Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178831
    Tony Magic
    Felhasználó
      nanobit wrote:
      Vectornak: szerintem te is tisztában vagy vele, hogy rengeteg embernek van „alkotásra” hajlamossága. Sok embert ismerek például az egyetemen, aki rendkívül kreatív és rendhagyó ötletei vannak, de inkább csak magának csinálgatja a dolgait, mivel nincsen hol bemutatni a tudását. Nem egy levél érkezett, miszerint támogatják az ötletet és örülnek is neki, mivel vannak „bemutatásra váró” cuccaik. Tehát így jól összeszedve a gondolatokat az a cél, hogy az emberek meg tudják mutatni, mi is lakozik bennük és mások alkotásaiból még több ihletet nyerjenek. Nem célom megváltani a világot, de ha valamit meg sem próbálunk, abból sosem lesz semmi.

      Jó hozzá állás, tetszik 🙂

      Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178832
      Tony Magic
      Felhasználó
        nanobit wrote:
        Vectornak: szerintem te is tisztában vagy vele, hogy rengeteg embernek van „alkotásra” hajlamossága. Sok embert ismerek például az egyetemen, aki rendkívül kreatív és rendhagyó ötletei vannak, de inkább csak magának csinálgatja a dolgait, mivel nincsen hol bemutatni a tudását. Nem egy levél érkezett, miszerint támogatják az ötletet és örülnek is neki, mivel vannak „bemutatásra váró” cuccaik. Tehát így jól összeszedve a gondolatokat az a cél, hogy az emberek meg tudják mutatni, mi is lakozik bennük és mások alkotásaiból még több ihletet nyerjenek. Nem célom megváltani a világot, de ha valamit meg sem próbálunk, abból sosem lesz semmi.

        Jó hozzá állás, tetszik 🙂

        Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178953
        Tony Magic
        Felhasználó

          Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Furcsa, hogy arról az oldalról amit Macskajancsi belinkelt csupán a kde4 ment fel, más megadta nekem magát. Viszont a repókban volt a kdenlive-kde4, azt felrakva (egyelőre jónak tűnik) megy, igaz csak konzolból indítottam még.
          Induláskor jelezte, hogy az ffmpeg-el nem tud mit kezdeni. Tudja valaki, hogy az ffmpeg hiányában mit nem tudok majd megvalósítani a programmal? (kisbetunek: tudom, nem fogok tudni vasalni, kenyeret pirítani,  és lekvárt zsibbasztani 🙂  )

          ui: csatolom a képet, miszerint elindult a program. Azért csatolom, mert valahol olvastam, hogy megkövetelitek 😛

          Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178954
          Tony Magic
          Felhasználó

            Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Furcsa, hogy arról az oldalról amit Macskajancsi belinkelt csupán a kde4 ment fel, más megadta nekem magát. Viszont a repókban volt a kdenlive-kde4, azt felrakva (egyelőre jónak tűnik) megy, igaz csak konzolból indítottam még.
            Induláskor jelezte, hogy az ffmpeg-el nem tud mit kezdeni. Tudja valaki, hogy az ffmpeg hiányában mit nem tudok majd megvalósítani a programmal? (kisbetunek: tudom, nem fogok tudni vasalni, kenyeret pirítani,  és lekvárt zsibbasztani 🙂  )

            ui: csatolom a képet, miszerint elindult a program. Azért csatolom, mert valahol olvastam, hogy megkövetelitek 😛

            Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178943
            Tony Magic
            Felhasználó

              Nem volt sok választásom, így megkerestem a vastagon szedett szót és repókból feltettem. Elindult a telepítés, de ezzel a hibával leállt amit a képen is csatolok.

              Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178944
              Tony Magic
              Felhasználó

                Nem volt sok választásom, így megkerestem a vastagon szedett szót és repókból feltettem. Elindult a telepítés, de ezzel a hibával leállt amit a képen is csatolok.

                Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178939
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Ennél megáll a kdenlive telepítése. Nem értem mi a baja, miért nem települ 🙁

                  Csatolt képen van a hibaüzenet.

                  Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178940
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Ennél megáll a kdenlive telepítése. Nem értem mi a baja, miért nem települ 🙁

                    Csatolt képen van a hibaüzenet.

                    Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178821
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      vector wrote:
                      Up, csak mert ahogy várható volt, nagyon elült a téma…

                      vector wrote:
                      Elég nevetséges lenne, ha a szabad szoftver önmaga, nem lenne képes a fejlődésére…

                      Illetve igaza lenne a MS-nek, hogy alkalmatlan, hogy teljes értékű alternatív megoldás legyen.

                      Tudod nanobit, még mindig egy bajom van az egésszel, mi a célja a kezdeményezésnek?! Véletlenül se vedd kötekedésnek én támogatom a kezdeményezést, csak nem értem mit akarsz vele. Mondjuk, hogy lesz valaki a ki 2009-ben szerinted, vagy mindegy ki szerint, a legkreatívabb lesz, de aztán mi lesz? Aztán mi lesz az ötletével? Tud-e kamatozni, tanulni belőle a közösség?  Mi lesz az emberrel? Kap egy Ubuntu CD-t ? stb.

                      ( Sajnos a LinuxToDo projektem ami még elméleti síkon is sokkal összetettebb célokkal volt kitűzdelve, pedig több hónapos tervezés és gyakorlati munka volt mögötte, ennek a közösségnek érdektelen volt. Ezért is jó lenne, ha valaki fel tudná rázni a területet és tudna szervezni egy ütőképes kreatív csapatot.. )

                      Azt vizsgálta már valaki, hogy kik közül kerülnek ki a fejlesztők? Van-e idejük saját fejlesztésekre, vagy mások által kitalált, de hibás kódokat tesznek rendbe, mert nem futja többre a szabad idejükből? Biztos vagyok benne, hogy oka van annak, ha a magyarországi fejlesztők nem nagyon mozgolódnak. Nem gondolnám, hogy lusták, hiszen akkor semmit sem tennének értünk (amit személy szerint nagyra értékelek és hálás vagyok azért, hogy ma is Linux-ot használhatok ).

                      Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178822
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        vector wrote:
                        Up, csak mert ahogy várható volt, nagyon elült a téma…

                        vector wrote:
                        Elég nevetséges lenne, ha a szabad szoftver önmaga, nem lenne képes a fejlődésére…

                        Illetve igaza lenne a MS-nek, hogy alkalmatlan, hogy teljes értékű alternatív megoldás legyen.

                        Tudod nanobit, még mindig egy bajom van az egésszel, mi a célja a kezdeményezésnek?! Véletlenül se vedd kötekedésnek én támogatom a kezdeményezést, csak nem értem mit akarsz vele. Mondjuk, hogy lesz valaki a ki 2009-ben szerinted, vagy mindegy ki szerint, a legkreatívabb lesz, de aztán mi lesz? Aztán mi lesz az ötletével? Tud-e kamatozni, tanulni belőle a közösség?  Mi lesz az emberrel? Kap egy Ubuntu CD-t ? stb.

                        ( Sajnos a LinuxToDo projektem ami még elméleti síkon is sokkal összetettebb célokkal volt kitűzdelve, pedig több hónapos tervezés és gyakorlati munka volt mögötte, ennek a közösségnek érdektelen volt. Ezért is jó lenne, ha valaki fel tudná rázni a területet és tudna szervezni egy ütőképes kreatív csapatot.. )

                        Azt vizsgálta már valaki, hogy kik közül kerülnek ki a fejlesztők? Van-e idejük saját fejlesztésekre, vagy mások által kitalált, de hibás kódokat tesznek rendbe, mert nem futja többre a szabad idejükből? Biztos vagyok benne, hogy oka van annak, ha a magyarországi fejlesztők nem nagyon mozgolódnak. Nem gondolnám, hogy lusták, hiszen akkor semmit sem tennének értünk (amit személy szerint nagyra értékelek és hálás vagyok azért, hogy ma is Linux-ot használhatok ).

                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 2,708