uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169901
    uzsolt
    Felhasználó
      Mishi wrote:
      Vagy mondjatok egy olyan, ezeknél gyorsabb disztrót, ami rpm alapú, stabil és új gnome-mal rendelkezik, gondtalanul felmegy rá az ati driver és már a telepítés során minden lényeges, fordításhoz szükséges csomagot feltesz, ha kérem. Ja, és x86_64-es változata legyen. 🙂

      PLD. Nem tudom, hogy gyorsabb-e „ezeknél”, meg hogy melyik az új gnome. De arra készülj fel, hogy semmi grafikus beállítócsoda nem lesz, neked kell megcsinálnod mindent, parancssorban…

      Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147377
      uzsolt
      Felhasználó

        Nem tudom, de nagy változások vannak. Én majd csak a véglegest fogom használni.

        Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147378
        uzsolt
        Felhasználó

          Nem tudom, de nagy változások vannak. Én majd csak a véglegest fogom használni.

          Hozzászólás: A szolgáltatók törvénytelen díjai. #2183433
          uzsolt
          Felhasználó

            Nem csak a pannon puma csinálja ezt, hanem tudomásom szerint sok más szolgáltató is.
            http://www.fogyasztok.hu/cikk/20080801/sarga_csekk_koltseg_fizetesi_kotelezettseg_kit_terhel/
            http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/buntetik_a_sarga_csekkel_fizetoket/2065972/
            Ez még tavaly augusztusban volt „sláger-téma”, kicsit későn kapcsoltál 😉

            Hozzászólás: A szolgáltatók törvénytelen díjai. #2183434
            uzsolt
            Felhasználó

              Nem csak a pannon puma csinálja ezt, hanem tudomásom szerint sok más szolgáltató is.
              http://www.fogyasztok.hu/cikk/20080801/sarga_csekk_koltseg_fizetesi_kotelezettseg_kit_terhel/
              http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/buntetik_a_sarga_csekkel_fizetoket/2065972/
              Ez még tavaly augusztusban volt „sláger-téma”, kicsit későn kapcsoltál 😉

              Hozzászólás: Adat DVD írás konzolból #2183431
              uzsolt
              Felhasználó
                siliconnet wrote:
                megnéztem a linkeket, de azok csak az image állományok írását taglalja. Van valami más ötlet?

                Igen, van: ne csak nézd meg, hanem olvasd el őket rendesen!!!

                Suppose that you want to burn the content of /my/directory/datas…

                Lefordítsam, vagy érted?

                Hozzászólás: Adat DVD írás konzolból #2183432
                uzsolt
                Felhasználó
                  siliconnet wrote:
                  megnéztem a linkeket, de azok csak az image állományok írását taglalja. Van valami más ötlet?

                  Igen, van: ne csak nézd meg, hanem olvasd el őket rendesen!!!

                  Suppose that you want to burn the content of /my/directory/datas…

                  Lefordítsam, vagy érted?

                  Hozzászólás: Függőségek, csomagok #2183353
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    lapatyo wrote:
                    U.i.: Pl. a következő üzenet: ponyprog2000: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.9′ not found (required by /usr/lib/libVx.so.1.90)

                    Holott telepítettem a libVx.so.1.90 csomagot. Mit tegyek? 😮
                    Szerintem épp a LibVx.so.1.90-[red]nek[/red] kell.

                    Hozzászólás: Függőségek, csomagok #2183354
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      lapatyo wrote:
                      U.i.: Pl. a következő üzenet: ponyprog2000: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.9′ not found (required by /usr/lib/libVx.so.1.90)

                      Holott telepítettem a libVx.so.1.90 csomagot. Mit tegyek? 😮
                      Szerintem épp a LibVx.so.1.90-[red]nek[/red] kell.

                      Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169844
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Paler wrote:
                        Az otthoni gép nem egy banki hálózat része, hogy semmit nem lehet rá feltenni azon a pár programon kívül, ha csak a rendszergazda nem ad rá jogot.

                        Paler wrote:
                        Be állítottam felhasználói fiókokat régebben, de volt hogy akkor is telepakolta a rendszert virusokkal, meg minden szeméttel, meg ha nem is az én fiókomat. Ahhoz meg nem volt kedvem, hogy pl. minden egyes telepítésnél ráncigáljanak, hogy engedélyezzem.
                        Akkor ezen ne csodálkozz. Ha minden jött-ment minden innen-onnan összeszedett programot feltelepíthet meg a System meg a Program Files könyvtárakat úgy írhatja, ahogy akarja, akkor nem kell meglepődni, hogy minden hülyeséget összeszedtek. Ha egy felhasználó nem írhatja tetszőlegesen a rendszerkönyvtárakat, az már egy lépés előre. Ha írhatja, akkor egy lépés hátra 😛
                        Nemhiába van már a *nix rendszereken egy rendszergazda (root), akin kívül (általában) más nem telepíthet, nem írogathat át mindent a rendszerkönyvtárakban, stb.
                        Sőt, ha jól rémlik, van olyan lehetőség, hogy „Hardverprofilok”, itt meg lehet adni, hogy miket „lásson” a rendszer. Ha nem „látja” a hálókártyát, nem látja a videóid partícióját egy profilban, akkor azokhoz (szerintem) nem is fog hozzáférni program, nem fog netre kicsászkálni, nem fogja megvírusozni a videós partíciót.
                        A víruskeresővel pedig ha tetszik, ha nem, együtt kell élned, ami ha fut a háttérben, jónéhány vírust kiszűrhet már azelőtt, hogy elszaporodna.
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 9,618