Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse Linuxon a hang beállítása #2144161
    Tony Magic
    Felhasználó

      11.0 alatt Gigabyte k8-ns alaplapi hangkártyát használok és csak 3 jack csatlakozás van a gépemben. Alapból egyik a kimenet 2 ch, 1 line bemenet, majd 1 mikrofon bemenet. Hogyan lehet ezeket úgy vezérelni, hogy 5.1 kimenetem legyen? Természetesen akkor nem lesz mikrofon és vonal bemenetem, de ez most nem gond. KDE 3.5-öt használok.

      (win alatt ezt szoftveresen lehetett állítani)

      A megoldás amit nem vettem észre, hogy a Kmix-ben a keverő-kapcsolók részben alul a csatornák számát kell 6ch-ra állítani, majd (kaffine-t használok DVD-re) a lejátszóban is be kell állítani az 5.1-et, így hibátlanul megy az 5.1.

      Hozzászólás: Suse Linuxon a hang beállítása #2144162
      Tony Magic
      Felhasználó

        11.0 alatt Gigabyte k8-ns alaplapi hangkártyát használok és csak 3 jack csatlakozás van a gépemben. Alapból egyik a kimenet 2 ch, 1 line bemenet, majd 1 mikrofon bemenet. Hogyan lehet ezeket úgy vezérelni, hogy 5.1 kimenetem legyen? Természetesen akkor nem lesz mikrofon és vonal bemenetem, de ez most nem gond. KDE 3.5-öt használok.

        (win alatt ezt szoftveresen lehetett állítani)

        A megoldás amit nem vettem észre, hogy a Kmix-ben a keverő-kapcsolók részben alul a csatornák számát kell 6ch-ra állítani, majd (kaffine-t használok DVD-re) a lejátszóban is be kell állítani az 5.1-et, így hibátlanul megy az 5.1.

        Hozzászólás: IP cím elrejtése #2182731
        Tony Magic
        Felhasználó
          mateatek wrote:
          http://linuxbox.hu/node/455
          https://www.jondos.de/en/project/jondo

          Köszönöm szépen, olvasgatom. Bár amiket eddig találtam leírásokat azok mind külső proxikat ajánlanak, mert olyan, hogy IP cím eltüntetés, nem létezik, max fals címet ad tovább. Meglepett az egyik oldalon, hogy azzal kezdi: ha fel akarsz törni egy servert, először rejtsd el a címed…pfff… jó témába nyúltam bele 🙂

          Hozzászólás: IP cím elrejtése #2182732
          Tony Magic
          Felhasználó
            mateatek wrote:
            http://linuxbox.hu/node/455
            https://www.jondos.de/en/project/jondo

            Köszönöm szépen, olvasgatom. Bár amiket eddig találtam leírásokat azok mind külső proxikat ajánlanak, mert olyan, hogy IP cím eltüntetés, nem létezik, max fals címet ad tovább. Meglepett az egyik oldalon, hogy azzal kezdi: ha fel akarsz törni egy servert, először rejtsd el a címed…pfff… jó témába nyúltam bele 🙂

            Hozzászólás: Glest #2182583
            Tony Magic
            Felhasználó
              GegSite wrote:
              Hello,

              A mai nap kiadtuk a Glest 3.2.0-át. Ezen verzió remélhetőleg kezelhetőbbé teszi a Glest-et, az oktatások, a hadjáratok, és a szcenáriók, valamint, az egyszerűsített menürendszer által. S még egy dolog a ‘Sötét Erdő’ környezet, ami még részletesebben kidolgozott modellekekel dolgozik az arra képes kártyákon.

              Változások:

              – LUA szkriptelés
              – Új kinézet: ‘Sötét Erdő’ (Dark Forest)
              – Oktatások
              – Fejlesztett szöveg megjelenítés
              – Csevej hang hozzáadása
              – Új betöltőkép
              – IP cím eltávolítva az új játékablakból
              – Api Info ablak eltávolítva

              Letöltés:

              Windows Verzió: http://glest.org/en/downloads.php
              Linux: A forrás és az adatkód elérhető SVN-en: https://glest.svn.sourceforge.net/svnroot/glest

              A teljes bejelentéshez kattints ide:

              http://glest.org/glest_board/index.php?topic=4126.0

              Üdvözlettel,
              A Glest Csapat.

              Amennyiben része vagy a csapatnak és nem csak továbbítod a hírt, kézcsókom a glest fejlesztőinek és a magyarításon dolgozóknak ! Kitűnő játék !

              Hozzászólás: Glest #2182584
              Tony Magic
              Felhasználó
                GegSite wrote:
                Hello,

                A mai nap kiadtuk a Glest 3.2.0-át. Ezen verzió remélhetőleg kezelhetőbbé teszi a Glest-et, az oktatások, a hadjáratok, és a szcenáriók, valamint, az egyszerűsített menürendszer által. S még egy dolog a ‘Sötét Erdő’ környezet, ami még részletesebben kidolgozott modellekekel dolgozik az arra képes kártyákon.

                Változások:

                – LUA szkriptelés
                – Új kinézet: ‘Sötét Erdő’ (Dark Forest)
                – Oktatások
                – Fejlesztett szöveg megjelenítés
                – Csevej hang hozzáadása
                – Új betöltőkép
                – IP cím eltávolítva az új játékablakból
                – Api Info ablak eltávolítva

                Letöltés:

                Windows Verzió: http://glest.org/en/downloads.php
                Linux: A forrás és az adatkód elérhető SVN-en: https://glest.svn.sourceforge.net/svnroot/glest

                A teljes bejelentéshez kattints ide:

                http://glest.org/glest_board/index.php?topic=4126.0

                Üdvözlettel,
                A Glest Csapat.

                Amennyiben része vagy a csapatnak és nem csak továbbítod a hírt, kézcsókom a glest fejlesztőinek és a magyarításon dolgozóknak ! Kitűnő játék !

                Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181421
                Tony Magic
                Felhasználó
                  labor wrote:
                  kisbetu wrote:
                  Pendrive-ra nem szoktunk desktop disztrókat tenni, pont az előnytelen helyfoglalás miatt.
                  De a te pened, te linukszod, te időd.

                  Apámnak is van egy ilyen mániája hogy „pendrivelinux zsebben elfér a számítógéped”, közben ott a HDD-re telepített sokkal jobb rendszer… Beteges.

                  Ha csak netezek és szövegszerkesztek, akkor feleslegesnek tartom a teljesítményt igénylő hardvereket, így olyan gépet rakok össze ami a lehető leg kevesebbet fogyasztja az energiát. A fák megköszönik , igaz kisbetu ?
                  Mellesleg meglepődnél, ha tudnád milyen gyors egy pendrive-s rendszer. A panther és a suse jól vizsgázott.

                  Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181422
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    labor wrote:
                    kisbetu wrote:
                    Pendrive-ra nem szoktunk desktop disztrókat tenni, pont az előnytelen helyfoglalás miatt.
                    De a te pened, te linukszod, te időd.

                    Apámnak is van egy ilyen mániája hogy „pendrivelinux zsebben elfér a számítógéped”, közben ott a HDD-re telepített sokkal jobb rendszer… Beteges.

                    Ha csak netezek és szövegszerkesztek, akkor feleslegesnek tartom a teljesítményt igénylő hardvereket, így olyan gépet rakok össze ami a lehető leg kevesebbet fogyasztja az energiát. A fák megköszönik , igaz kisbetu ?
                    Mellesleg meglepődnél, ha tudnád milyen gyors egy pendrive-s rendszer. A panther és a suse jól vizsgázott.

                    Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181411
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Ha pontosan mellette van (összeérnek), akkor valamiféle parted programmal össze lehet szervezni.

                      CSAKHOGY

                      Ezt nem lehet a futó rendszeren.
                      Figyelni kell, hogy miféle partíciók voltak eddig, mert érhetnek meglepetések.

                      (Teljesen elvarázsolt partícionálást találhatott ki a rendszergazdád a telepítéskor, ha most annyit le tudsz csípni a swapból, ami eléggé meg tudja növelni a root partíciót.)

                      Elvarázsolt a lehetőség amit a pendrive-re telepített suse okozott 🙂 3,5 gigát adtam meg neki rendszernek és csak 500 mega maradt szabad az meg…..khmmmm.. nem túl sok, most nézem mit szedhetek le a telepített programok közül, hogy több helyem legyen.
                      Megpróbálom egy másik rendszerről módosítani a partíciókat.

                      Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181412
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Ha pontosan mellette van (összeérnek), akkor valamiféle parted programmal össze lehet szervezni.

                        CSAKHOGY

                        Ezt nem lehet a futó rendszeren.
                        Figyelni kell, hogy miféle partíciók voltak eddig, mert érhetnek meglepetések.

                        (Teljesen elvarázsolt partícionálást találhatott ki a rendszergazdád a telepítéskor, ha most annyit le tudsz csípni a swapból, ami eléggé meg tudja növelni a root partíciót.)

                        Elvarázsolt a lehetőség amit a pendrive-re telepített suse okozott 🙂 3,5 gigát adtam meg neki rendszernek és csak 500 mega maradt szabad az meg…..khmmmm.. nem túl sok, most nézem mit szedhetek le a telepített programok közül, hogy több helyem legyen.
                        Megpróbálom egy másik rendszerről módosítani a partíciókat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,708