Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: opensuse 11 #2165357
    Tony Magic
    Felhasználó

      ipp:/localhost:631/printers/HP720c
      Erre gondoltál kisbetu?

      Hozzászólás: opensuse 11 #2165358
      Tony Magic
      Felhasználó

        ipp:/localhost:631/printers/HP720c
        Erre gondoltál kisbetu?

        Hozzászólás: opensuse 11 #2165353
        Tony Magic
        Felhasználó

          11.0 HP 720c nyomtatót fel sem ismeri a rendszer. A 10.3 alatt szépen nyomtattam vele, most szerettem volna ismét nyomtatni, de most fel sem ismeri a suse. Kábeleket leellenőriztem, úgy tűnik az rendben (legalább is be vannak csatlakoztatva).  A /var/run/cups/cups.sock file írási joga mindenkinek olvasható és írható is, bár a tulajdonos a root. Mit nézzek még meg, hogy nyomtathassak 11.0 alatt?

          kisbetunek üzenem: tudom, láma vagyok.

          Csupán hozzá kellett adnom a nyomtatót a vezérlőpultban. Így 2,5 év Linux használat után nem vagyok magamra ez ügyben büszke  🙁
          Viszont azt nem értem, hogy látta a nyomtatót a nyomtatóvarázsló és mégis kézzel kellett kiválasztanom a listából ugyanazt a típust. Ez így rendben van,vagy automatán is fel kellett volna tennie a nyomtatót?

          Hozzászólás: opensuse 11 #2165354
          Tony Magic
          Felhasználó

            11.0 HP 720c nyomtatót fel sem ismeri a rendszer. A 10.3 alatt szépen nyomtattam vele, most szerettem volna ismét nyomtatni, de most fel sem ismeri a suse. Kábeleket leellenőriztem, úgy tűnik az rendben (legalább is be vannak csatlakoztatva).  A /var/run/cups/cups.sock file írási joga mindenkinek olvasható és írható is, bár a tulajdonos a root. Mit nézzek még meg, hogy nyomtathassak 11.0 alatt?

            kisbetunek üzenem: tudom, láma vagyok.

            Csupán hozzá kellett adnom a nyomtatót a vezérlőpultban. Így 2,5 év Linux használat után nem vagyok magamra ez ügyben büszke  🙁
            Viszont azt nem értem, hogy látta a nyomtatót a nyomtatóvarázsló és mégis kézzel kellett kiválasztanom a listából ugyanazt a típust. Ez így rendben van,vagy automatán is fel kellett volna tennie a nyomtatót?

            Hozzászólás: Nem találsz választ? #2184287
            Tony Magic
            Felhasználó
              Hikom@t wrote:
              Hello.Mivel nem találtam értelmes választ,leirást ide tenném fel kérdéseimet.

              Ubuntu 8.10 gnome debian/lenny (remélem jól irtam)rendszert használok mivel érdekel a linux és elegem van B.G. találmányából.Viszont szeretném elinditani a Transport tycoont,de sehogy nem sikerül,pedig leszedtem feltettem az OpenTTD ahogy leirták.Az a problémám hogy nem sikerul az eredeti TTD fájlokat bemásolni a OTTD mappájába mert nem volt megfelelő jogosultságom!!Miért?Hogyan lehet ezt áthidalni,megoldani?

              Aztán ott a wine nevü alkalmazás amivel én nem tudok elinditani egy wines gamét,programot(mert azért vannak jó wines gamek).Kérdésem ugyanaz hogyan tudom megoldani a problémát?

              Cedega,Actoneliso2(remélem jol irtam az utobbit)Cedega sem hajlando beolvasni semmit,az actoneliso2 pedig az iso fájlokat nem olvassa be!!Miért?

              Ismét hangsúlyozom kezdő vagyok sok helyen kerestem választ,de sajnos nem találtam….

              Válszokat köszönöm!!!

              Érdekel a Linux, ez dicséretes. Windowsos játékot futtatni sem probléma, hiszen van jogtiszta szoftvered. Amit nem értek, hogy miért nem használsz játékra wint külön partíción és önállóan a Linuxot? Ha jogtiszta a wined használd külön, ha meg nem jogtiszta ne tedd fel a Linuxra. És sehová sem !

              Hozzászólás: Nem találsz választ? #2184288
              Tony Magic
              Felhasználó
                Hikom@t wrote:
                Hello.Mivel nem találtam értelmes választ,leirást ide tenném fel kérdéseimet.

                Ubuntu 8.10 gnome debian/lenny (remélem jól irtam)rendszert használok mivel érdekel a linux és elegem van B.G. találmányából.Viszont szeretném elinditani a Transport tycoont,de sehogy nem sikerül,pedig leszedtem feltettem az OpenTTD ahogy leirták.Az a problémám hogy nem sikerul az eredeti TTD fájlokat bemásolni a OTTD mappájába mert nem volt megfelelő jogosultságom!!Miért?Hogyan lehet ezt áthidalni,megoldani?

                Aztán ott a wine nevü alkalmazás amivel én nem tudok elinditani egy wines gamét,programot(mert azért vannak jó wines gamek).Kérdésem ugyanaz hogyan tudom megoldani a problémát?

                Cedega,Actoneliso2(remélem jol irtam az utobbit)Cedega sem hajlando beolvasni semmit,az actoneliso2 pedig az iso fájlokat nem olvassa be!!Miért?

                Ismét hangsúlyozom kezdő vagyok sok helyen kerestem választ,de sajnos nem találtam….

                Válszokat köszönöm!!!

                Érdekel a Linux, ez dicséretes. Windowsos játékot futtatni sem probléma, hiszen van jogtiszta szoftvered. Amit nem értek, hogy miért nem használsz játékra wint külön partíción és önállóan a Linuxot? Ha jogtiszta a wined használd külön, ha meg nem jogtiszta ne tedd fel a Linuxra. És sehová sem !

                Hozzászólás: RAM-ok összeférhetősége #2184042
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Remélem, spd beállítással is kipróbáltad.

                  Nem találtam a BIOS-ban SPD beállítást.

                  Hozzászólás: RAM-ok összeférhetősége #2184043
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Remélem, spd beállítással is kipróbáltad.

                    Nem találtam a BIOS-ban SPD beállítást.

                    Hozzászólás: RAM-ok összeférhetősége #2184038
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      A ramok a tesztek alapján hibátlanoknak tűnnek. Egyenként betéve a lapba az 1-es slotba hibátlanul megy a rendszer, de ha már bármilyen kombinációban 2 ramot teszek be akár az 1-2, akár az 1-3, akár a 2-3 slotokban, hamar kifagy a suse. Ha jól emlékszek a hynix és a kingston ramoknak nem ugyanaz a beállításuk. Most nézek utána, hogy melyiknek 3-3-3-7. Nomeg annak is, hogy mennyi a másiknak 🙂

                      Hozzászólás: RAM-ok összeférhetősége #2184039
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        A ramok a tesztek alapján hibátlanoknak tűnnek. Egyenként betéve a lapba az 1-es slotba hibátlanul megy a rendszer, de ha már bármilyen kombinációban 2 ramot teszek be akár az 1-2, akár az 1-3, akár a 2-3 slotokban, hamar kifagy a suse. Ha jól emlékszek a hynix és a kingston ramoknak nem ugyanaz a beállításuk. Most nézek utána, hogy melyiknek 3-3-3-7. Nomeg annak is, hogy mennyi a másiknak 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 2,708