Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179041
    Tony Magic
    Felhasználó
      l_lorincz wrote:
      Tony Magic wrote:
      Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer.

      Szélmalom harc?

      Azzá is válhat, ha feladjuk. Kérdés az, hogy megéri-e hosszú távon, hogy elterjedjen a Linux.

      Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179042
      Tony Magic
      Felhasználó
        l_lorincz wrote:
        Tony Magic wrote:
        Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer.

        Szélmalom harc?

        Azzá is válhat, ha feladjuk. Kérdés az, hogy megéri-e hosszú távon, hogy elterjedjen a Linux.

        Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179037
        Tony Magic
        Felhasználó

          Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer. Ez természetesen azzal is jár, hogy (joggal) majd profitáljanak is a belefektetett munkájuk után, ha elterjed a Linux. Innen már csak egy ugrás volt a kérdés, hogy mi van akkor, ha elterjed?

          Valóban jogos a kérdés, hogy jó-e a Linuxot használóknak, ha elterjed ez az oprendszer. Ezért tettem fel a kérdésemet ebben a topicban.

          Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179038
          Tony Magic
          Felhasználó

            Az ötlet onnan jött, hogy vannak akik rengeteg időt, energiát fektetnek abba, hogy az államigazgatásban is megjelenjen a nyílt forráskódú operációs rendszer. Ez természetesen azzal is jár, hogy (joggal) majd profitáljanak is a belefektetett munkájuk után, ha elterjed a Linux. Innen már csak egy ugrás volt a kérdés, hogy mi van akkor, ha elterjed?

            Valóban jogos a kérdés, hogy jó-e a Linuxot használóknak, ha elterjed ez az oprendszer. Ezért tettem fel a kérdésemet ebben a topicban.

            Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179031
            Tony Magic
            Felhasználó

              Nos rendben, egy kicsit mégis csak hallatom a hangom 🙂

              Adatott egy lehetőség, hogy 2 éven belül valamelyik Linux disztribúciót be lehet vezetni majd az iskolákban, később pedig a hivatalokba.
              Elgondoltam mi történne, ha ez megvalósul.
              Első körben lesznek tanárok akik örömüket lelik benn és ezt át is tudják majd adni a tanítványoknak. Elkezdődhet egy kreatívabb gondolkodású generáció felnevelése. Megismerhetik mi az igazi (gondolkodási) szabadság. Ez pedig veszélyeket hordoz magában mind a mai politikának, mind bizonyos szoftvereket gyártóknak. Így hát ezek biztosan megpróbálják ellehetetleníteni a szabad szoftvereket. Ennek legjobb módja az, ha bebizonyítjuk, hogy semmivel sem biztonságosabbak a nyílt forráskódú operációs rendszerek mint a zárt. Hogyan érhető ez el? Természetesen a leglátványosabb módja az, ha vírusokat írunk  és rákényszerítjük a nyílt forráskódú operációs rendszereket használókat arra, hogy használjanak vírusirtót rendszeresen. Így a vírusmentes operációs rendszer mítoszát szétforgácsolják, tehát ez már nem jelenthet előnyt a továbbiakban. Természetesen desktop gépekről beszélünk és nem szerverekről. Egy előny azért megmarad, ez pedig a rendszerünk testreszabása . Sajnos ez viszont már nem lesz elég arra, hogy a temérdek Ms oprendszerre gyártott játékkal felvegye a versenyt. Amíg ma a kitűnő grafikával megírt játékok kizárólag ms termékkel futnak, addig a Linux nem fog teret hódítani. Úgy gondolom tanítási céllal a Linux csak akkor maradhatna bent az oktatási intézményekben, ha jóval biztonságosabb maradna az Ms termékekkel szemben. Amennyiben ez a kritérium megvalósulna, nincs akadálya 2 éven belül annak, hogy elinduljon a karrierje az oktatásban.
              Ez az Én véleményem, ha másképpen gondolod az nem baj.

              Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179032
              Tony Magic
              Felhasználó

                Nos rendben, egy kicsit mégis csak hallatom a hangom 🙂

                Adatott egy lehetőség, hogy 2 éven belül valamelyik Linux disztribúciót be lehet vezetni majd az iskolákban, később pedig a hivatalokba.
                Elgondoltam mi történne, ha ez megvalósul.
                Első körben lesznek tanárok akik örömüket lelik benn és ezt át is tudják majd adni a tanítványoknak. Elkezdődhet egy kreatívabb gondolkodású generáció felnevelése. Megismerhetik mi az igazi (gondolkodási) szabadság. Ez pedig veszélyeket hordoz magában mind a mai politikának, mind bizonyos szoftvereket gyártóknak. Így hát ezek biztosan megpróbálják ellehetetleníteni a szabad szoftvereket. Ennek legjobb módja az, ha bebizonyítjuk, hogy semmivel sem biztonságosabbak a nyílt forráskódú operációs rendszerek mint a zárt. Hogyan érhető ez el? Természetesen a leglátványosabb módja az, ha vírusokat írunk  és rákényszerítjük a nyílt forráskódú operációs rendszereket használókat arra, hogy használjanak vírusirtót rendszeresen. Így a vírusmentes operációs rendszer mítoszát szétforgácsolják, tehát ez már nem jelenthet előnyt a továbbiakban. Természetesen desktop gépekről beszélünk és nem szerverekről. Egy előny azért megmarad, ez pedig a rendszerünk testreszabása . Sajnos ez viszont már nem lesz elég arra, hogy a temérdek Ms oprendszerre gyártott játékkal felvegye a versenyt. Amíg ma a kitűnő grafikával megírt játékok kizárólag ms termékkel futnak, addig a Linux nem fog teret hódítani. Úgy gondolom tanítási céllal a Linux csak akkor maradhatna bent az oktatási intézményekben, ha jóval biztonságosabb maradna az Ms termékekkel szemben. Amennyiben ez a kritérium megvalósulna, nincs akadálya 2 éven belül annak, hogy elinduljon a karrierje az oktatásban.
                Ez az Én véleményem, ha másképpen gondolod az nem baj.

                Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178935
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Még egyszer megpróbálom végigjárni azt az utat amit javasolnak.

                  su -c “OCICLI http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.0/KDE4-DEFAULT.ymp”

                  Ezt így hiába írom be nem indul el, ellenben a beteszem egy böngésző címsorába a http-től kezdődően, akkor elindul az 1 click. Van jelentősége annak, hogy a konzolból indul el az 1 click vagy egy böngészőből?

                  update: megpróbáltam feltenni az 1 clickkel, de ezeket a hibaüzeneteket kapom amiket csatoltam jpg-ben.

                  Hozzászólás: kdenlive kifagy. #2178936
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Még egyszer megpróbálom végigjárni azt az utat amit javasolnak.

                    su -c “OCICLI http://download.opensuse.org/repositories/KDE:/KDE4:/Factory:/Desktop/openSUSE_11.0/KDE4-DEFAULT.ymp”

                    Ezt így hiába írom be nem indul el, ellenben a beteszem egy böngésző címsorába a http-től kezdődően, akkor elindul az 1 click. Van jelentősége annak, hogy a konzolból indul el az 1 click vagy egy böngészőből?

                    update: megpróbáltam feltenni az 1 clickkel, de ezeket a hibaüzeneteket kapom amiket csatoltam jpg-ben.

                    Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179029
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      balzamon wrote:
                      Nekem semmi, legfeljebb arra akartam az egésszel célozni, hogy ez egy értelmetlen topic.

                      Akkor sikerült 😉
                      (Megjegyezném, hogy azóta a topikindító nem sokszor nyilatkozott ezügyben.)

                      A nyilatkozást rátok bízom . Hiszen a Ti véleményetek érdekel, nem a saját „hangomat” akarom hallatni 😛

                      Hozzászólás: Mi lesz a Linuxal, ha elterjed? #2179030
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        balzamon wrote:
                        Nekem semmi, legfeljebb arra akartam az egésszel célozni, hogy ez egy értelmetlen topic.

                        Akkor sikerült 😉
                        (Megjegyezném, hogy azóta a topikindító nem sokszor nyilatkozott ezügyben.)

                        A nyilatkozást rátok bízom . Hiszen a Ti véleményetek érdekel, nem a saját „hangomat” akarom hallatni 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 2,708