Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: grub-install és dd MBR különbsége #2181769
    Tony Magic
    Felhasználó

      Ugyan nem különbség, de grub problémám hátha ide is beillik. Pendrive-re szeretnék grubot telepíteni, eddig ezt tettem:
      # grub-install –root-directory=/media/disk /dev/sdd1

          GNU GRUB  version 0.97  (640K lower / 3072K upper memory)

      [ Minimal BASH-like line editing is supported.  For the first word, TAB
        lists possible command completions.  Anywhere else TAB lists the possible
        completions of a device/filename. ]
      grub> setup –stage2=/boot/grub/stage2 (hd0,1) (hd0,1)
      Checking if „/boot/grub/stage1” exists… no
      Checking if „/grub/stage1” exists… no

      Error 15: File not found
      grub> quit

      A /dev/sdd1 és a /media/disk mappába van csatolva. Melyik résznél csúszott meg a grub telepítése?

      Hozzászólás: grub-install és dd MBR különbsége #2181770
      Tony Magic
      Felhasználó

        Ugyan nem különbség, de grub problémám hátha ide is beillik. Pendrive-re szeretnék grubot telepíteni, eddig ezt tettem:
        # grub-install –root-directory=/media/disk /dev/sdd1

            GNU GRUB  version 0.97  (640K lower / 3072K upper memory)

        [ Minimal BASH-like line editing is supported.  For the first word, TAB
          lists possible command completions.  Anywhere else TAB lists the possible
          completions of a device/filename. ]
        grub> setup –stage2=/boot/grub/stage2 (hd0,1) (hd0,1)
        Checking if „/boot/grub/stage1” exists… no
        Checking if „/grub/stage1” exists… no

        Error 15: File not found
        grub> quit

        A /dev/sdd1 és a /media/disk mappába van csatolva. Melyik résznél csúszott meg a grub telepítése?

        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Tony Magic wrote:
          Vectorra ne várjatok, sok munkája van

          Biztos az lsusb-n dolgozik.

          Ismét sokat segítettél 😛

          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Tony Magic wrote:
            Vectorra ne várjatok, sok munkája van

            Biztos az lsusb-n dolgozik.

            Ismét sokat segítettél 😛

            Hozzászólás: Google para #2181315
            Tony Magic
            Felhasználó

              Ma találta ismét az irtóm ezt a vírust, valamelyik repóból szedtem fel, csak onnan telepítek.
              A googletől lehet tartani.

              Hozzászólás: Google para #2181316
              Tony Magic
              Felhasználó

                Ma találta ismét az irtóm ezt a vírust, valamelyik repóból szedtem fel, csak onnan telepítek.
                A googletől lehet tartani.

                Hozzászólás: Trójait találtam, elindul Linux alatt? #2180225
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Most már sok dolgot megállapítottunk, de azt nem, hogy ez a google sz…r milyen módon kerülhet fel a gépembe? Most csináltam egy reboot-ot és nem jött vissza a törölt file, remélem ez nem egy trükk.

                  OFF- bocsi vector, de fogadnád a privátomat?

                  Hozzászólás: Trójait találtam, elindul Linux alatt? #2180226
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Most már sok dolgot megállapítottunk, de azt nem, hogy ez a google sz…r milyen módon kerülhet fel a gépembe? Most csináltam egy reboot-ot és nem jött vissza a törölt file, remélem ez nem egy trükk.

                    OFF- bocsi vector, de fogadnád a privátomat?

                    Hozzászólás: Trójait találtam, elindul Linux alatt? #2180221
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      Gondolom nektek is megvan ez a mappa

                      Belenéztem az /usr/share könyvtárba.

                      Félelmetesen sok szar van benne… Google gadgets az pont nincs.

                      Az a furcsa, hogy pár napja telepítettem fel a második winchesterre a 11.0-t és abban is benne van. Lehet, hogy a KDE4-ből került bele, ami a kdenlive programhoz kell? Ezt a google-gadgets dolgot biztosan, hogy nem Én tettem fel szándékosan. A „szűz” suse-ba nem tettem semmi sem bele, csak a glest játékot, az 1 click-es ATI drivert és a kdenlive és ahhoz kapcsolódó kde4-es csomagokat.

                      Hozzászólás: Trójait találtam, elindul Linux alatt? #2180222
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Gondolom nektek is megvan ez a mappa

                        Belenéztem az /usr/share könyvtárba.

                        Félelmetesen sok szar van benne… Google gadgets az pont nincs.

                        Az a furcsa, hogy pár napja telepítettem fel a második winchesterre a 11.0-t és abban is benne van. Lehet, hogy a KDE4-ből került bele, ami a kdenlive programhoz kell? Ezt a google-gadgets dolgot biztosan, hogy nem Én tettem fel szándékosan. A „szűz” suse-ba nem tettem semmi sem bele, csak a glest játékot, az 1 click-es ATI drivert és a kdenlive és ahhoz kapcsolódó kde4-es csomagokat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 2,708