Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2185047
    Tony Magic
    Felhasználó
      labor wrote:
      Régen használtam susét, de keress egy boot.local nevű fájlt az /etc/init.d, vagy /etc/rc.d könyvtárakban. Oda lehet írni rmmod, modprobe stb.

      Köszönöm , máris nézem.

      Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2185042
      Tony Magic
      Felhasználó

        Amire a kísérletezgetések után rájöttem:

        be kellene tölteni a a rendszernek elsőként az acerhk modult és csak utána az ath_pci modult. Hogyan tudom ezt elérni?

        Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2185043
        Tony Magic
        Felhasználó

          Amire a kísérletezgetések után rájöttem:

          be kellene tölteni a a rendszernek elsőként az acerhk modult és csak utána az ath_pci modult. Hogyan tudom ezt elérni?

          Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2185040
          Tony Magic
          Felhasználó

            No műxik a wifim 😛

            Most kísérletezgetem mi az amitől sikerélményem lett, ugyanis ezt úgy értem el, hogy rmmod ath_pci, rmmod ath_hal, majd újra betölt az ath_pci modul és ekkor ha kiadom a # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled parancsot, akkor éled fel a wifi.

            Próbálgatom, hogy mi határozza meg ezt, hogy boot után hiába vannak betöltve a szükséges modulok, ezeket a módosításokat végre kell hajtanom.

            Nos amire eddig rájöttem: eltávolítom az ath_pci és az ath_hal modulokat, majd betöltöm az acerhk modult és újra az ath_pci modult akkor van wifi,
            # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled paranccsal csupán a wifi ledjét kapcsolom be.
            Most próbálom, hogy blacklistre teszem az ath_hal modult, megnézem mi történik.

            Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2185041
            Tony Magic
            Felhasználó

              No műxik a wifim 😛

              Most kísérletezgetem mi az amitől sikerélményem lett, ugyanis ezt úgy értem el, hogy rmmod ath_pci, rmmod ath_hal, majd újra betölt az ath_pci modul és ekkor ha kiadom a # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled parancsot, akkor éled fel a wifi.

              Próbálgatom, hogy mi határozza meg ezt, hogy boot után hiába vannak betöltve a szükséges modulok, ezeket a módosításokat végre kell hajtanom.

              Nos amire eddig rájöttem: eltávolítom az ath_pci és az ath_hal modulokat, majd betöltöm az acerhk modult és újra az ath_pci modult akkor van wifi,
              # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled paranccsal csupán a wifi ledjét kapcsolom be.
              Most próbálom, hogy blacklistre teszem az ath_hal modult, megnézem mi történik.

              Hozzászólás: opensuse 11 #2165375
              Tony Magic
              Felhasználó
                Geeco wrote:
                Sziasztok!

                opensuse 11.0-hoz honnan lehet leszedni az nvidia drivert az opensuse oldaláról?
                Sajna elfelejtettem a linket… 🙁
                Tudom, megnézhetném én is, de így biztosabb… 🙂

                Előre is nagyon szépen köszi! 🙂

                Repóban benne van 😛

                Hozzászólás: opensuse 11 #2165376
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Geeco wrote:
                  Sziasztok!

                  opensuse 11.0-hoz honnan lehet leszedni az nvidia drivert az opensuse oldaláról?
                  Sajna elfelejtettem a linket… 🙁
                  Tudom, megnézhetném én is, de így biztosabb… 🙂

                  Előre is nagyon szépen köszi! 🙂

                  Repóban benne van 😛

                  Hozzászólás: Bash script #2053599
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    -OFF

                    Szerintem azóta megoldódott  a probléma , hogy utoljára jelentkezett 🙂

                    -ON

                    Hozzászólás: Audio CD üresnek látszik #2185480
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Ha jól gugliztam, az aiff nem kimondottan Linux-ra készült. Nem is tudom miért van ebben a formátumban, hiszen az mp3 van kibontva.

                      Bár az is elképzelhető, hogy az xmms lejátssza.

                      Állítólag a Foobar képes lejátszani.(ez emulátorral megy)

                      Hozzászólás: Audio CD üresnek látszik #2185481
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Ha jól gugliztam, az aiff nem kimondottan Linux-ra készült. Nem is tudom miért van ebben a formátumban, hiszen az mp3 van kibontva.

                        Bár az is elképzelhető, hogy az xmms lejátssza.

                        Állítólag a Foobar képes lejátszani.(ez emulátorral megy)

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 2,708