Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
l_lorincz wrote:Tony Magic wrote:Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer.
Szélmalom harc?
Azzá is válhat, ha feladjuk. Kérdés az, hogy megéri-e hosszú távon, hogy elterjedjen a Linux.
l_lorincz wrote:Tony Magic wrote:Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer.Szélmalom harc?
Azzá is válhat, ha feladjuk. Kérdés az, hogy megéri-e hosszú távon, hogy elterjedjen a Linux.
Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer. Ez természetesen azzal is jár, hogy (joggal) majd profitáljanak is a belefektetett munkájuk után, ha elterjed a Linux. Innen már csak egy ugrás volt a kérdés, hogy mi van akkor, ha elterjed?
Valóban jogos a kérdés, hogy jó-e a Linuxot használóknak, ha elterjed ez az oprendszer. Ezért tettem fel a kérdésemet ebben a topicban.
Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer. Ez természetesen azzal is jár, hogy (joggal) majd profitáljanak is a belefektetett munkájuk után, ha elterjed a Linux. Innen már csak egy ugrás volt a kérdés, hogy mi van akkor, ha elterjed?
Valóban jogos a kérdés, hogy jó-e a Linuxot használóknak, ha elterjed ez az oprendszer. Ezért tettem fel a kérdésemet ebben a topicban.
Nos rendben, egy kicsit mégis csak hallatom a hangom 🙂
Adatott egy lehetőség, hogy 2 éven belül valamelyik Linux disztribúciót be lehet vezetni majd az iskolákban, később pedig a hivatalokba.
Elgondoltam mi történne, ha ez megvalósul.
Első körben lesznek tanárok akik örömüket lelik benn és ezt át is tudják majd adni a tanítványoknak. Elkezdődhet egy kreatívabb gondolkodású generáció felnevelése. Megismerhetik mi az igazi (gondolkodási) szabadság. Ez pedig veszélyeket hordoz magában mind a mai politikának, mind bizonyos szoftvereket gyártóknak. Így hát ezek biztosan megpróbálják ellehetetleníteni a szabad szoftvereket. Ennek legjobb módja az, ha bebizonyítjuk, hogy semmivel sem biztonságosabbak a nyílt forráskódú operációs rendszerek mint a zárt. Hogyan érhető ez el? Természetesen a leglátványosabb módja az, ha vírusokat írunk és rákényszerítjük a nyílt forráskódú operációs rendszereket használókat arra, hogy használjanak vírusirtót rendszeresen. Így a vírusmentes operációs rendszer mítoszát szétforgácsolják, tehát ez már nem jelenthet előnyt a továbbiakban. Természetesen desktop gépekről beszélünk és nem szerverekről. Egy előny azért megmarad, ez pedig a rendszerünk testreszabása . Sajnos ez viszont már nem lesz elég arra, hogy a temérdek Ms oprendszerre gyártott játékkal felvegye a versenyt. Amíg ma a kitűnő grafikával megírt játékok kizárólag ms termékkel futnak, addig a Linux nem fog teret hódítani. Úgy gondolom tanítási céllal a Linux csak akkor maradhatna bent az oktatási intézményekben, ha jóval biztonságosabb maradna az Ms termékekkel szemben. Amennyiben ez a kritérium megvalósulna, nincs akadálya 2 éven belül annak, hogy elinduljon a karrierje az oktatásban.
Ez az Én véleményem, ha másképpen gondolod az nem baj.Nos rendben, egy kicsit mégis csak hallatom a hangom 🙂
Adatott egy lehetőség, hogy 2 éven belül valamelyik Linux disztribúciót be lehet vezetni majd az iskolákban, később pedig a hivatalokba.
Elgondoltam mi történne, ha ez megvalósul.
Első körben lesznek tanárok akik örömüket lelik benn és ezt át is tudják majd adni a tanítványoknak. Elkezdődhet egy kreatívabb gondolkodású generáció felnevelése. Megismerhetik mi az igazi (gondolkodási) szabadság. Ez pedig veszélyeket hordoz magában mind a mai politikának, mind bizonyos szoftvereket gyártóknak. Így hát ezek biztosan megpróbálják ellehetetleníteni a szabad szoftvereket. Ennek legjobb módja az, ha bebizonyítjuk, hogy semmivel sem biztonságosabbak a nyílt forráskódú operációs rendszerek mint a zárt. Hogyan érhető ez el? Természetesen a leglátványosabb módja az, ha vírusokat írunk és rákényszerítjük a nyílt forráskódú operációs rendszereket használókat arra, hogy használjanak vírusirtót rendszeresen. Így a vírusmentes operációs rendszer mítoszát szétforgácsolják, tehát ez már nem jelenthet előnyt a továbbiakban. Természetesen desktop gépekről beszélünk és nem szerverekről. Egy előny azért megmarad, ez pedig a rendszerünk testreszabása . Sajnos ez viszont már nem lesz elég arra, hogy a temérdek Ms oprendszerre gyártott játékkal felvegye a versenyt. Amíg ma a kitűnő grafikával megírt játékok kizárólag ms termékkel futnak, addig a Linux nem fog teret hódítani. Úgy gondolom tanítási céllal a Linux csak akkor maradhatna bent az oktatási intézményekben, ha jóval biztonságosabb maradna az Ms termékekkel szemben. Amennyiben ez a kritérium megvalósulna, nincs akadálya 2 éven belül annak, hogy elinduljon a karrierje az oktatásban.
Ez az Én véleményem, ha másképpen gondolod az nem baj.Még egyszer megpróbálom végigjárni azt az utat amit javasolnak.
su -c “OCICLI http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.0/KDE4-DEFAULT.ymp”
Ezt így hiába írom be nem indul el, ellenben a beteszem egy böngésző címsorába a http-től kezdődően, akkor elindul az 1 click. Van jelentősége annak, hogy a konzolból indul el az 1 click vagy egy böngészőből?
update: megpróbáltam feltenni az 1 clickkel, de ezeket a hibaüzeneteket kapom amiket csatoltam jpg-ben.
Még egyszer megpróbálom végigjárni azt az utat amit javasolnak.
su -c “OCICLI http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.0/KDE4-DEFAULT.ymp”
Ezt így hiába írom be nem indul el, ellenben a beteszem egy böngésző címsorába a http-től kezdődően, akkor elindul az 1 click. Van jelentősége annak, hogy a konzolból indul el az 1 click vagy egy böngészőből?
update: megpróbáltam feltenni az 1 clickkel, de ezeket a hibaüzeneteket kapom amiket csatoltam jpg-ben.
uzsolt wrote:balzamon wrote:Nekem semmi, legfeljebb arra akartam az egésszel célozni, hogy ez egy értelmetlen topic.Akkor sikerült 😉
(Megjegyezném, hogy azóta a topikindító nem sokszor nyilatkozott ezügyben.)A nyilatkozást rátok bízom . Hiszen a Ti véleményetek érdekel, nem a saját „hangomat” akarom hallatni 😛
uzsolt wrote:balzamon wrote:Nekem semmi, legfeljebb arra akartam az egésszel célozni, hogy ez egy értelmetlen topic.Akkor sikerült 😉
(Megjegyezném, hogy azóta a topikindító nem sokszor nyilatkozott ezügyben.)A nyilatkozást rátok bízom . Hiszen a Ti véleményetek érdekel, nem a saját „hangomat” akarom hallatni 😛
-
SzerzőBejegyzés