Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181407
    Tony Magic
    Felhasználó

      Ugyan nekem nem a kezdeti beállítással vannak gondjaim, hanem már meglévő partíciókat szeretnék módosítani. 3 partícióm van, egyiken a „/” a másikon a „/home” és a harmadikon a „/swap” . A „/” kicsire sikeredett, így a swapból szeretnék lecsípni egy nagyobb részt és hozzátoldani a „/”-hez. Egyelőre a swapot átállítottam egy kisebb méretre a yast segítségével, de nem találtam lehetőséget arra, hogy ne elvegyek, hanem hozzátegyem az így megüresedett részt a „/”-hez. Van erre lehetőség úgy, hogy ne kelljen újra telepítenem a rendszert?

      Hozzászólás: Suse 11.0 particionálás beállítása. #2181408
      Tony Magic
      Felhasználó

        Ugyan nekem nem a kezdeti beállítással vannak gondjaim, hanem már meglévő partíciókat szeretnék módosítani. 3 partícióm van, egyiken a „/” a másikon a „/home” és a harmadikon a „/swap” . A „/” kicsire sikeredett, így a swapból szeretnék lecsípni egy nagyobb részt és hozzátoldani a „/”-hez. Egyelőre a swapot átállítottam egy kisebb méretre a yast segítségével, de nem találtam lehetőséget arra, hogy ne elvegyek, hanem hozzátegyem az így megüresedett részt a „/”-hez. Van erre lehetőség úgy, hogy ne kelljen újra telepítenem a rendszert?

        Hozzászólás: amsn hiba #2140596
        Tony Magic
        Felhasználó
          Soltan wrote:
          Sziasztok!
          A gond a következő:
          Feltettem Debian Etch alá az amsn-t egy laptopra ami wifin keresztül csatlakozik a routeremhez.
          Próbálok csatlakozni de a csatlakozás leáll és újraindul mert nem tudott a megadott idő alatt a szerverhez  konnektálni.
          A roureten ami egy dlink524-es a virtual szervernél forvardoltam a gép felé az 1863-as portot de ugyanaz a hiba.
          Az asztali gépemen megy minden simán forward nélkül is.
          Mit kéne tennem, hogy a wifis laptopról is tudjak amsn-zni.
          Köszi.

          Próbáltad a beállítások-kapcsolat (vagy csatlakozás) ott nem direkt az internetre, hanem csatlakozás HTTP módban?

          Hozzászólás: amsn hiba #2140597
          Tony Magic
          Felhasználó
            Soltan wrote:
            Sziasztok!
            A gond a következő:
            Feltettem Debian Etch alá az amsn-t egy laptopra ami wifin keresztül csatlakozik a routeremhez.
            Próbálok csatlakozni de a csatlakozás leáll és újraindul mert nem tudott a megadott idő alatt a szerverhez  konnektálni.
            A roureten ami egy dlink524-es a virtual szervernél forvardoltam a gép felé az 1863-as portot de ugyanaz a hiba.
            Az asztali gépemen megy minden simán forward nélkül is.
            Mit kéne tennem, hogy a wifis laptopról is tudjak amsn-zni.
            Köszi.

            Próbáltad a beállítások-kapcsolat (vagy csatlakozás) ott nem direkt az internetre, hanem csatlakozás HTTP módban?

            Tony Magic
            Felhasználó

              Nekem Suse fannak is sokat segített amiket ott olvastam, csak gratulálni tudok az oldal készítőjének !

              Tony Magic
              Felhasználó

                Nekem Suse fannak is sokat segített amiket ott olvastam, csak gratulálni tudok az oldal készítőjének !

                Hozzászólás: USB SP1 #2180610
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  A bootidő kb. 3-5 perc (franc se tudja, mindig megzavartak közben…), azt hiszem mindegyik USB 2.0-s port volt.

                  Azt hiszed, vagy meg is győződtél róla?  😛

                  Hozzászólás: USB SP1 #2180611
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    A bootidő kb. 3-5 perc (franc se tudja, mindig megzavartak közben…), azt hiszem mindegyik USB 2.0-s port volt.

                    Azt hiszed, vagy meg is győződtél róla?  😛

                    Hozzászólás: Linux üzemeltető rendszergazdát keresünk! #2182164
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      labor wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      Hát Én úgy gondolom, hogy csak elvállalom havi 500.000 Ft nettóért, de csak akkor, ha Suse 11.0-t kell karbantartani és engedik, hogy játsszak a Glesttel. 

                      Kösz, én jót derültem :). Ha egy menedzser ezt látná nem azon röhögne hogy csak suse 11.0, meg hogy Glest ( mert azt sem tudja hogy eszik vagy isszák), hanem a nettó ötszázezer :). De ha van menedzser papírod … 

                      Örülök, hogy pár percre jókedved lett az írásom nyomán 🙂
                      Olyan papírom van amilyet csak akarsz havi 500 ezerért 🙂

                      Hozzászólás: Linux üzemeltető rendszergazdát keresünk! #2182165
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        labor wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Hát Én úgy gondolom, hogy csak elvállalom havi 500.000 Ft nettóért, de csak akkor, ha Suse 11.0-t kell karbantartani és engedik, hogy játsszak a Glesttel. 

                        Kösz, én jót derültem :). Ha egy menedzser ezt látná nem azon röhögne hogy csak suse 11.0, meg hogy Glest ( mert azt sem tudja hogy eszik vagy isszák), hanem a nettó ötszázezer :). De ha van menedzser papírod … 

                        Örülök, hogy pár percre jókedved lett az írásom nyomán 🙂
                        Olyan papírom van amilyet csak akarsz havi 500 ezerért 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,708