Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Találtam már ezt az oldalt, de ezzel sem megy. 🙁
uzsolt wrote:Nem a debug kell. Esetleg kernelfrissítés? Nem tudom, tényleg nem használok suse-t. Nincs meg esetleg csomagban?
http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/SuSE/2008-12/msg02113.htmlKöszönöm szépen, hogy fáradoztál, az adott linken nem tudtam kibogarászni olyat ami előrébb vinne engem 🙁
uzsolt wrote:Nem a debug kell. Esetleg kernelfrissítés? Nem tudom, tényleg nem használok suse-t. Nincs meg esetleg csomagban?
http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/SuSE/2008-12/msg02113.htmlKöszönöm szépen, hogy fáradoztál, az adott linken nem tudtam kibogarászni olyat ami előrébb vinne engem 🙁
uzsolt wrote:Milyen kernel fut? Olyan verziójú kernel-forrást kellene felrakni!Ugyan azt a tipust tettem fel, minden stimmel a verziószámokban, erre ügyeltem. Az lehet a gond, hogy kernel source van feltéve és nem a kernel-pae-debugsource ?
Mert csak olyat találtam, hogy kernel-source, kernel-pae-debug, kernel-pae-debugsource.Igaz az is, hogy a kernel-pae-debug és a debugsource verziószáma nem ugyan az mint a most használt kernelé. A repókban nem találok kernel-pae-source file-t. Csak a sima kernel-source-t.uname -a
Linux linux-bior 2.6.25.20-0.1-pae #1 SMP 2008-12-12 20:30:38 +0100 i686 i686 i386 GNU/Linuxuzsolt wrote:Milyen kernel fut? Olyan verziójú kernel-forrást kellene felrakni!Ugyan azt a tipust tettem fel, minden stimmel a verziószámokban, erre ügyeltem. Az lehet a gond, hogy kernel source van feltéve és nem a kernel-pae-debugsource ?
Mert csak olyat találtam, hogy kernel-source, kernel-pae-debug, kernel-pae-debugsource.Igaz az is, hogy a kernel-pae-debug és a debugsource verziószáma nem ugyan az mint a most használt kernelé. A repókban nem találok kernel-pae-source file-t. Csak a sima kernel-source-t.uname -a
Linux linux-bior 2.6.25.20-0.1-pae #1 SMP 2008-12-12 20:30:38 +0100 i686 i686 i386 GNU/LinuxA webforditas.hu-al próbáltam az installal megbarátkozni, de számomra még így is kína. Például még nem találkoztam olyannal, hogy KERNELPATH.
Most guglizom, hogy mi is ez.
csatoltam a madwifi-nek az install infóját, ha valaki találkozott már ilyen tipusú installal, örömmel venném, ha érthetővé tenné a számomra.KERNELPATH= a kernel helye…. mutatom a konzolt, itt ismét elakadt az install:
# make KERNELPATH=/usr/src/linux-2.6.25.20-0.1
Makefile.inc:91: *** KERNELCONF: /usr/src/linux-2.6.25.20-0.1/.config does not exist.. StopMegállt a tudományom 🙁
A webforditas.hu-al próbáltam az installal megbarátkozni, de számomra még így is kína. Például még nem találkoztam olyannal, hogy KERNELPATH.
Most guglizom, hogy mi is ez.
csatoltam a madwifi-nek az install infóját, ha valaki találkozott már ilyen tipusú installal, örömmel venném, ha érthetővé tenné a számomra.KERNELPATH= a kernel helye…. mutatom a konzolt, itt ismét elakadt az install:
# make KERNELPATH=/usr/src/linux-2.6.25.20-0.1
Makefile.inc:91: *** KERNELCONF: /usr/src/linux-2.6.25.20-0.1/.config does not exist.. StopMegállt a tudományom 🙁
Ha már ennyi szó esett a magyarkodásról, jó lenne tudni: mit jelent az a szó, hogy magyarkodás ?
Köszönöm uzsolt, a kernel-source volt a nyűgje, a make lement, most meg kellene értenem az installban, hogy mit tegyek, még olvasgatom, majd jelzem mire jutottam.
Köszönöm uzsolt, a kernel-source volt a nyűgje, a make lement, most meg kellene értenem az installban, hogy mit tegyek, még olvasgatom, majd jelzem mire jutottam.
-
SzerzőBejegyzés