Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152336
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      Ha a modul be van töltve, akkor már külön driverre szükség nincsen. Vagy igen?

      Figyelj!

      Olyat mondok, eldobod az összes agyad.

      A modul az a driver! Bizonyám.

      Köszönöm az információt és az összes agyam eldobtam valóban 😛

      Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152333
      Tony Magic
      Felhasználó
        bacsi2 wrote:
        A programok nem szoktak „csak úgy” kifagyni.

        Első körben nézd meg, ha konzolról indítod a szkájpot vagy a kádéetévét, milyen hibaüzenettel száll el?!

        + egy lsusb kimenetet is írhatnál, nem jártam az előző topikodban!

        Ha konzolból indítom el a programokat nagyon érdekes, hogy rendben futnak, de ha KDE alól akkor vannak hibák a működésében néhánynak, ez főképp a játékoknál van így. Most  is ez történt, a skype konzolból elindítva végrehajtotta rendben a tesztet, ugyanakkor a tesztkép zöldesen-sárgásan, hol szürkébben jeleníti meg a webcam képét. Tudok ezen javítani? Hibát nem dobott a skype és nem is  lépett ki.

        A kdetv-t ha konzolból indítom akkor bejön a program fekete képpel, majd a video fülre kattintok és azonnal  elsötétül a képernyő és újra indul az X felület és bejelentkező képernyőt kapok.

        Hozzászólás: suse 10.3 alatt Genius webkamera gond #2152334
        Tony Magic
        Felhasználó
          bacsi2 wrote:
          A programok nem szoktak „csak úgy” kifagyni.

          Első körben nézd meg, ha konzolról indítod a szkájpot vagy a kádéetévét, milyen hibaüzenettel száll el?!

          + egy lsusb kimenetet is írhatnál, nem jártam az előző topikodban!

          Ha konzolból indítom el a programokat nagyon érdekes, hogy rendben futnak, de ha KDE alól akkor vannak hibák a működésében néhánynak, ez főképp a játékoknál van így. Most  is ez történt, a skype konzolból elindítva végrehajtotta rendben a tesztet, ugyanakkor a tesztkép zöldesen-sárgásan, hol szürkébben jeleníti meg a webcam képét. Tudok ezen javítani? Hibát nem dobott a skype és nem is  lépett ki.

          A kdetv-t ha konzolból indítom akkor bejön a program fekete képpel, majd a video fülre kattintok és azonnal  elsötétül a képernyő és újra indul az X felület és bejelentkező képernyőt kapok.

          Hozzászólás: Szgép kikapcsolása #2139378
          Tony Magic
          Felhasználó

            #!/bin/bash
            p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
            s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
            shutdown -t1 -a -h $s

            Itt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?

            Hozzászólás: Szgép kikapcsolása #2139379
            Tony Magic
            Felhasználó

              #!/bin/bash
              p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
              s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
              shutdown -t1 -a -h $s

              Itt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?

              Hozzászólás: Glest akad… #2057419
              Tony Magic
              Felhasználó

                Konzolból elindult a játék, viszont amikor építek egy épületet a játék kifagy 10-15mp-re, majd begyorsulva folytatja mindaddig amíg  utól nem éri magát a történetben, majd folytatja normál módon. Ilyenkor ha az egeret mozgatom látszólag nem mozdul el, ám amikor bejön a rendes mozgás már a kurzor a megépítendő épülettel együtt már máshol jelenik meg. Azt is észre vettem, hogy ha megnyomom az egér gombjait, akkor a játék megáll egy pillanatra, ha többször egymás után nyomom meg akkor kifagy pici időre, majd folytatja a játékot rendesen. OpenGL-t használ a Glest.

                Hozzászólás: Glest akad… #2057417
                Tony Magic
                Felhasználó

                  fglrxinfo
                  display: :0.0  screen: 0
                  OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
                  OpenGL renderer string: RADEON 9800 PRO
                  OpenGL version string: 2.1.7170 Release

                  Kicsit más az enyém vége. Jelent ez valamit ami befolyásolhatja a Glest működését?

                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Valami ilyesmire gondoltam Én is. MSN-en terjednek hasonló dolgok, attól minden kitelik.

                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Valami ilyesmire gondoltam Én is. MSN-en terjednek hasonló dolgok, attól minden kitelik.

                      Hozzászólás: Glest akad… #2057415
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        glxinfo | grep version

                        glxinfo | grep version
                        server glx version string: 1.2
                        client glx version string: 1.4
                        OpenGL version string: 2.1.7170 Release
                        glu version: 1.3

                        Jelent valamit az, ha nem egyforma a verziószámuk a server glx, a client glx-nek?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,708