Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PDA kezelés #2152554
    Tony Magic
    Felhasználó

      Ki lehet törölni a flash-ból a régi oprendszert és betenni helyette egy újat a pda-ban?

      Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038306
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        nehogy a BSA lecsapjon rám

        Rád?

        Nem rólad volt szó!

        Pedig nekem is warez a suse 10.gif 

        Hozzászólás: PDA kezelés #2152545
        Tony Magic
        Felhasználó
          uzsolt wrote:
          Tony Magic wrote:
          Remélem Linux alatt menne valamiféle navigáció

          Ha mégse, és semmi se megy, akkor ki lehet hajítani az egész kütyüt?

          Valami hasonló a szándékom.

          Hozzászólás: PDA kezelés #2152546
          Tony Magic
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Tony Magic wrote:
            Remélem Linux alatt menne valamiféle navigáció

            Ha mégse, és semmi se megy, akkor ki lehet hajítani az egész kütyüt?

            Valami hasonló a szándékom.

            Tony Magic
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              Tedd fel az audiokonvert csomagot.
              Természetesen a yast-ból, mert így a függőségekkel nem lesz probléma.
              Ezután jobb gomb a wav fájlra, – műveletek – convert to –
              -mp3
              -ogg
              -m4a
              -flac
              ….mi szem ‘s szájnak ingere….

              Ha a wav nem 44100Hz, és nem 16 bit, akkor gáz van. (Illetve lehet.)
              Az audacity-vel konvertálhatod megfelelő formátumba.
              Egyébként az audacity tud mp3-ba is konvertálni, csak meg kell adni a lame elérési útját.

              zoltan22 wrote:
              En is ilyesmivel szivtam. Vegul ‘sox’ hasznalataval oldottam meg a problemat.

              Csak semmi [STRIKE]cicó[/STRIKE]  szívás.
              Nem kell bűvészkedni, sem biteket faragni stb.
              Ott van rá a program. 21.gif 

              Megcsinálta az audacity mp3-ba, ám a 13 megás wav-ból csinált 54 megás mp3-at  1.gif 
              Nagy sok eszemmel rájöttem, hogy van benne olyan is, hogy options és abban lehet állítani mindenféle jó dolgot, így maradt az eredeti minőség és a 13 megát levitte 130Kb-ra ez már igen ! cheesy.gif

              Tony Magic
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Tedd fel az audiokonvert csomagot.
                Természetesen a yast-ból, mert így a függőségekkel nem lesz probléma.
                Ezután jobb gomb a wav fájlra, – műveletek – convert to –
                -mp3
                -ogg
                -m4a
                -flac
                ….mi szem ‘s szájnak ingere….

                Ha a wav nem 44100Hz, és nem 16 bit, akkor gáz van. (Illetve lehet.)
                Az audacity-vel konvertálhatod megfelelő formátumba.
                Egyébként az audacity tud mp3-ba is konvertálni, csak meg kell adni a lame elérési útját.

                zoltan22 wrote:
                En is ilyesmivel szivtam. Vegul ‘sox’ hasznalataval oldottam meg a problemat.

                Csak semmi [STRIKE]cicó[/STRIKE]  szívás.
                Nem kell bűvészkedni, sem biteket faragni stb.
                Ott van rá a program. 21.gif 

                Megcsinálta az audacity mp3-ba, ám a 13 megás wav-ból csinált 54 megás mp3-at  1.gif 
                Nagy sok eszemmel rájöttem, hogy van benne olyan is, hogy options és abban lehet állítani mindenféle jó dolgot, így maradt az eredeti minőség és a 13 megát levitte 130Kb-ra ez már igen ! cheesy.gif

                Tony Magic
                Felhasználó
                  pomm wrote:
                  lame

                  Megnéztem a helpjét és ezt találtam alapnak: 
                  lame -b 128 v003.wav proba.mp3
                  Warning: corrupt or unsupported WAVE format
                  Assuming raw pcm input file
                  LAME 3.97 32bits (http://www.mp3dev.org/)
                  Using polyphase lowpass filter, transition band: 16538 Hz – 17071 Hz
                  Encoding v003.wav to proba.mp3
                  Encoding as 44.1 kHz 128 kbps j-stereo MPEG-1 Layer III (11x) qval=3
                      Frame |  CPU time/estim | REAL time/estim | play/CPU |    ETA
                    3117/3117  (100%)|    0:06/    0:06|    0:06/    0:06|  12.027x|    0:00


                    kbps   MS  % long switch short %
                    128.0 100.0   99.9  0.1  0.0
                  Writing LAME Tag…done
                  ReplayGain: -11.2dB

                  Az elején azt írta ha jól látom, hogy nem támogatott wav formátum. mp3 lejátszóval vettem fel a wav hanganyagot. Honnan tudhatom meg, hogy a wav hanganyag miért rossz? Az eredeti wav-ot lejátsza az mplayer, tehát lejátszható. Mit rontottam (már megint ) el?

                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    pomm wrote:
                    lame

                    Megnéztem a helpjét és ezt találtam alapnak: 
                    lame -b 128 v003.wav proba.mp3
                    Warning: corrupt or unsupported WAVE format
                    Assuming raw pcm input file
                    LAME 3.97 32bits (http://www.mp3dev.org/)
                    Using polyphase lowpass filter, transition band: 16538 Hz – 17071 Hz
                    Encoding v003.wav to proba.mp3
                    Encoding as 44.1 kHz 128 kbps j-stereo MPEG-1 Layer III (11x) qval=3
                        Frame |  CPU time/estim | REAL time/estim | play/CPU |    ETA
                      3117/3117  (100%)|    0:06/    0:06|    0:06/    0:06|  12.027x|    0:00


                      kbps   MS  % long switch short %
                      128.0 100.0   99.9  0.1  0.0
                    Writing LAME Tag…done
                    ReplayGain: -11.2dB

                    Az elején azt írta ha jól látom, hogy nem támogatott wav formátum. mp3 lejátszóval vettem fel a wav hanganyagot. Honnan tudhatom meg, hogy a wav hanganyag miért rossz? Az eredeti wav-ot lejátsza az mplayer, tehát lejátszható. Mit rontottam (már megint ) el?

                    Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038304
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      sany wrote:
                      Macskajancsi wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      Köszönöm szépen, kipróbálom holnap. Arra nem jöttem még rá, hogy hol találom meg a felcsatolandó eszközöket. Próbáltam keresgélni, ám csak a ” Meghajtók-Hálózati mappák-SMB megosztások ” -ra klikkelve találom meg a gépet amit szeretnék szkennelni, ám a konquerorban, vagy egyéb file böngészőben nem találom. Mit rontok el?

                      Ezt nem értem.
                      Ha a konquerorba beírom:
                      smb:/
                      máris ott vannak az elérhető gépek.

                      Mer’ neked warez süsüd van. ;D

                      Ezt mindig elfelejted? 🙂

                      Jóvanna, nem merem mondani, nehogy a BSA lecsapjon rám egyik éccaka nagy váratlanul.

                      Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038301
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        zoltan22 wrote:
                        smbmount-al megoldhato, hogy egy megosztast felcsatolj. Onnan meg mar raengedheted a clamav-ot.

                        konzolban smb mount és oda ahová akarom? Van erről magyarul leírás?
                        Ezt a sort találtam smb mounthoz:  mount -t smbfs //másik_gép/mego_mappa  /csatipont

                        Ez műxik szerintetek? Nem merem kipróbálni, csak ha műxik.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,708