Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
strapal wrote:Én pl. ki szoktam iktatni az ipv6-ot:
A /etc/modrobe.conf fájlban azCode:alias sit0 ipv6sor elé be kell rakni egy #-t, és az utána levő (új) sorba kell írni, hogy
Code:alias sit0 offEztuán meg kell keresni a következő sort is:
Code:alias net-pf-10 ipv6ezt is ki kell kommentelni, majd egy új sorba kell írni, hogy
Code:alias net-pf-10 offVégül a /etc/modprobe.d/blacklist fájlba kell berakni a következő bejegyzést:
Code:blacklist ipv6Ezt találtam:
” Az IPv6 (Internet Protocol version 6; 6-os verziószámú Internet Protokoll) egy csomagkapcsolt hálózati rétegbeli protokoll, melyet az IPv4 (röviden IP) továbbfejlesztésére találtak ki. Az IPv4 32 bites címzése helyett az IPv6 128 bitet használ címzésre.
A szabad IPv4-es címek a közeljövőben várhatóan el fognak fogyni, és a továbbiakban majd nem lehet kiosztani új IP-címeket, így tovább már nem lehetne csatlakozni a rendszerhez. Ennek a problémának a megoldására kezdték el fejleszteni az IPv6-ot (az 5-ös verzó teljesen más célt szolgál, azért lett a következő verzió a 6-os) „
Használjuk már az új címzést? Ha nem akkor miért tették már most be?
strapal wrote:Én pl. ki szoktam iktatni az ipv6-ot:
A /etc/modrobe.conf fájlban azCode:alias sit0 ipv6sor elé be kell rakni egy #-t, és az utána levő (új) sorba kell írni, hogy
Code:alias sit0 offEztuán meg kell keresni a következő sort is:
Code:alias net-pf-10 ipv6ezt is ki kell kommentelni, majd egy új sorba kell írni, hogy
Code:alias net-pf-10 offVégül a /etc/modprobe.d/blacklist fájlba kell berakni a következő bejegyzést:
Code:blacklist ipv6Ezt találtam:
” Az IPv6 (Internet Protocol version 6; 6-os verziószámú Internet Protokoll) egy csomagkapcsolt hálózati rétegbeli protokoll, melyet az IPv4 (röviden IP) továbbfejlesztésére találtak ki. Az IPv4 32 bites címzése helyett az IPv6 128 bitet használ címzésre.
A szabad IPv4-es címek a közeljövőben várhatóan el fognak fogyni, és a továbbiakban majd nem lehet kiosztani új IP-címeket, így tovább már nem lehetne csatlakozni a rendszerhez. Ennek a problémának a megoldására kezdték el fejleszteni az IPv6-ot (az 5-ös verzó teljesen más célt szolgál, azért lett a következő verzió a 6-os) „
Használjuk már az új címzést? Ha nem akkor miért tették már most be?
gendelider wrote:Macbookomra (2,1 verzió, firmware akualizálva) – lemezhalál okán – feltettem a leopárdot, majd a 8.10-et eme leírás szerint (a 8.10 is ebben van).Az isight installja után a kamera működik a cheese-teszttel. A skype a beállításaiban felismeri a kamerát, fel is ajánlja, de a „test”-re kattintva a test-ablak középzöld színűre vált feketéből, de kép nincs.
Googlén „majdnem” találtam megoldásokat, de az ígéretesekre kattintva az oldalak (már?) nem voltak ott. 🙁
Van valakinek ötlete, tapasztalata e téren ???Hasonlót tapasztalok suse 11.0 alatt Én is, bár a kamera nem ugyan olyan mint a tied. Ha jól olvastam a neten, akkor a skype kamera kezelése nem igazán kiforrott.
gendelider wrote:Macbookomra (2,1 verzió, firmware akualizálva) – lemezhalál okán – feltettem a leopárdot, majd a 8.10-et eme leírás szerint (a 8.10 is ebben van).Az isight installja után a kamera működik a cheese-teszttel. A skype a beállításaiban felismeri a kamerát, fel is ajánlja, de a „test”-re kattintva a test-ablak középzöld színűre vált feketéből, de kép nincs.
Googlén „majdnem” találtam megoldásokat, de az ígéretesekre kattintva az oldalak (már?) nem voltak ott. 🙁
Van valakinek ötlete, tapasztalata e téren ???Hasonlót tapasztalok suse 11.0 alatt Én is, bár a kamera nem ugyan olyan mint a tied. Ha jól olvastam a neten, akkor a skype kamera kezelése nem igazán kiforrott.
T_chris wrote:Ez milyen telefon amúgy azon belül, hogy Sony Ericcson? 8.04-en én használtam K300-at, T610-et, W800-at Ezek régebbi tipusok, ha csatlakoztatod az usb-n, (W800) vagy RS232-n (a másik két telefonhoz van ilyen ezeréves kábelem) még nem kérdezi meg a telefon hogy milyen módban kapcsolódjon. Az ilyen régebbi vasakra több módon is tudok szerintem segíteni, ha leírod a típusát.
Ha újabb a készülék, amely már kérdez usb csatlakoztatásnál, akkor sajnos várnod kell 14-ig, mert akkor lesz a G502-m beélesítve T-mobile netre, mivel addig tart a Pannonos ami jelenleg meg van rendelve. Viszont akkor nekem is szükséges lesz ez a tudás. 🙂w350 i a telefonom. Mint írtam, már nem aktuális a dolog, hiszen maradok a suse-nél mindkét rendszernél.
T_chris wrote:Ez milyen telefon amúgy azon belül, hogy Sony Ericcson? 8.04-en én használtam K300-at, T610-et, W800-at Ezek régebbi tipusok, ha csatlakoztatod az usb-n, (W800) vagy RS232-n (a másik két telefonhoz van ilyen ezeréves kábelem) még nem kérdezi meg a telefon hogy milyen módban kapcsolódjon. Az ilyen régebbi vasakra több módon is tudok szerintem segíteni, ha leírod a típusát.
Ha újabb a készülék, amely már kérdez usb csatlakoztatásnál, akkor sajnos várnod kell 14-ig, mert akkor lesz a G502-m beélesítve T-mobile netre, mivel addig tart a Pannonos ami jelenleg meg van rendelve. Viszont akkor nekem is szükséges lesz ez a tudás. 🙂w350 i a telefonom. Mint írtam, már nem aktuális a dolog, hiszen maradok a suse-nél mindkét rendszernél.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
Természetesen desktop gépről beszélünk.Olyan űberszakértő én se vagyok, csak a fórumokon tanulok tőletek (legfőképpen E. Laci-tól).
Szóval vannak böngésző-sebezhetőségek (trükkösen megírt oldalak, „hibás” képek, flashek), amik varázslatos viselkedést
okozhatnak.
Viszont a linuksz egyik nagy előnye, hogy ezeket elég gyorsan kijavítják, onnan meg rajad (rajtunk) áll, hogy frissítünk-e.Köszönöm, remélem lesz időm utána böngeni, hogyan is működik ez az egész.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
Természetesen desktop gépről beszélünk.Olyan űberszakértő én se vagyok, csak a fórumokon tanulok tőletek (legfőképpen E. Laci-tól).
Szóval vannak böngésző-sebezhetőségek (trükkösen megírt oldalak, „hibás” képek, flashek), amik varázslatos viselkedést
okozhatnak.
Viszont a linuksz egyik nagy előnye, hogy ezeket elég gyorsan kijavítják, onnan meg rajad (rajtunk) áll, hogy frissítünk-e.Köszönöm, remélem lesz időm utána böngeni, hogyan is működik ez az egész.
kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
Természetesen desktop gépről beszélünk.kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
Természetesen desktop gépről beszélünk. -
SzerzőBejegyzés