Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,821-1,830 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136238
    Tony Magic
    Felhasználó
      firemano wrote:
      Új telepítés után a Sax-ban a 3D nem volt bejelölve, bejelöltem, utánna teszteltem, nem volt probléma ezért mentettem. Pluszba nem telepítettem semmit. Azóta így használom, hogy ez mennyire 3D a fene tudja. Az xmoto játékot ha indítom most elindúl szó nélkül, előtte nyavajgott.

      Sztem ha nem telepítettél fglrx-et külön, akkor nincsen 3D-d. Nekem  ez alapján sikerült beizzítani:

      http://en.opensuse.org/Ati#openSUSE_10.3 .

      Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136239
      Tony Magic
      Felhasználó
        firemano wrote:
        Új telepítés után a Sax-ban a 3D nem volt bejelölve, bejelöltem, utánna teszteltem, nem volt probléma ezért mentettem. Pluszba nem telepítettem semmit. Azóta így használom, hogy ez mennyire 3D a fene tudja. Az xmoto játékot ha indítom most elindúl szó nélkül, előtte nyavajgott.

        Sztem ha nem telepítettél fglrx-et külön, akkor nincsen 3D-d. Nekem  ez alapján sikerült beizzítani:

        http://en.opensuse.org/Ati#openSUSE_10.3 .

        Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136234
        Tony Magic
        Felhasználó
          firemano wrote:
          No, probléma sztornózva.
          Mindenféle próbálgatás után (nem csak videókari) újrtelepítettem az egész rendszert. Bekapcsoltam a Sax -ban a 3D és megy tovább minden. Miért gondoltam én azt, hogy jobban járok, ha én telepítek drivert?

          Sokat szívok a 3D-vel Én is. Azt nem pontosan értem, hogy felraktad újra a rendszert, majd bekapcsoltad a sax2-ben a 3D-t és lőn világosság? Az ATI drivert is feltetted, majd úgy kapcsoltad be a 3D-t? Vagy nem is kellett az ATI driver, hanem egyből a sax2 és ott bekapcsoltad a 3D-t és ment?

          Hozzászólás: ATI driver telepítése openSUSE 10.3-ra #2136235
          Tony Magic
          Felhasználó
            firemano wrote:
            No, probléma sztornózva.
            Mindenféle próbálgatás után (nem csak videókari) újrtelepítettem az egész rendszert. Bekapcsoltam a Sax -ban a 3D és megy tovább minden. Miért gondoltam én azt, hogy jobban járok, ha én telepítek drivert?

            Sokat szívok a 3D-vel Én is. Azt nem pontosan értem, hogy felraktad újra a rendszert, majd bekapcsoltad a sax2-ben a 3D-t és lőn világosság? Az ATI drivert is feltetted, majd úgy kapcsoltad be a 3D-t? Vagy nem is kellett az ATI driver, hanem egyből a sax2 és ott bekapcsoltad a 3D-t és ment?

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136042
            Tony Magic
            Felhasználó
              retaliator44 wrote:
              MegszűnHET. Ha nem, akkor az ütközés a géped és a Suse között van (pláne ha nem túl régóta van fent). Illetve a géped, Te és a Suse között. Javaslom, hogy formázd le az egészet, és tegyél fel egy másik disztrót. Ezt ismételd addig, amíg nem megy. Ha gyanítod, hogy végtelen ciklusba kerültél, vagy nincs több disztró, akkor ajánlott egy — hardvererősségtől függően — XP vagy Vista telepítése. Lehet leszólni, de én ezt tenném. Esetleg dual-trial boot, csak hogy közben tudjad használni valamire a géped.

              Szerk.: tapasztalatom szerint a Suse és még néhány másik disztró jobban akarja tudni a beállításokat, mint a felhasználó, csak aztán kiderül, hogy amit ő akar, az meg nem működik. Ilyenkor vagy kézzel kitörlöd az összes ökörséget, amit automatikusan odatett neked (lásd Option-ök), és beállítod rendesen (ez SOK munka), vagy telepítesz mást.

              Ami miatt fájdalmas ez a kinlódás az amiatt van, mert a 10.2-vel semmi bajom nem volt, szépen ment az fglrx-el, majd pedig a beryl sem okozott gondot, miután beállitottam. A 10.3-al az elejétől fogva gondjaim voltak. Még azt megpróbálom, hogy leszedem mégegyszer a DVD-t és megpróbálom azzal felrakni a rendszert, hátha amit leszedtem abban van valami hiba. Márha másnak az ATI-s driverrel nincsennek hasonló szivásaik.

              Vistától isten őrizz, tartalék rendszernek valóban használok xp-t mig nem javul meg a suse.

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136043
              Tony Magic
              Felhasználó
                retaliator44 wrote:
                MegszűnHET. Ha nem, akkor az ütközés a géped és a Suse között van (pláne ha nem túl régóta van fent). Illetve a géped, Te és a Suse között. Javaslom, hogy formázd le az egészet, és tegyél fel egy másik disztrót. Ezt ismételd addig, amíg nem megy. Ha gyanítod, hogy végtelen ciklusba kerültél, vagy nincs több disztró, akkor ajánlott egy — hardvererősségtől függően — XP vagy Vista telepítése. Lehet leszólni, de én ezt tenném. Esetleg dual-trial boot, csak hogy közben tudjad használni valamire a géped.

                Szerk.: tapasztalatom szerint a Suse és még néhány másik disztró jobban akarja tudni a beállításokat, mint a felhasználó, csak aztán kiderül, hogy amit ő akar, az meg nem működik. Ilyenkor vagy kézzel kitörlöd az összes ökörséget, amit automatikusan odatett neked (lásd Option-ök), és beállítod rendesen (ez SOK munka), vagy telepítesz mást.

                Ami miatt fájdalmas ez a kinlódás az amiatt van, mert a 10.2-vel semmi bajom nem volt, szépen ment az fglrx-el, majd pedig a beryl sem okozott gondot, miután beállitottam. A 10.3-al az elejétől fogva gondjaim voltak. Még azt megpróbálom, hogy leszedem mégegyszer a DVD-t és megpróbálom azzal felrakni a rendszert, hátha amit leszedtem abban van valami hiba. Márha másnak az ATI-s driverrel nincsennek hasonló szivásaik.

                Vistától isten őrizz, tartalék rendszernek valóban használok xp-t mig nem javul meg a suse.

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136038
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Ha újra raknám az fglrx-et megszűnhet a 2D-s lassú ablak kezelés, és mehetne a 3D?

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136039
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Ha újra raknám az fglrx-et megszűnhet a 2D-s lassú ablak kezelés, és mehetne a 3D?

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136036
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Kitöröltem az option-okat és újra lett Sax2. Ami meglepett, hogy ismét nem tudja végrehajtani a módositásokat a Sax2, a csatolt képen látni a hibaüzenet képét, illetve azt, hogy 11-es hibával elszállt. Memória tesztelve lett tegnap, valahol máshol lehet a hiba. Amit tudok ezzel kapcsolatban azt csatolom. Van valakinek ötlete mit nézzek meg, hol lehet ütközés?

                      Illetve még az a kérdésem, hogy a képen látható frissitési frekvenciát miképpen lehetne rendesen kijeleztetni, ami most %1 Hz-ként szerepel annak 75Hz-nek kellene lennie.

                      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136037
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Kitöröltem az option-okat és újra lett Sax2. Ami meglepett, hogy ismét nem tudja végrehajtani a módositásokat a Sax2, a csatolt képen látni a hibaüzenet képét, illetve azt, hogy 11-es hibával elszállt. Memória tesztelve lett tegnap, valahol máshol lehet a hiba. Amit tudok ezzel kapcsolatban azt csatolom. Van valakinek ötlete mit nézzek meg, hol lehet ütközés?

                        Illetve még az a kérdésem, hogy a képen látható frissitési frekvenciát miképpen lehetne rendesen kijeleztetni, ami most %1 Hz-ként szerepel annak 75Hz-nek kellene lennie.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,821-1,830 / 2,708