Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
labor wrote:Régen használtam susét, de keress egy boot.local nevű fájlt az /etc/init.d, vagy /etc/rc.d könyvtárakban. Oda lehet írni rmmod, modprobe stb.
Köszönöm , máris nézem.
Amire a kísérletezgetések után rájöttem:
be kellene tölteni a a rendszernek elsőként az acerhk modult és csak utána az ath_pci modult. Hogyan tudom ezt elérni?
Amire a kísérletezgetések után rájöttem:
be kellene tölteni a a rendszernek elsőként az acerhk modult és csak utána az ath_pci modult. Hogyan tudom ezt elérni?
No műxik a wifim 😛
Most kísérletezgetem mi az amitől sikerélményem lett, ugyanis ezt úgy értem el, hogy rmmod ath_pci, rmmod ath_hal, majd újra betölt az ath_pci modul és ekkor ha kiadom a # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled parancsot, akkor éled fel a wifi.
Próbálgatom, hogy mi határozza meg ezt, hogy boot után hiába vannak betöltve a szükséges modulok, ezeket a módosításokat végre kell hajtanom.
Nos amire eddig rájöttem: eltávolítom az ath_pci és az ath_hal modulokat, majd betöltöm az acerhk modult és újra az ath_pci modult akkor van wifi,
# echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled paranccsal csupán a wifi ledjét kapcsolom be.
Most próbálom, hogy blacklistre teszem az ath_hal modult, megnézem mi történik.No műxik a wifim 😛
Most kísérletezgetem mi az amitől sikerélményem lett, ugyanis ezt úgy értem el, hogy rmmod ath_pci, rmmod ath_hal, majd újra betölt az ath_pci modul és ekkor ha kiadom a # echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled parancsot, akkor éled fel a wifi.
Próbálgatom, hogy mi határozza meg ezt, hogy boot után hiába vannak betöltve a szükséges modulok, ezeket a módosításokat végre kell hajtanom.
Nos amire eddig rájöttem: eltávolítom az ath_pci és az ath_hal modulokat, majd betöltöm az acerhk modult és újra az ath_pci modult akkor van wifi,
# echo 1 >> /proc/driver/acerhk/wirelessled paranccsal csupán a wifi ledjét kapcsolom be.
Most próbálom, hogy blacklistre teszem az ath_hal modult, megnézem mi történik.Geeco wrote:Sziasztok!opensuse 11.0-hoz honnan lehet leszedni az nvidia drivert az opensuse oldaláról?
Sajna elfelejtettem a linket… 🙁
Tudom, megnézhetném én is, de így biztosabb… 🙂Előre is nagyon szépen köszi! 🙂
Repóban benne van 😛
Geeco wrote:Sziasztok!opensuse 11.0-hoz honnan lehet leszedni az nvidia drivert az opensuse oldaláról?
Sajna elfelejtettem a linket… 🙁
Tudom, megnézhetném én is, de így biztosabb… 🙂Előre is nagyon szépen köszi! 🙂
Repóban benne van 😛
-OFF
Szerintem azóta megoldódott a probléma , hogy utoljára jelentkezett 🙂
-ON
Ha jól gugliztam, az aiff nem kimondottan Linux-ra készült. Nem is tudom miért van ebben a formátumban, hiszen az mp3 van kibontva.
Bár az is elképzelhető, hogy az xmms lejátssza.
Állítólag a Foobar képes lejátszani.(ez emulátorral megy)
Ha jól gugliztam, az aiff nem kimondottan Linux-ra készült. Nem is tudom miért van ebben a formátumban, hiszen az mp3 van kibontva.
Bár az is elképzelhető, hogy az xmms lejátssza.
Állítólag a Foobar képes lejátszani.(ez emulátorral megy)
-
SzerzőBejegyzés