Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Megkérek mindenkit, hogy 8-át jelölje be, mert csak akkor tudom elvinni a gépemet és megcsináltatni veletek minden nyavajáját a süsünek
Megkérek mindenkit, hogy 8-át jelölje be, mert csak akkor tudom elvinni a gépemet és megcsináltatni veletek minden nyavajáját a süsünek
Nekem is ez a problémám, megpróbáltam 0 angol tudással kibogarászni hol találom az adott oldalon a mikrofonos probléma feloldását, de nem sikerült. Amennyiben valakinek van ideje megnézni, hogy melyik pont tartalmazza a megoldást, utána lefordíttatom a webforditas.hu oldallal és meggyógyítom a hangátvitelt. Esetleg ha akad olyan akinek már sikerült ezt megoldani, kérem írja le hogyan és mit tett. Köszönöm.
Ahogy kiléptem innen, azonnal szemet szúrt az aMSn beállításánál egy rövid üzenet, miszerint lépjek a wiki oldalra, ahol a (snack) telepítését elmagyarázzák. Csaptam a fejemhez és azonnal yast, majd snack telepítése repóból. Működik így a hang átvitel.
bacsi2 wrote:A camorama a /dev/video0 eszközt próbálja használni, és nem találja/nem tud hozzáférni.Van video0 eszközöd a /dev/-ben?
Code:ls /dev | grep videomit mond?
ls /dev | grep video
video
video0Itt van szerintem, csak azt nem értem, ha az aMSN-ben jó a kép, akkor a többi program miért nem kezeli le jól? Illetve miért nem tudok fényerőt növelni és egyéb beállítást?
bacsi2 wrote:A camorama a /dev/video0 eszközt próbálja használni, és nem találja/nem tud hozzáférni.Van video0 eszközöd a /dev/-ben?
Code:ls /dev | grep videomit mond?
ls /dev | grep video
video
video0Itt van szerintem, csak azt nem értem, ha az aMSN-ben jó a kép, akkor a többi program miért nem kezeli le jól? Illetve miért nem tudok fényerőt növelni és egyéb beállítást?
kisbetu wrote:Nem használja közben valaki más is?Halkan bevallom: ha az egyik asztalon nézem a TV-t, akkor a másikon a kamera képe helyén fekete ablak van csak. Amint bezárom a TV-t, megjön a kamera képe. Valami akadás lehet v4l rendszerben, de nem érdekel.
aMSN-en belőttem szépre a képet ezzel a webcammal, ugyanakkor nem tudtam állítani rajta sem fényerőt, sem mást. Elméletileg nem fut olyan alkalmazás ami használná a webcamot.
kisbetu wrote:Nem használja közben valaki más is?Halkan bevallom: ha az egyik asztalon nézem a TV-t, akkor a másikon a kamera képe helyén fekete ablak van csak. Amint bezárom a TV-t, megjön a kamera képe. Valami akadás lehet v4l rendszerben, de nem érdekel.
aMSN-en belőttem szépre a képet ezzel a webcammal, ugyanakkor nem tudtam állítani rajta sem fényerőt, sem mást. Elméletileg nem fut olyan alkalmazás ami használná a webcamot.
A camorama programot konzolból indítottam és a csatolt képen látható üzenetet adta. Van remény, hogy betölthetővé lehet tenni a camorama számára a drivert?
Alább kért kimenet:
lsusb
Bus 003 Device 003: ID 0ace:1211 ZyDAS 802.11b/g USB2 WiFi
Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
Bus 001 Device 003: ID 0c45:6007 Microdia
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000A camorama programot konzolból indítottam és a csatolt képen látható üzenetet adta. Van remény, hogy betölthetővé lehet tenni a camorama számára a drivert?
Alább kért kimenet:
lsusb
Bus 003 Device 003: ID 0ace:1211 ZyDAS 802.11b/g USB2 WiFi
Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
Bus 001 Device 003: ID 0c45:6007 Microdia
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Ha a modul be van töltve, akkor már külön driverre szükség nincsen. Vagy igen?Figyelj!
Olyat mondok, eldobod az összes agyad.
A modul az a driver! Bizonyám.
Köszönöm az információt és az összes agyam eldobtam valóban 😛
-
SzerzőBejegyzés