Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux üzemeltető rendszergazdát keresünk! #2182158
    Tony Magic
    Felhasználó

      Hát Én úgy gondolom, hogy csak elvállalom havi 500.000 Ft nettóért, de csak akkor, ha Suse 11.0-t kell karbantartani és engedik, hogy játsszak a Glesttel. 

      Hozzászólás: Linux üzemeltető rendszergazdát keresünk! #2182159
      Tony Magic
      Felhasználó

        Hát Én úgy gondolom, hogy csak elvállalom havi 500.000 Ft nettóért, de csak akkor, ha Suse 11.0-t kell karbantartani és engedik, hogy játsszak a Glesttel. 

        Hozzászólás: USB SP1 #2180604
        Tony Magic
        Felhasználó
          vector wrote:
          Tony Magic wrote:
          Valóban meglepően gyorsan futott a boot után a bpanther. Azért az img keresés lerövidítése nagyban befolyásolja majd az usb-s rendszer megszerethetőségét. Nekem 2 perc volt minimum míg bebootolt.

          Értékelhető report nélkül változni sem fog ez a sebesség 🙁 13 gépen tudom most tesztelni, ezek mindegyikén a bootolás folyamatos és egy pontra sem kell várni 1-2 mp-nél többet. (mind p4)

          Jóvanna… hamarosan megtanulom, hogy milyen hibaleírást kell adjak, hogy szakszerű legyek 🙂

          Hozzászólás: USB SP1 #2180605
          Tony Magic
          Felhasználó
            vector wrote:
            Tony Magic wrote:
            Valóban meglepően gyorsan futott a boot után a bpanther. Azért az img keresés lerövidítése nagyban befolyásolja majd az usb-s rendszer megszerethetőségét. Nekem 2 perc volt minimum míg bebootolt.

            Értékelhető report nélkül változni sem fog ez a sebesség 🙁 13 gépen tudom most tesztelni, ezek mindegyikén a bootolás folyamatos és egy pontra sem kell várni 1-2 mp-nél többet. (mind p4)

            Jóvanna… hamarosan megtanulom, hogy milyen hibaleírást kell adjak, hogy szakszerű legyek 🙂

            Hozzászólás: USB SP1 #2180600
            Tony Magic
            Felhasználó
              vector wrote:
              Nah, az OOo3 miatt hízott meg ennyire. Nálam standard P4-en pont úgy bootol mint a régi 700Mb-os változat, semmilyen különbséget nem tapasztaltam.  Illetve TonyMagic rakta fel magának egy meglehetősen gyengusz gépre, de ő sem panaszkodott az img keresésen kívül.

              strapal: ráérsz ? :D))))
              a kicsi fiam kórházban, a maradék „ovoda” beteg, a szemem begyulladva az új KDE4-ből meg minden hiányzik ami a normális használathoz kellene… Szóval megvagyok.

              Valóban meglepően gyorsan futott a boot után a bpanther. Azért az img keresés lerövidítése nagyban befolyásolja majd az usb-s rendszer megszerethetőségét. Nekem 2 perc volt minimum míg bebootolt.

              Hozzászólás: USB SP1 #2180601
              Tony Magic
              Felhasználó
                vector wrote:
                Nah, az OOo3 miatt hízott meg ennyire. Nálam standard P4-en pont úgy bootol mint a régi 700Mb-os változat, semmilyen különbséget nem tapasztaltam.  Illetve TonyMagic rakta fel magának egy meglehetősen gyengusz gépre, de ő sem panaszkodott az img keresésen kívül.

                strapal: ráérsz ? :D))))
                a kicsi fiam kórházban, a maradék „ovoda” beteg, a szemem begyulladva az új KDE4-ből meg minden hiányzik ami a normális használathoz kellene… Szóval megvagyok.

                Valóban meglepően gyorsan futott a boot után a bpanther. Azért az img keresés lerövidítése nagyban befolyásolja majd az usb-s rendszer megszerethetőségét. Nekem 2 perc volt minimum míg bebootolt.

                Hozzászólás: boot gond #2181979
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Rius wrote:
                  Winfos alól, ezt sikerált, remélem ok

                  Én kérek elnézést, de a netikett szerint ezt talán nem így kellett volna megfogalmaznod.

                  Hozzászólás: boot gond #2181980
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    Rius wrote:
                    Winfos alól, ezt sikerált, remélem ok

                    Én kérek elnézést, de a netikett szerint ezt talán nem így kellett volna megfogalmaznod.

                    Hozzászólás: grub-install és dd MBR különbsége #2181773
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      gabaman wrote:

                      Mindjárt a 0. résznél hibáztál. Azt feltételezted, hogy a grub-install a grubot feltelepíti oda ahova akarod. Pedig nem. Ahogy fent is írtam a grub-install csak egy részben dinamikus kódot készít, bár nem egészn igaz, akár felfoghatod egy belső konfigurációs fájlnak is, ugyanis azt (is) tartalmazza, hogy hol van fizikailag az indító fájl (stage1). Először másold át a grub-ot a pendive-ra:

                      # cp -r /boot /media/disk

                      utána már működnie kell a grub-install parancsnak, úgyanis nem találta a grub fájloat a pendrive-on.

                      Köszönöm szépen az érthető és hasznos segítségedet.

                      Hozzászólás: grub-install és dd MBR különbsége #2181774
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        gabaman wrote:

                        Mindjárt a 0. résznél hibáztál. Azt feltételezted, hogy a grub-install a grubot feltelepíti oda ahova akarod. Pedig nem. Ahogy fent is írtam a grub-install csak egy részben dinamikus kódot készít, bár nem egészn igaz, akár felfoghatod egy belső konfigurációs fájlnak is, ugyanis azt (is) tartalmazza, hogy hol van fizikailag az indító fájl (stage1). Először másold át a grub-ot a pendive-ra:

                        # cp -r /boot /media/disk

                        utána már működnie kell a grub-install parancsnak, úgyanis nem találta a grub fájloat a pendrive-on.

                        Köszönöm szépen az érthető és hasznos segítségedet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 2,708