Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ipp:/localhost:631/printers/HP720c
Erre gondoltál kisbetu?ipp:/localhost:631/printers/HP720c
Erre gondoltál kisbetu?11.0 HP 720c nyomtatót fel sem ismeri a rendszer. A 10.3 alatt szépen nyomtattam vele, most szerettem volna ismét nyomtatni, de most fel sem ismeri a suse. Kábeleket leellenőriztem, úgy tűnik az rendben (legalább is be vannak csatlakoztatva). A /var/run/cups/cups.sock file írási joga mindenkinek olvasható és írható is, bár a tulajdonos a root. Mit nézzek még meg, hogy nyomtathassak 11.0 alatt?
kisbetunek üzenem: tudom, láma vagyok.
Csupán hozzá kellett adnom a nyomtatót a vezérlőpultban. Így 2,5 év Linux használat után nem vagyok magamra ez ügyben büszke 🙁
Viszont azt nem értem, hogy látta a nyomtatót a nyomtatóvarázsló és mégis kézzel kellett kiválasztanom a listából ugyanazt a típust. Ez így rendben van,vagy automatán is fel kellett volna tennie a nyomtatót?11.0 HP 720c nyomtatót fel sem ismeri a rendszer. A 10.3 alatt szépen nyomtattam vele, most szerettem volna ismét nyomtatni, de most fel sem ismeri a suse. Kábeleket leellenőriztem, úgy tűnik az rendben (legalább is be vannak csatlakoztatva). A /var/run/cups/cups.sock file írási joga mindenkinek olvasható és írható is, bár a tulajdonos a root. Mit nézzek még meg, hogy nyomtathassak 11.0 alatt?
kisbetunek üzenem: tudom, láma vagyok.
Csupán hozzá kellett adnom a nyomtatót a vezérlőpultban. Így 2,5 év Linux használat után nem vagyok magamra ez ügyben büszke 🙁
Viszont azt nem értem, hogy látta a nyomtatót a nyomtatóvarázsló és mégis kézzel kellett kiválasztanom a listából ugyanazt a típust. Ez így rendben van,vagy automatán is fel kellett volna tennie a nyomtatót?Hikom@t wrote:Hello.Mivel nem találtam értelmes választ,leirást ide tenném fel kérdéseimet.Ubuntu 8.10 gnome debian/lenny (remélem jól irtam)rendszert használok mivel érdekel a linux és elegem van B.G. találmányából.Viszont szeretném elinditani a Transport tycoont,de sehogy nem sikerül,pedig leszedtem feltettem az OpenTTD ahogy leirták.Az a problémám hogy nem sikerul az eredeti TTD fájlokat bemásolni a OTTD mappájába mert nem volt megfelelő jogosultságom!!Miért?Hogyan lehet ezt áthidalni,megoldani?
Aztán ott a wine nevü alkalmazás amivel én nem tudok elinditani egy wines gamét,programot(mert azért vannak jó wines gamek).Kérdésem ugyanaz hogyan tudom megoldani a problémát?
Cedega,Actoneliso2(remélem jol irtam az utobbit)Cedega sem hajlando beolvasni semmit,az actoneliso2 pedig az iso fájlokat nem olvassa be!!Miért?
Ismét hangsúlyozom kezdő vagyok sok helyen kerestem választ,de sajnos nem találtam….
Válszokat köszönöm!!!
Érdekel a Linux, ez dicséretes. Windowsos játékot futtatni sem probléma, hiszen van jogtiszta szoftvered. Amit nem értek, hogy miért nem használsz játékra wint külön partíción és önállóan a Linuxot? Ha jogtiszta a wined használd külön, ha meg nem jogtiszta ne tedd fel a Linuxra. És sehová sem !
Hikom@t wrote:Hello.Mivel nem találtam értelmes választ,leirást ide tenném fel kérdéseimet.Ubuntu 8.10 gnome debian/lenny (remélem jól irtam)rendszert használok mivel érdekel a linux és elegem van B.G. találmányából.Viszont szeretném elinditani a Transport tycoont,de sehogy nem sikerül,pedig leszedtem feltettem az OpenTTD ahogy leirták.Az a problémám hogy nem sikerul az eredeti TTD fájlokat bemásolni a OTTD mappájába mert nem volt megfelelő jogosultságom!!Miért?Hogyan lehet ezt áthidalni,megoldani?
Aztán ott a wine nevü alkalmazás amivel én nem tudok elinditani egy wines gamét,programot(mert azért vannak jó wines gamek).Kérdésem ugyanaz hogyan tudom megoldani a problémát?
Cedega,Actoneliso2(remélem jol irtam az utobbit)Cedega sem hajlando beolvasni semmit,az actoneliso2 pedig az iso fájlokat nem olvassa be!!Miért?
Ismét hangsúlyozom kezdő vagyok sok helyen kerestem választ,de sajnos nem találtam….
Válszokat köszönöm!!!
Érdekel a Linux, ez dicséretes. Windowsos játékot futtatni sem probléma, hiszen van jogtiszta szoftvered. Amit nem értek, hogy miért nem használsz játékra wint külön partíción és önállóan a Linuxot? Ha jogtiszta a wined használd külön, ha meg nem jogtiszta ne tedd fel a Linuxra. És sehová sem !
kisbetu wrote:Remélem, spd beállítással is kipróbáltad.Nem találtam a BIOS-ban SPD beállítást.
kisbetu wrote:Remélem, spd beállítással is kipróbáltad.Nem találtam a BIOS-ban SPD beállítást.
A ramok a tesztek alapján hibátlanoknak tűnnek. Egyenként betéve a lapba az 1-es slotba hibátlanul megy a rendszer, de ha már bármilyen kombinációban 2 ramot teszek be akár az 1-2, akár az 1-3, akár a 2-3 slotokban, hamar kifagy a suse. Ha jól emlékszek a hynix és a kingston ramoknak nem ugyanaz a beállításuk. Most nézek utána, hogy melyiknek 3-3-3-7. Nomeg annak is, hogy mennyi a másiknak 🙂
A ramok a tesztek alapján hibátlanoknak tűnnek. Egyenként betéve a lapba az 1-es slotba hibátlanul megy a rendszer, de ha már bármilyen kombinációban 2 ramot teszek be akár az 1-2, akár az 1-3, akár a 2-3 slotokban, hamar kifagy a suse. Ha jól emlékszek a hynix és a kingston ramoknak nem ugyanaz a beállításuk. Most nézek utána, hogy melyiknek 3-3-3-7. Nomeg annak is, hogy mennyi a másiknak 🙂
-
SzerzőBejegyzés