Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 11.0 milyen modulok feleslegesek #2180123
    Tony Magic
    Felhasználó
      strapal wrote:
      Én pl. ki szoktam iktatni az ipv6-ot:
      A /etc/modrobe.conf fájlban az

      Code:
      alias sit0 ipv6

      sor elé be kell rakni egy #-t, és az utána levő (új) sorba kell írni, hogy

      Code:
      alias sit0 off

      Eztuán meg kell keresni a következő sort is:

      Code:
      alias net-pf-10 ipv6

      ezt is ki kell kommentelni, majd egy új sorba kell írni, hogy

      Code:
      alias net-pf-10 off

      Végül a /etc/modprobe.d/blacklist fájlba kell berakni a következő bejegyzést:

      Code:
      blacklist ipv6

      Ezt találtam:

      ” Az IPv6 (Internet Protocol version 6; 6-os verziószámú Internet Protokoll) egy csomagkapcsolt hálózati rétegbeli protokoll, melyet az IPv4 (röviden IP) továbbfejlesztésére találtak ki. Az IPv4 32 bites címzése helyett az IPv6 128 bitet használ címzésre.

      A szabad IPv4-es címek a közeljövőben várhatóan el fognak fogyni, és a továbbiakban majd nem lehet kiosztani új IP-címeket, így tovább már nem lehetne csatlakozni a rendszerhez. Ennek a problémának a megoldására kezdték el fejleszteni az IPv6-ot (az 5-ös verzó teljesen más célt szolgál, azért lett a következő verzió a 6-os) „

      Használjuk már az új címzést? Ha nem akkor miért tették már most be?

      Hozzászólás: suse 11.0 milyen modulok feleslegesek #2180124
      Tony Magic
      Felhasználó
        strapal wrote:
        Én pl. ki szoktam iktatni az ipv6-ot:
        A /etc/modrobe.conf fájlban az

        Code:
        alias sit0 ipv6

        sor elé be kell rakni egy #-t, és az utána levő (új) sorba kell írni, hogy

        Code:
        alias sit0 off

        Eztuán meg kell keresni a következő sort is:

        Code:
        alias net-pf-10 ipv6

        ezt is ki kell kommentelni, majd egy új sorba kell írni, hogy

        Code:
        alias net-pf-10 off

        Végül a /etc/modprobe.d/blacklist fájlba kell berakni a következő bejegyzést:

        Code:
        blacklist ipv6

        Ezt találtam:

        ” Az IPv6 (Internet Protocol version 6; 6-os verziószámú Internet Protokoll) egy csomagkapcsolt hálózati rétegbeli protokoll, melyet az IPv4 (röviden IP) továbbfejlesztésére találtak ki. Az IPv4 32 bites címzése helyett az IPv6 128 bitet használ címzésre.

        A szabad IPv4-es címek a közeljövőben várhatóan el fognak fogyni, és a továbbiakban majd nem lehet kiosztani új IP-címeket, így tovább már nem lehetne csatlakozni a rendszerhez. Ennek a problémának a megoldására kezdték el fejleszteni az IPv6-ot (az 5-ös verzó teljesen más célt szolgál, azért lett a következő verzió a 6-os) „

        Használjuk már az új címzést? Ha nem akkor miért tették már most be?

        Hozzászólás: macbook kamera skype-pal, ubuntu 8.10 #2179947
        Tony Magic
        Felhasználó
          gendelider wrote:
          Macbookomra (2,1 verzió, firmware akualizálva) – lemezhalál okán – feltettem a leopárdot, majd a 8.10-et  eme leírás szerint (a 8.10 is ebben van).

          Az isight installja után a kamera működik a cheese-teszttel. A skype a beállításaiban felismeri a kamerát, fel is ajánlja, de a „test”-re kattintva a test-ablak középzöld színűre vált feketéből, de kép nincs.

          Googlén „majdnem” találtam megoldásokat, de az ígéretesekre kattintva az oldalak (már?) nem voltak ott. 🙁
          Van valakinek ötlete, tapasztalata e téren  ???

          Hasonlót tapasztalok suse 11.0 alatt Én is, bár a kamera nem ugyan olyan mint a tied. Ha jól olvastam a neten, akkor a skype kamera kezelése nem igazán kiforrott.

          Hozzászólás: macbook kamera skype-pal, ubuntu 8.10 #2179948
          Tony Magic
          Felhasználó
            gendelider wrote:
            Macbookomra (2,1 verzió, firmware akualizálva) – lemezhalál okán – feltettem a leopárdot, majd a 8.10-et  eme leírás szerint (a 8.10 is ebben van).

            Az isight installja után a kamera működik a cheese-teszttel. A skype a beállításaiban felismeri a kamerát, fel is ajánlja, de a „test”-re kattintva a test-ablak középzöld színűre vált feketéből, de kép nincs.

            Googlén „majdnem” találtam megoldásokat, de az ígéretesekre kattintva az oldalak (már?) nem voltak ott. 🙁
            Van valakinek ötlete, tapasztalata e téren  ???

            Hasonlót tapasztalok suse 11.0 alatt Én is, bár a kamera nem ugyan olyan mint a tied. Ha jól olvastam a neten, akkor a skype kamera kezelése nem igazán kiforrott.

            Hozzászólás: 8.04 alatt modem felélesztése #2179699
            Tony Magic
            Felhasználó
              T_chris wrote:
              Ez milyen telefon amúgy azon belül, hogy Sony Ericcson? 8.04-en én használtam K300-at, T610-et, W800-at Ezek régebbi tipusok, ha csatlakoztatod az usb-n, (W800) vagy RS232-n (a másik két telefonhoz van ilyen ezeréves kábelem) még nem kérdezi meg a telefon hogy milyen módban kapcsolódjon. Az ilyen régebbi vasakra több módon is tudok szerintem segíteni, ha leírod a típusát.
              Ha újabb a készülék, amely már kérdez usb csatlakoztatásnál, akkor sajnos várnod kell 14-ig, mert akkor lesz a G502-m beélesítve T-mobile netre, mivel addig tart a Pannonos ami jelenleg meg van rendelve. Viszont akkor nekem is szükséges lesz ez a tudás. 🙂

              w350 i  a telefonom. Mint írtam, már nem aktuális a dolog, hiszen maradok a suse-nél mindkét rendszernél.

              Hozzászólás: 8.04 alatt modem felélesztése #2179700
              Tony Magic
              Felhasználó
                T_chris wrote:
                Ez milyen telefon amúgy azon belül, hogy Sony Ericcson? 8.04-en én használtam K300-at, T610-et, W800-at Ezek régebbi tipusok, ha csatlakoztatod az usb-n, (W800) vagy RS232-n (a másik két telefonhoz van ilyen ezeréves kábelem) még nem kérdezi meg a telefon hogy milyen módban kapcsolódjon. Az ilyen régebbi vasakra több módon is tudok szerintem segíteni, ha leírod a típusát.
                Ha újabb a készülék, amely már kérdez usb csatlakoztatásnál, akkor sajnos várnod kell 14-ig, mert akkor lesz a G502-m beélesítve T-mobile netre, mivel addig tart a Pannonos ami jelenleg meg van rendelve. Viszont akkor nekem is szükséges lesz ez a tudás. 🙂

                w350 i  a telefonom. Mint írtam, már nem aktuális a dolog, hiszen maradok a suse-nél mindkét rendszernél.

                Hozzászólás: 11.0 user root jelszóval? #2179745
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
                  Természetesen desktop gépről beszélünk.

                  Olyan űberszakértő én se vagyok, csak a fórumokon tanulok tőletek (legfőképpen E. Laci-tól).

                  Szóval vannak böngésző-sebezhetőségek (trükkösen megírt oldalak, „hibás” képek, flashek), amik varázslatos viselkedést
                  okozhatnak.
                  Viszont a linuksz egyik nagy előnye, hogy ezeket elég gyorsan kijavítják, onnan meg rajad (rajtunk) áll, hogy frissítünk-e.

                  Köszönöm, remélem lesz időm utána böngeni, hogyan is működik ez az egész.

                  Hozzászólás: 11.0 user root jelszóval? #2179746
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
                    Természetesen desktop gépről beszélünk.

                    Olyan űberszakértő én se vagyok, csak a fórumokon tanulok tőletek (legfőképpen E. Laci-tól).

                    Szóval vannak böngésző-sebezhetőségek (trükkösen megírt oldalak, „hibás” képek, flashek), amik varázslatos viselkedést
                    okozhatnak.
                    Viszont a linuksz egyik nagy előnye, hogy ezeket elég gyorsan kijavítják, onnan meg rajad (rajtunk) áll, hogy frissítünk-e.

                    Köszönöm, remélem lesz időm utána böngeni, hogyan is működik ez az egész.

                    Hozzászólás: 11.0 user root jelszóval? #2179739
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
                      Természetesen desktop gépről beszélünk.

                      Hozzászólás: 11.0 user root jelszóval? #2179740
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        kisbetu ha nincsen nyitva portom és a távoli hozzáférés is le van tiltva, akkor is van még behatolásra alkalmas rés egy „betörő” számára?
                        Természetesen desktop gépről beszélünk.

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 2,708