Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha erre gondoltál használjátok egészséggel:
A boot-local-ba beírtam, hogy modprobe echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled, ám nem kapcsolta be a wifit így. Természetesen a modprobe acerhk után írtam be.
A boot-local-ba beírtam, hogy modprobe echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled, ám nem kapcsolta be a wifit így. Természetesen a modprobe acerhk után írtam be.
kisbetu wrote:Billegtyűkonbi nációt nem tudok, nálam az asztalra kibarmolt parancsikon a bejövős. Azt meg már megbeszéltük.Végig olvastam itt mind a 10 oldalt, ám sehol nem találtam erre vonatkozó részt. Hol beszéltük meg? És pontosan mit?
kisbetu wrote:Billegtyűkonbi nációt nem tudok, nálam az asztalra kibarmolt parancsikon a bejövős. Azt meg már megbeszéltük.Végig olvastam itt mind a 10 oldalt, ám sehol nem találtam erre vonatkozó részt. Hol beszéltük meg? És pontosan mit?
kisbetu wrote:boot.local nem fogadta magába?Fogalmam sincsen, hogy egy parancsot milyen módon „értethetek” meg a boot.local-al. Mert egy modult értem, hogy modprobe, de egy parancsot? Nomeg úgy szeretném, hogy ne rendszer betöltéskor induljon el a parancs, hanem akkor amikor Én akarom egy billentyűkombinációt használva, konzol nélkül.
kisbetu wrote:boot.local nem fogadta magába?Fogalmam sincsen, hogy egy parancsot milyen módon „értethetek” meg a boot.local-al. Mert egy modult értem, hogy modprobe, de egy parancsot? Nomeg úgy szeretném, hogy ne rendszer betöltéskor induljon el a parancs, hanem akkor amikor Én akarom egy billentyűkombinációt használva, konzol nélkül.
Az /etc/init.d/boot.local fájlba beírtam, hogy modprobe acerhk és az újra bootolás után már csak 1 parancsot kellett kiadnom: echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled
és megy a wifikártya. Kérdésem már csak az, hogy milyen lehetőségem van arra, hogy ezt a „echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled” parancsot ne kelljen konzolba írnom, hanem egy billentyűkombinációval adhassam ki?Az /etc/init.d/boot.local fájlba beírtam, hogy modprobe acerhk és az újra bootolás után már csak 1 parancsot kellett kiadnom: echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled
és megy a wifikártya. Kérdésem már csak az, hogy milyen lehetőségem van arra, hogy ezt a „echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled” parancsot ne kelljen konzolba írnom, hanem egy billentyűkombinációval adhassam ki?labor wrote:Régen használtam susét, de keress egy boot.local nevű fájlt az /etc/init.d, vagy /etc/rc.d könyvtárakban. Oda lehet írni rmmod, modprobe stb.Köszönöm , máris nézem.
-
SzerzőBejegyzés