Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,791-1,800 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2008. február #2151009
    Tony Magic
    Felhasználó

      Megkérek mindenkit, hogy 8-át jelölje be, mert csak akkor tudom elvinni a gépemet és megcsináltatni veletek minden nyavajáját a süsünek  103.gif 

      Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2008. február #2151010
      Tony Magic
      Felhasználó

        Megkérek mindenkit, hogy 8-át jelölje be, mert csak akkor tudom elvinni a gépemet és megcsináltatni veletek minden nyavajáját a süsünek  103.gif 

        Hozzászólás: aMSN és a videó-csevej #2056649
        Tony Magic
        Felhasználó

          Nekem is ez a problémám, megpróbáltam 0 angol tudással kibogarászni hol találom az adott oldalon a mikrofonos probléma feloldását, de nem sikerült. Amennyiben valakinek van ideje megnézni, hogy melyik pont tartalmazza a megoldást, utána lefordíttatom a webforditas.hu oldallal és meggyógyítom a hangátvitelt. Esetleg ha akad olyan akinek már sikerült ezt megoldani, kérem írja le hogyan és mit tett. Köszönöm.

          Ahogy kiléptem innen, azonnal szemet szúrt az aMSn beállításánál egy rövid üzenet, miszerint lépjek a wiki oldalra, ahol a (snack) telepítését elmagyarázzák. Csaptam a fejemhez és azonnal yast, majd snack telepítése repóból. Működik így a hang átvitel.

          Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152345
          Tony Magic
          Felhasználó
            bacsi2 wrote:
            A camorama a /dev/video0 eszközt próbálja használni, és nem találja/nem tud hozzáférni.

            Van video0 eszközöd a /dev/-ben?

            Code:
            ls /dev | grep video

            mit mond?

            ls /dev | grep video
            video
            video0

            Itt van szerintem, csak azt nem értem, ha az aMSN-ben jó a kép, akkor a többi program miért nem kezeli le jól? Illetve miért nem tudok fényerőt növelni és egyéb beállítást?

            Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152346
            Tony Magic
            Felhasználó
              bacsi2 wrote:
              A camorama a /dev/video0 eszközt próbálja használni, és nem találja/nem tud hozzáférni.

              Van video0 eszközöd a /dev/-ben?

              Code:
              ls /dev | grep video

              mit mond?

              ls /dev | grep video
              video
              video0

              Itt van szerintem, csak azt nem értem, ha az aMSN-ben jó a kép, akkor a többi program miért nem kezeli le jól? Illetve miért nem tudok fényerőt növelni és egyéb beállítást?

              Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152341
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Nem használja közben valaki más is?

                Halkan bevallom: ha az egyik asztalon nézem a TV-t, akkor a másikon a kamera képe helyén fekete ablak van csak. Amint bezárom a TV-t, megjön a kamera képe. Valami akadás lehet v4l rendszerben, de nem érdekel.

                aMSN-en belőttem szépre a képet ezzel a webcammal, ugyanakkor nem tudtam állítani rajta sem fényerőt, sem mást. Elméletileg nem fut olyan alkalmazás ami használná a webcamot.

                Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152342
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Nem használja közben valaki más is?

                  Halkan bevallom: ha az egyik asztalon nézem a TV-t, akkor a másikon a kamera képe helyén fekete ablak van csak. Amint bezárom a TV-t, megjön a kamera képe. Valami akadás lehet v4l rendszerben, de nem érdekel.

                  aMSN-en belőttem szépre a képet ezzel a webcammal, ugyanakkor nem tudtam állítani rajta sem fényerőt, sem mást. Elméletileg nem fut olyan alkalmazás ami használná a webcamot.

                  Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152337
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    A camorama programot konzolból indítottam és a csatolt képen látható üzenetet adta. Van remény, hogy betölthetővé lehet tenni a camorama számára a drivert?

                    Alább kért kimenet:

                    lsusb
                    Bus 003 Device 003: ID 0ace:1211 ZyDAS 802.11b/g USB2 WiFi
                    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
                    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
                    Bus 001 Device 003: ID 0c45:6007 Microdia
                    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

                    Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152338
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      A camorama programot konzolból indítottam és a csatolt képen látható üzenetet adta. Van remény, hogy betölthetővé lehet tenni a camorama számára a drivert?

                      Alább kért kimenet:

                      lsusb
                      Bus 003 Device 003: ID 0ace:1211 ZyDAS 802.11b/g USB2 WiFi
                      Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
                      Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
                      Bus 001 Device 003: ID 0c45:6007 Microdia
                      Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

                      Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152335
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Ha a modul be van töltve, akkor már külön driverre szükség nincsen. Vagy igen?

                        Figyelj!

                        Olyat mondok, eldobod az összes agyad.

                        A modul az a driver! Bizonyám.

                        Köszönöm az információt és az összes agyam eldobtam valóban 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,791-1,800 / 2,708