Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Fordulópont a Linux terjedésében #2154960
    Tony Magic
    Felhasználó
      majorlacko wrote:
      „Nekem el se jut a zsebemig.”
      Hmm
      Szerk. és /off
      Bellesleg, tartom magam ahhoz , hogy, lassan, de biztosan megváltozik a számítástechnika „piacfelosztása”. (a Bellesleg direkt volt)
      Az M$ olyan hibákat követ el a mai világban, amiket következmények nélkül nem viselhet el.
      Természetesen a helyzete az, ami, talán stabilnak is mondható, de a leépülés folyamatát nem fogja tudni megállítani.
      Tök mindegy, hogy ma, vagy talán tíz év múlva, ám mi lesz tíz év eltelte után?
      Bill sem halhatatlan és sok szép évet kívánok neki, ám senki sem fog rá emlékezni elmúlta után egy hónappal sem.
      Az öröksége pedig, mint minden pénzcentrikus örökség, a keselyűk martaléka lesz.
      Már most is béna kacsa az egész rendszer, miközben a Linux névtelenül fejlődik és megállítani sem lehet.
      VectoR ugyan üzleti érdekeltségű, de a magyar értelemben vehető legnagyobb gyilkosa a Microsoftnak és ez nem a vég még.
      Szerintem.
      Ha a kivárásra appellálunk, az sem tragédia és nem szeretem a felesleges harcokat, kell egy minimális türelem ahhoz, hogy élvezzük a győzelem ízét.
      Két év? Tíz?
      Nem számít.
      Lényegét tekintve az eredmény számít.
      /on

      Sajnos kisbetu-vel kell egyet értsek, miszerint a Linux-ot nem KELL terjeszteni. Aki rájön mire jó, az úgyis használja, akinek meg nem van annyi nagysok esze az meg fizet, ha máskor nem, majd a BSA házkutatása után. Kíváncsi vagyok azért arra ( jövőbe látók figyelem ! ) , ha a Linux-ot is annyian fogják használni mint a windows-t, akkor a vírusok elszaporodnak majd a Linux rendszereken is?

      Hozzászólás: Pendrive-UHU 2.1 – Emerson műhelyéből #2155374
      Tony Magic
      Felhasználó
        lacix wrote:
        rosszul volt linkelve, de bejön

        Valóban, mostmár jön le 🙂

        Hozzászólás: Pendrive-UHU 2.1 – Emerson műhelyéből #2155375
        Tony Magic
        Felhasználó
          lacix wrote:
          rosszul volt linkelve, de bejön

          Valóban, mostmár jön le 🙂

          Hozzászólás: Ekiga 2.0.2 elindítása #2153255
          Tony Magic
          Felhasználó

            Az előző hozzászólásom folytatása: újra installáltam az ekiga-t és amikor eljutok ahoz a részhez a beállítás varázslóban, hogy hangeszközök detektálása akkor a következőt tapasztalom: hallom a hangszóróban a hangomat, ám a jelerősség mérő csík nem mozdul az ekiga-ban. Úgy tűnik, mintha nem jól működne a mikrofont kezelő Alsa. Ez a jelenség azóta áll fenn, mióta feltelepítettem az Open arena és a Quake3 játékot. Nem lehet, hogy belepiszkált valamelyik játék az Alsa-ba? A hang minden programnál szépen megy, egyedül ez a mikrofonos dolog nem működik. Milyen kimenetet, vagy file-t csatoljak, hogy segíteni tudjatok?

            Hozzászólás: Ekiga 2.0.2 elindítása #2153256
            Tony Magic
            Felhasználó

              Az előző hozzászólásom folytatása: újra installáltam az ekiga-t és amikor eljutok ahoz a részhez a beállítás varázslóban, hogy hangeszközök detektálása akkor a következőt tapasztalom: hallom a hangszóróban a hangomat, ám a jelerősség mérő csík nem mozdul az ekiga-ban. Úgy tűnik, mintha nem jól működne a mikrofont kezelő Alsa. Ez a jelenség azóta áll fenn, mióta feltelepítettem az Open arena és a Quake3 játékot. Nem lehet, hogy belepiszkált valamelyik játék az Alsa-ba? A hang minden programnál szépen megy, egyedül ez a mikrofonos dolog nem működik. Milyen kimenetet, vagy file-t csatoljak, hogy segíteni tudjatok?

              Hozzászólás: Pendrive-UHU 2.1 – Emerson műhelyéből #2155370
              Tony Magic
              Felhasználó

                Nekem nem jön be az oldal.

                Hozzászólás: Pendrive-UHU 2.1 – Emerson műhelyéből #2155371
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Nekem nem jön be az oldal.

                  Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100358
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    zoltan22 wrote:
                    Na de kinek a jogosultsagainal? Tulajdonosnal, Csoportnal vagy Masoknal?

                    csoport: users, írási joga csak a felhasználónak van.

                    Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100354
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Vladi wrote:
                      Jah. Futási jog kell az ioUrbanTerror.i386 állományra.

                      su -c ‘chmod +x /utvonal/ioUrbanTerror.i386’
                      utána
                      ./ioUrbanTerror.i386

                      Lássuk!

                      Az nem elég, hogy a  ioUrbanTerror.i386 file-nek kértem a tulajdonságait és ott beixeltem a jogosultságoknál azt, hogy futtatható?

                      Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100355
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Vladi wrote:
                        Jah. Futási jog kell az ioUrbanTerror.i386 állományra.

                        su -c ‘chmod +x /utvonal/ioUrbanTerror.i386’
                        utána
                        ./ioUrbanTerror.i386

                        Lássuk!

                        Az nem elég, hogy a  ioUrbanTerror.i386 file-nek kértem a tulajdonságait és ott beixeltem a jogosultságoknál azt, hogy futtatható?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,721-1,730 / 2,708