Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Ha a modul be van töltve, akkor már külön driverre szükség nincsen. Vagy igen?
Figyelj!
Olyat mondok, eldobod az összes agyad.
A modul az a driver! Bizonyám.
Köszönöm az információt és az összes agyam eldobtam valóban 😛
bacsi2 wrote:A programok nem szoktak „csak úgy” kifagyni.Első körben nézd meg, ha konzolról indítod a szkájpot vagy a kádéetévét, milyen hibaüzenettel száll el?!
+ egy lsusb kimenetet is írhatnál, nem jártam az előző topikodban!
Ha konzolból indítom el a programokat nagyon érdekes, hogy rendben futnak, de ha KDE alól akkor vannak hibák a működésében néhánynak, ez főképp a játékoknál van így. Most is ez történt, a skype konzolból elindítva végrehajtotta rendben a tesztet, ugyanakkor a tesztkép zöldesen-sárgásan, hol szürkébben jeleníti meg a webcam képét. Tudok ezen javítani? Hibát nem dobott a skype és nem is lépett ki.
A kdetv-t ha konzolból indítom akkor bejön a program fekete képpel, majd a video fülre kattintok és azonnal elsötétül a képernyő és újra indul az X felület és bejelentkező képernyőt kapok.
bacsi2 wrote:A programok nem szoktak „csak úgy” kifagyni.Első körben nézd meg, ha konzolról indítod a szkájpot vagy a kádéetévét, milyen hibaüzenettel száll el?!
+ egy lsusb kimenetet is írhatnál, nem jártam az előző topikodban!
Ha konzolból indítom el a programokat nagyon érdekes, hogy rendben futnak, de ha KDE alól akkor vannak hibák a működésében néhánynak, ez főképp a játékoknál van így. Most is ez történt, a skype konzolból elindítva végrehajtotta rendben a tesztet, ugyanakkor a tesztkép zöldesen-sárgásan, hol szürkébben jeleníti meg a webcam képét. Tudok ezen javítani? Hibát nem dobott a skype és nem is lépett ki.
A kdetv-t ha konzolból indítom akkor bejön a program fekete képpel, majd a video fülre kattintok és azonnal elsötétül a képernyő és újra indul az X felület és bejelentkező képernyőt kapok.
#!/bin/bash
p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
shutdown -t1 -a -h $sItt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?
#!/bin/bash
p=`date +%H*60+%M+60 | bc`
s=$[$p/60]:$[$p-($p/60)*60]
shutdown -t1 -a -h $sItt hová írjam be azt, hogy hány perc, vagy óra múlva kapcsoljon ki a gép?
Konzolból elindult a játék, viszont amikor építek egy épületet a játék kifagy 10-15mp-re, majd begyorsulva folytatja mindaddig amíg utól nem éri magát a történetben, majd folytatja normál módon. Ilyenkor ha az egeret mozgatom látszólag nem mozdul el, ám amikor bejön a rendes mozgás már a kurzor a megépítendő épülettel együtt már máshol jelenik meg. Azt is észre vettem, hogy ha megnyomom az egér gombjait, akkor a játék megáll egy pillanatra, ha többször egymás után nyomom meg akkor kifagy pici időre, majd folytatja a játékot rendesen. OpenGL-t használ a Glest.
fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9800 PRO
OpenGL version string: 2.1.7170 ReleaseKicsit más az enyém vége. Jelent ez valamit ami befolyásolhatja a Glest működését?
Valami ilyesmire gondoltam Én is. MSN-en terjednek hasonló dolgok, attól minden kitelik.
Valami ilyesmire gondoltam Én is. MSN-en terjednek hasonló dolgok, attól minden kitelik.
kisbetu wrote:glxinfo | grep versionglxinfo | grep version
server glx version string: 1.2
client glx version string: 1.4
OpenGL version string: 2.1.7170 Release
glu version: 1.3Jelent valamit az, ha nem egyforma a verziószámuk a server glx, a client glx-nek?
-
SzerzőBejegyzés