Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
firemano wrote:Új telepítés után a Sax-ban a 3D nem volt bejelölve, bejelöltem, utánna teszteltem, nem volt probléma ezért mentettem. Pluszba nem telepítettem semmit. Azóta így használom, hogy ez mennyire 3D a fene tudja. Az xmoto játékot ha indítom most elindúl szó nélkül, előtte nyavajgott.
Sztem ha nem telepítettél fglrx-et külön, akkor nincsen 3D-d. Nekem ez alapján sikerült beizzítani:
firemano wrote:Új telepítés után a Sax-ban a 3D nem volt bejelölve, bejelöltem, utánna teszteltem, nem volt probléma ezért mentettem. Pluszba nem telepítettem semmit. Azóta így használom, hogy ez mennyire 3D a fene tudja. Az xmoto játékot ha indítom most elindúl szó nélkül, előtte nyavajgott.Sztem ha nem telepítettél fglrx-et külön, akkor nincsen 3D-d. Nekem ez alapján sikerült beizzítani:
firemano wrote:No, probléma sztornózva.
Mindenféle próbálgatás után (nem csak videókari) újrtelepítettem az egész rendszert. Bekapcsoltam a Sax -ban a 3D és megy tovább minden. Miért gondoltam én azt, hogy jobban járok, ha én telepítek drivert?Sokat szívok a 3D-vel Én is. Azt nem pontosan értem, hogy felraktad újra a rendszert, majd bekapcsoltad a sax2-ben a 3D-t és lőn világosság? Az ATI drivert is feltetted, majd úgy kapcsoltad be a 3D-t? Vagy nem is kellett az ATI driver, hanem egyből a sax2 és ott bekapcsoltad a 3D-t és ment?
firemano wrote:No, probléma sztornózva.
Mindenféle próbálgatás után (nem csak videókari) újrtelepítettem az egész rendszert. Bekapcsoltam a Sax -ban a 3D és megy tovább minden. Miért gondoltam én azt, hogy jobban járok, ha én telepítek drivert?Sokat szívok a 3D-vel Én is. Azt nem pontosan értem, hogy felraktad újra a rendszert, majd bekapcsoltad a sax2-ben a 3D-t és lőn világosság? Az ATI drivert is feltetted, majd úgy kapcsoltad be a 3D-t? Vagy nem is kellett az ATI driver, hanem egyből a sax2 és ott bekapcsoltad a 3D-t és ment?
retaliator44 wrote:MegszűnHET. Ha nem, akkor az ütközés a géped és a Suse között van (pláne ha nem túl régóta van fent). Illetve a géped, Te és a Suse között. Javaslom, hogy formázd le az egészet, és tegyél fel egy másik disztrót. Ezt ismételd addig, amíg nem megy. Ha gyanítod, hogy végtelen ciklusba kerültél, vagy nincs több disztró, akkor ajánlott egy — hardvererősségtől függően — XP vagy Vista telepítése. Lehet leszólni, de én ezt tenném. Esetleg dual-trial boot, csak hogy közben tudjad használni valamire a géped.Szerk.: tapasztalatom szerint a Suse és még néhány másik disztró jobban akarja tudni a beállításokat, mint a felhasználó, csak aztán kiderül, hogy amit ő akar, az meg nem működik. Ilyenkor vagy kézzel kitörlöd az összes ökörséget, amit automatikusan odatett neked (lásd Option-ök), és beállítod rendesen (ez SOK munka), vagy telepítesz mást.
Ami miatt fájdalmas ez a kinlódás az amiatt van, mert a 10.2-vel semmi bajom nem volt, szépen ment az fglrx-el, majd pedig a beryl sem okozott gondot, miután beállitottam. A 10.3-al az elejétől fogva gondjaim voltak. Még azt megpróbálom, hogy leszedem mégegyszer a DVD-t és megpróbálom azzal felrakni a rendszert, hátha amit leszedtem abban van valami hiba. Márha másnak az ATI-s driverrel nincsennek hasonló szivásaik.
Vistától isten őrizz, tartalék rendszernek valóban használok xp-t mig nem javul meg a suse.
retaliator44 wrote:MegszűnHET. Ha nem, akkor az ütközés a géped és a Suse között van (pláne ha nem túl régóta van fent). Illetve a géped, Te és a Suse között. Javaslom, hogy formázd le az egészet, és tegyél fel egy másik disztrót. Ezt ismételd addig, amíg nem megy. Ha gyanítod, hogy végtelen ciklusba kerültél, vagy nincs több disztró, akkor ajánlott egy — hardvererősségtől függően — XP vagy Vista telepítése. Lehet leszólni, de én ezt tenném. Esetleg dual-trial boot, csak hogy közben tudjad használni valamire a géped.Szerk.: tapasztalatom szerint a Suse és még néhány másik disztró jobban akarja tudni a beállításokat, mint a felhasználó, csak aztán kiderül, hogy amit ő akar, az meg nem működik. Ilyenkor vagy kézzel kitörlöd az összes ökörséget, amit automatikusan odatett neked (lásd Option-ök), és beállítod rendesen (ez SOK munka), vagy telepítesz mást.
Ami miatt fájdalmas ez a kinlódás az amiatt van, mert a 10.2-vel semmi bajom nem volt, szépen ment az fglrx-el, majd pedig a beryl sem okozott gondot, miután beállitottam. A 10.3-al az elejétől fogva gondjaim voltak. Még azt megpróbálom, hogy leszedem mégegyszer a DVD-t és megpróbálom azzal felrakni a rendszert, hátha amit leszedtem abban van valami hiba. Márha másnak az ATI-s driverrel nincsennek hasonló szivásaik.
Vistától isten őrizz, tartalék rendszernek valóban használok xp-t mig nem javul meg a suse.
Ha újra raknám az fglrx-et megszűnhet a 2D-s lassú ablak kezelés, és mehetne a 3D?
Ha újra raknám az fglrx-et megszűnhet a 2D-s lassú ablak kezelés, és mehetne a 3D?
Kitöröltem az option-okat és újra lett Sax2. Ami meglepett, hogy ismét nem tudja végrehajtani a módositásokat a Sax2, a csatolt képen látni a hibaüzenet képét, illetve azt, hogy 11-es hibával elszállt. Memória tesztelve lett tegnap, valahol máshol lehet a hiba. Amit tudok ezzel kapcsolatban azt csatolom. Van valakinek ötlete mit nézzek meg, hol lehet ütközés?
Illetve még az a kérdésem, hogy a képen látható frissitési frekvenciát miképpen lehetne rendesen kijeleztetni, ami most %1 Hz-ként szerepel annak 75Hz-nek kellene lennie.
Kitöröltem az option-okat és újra lett Sax2. Ami meglepett, hogy ismét nem tudja végrehajtani a módositásokat a Sax2, a csatolt képen látni a hibaüzenet képét, illetve azt, hogy 11-es hibával elszállt. Memória tesztelve lett tegnap, valahol máshol lehet a hiba. Amit tudok ezzel kapcsolatban azt csatolom. Van valakinek ötlete mit nézzek meg, hol lehet ütközés?
Illetve még az a kérdésem, hogy a képen látható frissitési frekvenciát miképpen lehetne rendesen kijeleztetni, ami most %1 Hz-ként szerepel annak 75Hz-nek kellene lennie.
-
SzerzőBejegyzés