uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169845
    uzsolt
    Felhasználó
      Paler wrote:
      Az otthoni gép nem egy banki hálózat része, hogy semmit nem lehet rá feltenni azon a pár programon kívül, ha csak a rendszergazda nem ad rá jogot.

      Paler wrote:
      Be állítottam felhasználói fiókokat régebben, de volt hogy akkor is telepakolta a rendszert virusokkal, meg minden szeméttel, meg ha nem is az én fiókomat. Ahhoz meg nem volt kedvem, hogy pl. minden egyes telepítésnél ráncigáljanak, hogy engedélyezzem.
      Akkor ezen ne csodálkozz. Ha minden jött-ment minden innen-onnan összeszedett programot feltelepíthet meg a System meg a Program Files könyvtárakat úgy írhatja, ahogy akarja, akkor nem kell meglepődni, hogy minden hülyeséget összeszedtek. Ha egy felhasználó nem írhatja tetszőlegesen a rendszerkönyvtárakat, az már egy lépés előre. Ha írhatja, akkor egy lépés hátra 😛
      Nemhiába van már a *nix rendszereken egy rendszergazda (root), akin kívül (általában) más nem telepíthet, nem írogathat át mindent a rendszerkönyvtárakban, stb.
      Sőt, ha jól rémlik, van olyan lehetőség, hogy „Hardverprofilok”, itt meg lehet adni, hogy miket „lásson” a rendszer. Ha nem „látja” a hálókártyát, nem látja a videóid partícióját egy profilban, akkor azokhoz (szerintem) nem is fog hozzáférni program, nem fog netre kicsászkálni, nem fogja megvírusozni a videós partíciót.
      A víruskeresővel pedig ha tetszik, ha nem, együtt kell élned, ami ha fut a háttérben, jónéhány vírust kiszűrhet már azelőtt, hogy elszaporodna.
      Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169784
      uzsolt
      Felhasználó
        InterMatrix wrote:
        Mára már nem jellemző, csak speciális esetekben. Legtöbb esetben több a nyűg vele, mint a haszon, egy újabb hardver esetén hazavághatod a kialakított rendszeredet.
        DISZTRÓFÜGGŐ!!! Ubuntu alatt nem valószínű, hogy kernelt fogsz fordítani, de gentoo, meg a legtöbb forrásalapú disztrónál igen!

        InterMatrix wrote:
        Elvétve, forrásból szoftver fordításokra szükség lehet (ennek leírását mellékelik, segítség nélkül megoldható), de a modernebb disztrók terjesztői gondoskodnak a kész csomagok elérhetőségéről.
        A modern helyett mondjuk inkább azt, hogy a legelterjedtebb disztrók.

        Paler wrote:
        Telepíteném én, csak minden nap 16-ig dolgozok , szal delelőt-délután ha az időm engedi , a melóhelyen kutakodok a neten a Linuxos dolgok után, és kérdezek ha valamit nem értek.
        Akkor én is valamit nem értek, így kérdezek: miért nem telepítesz végre fel valamit, amit el is kezdesz használni? A nap nem ér véget 16 órakor 😛

        Paler wrote:
        A melóhelyen az a filozófiánk: hogy nem utána kell járni a dolgoknak, hanem elibe kell menni (megelőzni a problémákat) !
        A puding próbája az evés… Amíg nem próbálod meg, addig nem tudod, milyen problémákkal fogsz szembesülni. És nem hiszem, hogy az összes létező linuxszal kapcsolatos problémának utána fogsz olvasni (bár ki tudja, mit csinálsz a melóhelyeden 16-ig 😉 ).
        Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169785
        uzsolt
        Felhasználó
          InterMatrix wrote:
          Mára már nem jellemző, csak speciális esetekben. Legtöbb esetben több a nyűg vele, mint a haszon, egy újabb hardver esetén hazavághatod a kialakított rendszeredet.
          DISZTRÓFÜGGŐ!!! Ubuntu alatt nem valószínű, hogy kernelt fogsz fordítani, de gentoo, meg a legtöbb forrásalapú disztrónál igen!

          InterMatrix wrote:
          Elvétve, forrásból szoftver fordításokra szükség lehet (ennek leírását mellékelik, segítség nélkül megoldható), de a modernebb disztrók terjesztői gondoskodnak a kész csomagok elérhetőségéről.
          A modern helyett mondjuk inkább azt, hogy a legelterjedtebb disztrók.

          Paler wrote:
          Telepíteném én, csak minden nap 16-ig dolgozok , szal delelőt-délután ha az időm engedi , a melóhelyen kutakodok a neten a Linuxos dolgok után, és kérdezek ha valamit nem értek.
          Akkor én is valamit nem értek, így kérdezek: miért nem telepítesz végre fel valamit, amit el is kezdesz használni? A nap nem ér véget 16 órakor 😛

          Paler wrote:
          A melóhelyen az a filozófiánk: hogy nem utána kell járni a dolgoknak, hanem elibe kell menni (megelőzni a problémákat) !
          A puding próbája az evés… Amíg nem próbálod meg, addig nem tudod, milyen problémákkal fogsz szembesülni. És nem hiszem, hogy az összes létező linuxszal kapcsolatos problémának utána fogsz olvasni (bár ki tudja, mit csinálsz a melóhelyeden 16-ig 😉 ).
          Hozzászólás: Suse 11.0 desktop váltás #2183141
          uzsolt
          Felhasználó

            Suse-sok! Annyi elég az üdvösséghez?

            Hozzászólás: Suse 11.0 desktop váltás #2183142
            uzsolt
            Felhasználó

              Suse-sok! Annyi elég az üdvösséghez?

              Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169774
              uzsolt
              Felhasználó
                Paler wrote:
                Köszi szépen, de már megcsináltam pár napja. Sorrend: Ubuntu, Suse, Mandriva, Linux Mint, kubuntu
                Akkor ebben a sorrendben fel is telepítheted őket 😛

                Paler wrote:
                Olvastam erről a linux kernel újrafordításról. Ezzel lehet optimizálni a Linux kernelt ugy a Hardverhez, ha jól értem. Ezzel kapcsolatosan volna egy kérdésem:
                A linuxot használó haladó userek, általában mind optimizálják a Kernelt ?? Ez egy bevet és majdhogynem szükséges dolog a Linuxot használóknál ??

                Azt se tudod, mi az a kernel. Még egy linuxot sem telepítettél fel (ha jól értem). Szerinted ha most itt elkezdek hablatyolni erről, akkor meg fogod érteni? Mi lenne, ha feltelepítenéd azt az ubuntut, és elkezdenéd használni?

                Hozzászólás: Milyen Linuxot? #2169775
                uzsolt
                Felhasználó
                  Paler wrote:
                  Köszi szépen, de már megcsináltam pár napja. Sorrend: Ubuntu, Suse, Mandriva, Linux Mint, kubuntu
                  Akkor ebben a sorrendben fel is telepítheted őket 😛

                  Paler wrote:
                  Olvastam erről a linux kernel újrafordításról. Ezzel lehet optimizálni a Linux kernelt ugy a Hardverhez, ha jól értem. Ezzel kapcsolatosan volna egy kérdésem:
                  A linuxot használó haladó userek, általában mind optimizálják a Kernelt ?? Ez egy bevet és majdhogynem szükséges dolog a Linuxot használóknál ??

                  Azt se tudod, mi az a kernel. Még egy linuxot sem telepítettél fel (ha jól értem). Szerinted ha most itt elkezdek hablatyolni erről, akkor meg fogod érteni? Mi lenne, ha feltelepítenéd azt az ubuntut, és elkezdenéd használni?

                  Hozzászólás: nfs gond #2183111
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Vicces ez a topik 😀

                    Before starting the NFS server, you have to define at least one directory to be exported. You define these directories in ‘/etc/exports’. I just created a new directory ‘/usr/export’ and my ‘/etc/exports’ file looks like this:

                    Code:
                    /usr/export  192.168.1.0/255.255.255.0(rw)

                    Még a http://www.webforditas.hu se azt fordítja erre, hogy futtasd le a fenti sort, hanem hogy

                    Éppen létrehoztam egy új jegyzéket /usr/export és enyém /, stb/az exportok így pillantásokat kartotékolnak

                    Hozzászólás: nfs gond #2183112
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Vicces ez a topik 😀

                      Before starting the NFS server, you have to define at least one directory to be exported. You define these directories in ‘/etc/exports’. I just created a new directory ‘/usr/export’ and my ‘/etc/exports’ file looks like this:

                      Code:
                      /usr/export  192.168.1.0/255.255.255.0(rw)

                      Még a http://www.webforditas.hu se azt fordítja erre, hogy futtasd le a fenti sort, hanem hogy

                      Éppen létrehoztam egy új jegyzéket /usr/export és enyém /, stb/az exportok így pillantásokat kartotékolnak

                      Hozzászólás: Suse 11.0 desktop váltás #2183137
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        kim wrote:
                        Gondoltam felrakom a Gnome-desktopot , fel is települt rendben
                        Pontosan mit telepítettél fel?
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 9,618