Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
11.0 alatt Gigabyte k8-ns alaplapi hangkártyát használok és csak 3 jack csatlakozás van a gépemben. Alapból egyik a kimenet 2 ch, 1 line bemenet, majd 1 mikrofon bemenet. Hogyan lehet ezeket úgy vezérelni, hogy 5.1 kimenetem legyen? Természetesen akkor nem lesz mikrofon és vonal bemenetem, de ez most nem gond. KDE 3.5-öt használok.
(win alatt ezt szoftveresen lehetett állítani)
A megoldás amit nem vettem észre, hogy a Kmix-ben a keverő-kapcsolók részben alul a csatornák számát kell 6ch-ra állítani, majd (kaffine-t használok DVD-re) a lejátszóban is be kell állítani az 5.1-et, így hibátlanul megy az 5.1.
11.0 alatt Gigabyte k8-ns alaplapi hangkártyát használok és csak 3 jack csatlakozás van a gépemben. Alapból egyik a kimenet 2 ch, 1 line bemenet, majd 1 mikrofon bemenet. Hogyan lehet ezeket úgy vezérelni, hogy 5.1 kimenetem legyen? Természetesen akkor nem lesz mikrofon és vonal bemenetem, de ez most nem gond. KDE 3.5-öt használok.
(win alatt ezt szoftveresen lehetett állítani)
A megoldás amit nem vettem észre, hogy a Kmix-ben a keverő-kapcsolók részben alul a csatornák számát kell 6ch-ra állítani, majd (kaffine-t használok DVD-re) a lejátszóban is be kell állítani az 5.1-et, így hibátlanul megy az 5.1.
mateatek wrote:http://linuxbox.hu/node/455
https://www.jondos.de/en/project/jondoKöszönöm szépen, olvasgatom. Bár amiket eddig találtam leírásokat azok mind külső proxikat ajánlanak, mert olyan, hogy IP cím eltüntetés, nem létezik, max fals címet ad tovább. Meglepett az egyik oldalon, hogy azzal kezdi: ha fel akarsz törni egy servert, először rejtsd el a címed…pfff… jó témába nyúltam bele 🙂
mateatek wrote:http://linuxbox.hu/node/455
https://www.jondos.de/en/project/jondoKöszönöm szépen, olvasgatom. Bár amiket eddig találtam leírásokat azok mind külső proxikat ajánlanak, mert olyan, hogy IP cím eltüntetés, nem létezik, max fals címet ad tovább. Meglepett az egyik oldalon, hogy azzal kezdi: ha fel akarsz törni egy servert, először rejtsd el a címed…pfff… jó témába nyúltam bele 🙂
GegSite wrote:Hello,A mai nap kiadtuk a Glest 3.2.0-át. Ezen verzió remélhetőleg kezelhetőbbé teszi a Glest-et, az oktatások, a hadjáratok, és a szcenáriók, valamint, az egyszerűsített menürendszer által. S még egy dolog a ‘Sötét Erdő’ környezet, ami még részletesebben kidolgozott modellekekel dolgozik az arra képes kártyákon.
Változások:
– LUA szkriptelés
– Új kinézet: ‘Sötét Erdő’ (Dark Forest)
– Oktatások
– Fejlesztett szöveg megjelenítés
– Csevej hang hozzáadása
– Új betöltőkép
– IP cím eltávolítva az új játékablakból
– Api Info ablak eltávolítvaLetöltés:
Windows Verzió: http://glest.org/en/downloads.php
Linux: A forrás és az adatkód elérhető SVN-en: https://glest.svn.sourceforge.net/svnroot/glestA teljes bejelentéshez kattints ide:
http://glest.org/glest_board/index.php?topic=4126.0
Üdvözlettel,
A Glest Csapat.Amennyiben része vagy a csapatnak és nem csak továbbítod a hírt, kézcsókom a glest fejlesztőinek és a magyarításon dolgozóknak ! Kitűnő játék !
GegSite wrote:Hello,A mai nap kiadtuk a Glest 3.2.0-át. Ezen verzió remélhetőleg kezelhetőbbé teszi a Glest-et, az oktatások, a hadjáratok, és a szcenáriók, valamint, az egyszerűsített menürendszer által. S még egy dolog a ‘Sötét Erdő’ környezet, ami még részletesebben kidolgozott modellekekel dolgozik az arra képes kártyákon.
Változások:
– LUA szkriptelés
– Új kinézet: ‘Sötét Erdő’ (Dark Forest)
– Oktatások
– Fejlesztett szöveg megjelenítés
– Csevej hang hozzáadása
– Új betöltőkép
– IP cím eltávolítva az új játékablakból
– Api Info ablak eltávolítvaLetöltés:
Windows Verzió: http://glest.org/en/downloads.php
Linux: A forrás és az adatkód elérhető SVN-en: https://glest.svn.sourceforge.net/svnroot/glestA teljes bejelentéshez kattints ide:
http://glest.org/glest_board/index.php?topic=4126.0
Üdvözlettel,
A Glest Csapat.Amennyiben része vagy a csapatnak és nem csak továbbítod a hírt, kézcsókom a glest fejlesztőinek és a magyarításon dolgozóknak ! Kitűnő játék !
labor wrote:kisbetu wrote:Pendrive-ra nem szoktunk desktop disztrókat tenni, pont az előnytelen helyfoglalás miatt.
De a te pened, te linukszod, te időd.Apámnak is van egy ilyen mániája hogy „pendrivelinux zsebben elfér a számítógéped”, közben ott a HDD-re telepített sokkal jobb rendszer… Beteges.
Ha csak netezek és szövegszerkesztek, akkor feleslegesnek tartom a teljesítményt igénylő hardvereket, így olyan gépet rakok össze ami a lehető leg kevesebbet fogyasztja az energiát. A fák megköszönik , igaz kisbetu ?
Mellesleg meglepődnél, ha tudnád milyen gyors egy pendrive-s rendszer. A panther és a suse jól vizsgázott.labor wrote:kisbetu wrote:Pendrive-ra nem szoktunk desktop disztrókat tenni, pont az előnytelen helyfoglalás miatt.
De a te pened, te linukszod, te időd.Apámnak is van egy ilyen mániája hogy „pendrivelinux zsebben elfér a számítógéped”, közben ott a HDD-re telepített sokkal jobb rendszer… Beteges.
Ha csak netezek és szövegszerkesztek, akkor feleslegesnek tartom a teljesítményt igénylő hardvereket, így olyan gépet rakok össze ami a lehető leg kevesebbet fogyasztja az energiát. A fák megköszönik , igaz kisbetu ?
Mellesleg meglepődnél, ha tudnád milyen gyors egy pendrive-s rendszer. A panther és a suse jól vizsgázott.kisbetu wrote:Ha pontosan mellette van (összeérnek), akkor valamiféle parted programmal össze lehet szervezni.CSAKHOGY
Ezt nem lehet a futó rendszeren.
Figyelni kell, hogy miféle partíciók voltak eddig, mert érhetnek meglepetések.(Teljesen elvarázsolt partícionálást találhatott ki a rendszergazdád a telepítéskor, ha most annyit le tudsz csípni a swapból, ami eléggé meg tudja növelni a root partíciót.)
Elvarázsolt a lehetőség amit a pendrive-re telepített suse okozott 🙂 3,5 gigát adtam meg neki rendszernek és csak 500 mega maradt szabad az meg…..khmmmm.. nem túl sok, most nézem mit szedhetek le a telepített programok közül, hogy több helyem legyen.
Megpróbálom egy másik rendszerről módosítani a partíciókat.kisbetu wrote:Ha pontosan mellette van (összeérnek), akkor valamiféle parted programmal össze lehet szervezni.CSAKHOGY
Ezt nem lehet a futó rendszeren.
Figyelni kell, hogy miféle partíciók voltak eddig, mert érhetnek meglepetések.(Teljesen elvarázsolt partícionálást találhatott ki a rendszergazdád a telepítéskor, ha most annyit le tudsz csípni a swapból, ami eléggé meg tudja növelni a root partíciót.)
Elvarázsolt a lehetőség amit a pendrive-re telepített suse okozott 🙂 3,5 gigát adtam meg neki rendszernek és csak 500 mega maradt szabad az meg…..khmmmm.. nem túl sok, most nézem mit szedhetek le a telepített programok közül, hogy több helyem legyen.
Megpróbálom egy másik rendszerről módosítani a partíciókat. -
SzerzőBejegyzés