Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PDA kezelés #2152542
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      Szeretném a bsquare pda-mat windóztalanítani.

      Erre van komoly okod?

      Mi számít komoly oknak? A destinator nem fut rajta akkor, ha megy a gps a bluetoothon. A bluetooth szépen felismeri a gps vevőt, a destinator is, ám együtt már lefagy amikor a destinatornak meg kellene a térképen határozni a pozíciót. Remélem Linux alatt menne valamiféle navigáció, mert a bsquare pda-ra még a pda szakik sem tudták a destinatort rendesen feléleszteni. Más a bsquare-n nem praktikus, mert csak 1 db sd kártyahely van a pda-ban, így vagy bt, vagy sd kártya mehet egyidőben a pda-ban.

      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        UP

        Jóvanna… ha má így figyelsz, kifigyelhetnél egy választ is arra a kérdésre, miszerint hogyan tudok Linuxot telepíteni a bsquare pda-ra amin most windows ce 4.1 van és ha jól tudom ROM-ba telepítve. Illetve navigáció műxik-e a Linux-on a gyakorlatban?

        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          UP

          Jóvanna… ha má így figyelsz, kifigyelhetnél egy választ is arra a kérdésre, miszerint hogyan tudok Linuxot telepíteni a bsquare pda-ra amin most windows ce 4.1 van és ha jól tudom ROM-ba telepítve. Illetve navigáció műxik-e a Linux-on a gyakorlatban?

          Hozzászólás: PDA kezelés #2152537
          Tony Magic
          Felhasználó

            Szeretném a bsquare pda-mat windóztalanítani. Windows ce 4.1 van benne, ha jól olvastam a dokumentációt ez ROM-ba van égetve. Szabad memória így 88Mb van. Ki lehet szedni a windózt és helyére Linux-ot tenni? Használ valaki PDA-na Linux-ot és ezzel GPS-es navigációt? Ha  igen, akkor milyet? Olvasgattam ilyen programok után, ám olyat ami az országunkról szól nem, főleg Németországra találtam.

            Hozzászólás: PDA kezelés #2152538
            Tony Magic
            Felhasználó

              Szeretném a bsquare pda-mat windóztalanítani. Windows ce 4.1 van benne, ha jól olvastam a dokumentációt ez ROM-ba van égetve. Szabad memória így 88Mb van. Ki lehet szedni a windózt és helyére Linux-ot tenni? Használ valaki PDA-na Linux-ot és ezzel GPS-es navigációt? Ha  igen, akkor milyet? Olvasgattam ilyen programok után, ám olyat ami az országunkról szól nem, főleg Németországra találtam.

              Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038297
              Tony Magic
              Felhasználó

                A csatolt képen látszik, hogy hol próbálom megtalálni a hálózatban lévő windózos merevlemezt. Ha a konquerorban az smb:/ -el látom a hálózat többi tagját is, akkor hol keressem a file rendszerben, hogy kipipáljam a clamavnak is? Vagy miképpen csatoljam fel a hálózat azon lemezét amit szeretnék leellenőrizni?

                Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038296
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  Köszönöm szépen, kipróbálom holnap. Arra nem jöttem még rá, hogy hol találom meg a felcsatolandó eszközöket. Próbáltam keresgélni, ám csak a ” Meghajtók-Hálózati mappák-SMB megosztások ” -ra klikkelve találom meg a gépet amit szeretnék szkennelni, ám a konquerorban, vagy egyéb file böngészőben nem találom. Mit rontok el?

                  Ezt nem értem.
                  Ha a konquerorba beírom:
                  smb:/
                  máris ott vannak az elérhető gépek.

                  Ezt írtam magam is, hogy csak a konquerorban találok elérési utat, máshol nem. A clamav-ban is van system folders, meg minden földi jó, ám ennek ellenére nem tudom kijelölni a hálózat tagjait. Ott nem találok olyan könyvtárat, hogy  smb:/

                  Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038294
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    zoltan22 wrote:
                    smbmount-al megoldhato, hogy egy megosztast felcsatolj. Onnan meg mar raengedheted a clamav-ot.

                    Köszönöm szépen, kipróbálom holnap. Arra nem jöttem még rá, hogy hol találom meg a felcsatolandó eszközöket. Próbáltam keresgélni, ám csak a ” Meghajtók-Hálózati mappák-SMB megosztások ” -ra klikkelve találom meg a gépet amit szeretnék szkennelni, ám a konquerorban, vagy egyéb file böngészőben nem találom. Mit rontok el?

                    Hozzászólás: ClamAv víruskeresõ tippek, ötletek #2038292
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Szeretnék  clamav-al leellenőrizni egy windózos rendszert.
                      Routeren keresztül kapcsolódunk egymáshoz, nekem a samba tökéletesen látja a windózt. A clamavban kell beállítani azt, hogy hol találom a hálózatba kapcsolt egyéb gépeket, vagy a sambán kívül mást is be kell ehez állítani? suse 10.3 van a gépemen amiről a clamav indul. A windózon be kell állítani, hogy megosztja a teljes merevlemezt a tulajdonos ahoz, hogy az írtó leírtsa a fellelt vírust?

                      Gentoo-ra találtam leírást, ám úgy gondolom van ennél elegánsabb megoldás esetleg a suse-ra ahol nem kell beírni egy csomó dolgot. Annál is inkább, mert nem vagyok számtekguru sad.gif

                      Hozzászólás: Fordulópont a Linux terjedésében #2154959
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        majorlacko wrote:
                        „Nekem el se jut a zsebemig.”
                        Hmm
                        Szerk. és /off
                        Bellesleg, tartom magam ahhoz , hogy, lassan, de biztosan megváltozik a számítástechnika „piacfelosztása”. (a Bellesleg direkt volt)
                        Az M$ olyan hibákat követ el a mai világban, amiket következmények nélkül nem viselhet el.
                        Természetesen a helyzete az, ami, talán stabilnak is mondható, de a leépülés folyamatát nem fogja tudni megállítani.
                        Tök mindegy, hogy ma, vagy talán tíz év múlva, ám mi lesz tíz év eltelte után?
                        Bill sem halhatatlan és sok szép évet kívánok neki, ám senki sem fog rá emlékezni elmúlta után egy hónappal sem.
                        Az öröksége pedig, mint minden pénzcentrikus örökség, a keselyűk martaléka lesz.
                        Már most is béna kacsa az egész rendszer, miközben a Linux névtelenül fejlődik és megállítani sem lehet.
                        VectoR ugyan üzleti érdekeltségű, de a magyar értelemben vehető legnagyobb gyilkosa a Microsoftnak és ez nem a vég még.
                        Szerintem.
                        Ha a kivárásra appellálunk, az sem tragédia és nem szeretem a felesleges harcokat, kell egy minimális türelem ahhoz, hogy élvezzük a győzelem ízét.
                        Két év? Tíz?
                        Nem számít.
                        Lényegét tekintve az eredmény számít.
                        /on

                        Sajnos kisbetu-vel kell egyet értsek, miszerint a Linux-ot nem KELL terjeszteni. Aki rájön mire jó, az úgyis használja, akinek meg nem van annyi nagysok esze az meg fizet, ha máskor nem, majd a BSA házkutatása után. Kíváncsi vagyok azért arra ( jövőbe látók figyelem ! ) , ha a Linux-ot is annyian fogják használni mint a windows-t, akkor a vírusok elszaporodnak majd a Linux rendszereken is?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,708