Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nanobit wrote:Vectornak: szerintem te is tisztában vagy vele, hogy rengeteg embernek van „alkotásra” hajlamossága. Sok embert ismerek például az egyetemen, aki rendkívül kreatív és rendhagyó ötletei vannak, de inkább csak magának csinálgatja a dolgait, mivel nincsen hol bemutatni a tudását. Nem egy levél érkezett, miszerint támogatják az ötletet és örülnek is neki, mivel vannak „bemutatásra váró” cuccaik. Tehát így jól összeszedve a gondolatokat az a cél, hogy az emberek meg tudják mutatni, mi is lakozik bennük és mások alkotásaiból még több ihletet nyerjenek. Nem célom megváltani a világot, de ha valamit meg sem próbálunk, abból sosem lesz semmi.
Jó hozzá állás, tetszik 🙂
nanobit wrote:Vectornak: szerintem te is tisztában vagy vele, hogy rengeteg embernek van „alkotásra” hajlamossága. Sok embert ismerek például az egyetemen, aki rendkívül kreatív és rendhagyó ötletei vannak, de inkább csak magának csinálgatja a dolgait, mivel nincsen hol bemutatni a tudását. Nem egy levél érkezett, miszerint támogatják az ötletet és örülnek is neki, mivel vannak „bemutatásra váró” cuccaik. Tehát így jól összeszedve a gondolatokat az a cél, hogy az emberek meg tudják mutatni, mi is lakozik bennük és mások alkotásaiból még több ihletet nyerjenek. Nem célom megváltani a világot, de ha valamit meg sem próbálunk, abból sosem lesz semmi.Jó hozzá állás, tetszik 🙂
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Furcsa, hogy arról az oldalról amit Macskajancsi belinkelt csupán a kde4 ment fel, más megadta nekem magát. Viszont a repókban volt a kdenlive-kde4, azt felrakva (egyelőre jónak tűnik) megy, igaz csak konzolból indítottam még.
Induláskor jelezte, hogy az ffmpeg-el nem tud mit kezdeni. Tudja valaki, hogy az ffmpeg hiányában mit nem tudok majd megvalósítani a programmal? (kisbetunek: tudom, nem fogok tudni vasalni, kenyeret pirítani, és lekvárt zsibbasztani 🙂 )ui: csatolom a képet, miszerint elindult a program. Azért csatolom, mert valahol olvastam, hogy megkövetelitek 😛
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Furcsa, hogy arról az oldalról amit Macskajancsi belinkelt csupán a kde4 ment fel, más megadta nekem magát. Viszont a repókban volt a kdenlive-kde4, azt felrakva (egyelőre jónak tűnik) megy, igaz csak konzolból indítottam még.
Induláskor jelezte, hogy az ffmpeg-el nem tud mit kezdeni. Tudja valaki, hogy az ffmpeg hiányában mit nem tudok majd megvalósítani a programmal? (kisbetunek: tudom, nem fogok tudni vasalni, kenyeret pirítani, és lekvárt zsibbasztani 🙂 )ui: csatolom a képet, miszerint elindult a program. Azért csatolom, mert valahol olvastam, hogy megkövetelitek 😛
Nem volt sok választásom, így megkerestem a vastagon szedett szót és repókból feltettem. Elindult a telepítés, de ezzel a hibával leállt amit a képen is csatolok.
Nem volt sok választásom, így megkerestem a vastagon szedett szót és repókból feltettem. Elindult a telepítés, de ezzel a hibával leállt amit a képen is csatolok.
Ennél megáll a kdenlive telepítése. Nem értem mi a baja, miért nem települ 🙁
Csatolt képen van a hibaüzenet.
Ennél megáll a kdenlive telepítése. Nem értem mi a baja, miért nem települ 🙁
Csatolt képen van a hibaüzenet.
vector wrote:Up, csak mert ahogy várható volt, nagyon elült a téma…vector wrote:Elég nevetséges lenne, ha a szabad szoftver önmaga, nem lenne képes a fejlődésére…Illetve igaza lenne a MS-nek, hogy alkalmatlan, hogy teljes értékű alternatív megoldás legyen.
Tudod nanobit, még mindig egy bajom van az egésszel, mi a célja a kezdeményezésnek?! Véletlenül se vedd kötekedésnek én támogatom a kezdeményezést, csak nem értem mit akarsz vele. Mondjuk, hogy lesz valaki a ki 2009-ben szerinted, vagy mindegy ki szerint, a legkreatívabb lesz, de aztán mi lesz? Aztán mi lesz az ötletével? Tud-e kamatozni, tanulni belőle a közösség? Mi lesz az emberrel? Kap egy Ubuntu CD-t ? stb.
( Sajnos a LinuxToDo projektem ami még elméleti síkon is sokkal összetettebb célokkal volt kitűzdelve, pedig több hónapos tervezés és gyakorlati munka volt mögötte, ennek a közösségnek érdektelen volt. Ezért is jó lenne, ha valaki fel tudná rázni a területet és tudna szervezni egy ütőképes kreatív csapatot.. )
Azt vizsgálta már valaki, hogy kik közül kerülnek ki a fejlesztők? Van-e idejük saját fejlesztésekre, vagy mások által kitalált, de hibás kódokat tesznek rendbe, mert nem futja többre a szabad idejükből? Biztos vagyok benne, hogy oka van annak, ha a magyarországi fejlesztők nem nagyon mozgolódnak. Nem gondolnám, hogy lusták, hiszen akkor semmit sem tennének értünk (amit személy szerint nagyra értékelek és hálás vagyok azért, hogy ma is Linux-ot használhatok ).
vector wrote:Up, csak mert ahogy várható volt, nagyon elült a téma…vector wrote:Elég nevetséges lenne, ha a szabad szoftver önmaga, nem lenne képes a fejlődésére…Illetve igaza lenne a MS-nek, hogy alkalmatlan, hogy teljes értékű alternatív megoldás legyen.
Tudod nanobit, még mindig egy bajom van az egésszel, mi a célja a kezdeményezésnek?! Véletlenül se vedd kötekedésnek én támogatom a kezdeményezést, csak nem értem mit akarsz vele. Mondjuk, hogy lesz valaki a ki 2009-ben szerinted, vagy mindegy ki szerint, a legkreatívabb lesz, de aztán mi lesz? Aztán mi lesz az ötletével? Tud-e kamatozni, tanulni belőle a közösség? Mi lesz az emberrel? Kap egy Ubuntu CD-t ? stb.
( Sajnos a LinuxToDo projektem ami még elméleti síkon is sokkal összetettebb célokkal volt kitűzdelve, pedig több hónapos tervezés és gyakorlati munka volt mögötte, ennek a közösségnek érdektelen volt. Ezért is jó lenne, ha valaki fel tudná rázni a területet és tudna szervezni egy ütőképes kreatív csapatot.. )
Azt vizsgálta már valaki, hogy kik közül kerülnek ki a fejlesztők? Van-e idejük saját fejlesztésekre, vagy mások által kitalált, de hibás kódokat tesznek rendbe, mert nem futja többre a szabad idejükből? Biztos vagyok benne, hogy oka van annak, ha a magyarországi fejlesztők nem nagyon mozgolódnak. Nem gondolnám, hogy lusták, hiszen akkor semmit sem tennének értünk (amit személy szerint nagyra értékelek és hálás vagyok azért, hogy ma is Linux-ot használhatok ).
-
SzerzőBejegyzés