed és hagynád a többi segítő szándékú társunkat érvényesülni.Ha nem hozom fel a topikot, akkor elsüllyed. Aztán várhatod a választ…
Elaléltam ekkora nagylelkűség láttán…
-
SzerzőBejegyzés