Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136034
    Tony Magic
    Felhasználó
      retaliator44 wrote:
      Szerintem takaríts az xorg.confban. Minimum azt a sok Optiont irtsd ki a device szekcióból, attól nagyon el tud szállni ez a csodásra megírt fglrx driver.

      Köszönöm, megpróbálom 1 óra múlva, beszámolok mi lett az eredmény.

      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136035
      Tony Magic
      Felhasználó
        retaliator44 wrote:
        Szerintem takaríts az xorg.confban. Minimum azt a sok Optiont irtsd ki a device szekcióból, attól nagyon el tud szállni ez a csodásra megírt fglrx driver.

        Köszönöm, megpróbálom 1 óra múlva, beszámolok mi lett az eredmény.

        Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136028
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Nem.

          (Lehet paranolyának hívni, óvatosságnak, babonának, de linukszot sose frissítek. A kezdeti „emlékek” óvatossá tettek.)

          Mi a javaslat akkor ezügyben?

          Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136029
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Nem.

            (Lehet paranolyának hívni, óvatosságnak, babonának, de linukszot sose frissítek. A kezdeti „emlékek” óvatossá tettek.)

            Mi a javaslat akkor ezügyben?

            Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136024
            Tony Magic
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              A memóriahiba szerintem kisebb valószínűségű, leginkább szoftver „hibából” adódik ilyen.
              Mert mi is a 11-es hiba?

              a program olyan memóriacímre hivatkozik, amihez semmi joga nem lenne

              Tehát tegnap óta a memória(vezérlő) hirtelen megmurdelt, és fals címmel küszködik? Na neeee!

              Hiába, no, nincs jobb egy jó frissítésnél.

              Ha a frissitést választom a 10.3 DVD-ről akkor helyre állhat szerinted a probléma kisbetu ?

              Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136025
              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                A memóriahiba szerintem kisebb valószínűségű, leginkább szoftver „hibából” adódik ilyen.
                Mert mi is a 11-es hiba?

                a program olyan memóriacímre hivatkozik, amihez semmi joga nem lenne

                Tehát tegnap óta a memória(vezérlő) hirtelen megmurdelt, és fals címmel küszködik? Na neeee!

                Hiába, no, nincs jobb egy jó frissítésnél.

                Ha a frissitést választom a 10.3 DVD-ről akkor helyre állhat szerinted a probléma kisbetu ?

                Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136018
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Memóriahibát mondanak a 11-es leállásra, igy hamarosan letesztelem. Olvastam glibc rossz telepitését is, majd annak is utána járok.

                  Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136019
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Memóriahibát mondanak a 11-es leállásra, igy hamarosan letesztelem. Olvastam glibc rossz telepitését is, majd annak is utána járok.

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136016
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Kértem az fglrx-ről modinfo-t:

                      modinfo fglrx
                      filename:   /lib/modules/2.6.22.5-31-default/weak-updates/fglrx.ko
                      license:   Proprietary. (C) 2002 – ATI Technologies, Starnberg, GERMANY
                      description:    ATI Fire GL
                      author:     Fire GL – ATI Research GmbH, Germany

                      itt kivágtam egy rakás alias-t…

                      depends:   agpgart
                      supported: external
                      vermagic:   2.6.22.13-0.2-default SMP mod_unload 586
                      parm: firegl:charp

                      Ami még fennálló probléma, hogy a sax2 nem megfelelő működésének a kideritése. A sax2-vel kapcsolatban hol van log (a xorg.conf-on kivül) ?

                      Azt olvastam, hogy a modeline rész kikapcsolása segithet a xorg.conf-ban. Próbálkozzak vele, vagy gondokat okozhat?
                      Nincsen modeline sorom, ez a friss xorg-om a csatolmányban.
                      A xorg.99.conf-ot is csatolom, most böngöm a server leállásának okát.

                      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136017
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Kértem az fglrx-ről modinfo-t:

                        modinfo fglrx
                        filename:   /lib/modules/2.6.22.5-31-default/weak-updates/fglrx.ko
                        license:   Proprietary. (C) 2002 – ATI Technologies, Starnberg, GERMANY
                        description:    ATI Fire GL
                        author:     Fire GL – ATI Research GmbH, Germany

                        itt kivágtam egy rakás alias-t…

                        depends:   agpgart
                        supported: external
                        vermagic:   2.6.22.13-0.2-default SMP mod_unload 586
                        parm: firegl:charp

                        Ami még fennálló probléma, hogy a sax2 nem megfelelő működésének a kideritése. A sax2-vel kapcsolatban hol van log (a xorg.conf-on kivül) ?

                        Azt olvastam, hogy a modeline rész kikapcsolása segithet a xorg.conf-ban. Próbálkozzak vele, vagy gondokat okozhat?
                        Nincsen modeline sorom, ez a friss xorg-om a csatolmányban.
                        A xorg.99.conf-ot is csatolom, most böngöm a server leállásának okát.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,708